Šmik a mám triko!

LEGRAČNÍCH FOTEK A ODĚVŮ NENÍ NIKDY DOST

triko-zver-500

Jak víme, neumím šít a nerozumím střihům. Kolegyně že to nevadí, ať si koupím úplet a ušiju si triko, nezačištěné, raz dva a je to! Nic zakládat a olemovat netřeba. Že ona to tak dělá.

No tak jo, nebudu zbabělá opatrnice a troufnu si. Šla jsem pro úplet k Mrázovi. Nejlépe aby obsahoval žlutou barvu. Měli tam samé hrozné. Vybrala jsem nejméně hrozný, ale na můj vkus pořád dost zběsilý a přitom babský. Na omak příjemný, i když není z přírodního materiálu, kterým dávám přednost.

Doma jsem vzala jedno triko, co mi střihem sluší (ale khaki barvou ne), přeložila jsem ho nastojato, úplet taky, hrnulo se to, nějak jsem to sešpendlila všemi čtyřmi špendlíky, které mám, a šmikla jsem tvar. Trochu to ujíždělo. Dělalo mi potíže si uvědomit, jestli mám látku dvou dílů při stříhání otočit k sobě lícem, nebo naruby, nebo jeden tak a druhej onak. Proto taky obvykle nešiju nic jiného než polštáře a ještě to někdy zvořu.

triko-kyt1_500

Trička s kytkama jsem ušila dvě – jedno kratší se špičatým výstřihem a jedno delší s kulatým, barva pořád stejně běsná:

triko-kyt2_500

Pak jsem na internetových stránkách téhož podniku našla pevný bavlněný úplet se zvířátky a ten musel být můj! To triko mě baví.

TRICKO_ZVER-500

Trochu škoda, že rub je bílý, takže rolující se dolní okraj trika vypadá trochu rušivě. Proto pod něj většinou nosím černou bederní rouru (jak se to oficiálně jmenuje?), to vypadá líp.

Ještě jsem si zakoupila ze stejného tlustého bavlněného materiálu kus jednobarevné žluté. Zatím nedotčena. A pak jeden umělý mě zaujal svým vzorem (jiné foto zatím nemám):

triko-treti-500v

Hodí se mi  k zrzavým kalhotám a vůbec mě celkově těší.

Trika jsem ušila právě v době, kdy jsem měla v šatníku hodně věcí bez rukávu nebo s dlouhým rukávem a nedostatek krátkých rukávů. Šije se to jen ze dvou dílů! Trochu punk, ale jde to nosit mezi lidi a nikdo se nepohoršoval.

.

15 komentářů u „Šmik a mám triko!

 1. Jé, tak tohle se mi líbí! Hlavně to „nezakládat nelemovat, a přitom to jde nosit mezi lidi“.
  Fakt to vypadá supr.
  Škoda, že jsem o tomhle návodu nevěděla, když jsme kolem Mráze šly, to bych si taky zkusila něco pořídit. :-)

 2. To kouzlo nelemování mě baví – protože já bych to olemovat neuměla.
  A jaké vlastnoruční oděvy dělají radost vám?

 3. chach, to je dobra otazka. Do triceti pěti let jsem si šila sama. Dokonce i dětem jsem šila. Když se teď dívám na fotky tak mě to dojímá… Pak najednou ne. Děti byly rády :-)

 4. Jó, tys šila? To máš určitě dobrou prostorovou orientaci (mně připadá, že to souvisí).
  A děti už nechtěly?

 5. ktere decko by chtělo , že? Když povyrostly natolik že mi spílaly a zpřísahaly mě že TO si na sebe nevezmou… musela jsem se podvolit :-) dodnes mi vyčítají že tak pozdě. a co si vytrpěly.

 6. Jinak prostorovou orientaci mam hodně nadprůměrnou :-))

 7. Já taky šila. Pro sebe, pro děcka…
  Dneska se nemůžu dokopat ani na to olemování.

  Moje vlastnoručně upletená čepice dojmula letos v zimě Divnouse, tak jsem nakonec ani helmu nepořizovala a všecko odlyžovala v čepici s bambulí.

 8. Vlastně vlastnoruční výrobky jsou u mě spojeny s příšerností. jsou hnusné a křivé a blbě se nosí :-) a nakonec se mi ani nelíbily. Zrovna vlastní výtvory jsem bez rozpaků vyházela.

 9. Tak to já ne. Jednu vlastnoručně šitou sukni jsem nosila donedávna a zelený svetr s černou kaňkou mám v šatníku doteď. I když už je jen „na práci“.

 10. No, někdy jsou ty křivotiny k zlosti.
  Zrovna jsem upárala už podruhé rukáv svetru, co pletu. Poprvé byl úzkej a pak zas moc širokej. Párala jsem jen asi 25 cm, ale stejně je to demotivující.

 11. 11. je klidně možné když teď budu mít víc času, že opět něco vytvořím

 12. Nejlíp se tvoří na mimina – je to rychle hotový a navíc se nositelé nebrání. I když někdy bych jim přála, aby se uměli ozvat.

 13. Zvířátka jsou nejvíc! Z mých rukodělných výrobků bych zmínila tričko „chytrá horákyně“ -starší úpletový trído, kterému jsem ustřihla jeden rukáv podél ramenního švu. Z jedný strany vypadám jako holka v tílku a z druhé strany jako holka v tričku. A vypadá to docela dobře, nezačištění lemu nemusím dodávat. Na tu tílkovou stranu přidávám brož, abych trochu harmonizovala amputaci rukávu..) Časová náročnost 5min, pomůcky k realizaci: jedny nůžky univerzální, lehce obroušené. (Původně jsem z něj chtěla udělat tílko, ale pak jsem se nad tím novým tvarem v půlce zamyslela)

  13) Ntj! Já jsem kdysi na Žmura v hromadě věcí našla body v podobě převleku vánočního skřeta! Fuj, a ještě to bylo z něčeho umělýho. Neměla jsem to srdce mu to ani zkoušet a takový ty oblečky s nápisem I LOVE YOU DADDY jsou podle mě jen intrikánskou technikou jejich matek, aby ti uřvaní tvorové své otce trochu obměkčili…

 14. Chytrá horákyně dobrá! My jsme s kamarádkou udělaly totéž s džínama – každá měla ustřiženou jinou nohavici. Nosily jsme tento kroj jen při zvláštních příležitostech. To triko je mnohem využitelnější.
  Ovšem vánočnímu skřetímu uglúkovsko-grišnákovskému úboru se těžko něco vyrovná. Kokakolovým červenobílým čepicím zdar.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.