63 komentářů u „Rady mužů ženám

 1. Čoveče, mně přijde, že je na netu naopak daleko víc rad pro ženy, co a jak dělat smuži a jak je neodradit a jak je uspokojit a tak vůbec.

 2. Já bych nemohl být ženská.. přijde mi, že máte strašně malý manévrovací prostor. Když jste nepřístupný, tak je to špatně a když jste vstřícný, tak si to chlap vysvětluje většinou blbě.
  Pohybovat se v tom malým prostoru mezi, musí být strašně vyčerpávající.

 3. 4 Jirko*
  No to teda jo! Tedy v těch začátcích jo.
  Ty máš pochopení!
  Zrovna přemýšlím, jestli přece jen po několika dnech něco ještě napsat, když jsem to v sobotu nechala bez odpovědi. Ono na to ani nešlo moc odpovědět, právě, malej manévrovací prostor – buď bych tam dala smajlíka a to mi připadalo naprd, anebo bych musela já být ten, co rozvíjí konverzaci dál a to už bych si připadala vlezle. Tak jsem to nechala být. Ostatně je lepší být ten, kdo nepíše poslední; i když asi je to fuk, no.
  Tak asi nebudu dělat nic, jen vysílat neviditelné vstřícné vlny své nálady a čekat na další příležitost. Ovšem s pocitem, že nejsem na tahu a už bych byla asi moc iniciativní : (

 4. A napíšeš nám, jestli to první rande mělo pokračování? Jak se to vyvinulo?

 5. 7
  První rande kamarádky? To ještě nevím, to napíšu podle toho, jak to budem probírat. Asi se to nevyvine nikam.

 6. Ad manévrovací prostor – připadá mi ale, že muž ho nemá o moc větší. Když je přístupnej, tak se to bere buď že je vlezlej a neškodnej, nebo úchyl. Když je nepřístupný, tak zase že nemá zájem a ne všechny ženy mají chuť to prolomit. Podle mě to prostě není otázka metodického postupu a psychologie, ale spíš chemie a vnitřního podvědomého nastavení. Buď „voní“ a potom se mu dá snadno odpustit i pár prohřešků, nebo stojí za prozkoumání i když je nepřístupnej jako skála na Gibraltaru. Nebo nevoní a potom je to stejně úplně jedno:)

 7. Psice,
  správně ses jich zastala!
  Nikdo to nemáme lehký a to je právě rajc.
  Hlavně nesklouznout do nedvědovské sračičky „Vííííííš, holky těžší to maj…“ Naštěstí to snad už nehrajou ani na stanici Praha. Možná na Blaníku :- )

 8. no hezký! ;-) som si pospomínala na niektoré svoje osudové zoznámenia a sa tu tak nejak ticho vnútorne usmievam, až rehocem…..
  už prvá veta: „když vstoupíš do místnosti“ mi je celkom rehotná, bo ja sa obvykle nezoznamujem v miestnostiach ;-)

 9. a druhá rada o „přílišném nalíčení“ tak to už sa smejem na plnú hubu! ;-)

 10. tretia rada je najlepšia: „dejte mu očním kontaktem znát že nemusí se bát“ ;-)
  zatiaľ každý chlap všetko pochopil, stačilo sa pozrieť. v niektorých veciach sú muži neskutočne chápaví ;-)

 11. 11.,12.: Teď jsem si úplně představila toho chlapa, co se třepe hrůzou před příšerně nalíčenou ženskou, která na něj mává svou umělou řasou, že se nemusí bát:)

 12. Rady jak neodstrašit muže :-) Muž by měl být statečný, ale to je dnes vzácnost

 13. Však to se nepopírá. :-)
  „Chytří“ jsou opatrní a neriskují, natož svoje ego. Zdůvodní si, proč nepředvádět statečnost.

 14. Šmankote, jasně, že to není pravidlo! Prostě nadsázka, no, bonmot, ironie a tak.
  Ale jinak kdybych měla psát vážně a seriózně, tak to mimo oblast navazování partnerských vztahů platí hodně.
  V těch partnerských vztazích hraje větší roli sebevědomí.
  A co si budem namlouvat, větší sebevědomí mají buď ti chytří zaměření na peníze aměřící úspěšnost svojí chytrosti sumou na kontech a počtem luxusních aut, nebo ti hloupí, co si svou hloupost neuvědomují.

 15. 22. to je podmíněné sebevědomí „něčím“ tedy falešné. Znám i lidi sebevědomé úplně přirozeně, jak když se dýchá. Já sebevědomá nejsem. A není to protože bych nebyla hloupá nebo nebyla „úspěšná“. Nesebevědomá jsme tak nějak přirorozeně a aani mě to nevadí. Nechci to měnit.

 16. 23
  V daném kontextu neřeším druh sebevědomí, důležitý je jeho dopad. :-)
  A statečnost vůči ženám, tedy nenechat se jimi odstrašit, mají větší ti, co jsem psala. To je prostě fakt.
  Ale zrovna nad tím dumám, jestli to není prostě tím, že tihle chlápci se cítí být vůči ženám navrch.

 17. 24. Poslední věta: Je to možné.Bohatý, že si může ženu koupit či ji oslnit penězi (jsou některé takové) a hloupý že zamává penisem a žena je z toho vedle blahem -)

 18. Já jsem asi idealista, pro mě je sebevědomý ten, kdo už se dobře zná a tím pádem je v klidu, ví, že je prostě člověk jako ostatni, všechno v pořádku a nemá smysl se před někým předvádět. Statečnost není od toho, aby se předváděla, ale aby umožnila dělat dobrý věci.
  Suverén, frajer nebo hochstapler, nebo blbec rochnici se ve své blbosti bez chuti se zlepšovat, to pro mě není synonymum pro sebevedomeho člověka.

 19. 26. Takže pokud se na to podívám teď zpětně, tak zrovna týpci z posledni věty jsou ty co ženy oslovují a dělají jim návrhy.

 20. 26. Aby přirozeně sebevědomý muž oslovil ženu, pro další seznámení z důvodů sympatií musí mít pro to sakra důvod tedy ani nalíčená tvář či chybějící úsměv ho pak neodradí. Prostě je rozhodnutí překonat komfortní zónu a začít něco nového a jiného než dosud. Jen takové nezávazné plkání je typické spíše pro suverény a la poslední řádek z 26.

  Muž sebevědomý toho moc nenamluví, a ani nemá chuť se seznamovat s ženami za účelem dalšího společného života. Je rád sám.

 21. 26
  Liško, ale to máš samozřejmě pravdu, to je v seriózní rovině naprosto platné i pro mě.
  Ale tady se jednalo o statečnost vůči ženám. Viz 27. :-)

 22. 28
  Vidím to spíš naopak – přirozeně sebevědomý muž má jasno, co chce i nechce, takže pokud je mu nepříjemná ruská matrjoška, tak ji prostě neosloví a po prvním pohledu si ji zařadí do příslušného šuplíku, i kdyby jinak byla superskvělá – protože to on už nezjistí. Nebude mít zájem něco dalšího zjišťovat.

 23. 28
  A taky si myslím, že muž přirozeně seběvědomý vůbec nemusí chtít být sám. To už je spíš klišé, co ti tam skočilo.

 24. 27,28
  To je jeho věc, oslovit ženu může každý, kdo chce, to nemusí se sebevědomím ani souviset. Já si netroufám spekulovat, co nějaký muž cítí, chce nebo dělá, já nejsem muž.

 25. 33
  Oslovit ženu může každý, ale ne každý to udělá – a to je právě ta věc sebevědomí, zhusta falešného. O tom se přece bavíme…

  34
  No to se tak říkalo u nás doma odmala, tipuju, že maminka to vymyslela. :-) Maminka vymyslela mnoho alternativních podobenství.
  Třeba warfarinu neřekne jinak než jed na krysy, ehm..

 26. Tak s tím solovením ženy jinak:
  Běžný běžně i přirozeně akorát sebevědomý muž ženu osloví, až když zachytí její oční kontakt a podprahové sdělení, že ji oslovit může.
  Ty dva typy vypsané nahoře osloví ženu samy o sobě. Prostě proto, že se jim zachce.

 27. 35. oslovit může každý, to jo. Moje úvahy šly spíš směrem proč by to měl dělat.

 28. 38
  Když něco chces, něco pro to uděláš. Nic jiného bych nerozebirala, natož když se to týká někoho jiného než jsem já nebo dokonce snad zobecnění.

 29. 28. s tou poslední větou až tak nesouhlasím. Naopak muži ve starším věku ten důvod někoho si najít mají, byť žili delší život sami…ten důvod je: „sám si vařím, sám si peru, že se na to ne….takže většina mužů přiznává, že rádi by to domácí pohodlíčko :-) a klidně to na rovinu i někteří přiznávají.

 30. 28, 40.
  ono ti chlapi si umějí udělat (sobecky) klid, když ho potřebují i se ženskou. ale full servis je vítán vždy. :-)

 31. 41. záleží jak s kterou, s některou to prostě není možné. A tak si dávají pozor. Obětuji i full servis pro klid doma.

 32. 41
  Já spíš přemýšlím, co je sobeckého na tom udělat si klid, když ho potřebuju.Kde je hranice zdravého pudu sebezáchovy, (protože k čemu budu rodině jako třesoucí se uzel nervů plnej chorob z psychickýho přetížení) a kd esobectví. Ne vždyck yje nutno ve prspěch rodiny konat všechno to, co simyslí někdo jiný.
  Znám dost chlapů, co si ten klid zařídit neumějí, jedou do úplného vyčerpání, když to je to podle nich potřeba (zhusta po vysvětlení jejich manželek, že je to potřeba). Žít bych s nimi nechtělqa – byla bych z nich záhy na nervy stejně, jako jsou oni sami.

  A znám i ne-málo žen, co si ten klid umějí zařídit, nesobecky i sobecky, takže spíš to bude výchovou a náturou konkrétního člověka než pohlavím.

 33. Rady mužů ženám?
  To je jednoduché.
  Tvařte se na prvním rande (aspoň první minutu, ale ne víc než tři) nedostupně.
  Ale hlavně…klepejte a míhejte kotníkem.
  A sledujte partnerův kotník.
  Pokud nazačnete společně klepat kotníkem, nikam to ve vztahu nedoklepete.:-)

 34. 44 ad 43
  Nicméně jsem to napsala, jak kdybych byla minutu před úplným psychickým zhroucením. :-))
  A přitom jen v pracovním procesu.

  45
  :-)))

 35. Mně manžel furt nadává že otravuju vařením a jídlem, že to po mě nikdo nechce. že prostě nemusím nic mít a nic chystat, že je to normální… přitom pro mě je to chystání radostné. Neradostné mi přijde, jít někam a tam nedostat ani napít vody.

 36. 48. že jsem nic nedostala nebo že jsme neměla nic k pohoštění? že nic nedostanu jinde se mi stává celkem často. a že sama hostím jiné (a ráda) taky. Otázkou je zda to nepřeháním s tím pohoštěním. V kostele ylo kázání o Marii a Martě a manžel se na mě významně díval….tak jsem mu odsekla že Marie naslouchala Slovu Páně, zatímco on kouká na výsledky fotbalu. Nevím jeslti varianta že budu místo chystání a obsluhování naslouchat Slovu ho uspokojí…

 37. Nevím jeslti varianta že budu místo chystání a obsluhování naslouchat Slovu ho uspokojí…“
  Musíš na to strategicky.
  Knedloveprozelo , kuře, špenát, topinka….pak dlouho nic a pak to Slovo.
  A příslib, že když ho pochopí, tak by to mohlo nabrat i opačný směr.:-0)

 38. 49
  Že někam přijdeš a nedostaneš ani napít vody.
  Pohoštění návštěvám taky nenabízím, tudle jsme akorát sdělila, že sušenky nedostanou, protože jsme si sisce myslela, že jedny mám, ale že už emám.
  Ale kafe nebo čaj nabídnu dycky, nebo aspoň vodu na napití. A když někde nenabídnou, tak stačí si říct, že máš žízeň, přece.

 39. 50
  Brala bych to slovo páně jako paralelu. Tedy paralelu pro činnost, které většina mužů dá přednost před vepřoknedlemzelem.

 40. 51. vím že jo, je mi nepříjemné pokud si musím říkat že se chci napít a stejně nic není. Pak se cítím nezvaná a svým způsobem zneužívaná. Musím poslouchat nářky a poroučení druhé strany a přesto, že to všecko vidím tak se vracím. Je to zvláštní pocit povinnosti a očistce dohromady. Možná také vidím, jak jsou si bratr a sestra podobni, více než by chtěli. (ani jeden nechce být jak ten druhy a vymezují se vůči sobě). A pak jsem to zažila u sestřenice, přišla jsem ji pozvat na mé šedesátiny. Nalásili jsme se dlouho předem, ještě že jsem vzala ssebou nějaké tyčinky. Dostali jsme čaj a šli jsme se projít se psem. A pak jsme jeli zase domů. zvláštní pocit.

  Někoho pohostit je moje silná stránka. Teď když jsem v důchodu a celkvě jsem hodně nešikovná, taky nejsem žádná krasavice ak je to jediná silná stránka, jediná věc kterou umím. Všecko ostatní umím hůře (spíše mě t onezajímá) nebo to co umím není pro nikoho zajímavé. Jen jídlem zaujmu.

 41. Teď mám na týden vnučku na hlídání, taky mě to celkem zmáha… malá v noci kope a chce furt pit, přes den pořád šmejdí a někam padá. Když přijdou 3 děti od nejsaršího, srovnám je do latě a jsou nejhoodnější. Teď cítím u holčičky jak se mi všecko rozjíždí a jak to nezvládám jak bych si přála. a mrzí mě to.

 42. 53
  No vidíš, a mně je zas nějaký jídlo vcelku fuk. Když dostanu někde kafe, jsem nejspokojenější člověk, moc věcí na stole k němu mě spíš děsí, mám pak pocit, že musím ode všeho ochutnat a všechno jíst a hlavně všechno pochválit. Působí to na mě moc oficiálně, nebo jak bych to…
  Prostě uvolněná atmosféra je to kafe a maximálně nějaká drobnost, která evidentně nestála moc přípravy.

  No a navrch perlička – včera mě Pohádkář balil k němu domů na uzený se zelím a knedlíkem. :-))
  Tak jsem si jela k sobě domů umíchat vajíčka. :-)

 43. 54
  Holčičky jsou obtížnější, vidím to u naší úklidové důchodkyně, občas má v práci na hlídání taky nějaký vnučky. To jsem dycky ráda za svoje kluky.

 44. 56. už čekají další, přáli by si kluka :-) Až tuto vymazlíme tak třeban nastupí zase kluci. Zanechali nám zde krásnou holčičku se šatičkami a kloboučky, no a vyzvednou si ušmudlaného lesního muže poškrábaného od keřů jak všude padá když vyjídá angrešty, rybízy a co najde.

 45. Ono stárnout s grácií je celkem věda :-) Někdy sklouzávám do takové otrávené protivné polohy. Jen nakopnout :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.