19 komentářů u „Plané okno

 1. Tak to celkem nasere :-) Tedy asi bych kolegyním něco řekla, že kvůli nim lítáš jako …. tedy to asi jako první

  A ty poslední otázky (opět subjektivně nahlíženo) ani jedno z toho. Asi bych t na sebe nevztahovala ani tak ani onak, ale asi bych to brala jako pravidlo. A to se buď dodrží nebo nedodrží. Standard je dodržování a nepřemýšlení nad tím, třeba zuby jdu vyčistit a neřeším jestli je to nějak extra důležité. Akorát když je nevyčistím, tak si řeknu že se nic neděje… že si je vyčistím příště.

  No a s tím zaměstnáním, co tě v noci budí protože kolegyně nezavřely okno, tak to je podobné. Pravidlo je, že je klid a vše v pořádku… a ty máš svůj příplatek. Ale teď již 2x bylo pravidlo porušeno, tedy otravovali tě a to je pak otázka jak moc ti noční otravování vadí. Pokud ti vadí víc než peníze za to získané, tak hoď bílý ručník. Pokud jsou peníze lepší tak udělej pravidlo z toho že tě v noci budou otravovat a pak se budeš těšit z klidu :-)) Tedy sama si kolikrát takhle musím udělat analýzu :-) abych se zbytečně nerozčilovala když někde lítám jak vůl (kráva), nakonec zjistím že to tak chci, tedy že jsem si to tak zorganizovala sama.

 2. Pamatuji si jako dnes, když jsem chodívala v noci spát k mentálně postiženým jako noční dozor. Pokaždé jsem byla v napětí, že se něco stane. A pokud se fakt něco stalo, mělo to pořádné grády a já byla z toho vyvalená několik dní někdy týdnů. Moc jsem to prožívala. Takže by mě to asi časem psychicky udolalo. Těžká práce, i když „jen spánek“.

 3. Jakého? Toho přivýdělku?
  Takže kolegyně můžou nechávat otevřená okna každý den a Liška může projezdit celý příplatek taxíkem a má smůlu?
  Co kdyby zkusila uplatnit náhradu zbytečného výjezdu u vedení – nevydalo by pak vedení „interní směrnici“ nebo aspoň připomenutí zavírání oken a dveří a jejich kontroly na konci pracovní doby?

 4. 5. Ty kolegyně mě taky naštvaly nejvíc. Ale peníze ji určitě proplatí, myslela jsem to tak, že její výjezd je součástí zaměstnání a tudíž pracovní cesta.

 5. 7. Kdyby ne, tak by to musely zaplatit kolegyně. Tedy ten kdo za to může

 6. 4,3
  jo,proplatí. Kdyby to byl poplach ve dne, jedu hromadnou dopravou a trvá to déle (strážníci před domem čekají déle). V noci bych jela tramvajemi příliš dlouho, takže taxík je lepší. A poplach v noci je tedy vlastně lepší a zabere kratší čas – i když ten čas se právě taky proplatí; jestli hodina nebo dvě atd. A když nejedu taxíkem domů, ušetřím zaměstnavateli platit další jízdu. Nebo mu mu ušetřím jízdu zpátky hromadnou dopravou, takže další započatou hodinu. A mně by se stejně nechtělo vracet, když zas ráno ta musím…

  1
  mě to nenasralo, protože jsem stejně šla zrovna spát. Nepřerušilo mi to žádnou činnost někde, žádný plány.

 7. 9
  Tak to jo.
  Mě by to naštvalo, protože radši spím někde, kde nechodí uklízečka ve čtvrt na šest ráno. :-)

 8. 1
  to se jednou za čas stane, že člověk nezavře okno; i když spíš v létě. Taky se mi to už stalo a někdo jinej tehdy měl pohotovost a musel přijet. Stane se to jen jednou za několik let. Jednomu člověku. A pracuje nás tam asi dvacet :- )
  Kdo odchází poslední, má překontrolovat to, co lze. Tohle okno bylo nenápadný.

 9. 1. Mně to nasralo a to mi taky nic nenarušilo :-)) Prostě nasrala mě ignorance a bezohlednost, vědí že otevřené okno může spustit alarm?

 10. 11. asi nelze všecko zkontrolovat, můj názor je že lidi by měli po sobě věci dávat do pořádku. Jinak to musí dělat za ně někdo jiný. Nepočítat s tím, že někdo jiný zavře, zkontroluje, uklidí etc.

 11. 13. no taky to nedělám, ale dostávám kvůli tomu kapky. čím jsem starší tím víc po sobě všecko dávám do pořádku.

 12. 10
  já jsem s ní pokecala – ona se pustila hlasitě do hovoru, předpokládala, že jsem zcela při smyslech, a tím asi vzniklo, že jsem byla. :) Pak jsem hned zas usnula.

 13. 13,14
  já jsem z těch, co odchází často jako poslední (někteří ne a bojí se toho, bojí se zakódovat tu klávesnici alarmu, protože kdyby náhodou hrábli prstem vedle, nevědí, co mají dělat, jaký je postup atd., kdežto já jo, mě to neleká, v nejhorším brnknu těm policajtům, že nemají jezdit), takže při odchodu kontroluju jednak svoje patro a jednak pohledem pár dalších oken, světel. Tuhle jsem na poradě donutila ostatní, aby bylo znovu řečeno a připomenuto, že to mají taky kontrolovat, když odcházejí poslední; že tak je to daný a poslední v domě má trochu něco na starost a nemůže běžet na autobus, nemůže počítat, že mu do toho nevleze pár minut navíc.

 14. 6,7,8
  né, je to placený jednak za týden pohotovosti a pak za každou strávenou hodinu navíc, kdy byl poplach mimo pracovní dobu. Plus noční taxík případně. A když je státní svátek, tak je to taky ještě trochu navíc za tu pohotovost.
  Akorát se nedá ten pohotovostní týden chodit do divadla a jet mimo město atd. Takže když někam jedu, tak si ten pohotovostní mobil neberu. Teď v lednu to šlo.

 15. 17
  a proplaceno to bude, protože výkaz toho, kdy kdo měl tu pohotovost a kolik komu se má proplatit, dělám já.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.