18 komentářů u „Pletení se blíží

 1. bavím se :D
  párat jde vždycky (skoro…)
  a pozdravuj vlněné sestry, svět je holt malý

 2. Tak se spolu pěkně zavlňte! Ať to jde jako když jehlicí práská. Jsem zvědavá na vlnovýrobek…neprozradíš? Jeden velkej, nebo víc malých?

 3. dík, psice,
  výrobek je jeden šátek, ale ještě nikdo neví, jaký. Tříbarevný. Zítra přijde první díl návodu a pak po další tři pátky zbývající části návodu.

 4. Mám to tady ráda.
  Není tak dávno, co jsme si se spolužačkou na základce dopisovaly formou komiksů – jedna nakreslila jedno okénko, druhá pokračovala v dalším atd. A byla to legrace, co z toho kolikrát vzešlo. Chybí mi to.
  Klubíčka a Vlněné sestry miluju.

 5. Ahoj Liško:-)
  Pletla jsem naposledy jako malá asvelkým vztekáním a úsilím jsem upletla kus šály,kterou mi pak přes noc přímo uprostřed prokousal křeček…od té doby jsem na to nesáhla:-)
  Opět jsi mě po ránu krásně naladilaa pobavila..Díky Ti..pa

 6. Perník,
  to je geniální nápad, dopisovat si (nejlépe při vyučování) formou komiksu!
  Díky ti za ranní potěšující komentář!

  Brigit,
  tobě taky dík za ranní potěšující komentář.
  Křeček byl znamení :-) Taky bych už nepletla.

  Já si těmi klubky musím udělat listopadovou radost, protože teď jsem zas nějak bilancující – dokonce se ukazuje, že nejenže nevím, co chci, ale že nechci vědět, co chci, protože je to ochrana před zklamáním, odmítnutím, selháním.
  Když nic nechci, nemůžu bejt nespokojená.
  Tak si říkám, jestli takhle chci žít dál, anebo se začnu snažit chtít nebo půjde najednouse radostně rozhodnout něco chtít a dokonce to říct nahlas nebo co. Je to divná křižovatka.

 7. Liško,
  Tak jsem si ho nakonec dneska ráno taky koupila. Ještě doladím barvy a pak už jen nastartuju jehlice:-).

 8. Hurááá, Veroniko.
  Návod číslo 1 už dneska dorazil.

 9. 7. Liško, při vyučování to bylo samosebou úplně nejlepší. :) Jednou nás učitel přistihl. Myslel, že jde o tahák a byl pak ohromně překvapený, co zabavil. :)

 10. Tak jsem Vás, Liško, vyčenichala a samozřejmě mi to hned došlo, vždyť tuhle skvělou komiksovou Lišku znám! Omlouvám se za své tupounství, srdečně zdravím a přeju úspěch s tajemným panem Westem :-)

 11. Liško milá..koukej chvilku uprostřed křižovatky,jestli se někde rosvítí zelená atím směrem se vydej..Když uděláš ten první krok,tak už budeš vidět navšech semaforech jen zelenou a pojede to samo bez kolony a zácpy:-)taková je má osobní zkušenost posledních dní..Nevím,jestli je to tou blížící se 40,nebo jen úlevou,že má vlastně všechno co jsem si v životě přála:-)
  Krásné dnya doufám,že svůj výrobek nafotíš a popíšeš ze všech tran,tak úžasně,jak to umíš jen Ty..
  Bi

 12. Perník 10,
  učitelé mají často radost,když najdou něco kreativního. Nebo četbu pod lavicí na úrovni. To oceněj a nezabavěj. Nebo do bloku něco přikreslej.
  Jednou ale to bylo hrozný, kreslila jsem tužkou portrét učitelky na hodině a ona mi ten papír zabavila. Pak po konci hodiny si mě zavolala a ptala se, kdo to je na tom obrázku. Já zrudla ařekla jsem, že nevím. Ona jestli je to kreslený z hlavy, někdo vymyšlenej. Já hned vděčně: Ano, ano! Načež ona odtušila: Ale moc jsem se nepovedla, viď?“
  To bylo úlevné a mohla jsem jít po svých.

 13. Petro 11,
  ahááá, to já jsem nejmíň takový tupoun! Dědečkovu zahradu já taky znám! Teď jsem se tam od léta nekoukla.
  Zrovna pletu tu letošní tajuplnost. Jsem dost rozčarovaná, že to vážně chtělo znatelnější kontrast barev. Párat to nebudu,ale mám chuť jít zítra (v pondělí) a pro nějakou bavlněnou přízi a uplést to znova třeba bílá-modrá-temně modrá. Ale zase to plést ještě jednou… je toho docela dost! A to máme teprve první ze čtyř částí návodu.
  Ha, zítra budu v Kladně a tam vím o dvou švadlenkách!

 14. Brigit 12,
  jé, to je hezká metafora, s tou zelenou vlnou na semaforech, dík.
  Zatím jako první krok vidím tohle pletení – to jsem chtěla, rozhodla a podnikla kroky a vyšlo to a právě pletu a ještě jsem díky tomu předvčírem potkala Vlněné sestry a tady Petru a Radku a Marii a na netu Veroniku a spoustu dalších pletařek, které jsem ani nerozpoznala, ale byly sympatický!

 15. Kateřino,
  TEĎ jsem dopletla 1. část návodu.
  Setkání bylo fajn, díky vám Vlněným sestrám a už tolika navázaným – napleteným – pletařkám.

  Navíjedlo – vida, točí s eklikou! To je teda docela práce, asi jako když jsem šlehala šlehačku jako dítě v kyblíčku s klikou. To nemůže být zadarmo! Musím vymyslet nějakou kompenzaci.

 16. Jo pozor a zbyly mi asi jen 2 metry příze A.
  Takže asi opravdu moc neutahuju :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.