Plnohodnotný občan s plnohodnotnou vagínou?

V DEN VOLEB…

V den voleb jsem byla na kontrole. Na první kontrole od skončení léčby, po šesti týdnech.

A ten den je i první podzimní den. Připomínkou léta budiž slunečnice, co jsem namalovala (akvarel, formát A4), a kaktusový květ. Stejně jako loni mi kvetl jen jeden kaktus, zato pětkrát. Krása.

Fotka kaktusu:

Stav je subjektivně takový, že se cítím dobře, jen jsem brzo unavená, tak radši nepodnikám nic fyzicky ani jinak zatěžujícího. Koncem srpna ukazoval odběr krve, který jsem si vyžádala, že po ozařování (trvalo od 20.6. do 8.8.) mám všechny parametry ohledně všech krvinek pořád mimo normu, ale je tam patrná nepatrná tendence ke zlepšování. A to zlepšování je poznat podle toho, že dneska už vydržím i chvíli stát na místě a něco přitom dělat nebo něco párkrát poponést nebo jít do kopce, aniž bych pak byla uřícená a musela si lehnout. Ale to jsem ještě netušila, že se na mě chystají vedlejší účinky ozařování dlouhodobé. Vedlejší účinky ty krátkodobé už jsou vesměs pryč, jen mám břicho pořád trochu citlivé jak zvenku, tak zevnitř. Co se týče pooperačních potíží s nervem v třísle, tak je to nebe a dudy nebo spíš nebe a peklo, nyní nebe. Jen po chvíli chůze si uvědomím, že ta noha nešlape úplně sama a že to možná bere nějak bokem a nechá se přemlouvat, aby fungovala. Jak kdy. Rehabilitační doktorka mě vyšetřila a začnou mi rehabilitace. Příčina jasná není – jestli nějaké pooperační “srůsty” (tak tomu říkají a to prý by se už nikdy nezlepšilo) nebo hnutej nerv či co je s ním, nevím, nebo už jen kyčel, nerozumím tomu ani za mák, ale zlepšuje se to, neberu si už nic na bolest. – Tohle moc čtivé není, v podstatě tu jen shromažďuju informace, ale nebojte, na závěr se něco trochu vtipného a odlehčujícího semele.

Cítím se dobře, přijdu na kontrolu a překvapí mě, že jsem vlastně pořád pacient. A překvapí mě, že mi ještě naplno nedoteklo, že už menstruovat nikdy nebudu. Až když jsem to po dotazu dostala potvrzeno od lékařky, vidím, že to je pravda. Že po ozařování dělohy už se zpravidla nemenstruuje. To jsem tušila, ale ne s jistotou. Další věc jsem vůbec netušila a prý se o tom málo mluví, říkala lékařka, když mi dělala teď po třech měsících gynekologické vyšetření. Šlo to blbě. Navíc já měla vždycky potíže se při tomhle uvolnit, zatínám ruce do stehen a čekám, že mě něco šťouchne. Na to jsem háklivá. Naopak anální vyšetření mi nevadí. A lepší už to nebude. Dověděla jsem se totiž, že po ozařování se pochva zmenší. A to není všechno. To, o čem se nemluví, je, že se pochva dokonce může slepit. To mě docela šokovalo. Co teda – sex povinně? S tím bych prý mohla začít tak za dva týdny, ale opatrně. Nebo bych si tam musela něco strkat. Jinak se slepí. No to je hrozný.

Hned jsem si představila, že se to stane, a cestou domů jsem z toho byla ještě tak perplex, že mě napadlo, jestli když ji má někdo slepenou a neplnohodnotnou, jestli je plnohodnotný občan s volebním právem. A kdo vlastně není plnohodnotný občan? Všichni jsou. Jen ta britská královna prý nemohla volit, neměla volební právo. Bez ohledu na plnohodnotné součásti těla.

Nojo a když se vymustruju, vezmu si nějakou sukýnku, bude mi to slušet, protože mám zase pěknou postavu, zhubla jsem na hmotnost, co jsem měla předtím, než jsem rezignovala na nějaké chození s mužem a než jsem chlastala za kovidu první ligu. Vystrojím se a bude to vypadat: “Tady po chodníku jde samice!” Jenže já budu chodící podvod! Ztělesněnej podvod. Bez pochvy. Bez šukání. Nebo spíš bez možnosti šukání, o to jde. Podvod. Jak se asi musí cítit transgender lidi… Tohle prostě souvisí s identitou. Se smyslem. Se záměrem. Který znamená možnost. Pro koho se hezky oblíkám, když jdu ven? Co to signalizuje? Jak se to mění, jak se to změní? Proč si vůbec lidi berou sukni, pokud tím nesdělují, že jsou samice? Kdo všechno je chodící podvod? Každej, kdo nechce nikoho balit, nebo co? Takové a další otázky. Pokud sexualita není hnací motor ničeho, tak vlastně bych mohla žít se ženou! Proč ne? To bych mohla. Ráda můžu mít jak ženu, tak muže, heterosexuály nebo gaye, to pak nehraje roli. Jen si vybereš, s kým z těch všech lidí světa, který máš rád, budeš žít!

Nešla jsem rovnou domů, musela jsem tomu dát trochu čas. Po dlouhé době jsem šla na jídlo do vietnamské restaurace. Pho Xao. To mám ráda. S hovězím. Placatý nudle s vajíčkem a trochou bambusovejch výhonků. Takže dobrý. Nedopustím, aby se mi slepila. Ještě že zítra mám sraz s kolegou a kolegyní, těm to řeknu, už se na to těším. Ti ohledně identity asi jednak vědí svoje, jednak se tomu celýmu hlavně dost zasmějeme a zavtipkujem. To už bude po volbách.

Nešla jsem nakonec v pátek večer, měla jsem toho nějak dost. Jít za den na dvě různá místa, to je ještě pro mě trochu náročné. Takže jsem šla volit až v sobotu, než se volební místnosti uzavřely. Mám vycházky pořád jen odpoledne od 13 hodin a zavíralo se ve 14 hodin. Na tomhle místě já volím. Ve škole, kam jsem chodila. Takhle to tu dnes vypadalo:

https://liska.blokuje.cz/wp-content/uploads/2022/09/24-09-2022-Jirak.mov

Jo a objektivně, co na kontrole v nemocnici: Je to na dobré cestě. Novotvar už na děložním čípku není, ale pořád je to teprve čerstvé, i při kontaktu. Ono to asi není tak, že se ty nádorové buňky zničí během ozařování, ale asi postupně až po té nakumulované kompletní dávce. Já tomu fakt nerozumím. Hlavně že je to na dobré cestě a že mě varovali před tou slepeností. Ale jak bych někomu novému vysvětlovala, že ji mám nějak malou a skoro slepenou? Prej “Lepší než umřít na zhoubný nádor,” řekla dnes lékařka. Notojo. Láska a smrt. Na další kontrolu jdu až začátkem prosince a to půjdu i na ultrazvuk. No doufám, že ne ten, co se dělá přes pochvu… to stačilo jednou, bylo to příšerný tehdy na jaře. Ještě v březnu. A to nezjistili nic konkrétního. Nemohla jsem pak ani dojít na zastávku. Šla jsem v předklonu. Šourala se. Lidi na mě koukali. Jako pak ještě mockrát. To teď nechám stranou, na to myslet nebudu. Polekat se je totiž blbost. A mě ta představa slepené pochvy tak polekala, že jsem si hned v sobotu ráno do ní dala tampon. Ani nešel celej. A tlačil mě. Po dvou hodinách jsem ho vyndala, ale tlačilo mě to ještě několik hodin potom. Já jsem tak BLBÁ! Říkala jsem si. Achjo, já jsem tak blbá, takhle se nechat polekat. Radši počkám, koupím si nějaký zdravotní lubrikant v lékárně a tampony pro změnu nejmenší velikosti. Klid, holka, klid.

A odpoledne jsme se sešli. Ve třech. Hurá. Zase u nás, na tom místě, kde jsem byla volit. Vyklopila jsem jim novinky a smáli jsme se. To jsem potřebovala. Připili jsme si na neslepenost. Půl roku jsem vůbec nepila alkohol. Teď už trochu piju. Ne moc. Dlouhodobý trénink je pořád znát – hned tak se neopiju, snesu větší dávky, tak proč nezůstat u menších. A nechci pít každodenně. Dnes jsme ovšem párkrát připili na tu neslepenost a na čas rozlepování (viz Bible a píseň Turn, kterou moc ráda nemám – je čas rozmetávat kameny a čas kameny sbírat). Tak to snad bude zábavný a ne hrozný a nejsem chodící podvod… Když v tom se k našemu stolku přiřítil docela pohledný chlapík a zvolal, že mě miluje! A nebyl placenej. Mluvil spíš anglicky. Vzápětí vešla do baru blondýna v kabátě a odlifrovala ho ven. No to jsou věci. Zrovna dneska při tématu hrozící slepenosti přijde právě ke mně obdivovatel! Hezká souhra.

Za pět minut byl zpátky. Dál volal v angličtině, že se do mě zamiloval. To bylo senzační. Zdůvodňoval to tím, že mám krásně barevné kalhoty. Doháje, jak je mohl vidět, vždyť jsem seděla u stolu, s nohama pod stolem, s mikinou uvázanou kolem krku.

Ale všimnul si. Sám měl žlutý tenisky. Asi taky nemá rád nudný barvy. Pokleknul vedle mě u stolku. Kolega Hufnágl se ho pohotově zeptal, jestli je to snad “proposal,” žádost o ruku. A já mu anglicky řekla, že si může vzít můj prsten. Já měla totiž toho dne poprvé tak po deseti, patnácti letech na ruce prsten, fakt! Tenhle, co jsem vyrobila z PET flašky:

Ten prsten z hrdla lahve mi připomněl děložní hrdlo, tak jsem se jím dnes ozdobila. Můj ctitel si prsten ode mne vzal, ale než pak prchnul do noci, prsten mu nějak vyklouznul. Předtím ještě nějakou dobu u mě klečel a vesele vykládal, že je Tim z Kanady a kolik mu je let, dali jsme si pusu a pak radši běžel za svojí partičkou. Možná ho znáte, třeba si vás taky vyhlídnul. Asi si nebude ráno nic pamatovat. Jako závěr večera to bylo geniální.

SOUVISEJÍCÍ:
Pád a další ženské komplikace
Tento způsob hubnutí…
Šťastná to žena, jež hadice nemá!
Kdo jsem bez prášku? Život vlkodlaka.
Chvíli se cítit normálně!
Závany z vany
Čelní útok
Krvinka ke krvince

.

25 komentářů u „Plnohodnotný občan s plnohodnotnou vagínou?

 1. To se krásně čte.
  Po všech stránkách. :-)
  Styl a pointa jako “zastara”. :-))
  Drží, dál palce a ve spíži Jamesona.

 2. Třikrát hurá, Liška je zpátky! To jsou samé skvělé zprávy a poznávám i typicky liščí příběhy. Jediný, z čeho jsem teda taky v šoku, je ta slepená vagína. Mozek se mi vyvrací do spirály jen při té představě, ale věřím, že tě to nepotká. Jinak na ty samotný tampóny bych se vykašlala, akorát do sebe budou pohlcovat potřebnou vlhkost a vysušovat. Co takový ty posilovací kuličky? Anebo zamilovaní Kanadani, ti by mohli zabrat:)

 3. Tyjo, a ještě jako bonus prošel komentář na první dobrou. Vypadá to, že je svět fakt zase v pořádku:)

 4. Posílám pozdrav ze Sahary, Liško.
  Konkrétně z tuniského Tozeuru.
  Kupodivu ti docela rozumím, protože se mi tady taky lepí.
  Naštěstí teda jen jazyk na patro ::-)

 5. ru,
  nazdár, doufám, že máš taky někdy volno a nepracuješ od rána do večera! A žes už vynalezla nějaký hnízdiště kešek, nejlépe tématických. Navrhuju téma vagína : )

  Psice,
  komentář a na první dobrou? Není to jen takový mlžný komentář, v jehož záhlaví stojí šikmým písmem, že čeká na schválení? Přičemž rulisy komentář jsi hádám neviděla, ačkoli už tehdy čekal ve frontě na schválení… Já neviděla pod článkem žádné komentáře, vidím je jen ve střevech blogu. V jeho mikrobiomu, jak by se asi dneska mohlo říkat :)Tam je musím schválit a pak se teprve objeví.

  Ty kuličky mě taky napadly, prý i posilují pánevní dno. Snad by to nebylo proti ničemu. Snad se to tam teď vejde : )

  Saule,
  pozdrav z Tuzéru? :) A dávají se tam obsluze tuzéry? Musíš si tam připít na zdraví a na rozlepenost! Já teď na nic jinýho pít nebudu.

 6. Jo, Venušiny kuličky! Bingo! Jeden čas jsem je taky vlastnila, dostala darem od Nevztaha, účinky erotické jim připisované sice neměly, ale na tohle by mohly být supr.

  Ne, Lišti, nepracuju pořád, pracuju v pracovní dny sice dlouho, ale nepracovních si užíváme s Pp. z plna hrdla keškováním všude možně. V autě spací úprava, pod ní místo na věci, a když je jich moc, tak na střeše rakev a na kouli nosič na kola… Akorát zahrádka trochu pustne, tu už moc nestíhám. Mám asi syndrom druhé mízy, dohonit a stihnout všechno, co už zanedlouho moct nebudu, jak věk a artróza pokračují. :-)

 7. Jo, a tématický téma Vagína by asi neprošla přes našeho keškoschalovače. Jinak bych do ní šla hned, i by mě napadlo, jak řešit úkryty pro kešky. :-D

 8. Ahoj Liško, šukání zdar! Objevila včera a dnes se řadím do řady. Mám z tebe radost a fotky potěšily. Zase stará dobrá Liška. Tak Liško do toho, tvůj úsměv podepřený superkalhotami dělá divy, tak do toho. Začala bych malejma ptákama a postupně to korunovala většími kusy až by došlo na klády. Jó, z toho léčení vagíny ženská pookřeje a když to je ještě lékaři doporučený..! Tak není na co čekat!! Léčení zdar a šukání zvláště!!

 9. Lisko, komenty porad stejny. To jsem asi prehledla rozjuchana z te radosti, ze mas po lecbe. Pripadalo mi, ze se hned publikoval, ale to byl asi jen nahled. Tak posilam dalsi pozdrav do blogovych strev.

 10. ru,
  noprosím. To vzbuzuje velké fantazie…

  Psice,
  ahooj, komenty pořád divně nesamostatný.

  zuzi,
  radši počkám, ono to ještě není v pořádku – dneska jsem byla na první rehabilitaci, celkem nic se nedělo, ale dvě hodiny potom mi začlo být trochu špatně, něco se v tom břiše rozproudilo.

 11. Teda. Já jak koukám na ty fotky, tak mám pocit, že je mi Liška povědomá. V tom akvarelu pokračujte!

 12. Já jen z toho nadšení, že už zase perlíš, tak to nadhodnocuju, samozřejmě v tomhle nelze na dálku radit a burcovat :)))

 13. Kalhoty jsou fakt úžasné, to je koupené nebo samovýroba? Tedy malba. Prsten divočina :-) Tak ať se ti daří. Já už mám doma lubrikant GLIDE 4you. Doporučil mi ho gynekolog, prý ho taky používají s manželkou :-)) Sestra se smála, než jsem zjistila že to je jeho manželka. Trochu se mi vylilo, a kloužu se u postele přes půl roku. I když to umývám, čistím, různě leštím, klouže to furt :-))

 14. Soňo
  ad Liška povědomá – v Havířově-Suché žije moje ségra a ta je mi dost podobná, i když má jinou matku a je o 19 let starší. Třeba se znáte od vidění. Má přeliv vždycky trochu dozrzava a víc vlnité vlasy. Měli tam domek asi od roku 1986 do 2020, tři jejich děti už bydlí jide, tak to teď na důchod prodali a místo toho si pořídili byt, ale nevím, jestli v Suché, nebo v Havířově. (Ještě mají chalupu v Příštpě u Jaroměřic a tam je to fajn.) Ten domek byl na ulici Fryštátská, za ním zahrada, za ní bylo pole, na něm běhalo pár ovcí a nad ním se tyčil takový válcový vodojem, či co.

 15. zuzi,
  :) jo, já jsem taková hodně opatrná, tak mi burcování nezaškodí!

  ratko,
  ty kalhoty jsou koupený u nás poblíž, jsou to flekatý dříny, ale te%d už je na ně skoro zima, jsou tenčí a jsou jen hodně nízko na boky.
  Lubrikant, jo, tak ten jsem ještě nekoupila, tak teď mám aspoň vodítko, který. Sestřička s doktorem, to je jako ze seriálu : )

 16. Teprve dodatečně jsem zjistila že ta sestřička je spolužačka mého muže ještě z gymnázia, a můj gynekolog tedy ehm manžel spolužačky je manželův něco jako kamarád či známý z mládí. Občas je potkáme, a můj muž pokaždé divně tváří, prý neví jak se má tvářit když ví že mi tam kouká. Taky nevím jak se tvářit aby nebyl z toho nervózní :-))

 17. To jsou situace! : )

  Koupila jsem dneska ne lubrikant, na radu lékárníků, ale krém Vagisan. Ještě jsem neměla odvahu ho zkusit. Určitě bez aplikátoru. Ten k tomu je a je dlouhej asi dvacet čísel, fuj, ten by mi sahal až do žaludku, toho se děsím. Předměty v těchto partiích nemám ráda.

 18. to je skvělý tip. Taky si koupím. a mamince taky. Už si píšu na papírek :-)

 19. Panejo, o tom se tedy opravdu nemluví! Ale mělo by. Když jsou tyhle věci tabu, tak je to akorát zraňující úplně pro všechny. Tedy na neslepenost! A prstýnek je skvělý :-)

 20. To vypadá jako celkem užitečná kniha.
  A jako v bibli jsou tam prý různé části, asi každý-á nebude číst všechno najednou, ale podle potřeby : )

 21. Liško, nějak dlouho jsem blogy nečetla, koukám.
  No tak to teda vagínám zdar a snad vstříc lepším zítřkům.
  Nevím teda, jestli se to hodí, protože moje problémy jsou proti tvým prd, ale jestli si pamatuješ na historku o Brucovi, kterou jsem ti soukromě posílala mailem, tak bych měla jednu soukromou vaginální, kdybys chtěla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *