První letošní koupání

A KOLEGOVÉ MI NA POZDRAV MÍSTO AHOJ ŘÍKAJÍ ŽBLUŇK…

voda2

Po krásné celodenní celotýmové poradě jsme se těšili, že si zazpíváme u ohně. Před rokem na stejném místě se to hodně vydařilo. Široká louka nad řekou Sázavou. Tehdy se do nočního koupání pustili dva kolegové. Fotodokumentace je tmavá a puntíkovaná. Letos je víc vody a ve valícím se proudu se jeden z kolegů vykoupal hned po obědě, ale já u toho nebyla, šla jsem na procházku po kolejích.

Večerní mejdan u ohně se opět povedl. Asi v jednu jsem šla čůrat kousek na louku. Udělala jsem do tmy pár kroků, šlo to nějak samo – a najednou jsem byla až po uši v řece.

Vylézt jsem mohla dobře i přes kameny – měla jsem přece boty. Kalhoty. Bundu. Snad jako jediná ze všech jsem si přivezla k ohni náhradní oblečení, abych nejela druhý den domů začouzená. Ze břehu mi podali ruce dva kolegové. Slyšeli prý šplouchnutí a řekli si „To se asi šel někdo koupat.“ Načež moje kolegyně bystře pochopila „To se asi nešel nikdo koupat!“ A ta mě doprovodila na náš pokoj, zatímco jiný kolega volal: „Říkala jsi řeka“? – „Říkala jsem louka! Já nevím, jak se mi to stalo, já jsem šla jenom…“

Teprve když jsem seděla nahá na záchodě – a tím záporně odpovídám na nejčastější dotaz „A když už jsi byla v té řece, vyčůrala ses tam?“ – všimla jsem si, že asi trochu opilá jsem. Ale moc jsem nepila. Vzala jsem si své druhé oblečení a vrátila se po svých mokrých ťápotách k ohni, kde jsme pěli ještě do půl čtvrté. Kolegyně – díky! – mi převěsila mokré oblečení do koupelny na ramínka. A jediné, co si z celého večera nepamatuju, je, kam přesně jsem to oblečení položila původně. Tož jsem byla poměrně neopilá. A nezvracela jsem jako někdo.

Tolik k prvnímu letošnímu koupání. Fotodokumentaci svého skoku nemám. Foťák jsem totiž přitom měla přes rameno. Zatím se nerozchodil.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co Liška a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

47 komentářů u „První letošní koupání

 1. Tak mohla to být celkem veselá příhoda,škoda jen toho foťáku.
  Ale třeba zase zafunguje,teď je možná jen uraženej,protože si myslí ,že jsi ho počurala,když už sis ho na to brala sebou:-)

 2. To musel být šok, kompletní Liška i s foťákem. Liško, kde jste byli konkrétně?? A kam jsi došla po kolejích??

 3. Saule,
  zatím tvrdí, že při zapnutí je chyba objektivu. Nebo chtěl výměnu baterek. Aspoň nějak reaguje, když už ten objektiv neotevře…

  zuzi,
  no já nevim, jestli tady mám psát, kde jsme byli konkrétně. Byla to pracovní akce, ne soukromá -a znáte mě, jak mi tohle míchání vždycky vrtá hlavou a jsem v tom přeopatrná. Narozdíl (a právě proto)od jiných svých neopatrných nezdrženlivých akcí / řečí.
  Po kolejích jsme došli až tam, kde se objevila pěšina, po které jsme mohli z kolejí odejít.

 4. Kartu z foťáku ale vyndat jde, ne? Foťák už to na 99 % nerozchodí, ale kartě by mokro vadit nemuselo, jestlis ji hned usušila. Flešky běžně zapomínám v kapsách při praní a zatím vždycky to rozchodily.

  A na tu druhou otrázku bych se neptala – kdo se chodí koupat od jara do začátku zimy nebo po sauně, ví, že v ledové vodě se čůrá blbě.

 5. ru 4
  Jo, kartu hned někdo vyndal a usušila se. Akorát já ji neumím frknout do počítače. Snad to pochopím…

  Ona ta voda byla dost studená, když jsem se v ní ráno jen brodila nohama, ale v tom oblečení byla docela teplá!

 6. To je zážitek :-) s foťákem je to (možná) jako s mobilem. nesmí se po namočení do vody zapnout a ihned vybrat baterky, jinak skratuje a pálí vše kolem sebe skrze vhkost. A co nebylo posráno, posere se zapnutím. Vím to jelikož takto byl zničen mobil kluka. Opravář kouká na nás přísně: Vy jste ho zapli! no …. tak nějak.

 7. „…všimla jsem si, že asi trochu opilá jsem.“ – Ehm… jestli to bylo v oblečení… :-)

 8. ad 6 jo, musí se vydržet až do úplného uschnutí, tudíž v případě úplného ponoření třeba i dva tři dny.

 9. Ale i tak to není spolehlivý, většinou pak elektronika stejně zlobí a hází už pořád chyby, to, že se po usušení rozběhne neznamená nic. Aji po opravě vyčištěním v servisu je to jen na chvilku, proto to lidi radši co nejrychlejc prodávají, než to klekne úplně.

 10. 10.tak. syn je likvidátor mobilů. ale je to možná tím, že si kupuje již použitý a bůhví s jakým osudem.

 11. Sušila jsem ten foťák tři dny, až dneska jsem ho zkusila zapnout, teď jsem ho dala zas sušit, asi nějak násilím otevřu objektiv, aby se sušil i v těch místech.

 12. Mno, vytáhla jsem druhý prac.foťák, co máme (ale už bez kabelu), trochu lepší, se špatným kontaktem dveří na bateriích. Tak jsem je zalepila lepenkou. Hned nato nahlásil, že se stejně vybily.
  Ty dvířka by mi v opravně vyměnili? Je to nikon. Kabel snad jo.

 13. 5.) Teplá v řeka v oblečení.)) Stejně je to divný – mezi loukou a řekou bývá většinou znatelný přechod i potmě a pokud jsi nešla čůrat cíleně do vody, což pochybuju… normálně si tě ta řeka přitáhla! Stejně je to zajímavá zkušenost, až na ten foťáka boty, co ti asi do druhýho dne neuschnuly. Vždycky mně zajímalo, jaký to je, spadnout do vody oblečená a v tomhle případě bych se asi pár sekund zdráhala uvěřit, že jsem tam fakt zahučela:)

 14. psice,
  přesně tak, přitáhla si mě řeka. Myslela jsem, že jdu rovně, ale stočila jsem se doprava, protože to bylo zkopce a tam stačil jeden krok na strmý břeh dolů, ten mě lapil a dva kroky a už voda v plném proudu.
  Hned jsem v ní byla až po nos a myšlenka byla „Aha, jsem v řece, tak vylezu a je to.“
  Chvíli předtím byl prý někdo jiný viděn, jak tam málem spadl, ale vybral to.
  Boty jsem měla náhradní (nazouvací letní pantofle, místo přezůvek) a pak po dojezdu do práce jsem si vzala ještě jiný náhradní.

 15. rozbité,do záchodu spadlé ,ztracené,pozvracené foťáky ,mobily ba i notebooky jsou po některých firemních akcích běžným standartem,jsem myslel.
  Takový prkotiny se v korporacích neřeší,prostě jen oznámíme ajtakovi jako nutné ztráty v boji s konkurencí a poptáme novější model.:-)

 16. Mám obavu, že tenhle byl Liščin.
  Esli tohle nebyl ten průjem místo přítele, co jsme přivolávali minule…

 17. panejo, Liško, tak na tohle velký žbluńk asi jen tak nezapomeneš….šjen škoda toho fotáčku.

 18. Stalo se,no.
  Ja bych ho na firmu klidně vyúčtoval,nebo to aspoň zkusil.
  Ale my zase nejsme neziskovka.
  Ta liščina normální,ne nějaká Sorosova kriptorevolucionarska buňka,tam by to proúčtovala v pohodě taky.

 19. 17,18,21, 22
  foťák pracovní. Kupovala jsem ho já, starám se o něj já, půjčuju si ho v jednom kuse já, ale je pracovní. A náhradní mi nikdo nedá. Mobil jo, ten by dali, ale foťák ne.
  Máme ještě jeden o něco lepší -viz kom.13, ale dvířka resp. destička pod nimi, co vykrývá prostor mezi bateriemi, tu bych potřebovala vyměnit, protože camprdlíky, co měly přidržovat deklík, se všechny urvaly. Se nedivim, když je to na 4 tužkový baterie, které všechny jako jeden atlas tlačej do víka. A kabel k němu nemám, ten snad mají.

 20. 22
  Tyjo, zrovna jsem se potkala s kolegyní a byly jsme dost smutný, že nám zas už plat nestačí. Zdražovalo se totiž trochu jídlo, krom toho podražily i různý vzdělávací semináře a tak, takže mně teda zas už nic nezbejvá :(

  Ke všemu jsem si vyjela na Šumavu a za měsíc mají strejda s tetou oba kulatý narozeniny! A těm chci dát něco pořádnýho, protože oni mi dávají furt. A protože jsou bezva.

  Představte si, ta kolegyně donedávna pracovala v bývalém okresním městě v podobné organizaci se stejnou prac.náplní a měla tam o 4000 víc než má tady v Praze u nás. Achjo, potřebuju zas další vedlejšák navíc : -(

 21. A kdyby ta ztráta foťáku měla mít Lisko nějaký zásadní vliv na funkci comicskářky,tak …se na tebe doufám složíme jak na Národní divadlo.
  Blogeři sobě!:-)

 22. 23.
  Hm,a ja už se těšil jak poklepu na základní kámen a přinesu slavnostní proslov:-)

 23. 26 Saule
  Zatím to vliv na funkci má, ale protože jsem nic novýho nenakreslila, tak nemá.
  To se mi líbí, že seš takovej, to je dojemný!
  ale mi z toho hrozně – z toho, že neumím vydělat víc peněz a s těma, co vydělám, hospodařím taky blbě. Kdybych platila včas účty, nenaskakovaly by mi tam pokuty z prodlení a pár tisíc na dárek pro strejdu nebo na Loutkářskou Chrudim bych měla. Nebo kdybych se nějak propagovala a sháněla klienty platící, tak mám pár tisíc měsíčně navíc (i když bych platila něco za nájem). Akorát bych asi neměla moc volnejch večerů týdně. Asi tak dva padnou na vedlejšáky už teď.

 24. 23:
  A tak jak dál s tou peripetií?
  Snad nebudou další články jen o tom,jak vám hrozně chybí ten utopenej foťák a o významných pohledech kolegů,ze jsi ho utopila právě ty?

 25. 26. jo, souhlasím se Saulem! :-)

  Liško, zdražení potravin jsem u nás zaznamenala někdy v březnu……
  nevím co na to říct…..aby ses neuvedlejšákovala…..nevím, jsem na plný pracovní uvazek a taky s tím u sebe válčím…..peníze sice mám, ale zase u mě se ta přehršel práce projevuje jinak….

 26. 28
  Ja myslím,že bys uměla vydělat x krát víc peněz,než vyděláváš.
  Ale to radši nezkoušej.
  ty pokuty z prodlení…
  to je fakt asi zbytečná investice.

 27. 29 Saule
  Jak dál s peripetií? – Jdu si najít na netu, kde je nějaká prodejna/ opravna foťáků, kde by mi 1) prodali kabel k Nikonu, 2) možná vyměnili destičku u baterek Nikonu, 3) opravili Canon, pokud nebude chodit.

  Trapnost navíc: Ty čamprdlíky u Nikonu jakž takž fungovaly, poslední se urval dnes při mé snaze dekl zavřít a zalepit.

 28. Dalš strategie:
  4) omezit utrácení za alkohol (zahájena minulou středu),
  5) konečně prodat obrazy, co nechci, a podobné drobnosti – abych stihla otevírací dobu (čehokoli to bude), musím si vzít půl dne volno a to půjde nejdřív příští týden.

 29. 32:
  Nevim,nejak tomu nerozumim.
  Chapu,ze zijeme kazdej v jinym pracovnim svete,ale i neziskovky maji svoje sponzory a prijmy(a nekdy prekvapive nemaly)
  A kdyz „se“ z firemni akce vrati ne tak uplne funkcni firemni fotak,tak je na sefovi te firmy sehnat novej.
  Kolik doprdele takovej vas dokumentacni fotak muze stat?
  To proste je peripetie.
  A jestli z toho citis problem,tak je to problem v tech lidech,ne v tobe.
  Tys jenom spadla navata do reky,to se stane:-)

 30. 26
  Přidávám se. V cca stotřiceti tisících za generálku topení se příspěvek na topení fotoaparátu ztratí jako prd.
  A já už mám od letoška 82 čistýho na hodinu. :-)

 31. Já bych taky přispěla!
  Hele s tou opravou (starších?) foťáků tomu moc šnací nedávám. Mě aspoň všycky při záchraně podobných zařízení odeslali spíš pro nové s tím, že to vyjde levněji. Spíš mě napadá, co nějaký second hand kus? Třeba by se nějaký ležící ladem našel i mezi lidmi, co tě čtou, za symbolický peníz nebo zadax…?
  Jinak pokud nemáte problém s přídělem nových mobilů, tak ty lepší už mají zabudovaný tak kvalitní foťák, že externí už není potřeba, ale takový jsi asi nemyslela:)

 32. 34
  Já si z toho tolik nedělám, jak to asi vypadá. Já si dělám z toho, že svých vlastních prachů nevydělám víc. – Možná taky každej pod slovem peripetie používáme něco jinýho; já to mám neutrálně – jako zápletka.
  Jo, pro naši pobočku jsem já ten, kdo shání prachy navíc. Paradoxně. Asi by to měl dělat někdo, kdo je umí sehnat… Jsem sehnala jen kuchyňskou linku. A permici do bazénu včetně sauny. (Když nepočítám že na mnou psané žádosti o granty ty úřady peníze dávaj, tak 200 tisíc na 2017. Nebo víc? nevim.)

 33. psice,
  jo, v pracovních mobilech máme foťák. Ale je to nějaká stará tlačítková Nokie, takže to budou asi dost zajímavý fotky – ha! Nová inspirace?! :- )

 34. 35:
  No jo,to se pak renovuji byty,topeni,kominy …s takovym hodinovym platem v ojrech:-)

 35. 36
  něco bude! Zprovozním jeden nebo druhý nebo mě napadlo se zeptat na PR oddělení – loni říkali, že mají nějakej foťák navíc (ale snad to nebude Smena Lomo, tu mám…:-). Nebo to nějak jinak zařídím. Akorát mám spíš šnečí tempo, protože než mám čas někam něco odnést a jít tam podruhé to vyzvednout, tak uplyne několik dní. Třeba koupit neonky plánuju dva týdny a ještě jsem se netrefila jejich otevírací dobou a chvílí, kdy půjdu okolo. A je to nedaleko.

 36. 40
  :-))

  41
  Vydrž, já taky novej tukovej filtr do digestoře kupovala dva měsíce, a když jsem konečně uhnala mláďě, aby ho koupilo cestou ze školy, tak jsem docela koukala, že ta utěrka s medvídkama, co tam zatím byla místo toho filtru, co se rozpadl, nebyla ani nijak extra zanesená. Naštěstí asi moc nevaříme mastný jíádla.

 37. 42
  Ha, přešla jsem k činům a zprovoznila foťák, co se nevykoupal. Koupila jsem k němu kabel, stál jen asi stovku dokonce i u Škody. Naproti v opravně (ne u Škody) jsem se ptala na ten rozbitej dekl, co neodolal silnému tlaku čtyř baterek,a řekli mi, že to nemá cenu opravovat, muselo by se vyměnit celý tělo foťáku a jeho cena je v současnosti jn 1500 kČ. To je teda něco, on má přirom 15násobnej zoom! To jsem nikdy neměla, ten říční foťák, co užívám, má 10násobnej. Už se mi povedlo foťák připojit k počítači. Dvířka jsem zalepila lepenkou, no, kontakt to drží, tak co.
  Uf, sláva. Potřebuju dokumentovat v pátek v práci náš tvůrčí projekt a pak v úterý vernisáž. Takže dobrý, dokumentační nástroj mám, to je hlavní.

 38. tolik zoomu nikdy nevyužiju…mám rozmazané fotky.

 39. 43. my měli vylámaný dekl na TV ovládání, omotali jsme ho leukoplastem a taky držel. A v práci taky :-) asi se to stává dost často :-))

 40. Mamince se vylomil dekl na krytu od baterek na obou Kodacích, co měla. Asi je to slabej článek těchhle foťáků, jsou tak nějak nešikovně vachrlatě pořešený. Jeden jde používat podobným systémem lepení, druhý už ani to ne. Canoní kompakt foťáček jí drží, má systém zavírání trošku jiný, odolnější. Tasky jí vysvětluju už víc ne pět let, že jí to nikdo neopraví za cenu menší než je cena nového fotoaparátu, nevěří mi (jako obvykle a jako nikomu).

  Ratko, dekl na ovladači od TV v podstatě vůbec být nemusí, nemá jinou funkci, než aby baterky nevypadávaly. Na foťáku je to bohužel složitější, kryt současně propojuje druhý pól baterek. Když nedolíhá, foťák nefunguje.

 41. 46. jo, je to tak. u foťáku to máme jinak, není to otvírací ale zasunuje se to dovnitř tak nějak zboku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.