Ručník? Hadr!

HADR JE NEJVÍC!

500-IMG_1672-hadr

Lenka mi půjčila na jednodenní výlety svůj malý skladný batůžek, protože já přijela jen s velkým. A ten malý batůžek má geniální know-how. Aby vás nepíchalo do zad cokoli do něj naložíte, Lenka do batůžku umístila nenačatý složený hadr na podlahu. Měkký, lehký, krásný, prostě nej. Můžete ho kdykoli vyndat a sednout si pohodlně na něj a ne do prachu. Já nakonec obal roztrhla – potřebovala jsem rozprostřít hadr na opěrátko, tj. špinavý kámen – a ukázalo se, že v obalu jsou měkké hadry dva! Krása. I jako pokrývka hlavy by se dal použít v případě nouze – jednotky SAS doporučují třeba trenky, ale vy si trenky můžete strčit, kam patří, protože máte hadr! Jako troud by se jeho vlákna také uplatnila. Zapomněli jste ledviňák? Máte hadr!

Hadr je požehnání.

Někdo říká 42 a ručník, mým letošním trendem je 41 a hadr.

500-IMG_1514-prvni

První dva dny jsme se s dětmi připravovali na výjezd do divočiny a Šumavu viděli z dálky:

500-IMG_1493-sumava

Pak jsme nastoupili do vlaku a děti luštily, kde mají vystoupit, a další klíčové pokyny, které jsme noc předtím v salvách smíchu s Lenkou zašifrovaly. Například že mise má jen 12 344 členů a že osoba, která poradí, se jmenuje 1234536789.

500-IMG_1601-sifra

Na Šumavě mě zaujal nakladač. Jestli se to tak jmenuje. Chňapák. 1234546.

500-1465-nakl

A violky řečené macešky rostly na balvanu hromadně

500-1458-viol

a v cestě jednotlivě.

500-IMG_1649-maceska

Většina z nás spala venku před chatou. Výhled ze spacáku:

500IMG_1632-spacak

Pak svítily hvězdy a děti držely hlídky u ohně a nezhasnul jim. Vůbec to byly šikovné a kooperující děti. Vařilo se jen na ohni. S Lenkou se spolupracuje výborně, navíc ona nosí v hlavě všechno a celou zodpovědnost, tak to je pak pro ostatní pohoda a pro děti bezpečné prostředí pro vylomeniny. Hurá!

Přechod hranic Mechovým potokem se zdařil.

500-IMG_1470-zvonky

Hadr tam byl samozřejmě s námi.

A takové jsou na naší straně stromy:

500-IMG_1482-spruce

Na německé straně zas prý mají lepší maliny, říkaly děti.

Navštívili jsme i nějaký ten bunkr – řopík. Nevěděla jsem, že v něm měla být posádka sedmičlenná. Tolik!

500-IMG_1485-řop

A abychom to mírumilovně zakončili, přidávám foto z restaurace v Soumarském Mostě, maskovanou kočku.

500-IMG_1489-kocka

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zákoutí a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 komentářů u „Ručník? Hadr!

  1. Tak jsem se, Liško, tak smála, až mi slzy tekly. Nemám po ruce hadr, tak musím pohledat kapesník! :-) Navrhuji, protože je tam děsně moc chvály, kdybys mohla moje jméno zašifrovat. aby to nedráždilo, určitě by to bylo něco jako 26447! (dvě čtyřky jsou tam pro zmatení nepřítele) Nebo třeba 37941, to by taky šlo.
    Líbí se mi, že to nejlepší na Šumavě pro tebe je nakladač. To je bomba! :-) Ochranáři by měli v nakladačích pro turisty tvého typu trochu přidat, jezdí jich tam po čertu málo! :-)

  2. No, tak jsem se konečně dostala k počítači s večeří, tedy konečně v klidu, a konečně jsem si přečtla článek – a furt si říkám, kolik kudla má být těch členů – napřed mi nedocházelo, že když je text anglicky, bude číslovka taky anglicky, a pak mi nevím proč místo horse radish naskočilo Morse radish.
    Jdu si nalejt. Absťák, asi. :-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *