Strom kočičích přání

Loni díky štědré a zvěřmilující Modoně jsem podarovala několik koček z útulků. Přes internet. Můj vlastní kocour byl o minulých vánocích zrovna nemocný; toho jsem podarovala ještě mnohem víc. Pořád na něj dost vzpomínám. Vyznačuji se totiž poměrně velkou stabilitou ve vztazích, jak to tak vypadá. A taky jsou moje vztahy hlubší, než když mi bylo pod třicet.

Letos budu pokračovat v tradici, zase dám vánoční dárek kočkám; až si pořádně prohlédnu jejich profily na stránkách kočičích přání.

Neúčastnila jsem se žádné blogové dražby, jakou tentokrát pořádala Squire, ani jsem nekoupila dárek dětem dle jejich přání jako Lucie, v rámci hezké akce Českého rozhlasu Daruj hračku.

Prostě jdu do koček.

Máte také v tomhle období roku cukání něco někomu dát? Někomu cizímu, kdo to potřebuje. Ale ne na úkor blízkých nebo sebe, se rozumí.

 

18 komentářů u „Strom kočičích přání

 1. barčo,
  aha, to je dobře, že ten pán nemusel být už napořád v nemocnici.
  Zrovna dneska jsem si řekla,že musím víc kreslit, a vzala jsem si na to nový bloček, dárek od kamarádky … jak mám všechno snadné, ruce zdravé, všechno zdravé, to jsem ráda. Není nad to. Pak přichází ta nadstavba: jak to všechno využít, co pěkného s tím udělat.

 2. No, já teda víc než na kočky myslím teďka na Barču a ještě na pár lidí, co jsou sami. Vím, jaké to je.
  – S kým budeš zítra, Barčo? Se sebou, s pacienty nebo ještě s někým? Každopádně jsi taky s náma! Teda abych nemluvila za jiné, tak se mnou určitě.

 3. Lenko,
  to je slovo do pranice! Taky jsem myslela na to, kolik lidí je samo, a přitom v televizi burácí slogany typu „Na vánoce nemá být nikdo sám.“ Jsou mi odporný (ty slogany). I mně, která jsem už teď u rodičů. Ještě radši bych byla s Akčním Hrdinou, nojono, tak třeba příště žejo nebo taky né :( A nikoho jinýho, s kým být na Štědrý den, už na světě nemám.
  A tak jsem se tady takhle písemně ani nechtěla ptát, třeba tebe Lenko, co budete dělat na Štědrý den, bylo mi to blbý. Tak dobře, žes to prolomila.

 4. Nevím, co je na tom blbýho. Já jsem s mámou a musím se jí věnovat, protože ona u mne neví, co kde je, neumí si přepnout ani TV program, udělat čaj, takže buďto jsem s ní na vycházce nebo vařím nebo meju nádobí nebo zdobím něco a přitom se ji snažím bavit. Takže u mne dobrý, dělám Vánoce pro mámu a je to tak v pořádku. Já bych i někoho pozvala, ale máma je dost xenofobní a nechápe, že lidi mimo rodinu jsou taky moc důležitý. (Trochu žárlí i na internet, nezná to, prostě.)
  Jenže Barča, co říkala, tak nemá asi nikoho z rodiny, či ano? A ten hodnej pán, co se s ním nedávno sešla ……. Barčo, koukej nám tady něco říct, páč my máme o tebe péči! :-) Zatím dobrou.

 5. Jo a ještě vím, že Daniel Hůlka tráví Štědrý večer taky sám, jen na oběd jde k mamince. :-) Říkal. Tak kdybyste měla některá cestu kolem…….. :-)

 6. Není třeba mít o mě starost :-) Službu dnes nemám. Nejsem ani v Liberci. Kolem deváté jdu ke kamarádce – má tři děti. Večer budu sama s ťapi. Mám výzdobu, malý stromek, cukroví, salát i kousek ryby. Večer zavolám tátovi a jeho družce. Za nimi pojedu až v lednu.
  Podívám se taky určitě večer na pohádku. Nejsem smutná, vánoce dělám pro sebe a také pro lidi co mě navštíví. V pátek a v sobotu mě navštívili kamarádky z práce a dostala jsem dárečky. Kromě jiného se tu stavil i můj bývalý manžel a přinesl mi dárek. Dostala jsem také pozvání na Štědrý den na večeři od mé kamarádky, která má také děti – odmítla jsem to. Takže se mám dobře, nic mi nechybí, nijak nestrádám :-) Jak říkám těžký vánoční čas byl pro mě kdysi v Rakousku, od té doby není na co si stěžovat a není důvod smutnit.

 7. Nezúčastnila jsem se ničeho a přeji Ti LIško i všem zde hezké svátky

 8. Jasně, krásné Vánoce všem a furt!

  ad „Máte také v tomhle období roku cukání něco někomu dát? Někomu cizímu, kdo to potřebuje. Ale ne na úkor blízkých nebo sebe, se rozumí.“
  – já bych rozdala nejradši všechno všem. Mám takovou „nemoc“ od mala. Musím se „léčit“. :-) Párkrát jsem se dostala do situace, že už na mě nezbylo nic, takže se musím v tomto hlídat a dávat jen, když mám takový ten vnitřní neodbytný signál, že opravdu mám. Jako člověku zapsaném v obch. rejstříku mi posílá furt někdo něco, že mám přispět. Někdy mi to přijde dost nefér. Znám organizace, které mají díky sponzorům lepší vybavení než sponzoři sami a to už se mi nelíbí. Ale kdo rozhodne, kdy pomoci a kdy ne? Mohu se spolehnout jen na ten vnitřní pocit. Umění říct „ne“ i umění říct „ano“, „prosím pomoz“, „děkuji“ ……… zdar!

 9. Umění říct ne a umění říct ano, to je výstižné.

  Hezké přiduchovnělé vánoce přeju :-))))

  Tady se ukazuje, že strom kočičích přání je vánoční stromek. Pro letošního kocoura určitě. Jeho rošťácky útočnou a nepoddajnou povahu jsme už prokoukli a poprvé, co moje paměť sahá, jsem na stromek nedala starobylé rodinné ozdoby skleněné, korálkové, ani papírové hruštičky, protože by je určitě taky rozkousal. Dobře jsme udělali. Zatím stromek neshodil, kupodivu, ale snaží se. Ještěže je jako batole a jeho pozornost se dá snadno odpoutat k jiné činnosti, plyšové veverce a podobně.

 10. jééé, holky, vy ste taky darčeky! :-)
  (vyznieva to divne, že? mi bolo nafigu a túlala som sa po nete a prišla som sem. a som rada, že som tu s vami chvilku bola. tak som rada, že ste. lebo ste moc fajn.)

 11. „Máte také v tomhle období roku cukání něco někomu dát?“ ja furt niekomu niečo dávam. (a obvykle na úkor seba ;-) )

 12. Žejo!
  Koukej si něco pěknýho koupit!
  Já jsem si dneska koupila další zápisník a k vánocům menstruační kalíšek. Tak a ten zápisník bude na lunární věci a děsně intimní, úplně eklhaft :))

 13. si hodná, dík za odpoveď, Lišinko. ale u mňa to nefunguje. žeby som si niečo kúpila na popravenie nálady ;-)
  (možno tak koňa aj s príslušenstvom, to by trošku pomohlo ;-) )
  a prosím ťa, čo je to menstruační kalíšek?! 8 – ) pohár na stopke, z ktorého sa počas dámskych dní nasáva čiernoríbezľové vínko? ;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.