Suchaři ne

sig1

sig2

sig3

Pozn.: Na malování ani čtení jsem pak neměla vůbec čas, zábavy bylo dost.

sig4

sig5

sig6

sig7

sig8

 sig9

sig10

sig11

sig12

sig13

sig14

sig15

Byli jsme totiž účinkovat na tomhle festivalu:

strech3

V Neratově to už znám, byla jsem tam mockrát v zimě, vždycky na běžkách přes hřeben. Zpátky nahoru jsme jeli často až navečer a pak po hřebeni už potmě, z Anenského vrchu jsme sjeli lesem dolů do Říček poslepu, to bylo dobrodrůžo, ale už jsme věděli, že na začátku je pravotočivé koryto, kterým se jede blbě, a pak v lese jsou přes cestu dva potůčky. Někdy i kmen. Jojo.

Krásný byl ten kostel, bez střechy, ruina, nenahozená samozřejmě, uvnitř ležel sníh a to působilo tiše a posvátně. Vpravo na zdi zrezivělej zvon, na který jsme si zazvonili. Dneska na něj cinkne při mši ministrant. V druhé ruce drží přitom plyšového psa; je to kluk s mentálním handicapem. Nad hlavou je pořád vidět nebe, střechu totiž udělali skleněnou a to je parádní. Letos dodělali vstup až nahoru pod střechu na kůr a taky měděné baňky na věže. Léta tam měli provizorní špičaté stříšky. Ty se mi líbily dokonce víc než ty klasické tuctové báně. A já je našla! Ty špičky. Když jsem šla na kopec kvůli signálu. Jsou složené na kraji lesa nad kostelem, resp. nad farou.

strech1

strech2

Na závěrečnou mši festivalu přijel včera v neděli dokonce kardinál Duka. Řeknu vám, že ten teda mluvil dlouho, zdlouhavě, skákal z tématu na téma, bylo to dost strašný kázání. A připadalo mi, že nejraději vsune do řeči něco o sobě, s kým se kde viděl; to mi přišlo trapný. Ta mše trvala o půl hodiny déle než obvykle a my hned po ní museli už odjíždět. Doufám, že se zase brzy uvidíme (a nemyslím s kardinálem).

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics, Zákoutí a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Suchaři ne

 1. Je to nádherné místo, od nás velmi daleko. Ale možná jednou se tam dostanu :-)

 2. Sakrá, krá, a co ten Jelen psal? A na suchu nejsou jen suchary, ale taky daleko lepší věci. Třeba takový polomáčený sušenky. To je jiná bašta, než naloženej jelen v chlórové zálivce!

 3. 2,3 : )
  Já ho nařkla, že je v chlorovém nálevu, a on pak prokázal fotkou moře, že je ve slaném nálevu.
  Ale to předbíhám – to byla ta jeho odpověď, co jsem přečetla až zas později, když jsem přišla k signálu.

 4. 1
  radši bez kardinála : )

  Dneska jsem zjistila, že , můj synovec byl ve stejné chvíli na stejném místě, na té mši s kardinálem, ale jen pár minut, jen projížděl. Má mě ale na dvou fotkách, jak sedím zády k němu, pár metrů od něj. To je teda gól.

 5. Krásnej příběh a nádhernej kostel, páni, ten se jim teda povedl, hlavně ta střecha nad hlavou s pohledem do nebe!
  V Říčkách, v Říčkách jsem si párkrát užívala, mám tam kamarádku s pěknou chaloupkou (a bytečkem k pronajmutí), pobývali/y jsme tam na srazech z někdejšího atlasáckého Pokecu :-)

  Přeju krásný srpen, Liš (i ostatním!), když už Tě vidím :-)

 6. Kaschiko,
  ahooj,
  my taky jezdívali právě do Říček. S oddílem a s kamarády – ostatními vedoucími tam zvelebovat tábořiště, kadiboudy a chatu a dělat dřevo.
  Pěkný srpen!

 7. Liško, potvrzuju. Neratov je zvláštní moc pěkné místo. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.