Svatováclavský luňák

NEBO SVATOMICHALSKÁ VRÁNA, KDOVÍ.

500-drak1

500-d1

500-d2

500-d3

500-d4

500-d5

.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

41 komentářů u „Svatováclavský luňák

 1. dělala jsi ho sama nebo je koupený?

  vypadá mužně :-))

 2. … vlastně první koupenej a ne vyráběnej byl „Pan prezident.“ To mi bylo asi šest. Šli jsme s tátou na Křížek pouštět koupenýho draka klasického tvaru. Obličej měl trochu jako Husák, tak mu táta říkal „Pan prezident.“ Uvíznul ve větvích na kraji lesíka. – „Pan prezident visí.“
  Později jsem draka vždycky vyráběla a lítal obstojně asi jen jeden, ostatní se kymáceli nebo praskla tyčka nebo nefoukal vítr a muselo se s nima běhat a to není ¨žádný opravdový pouštění.
  Tak jsem si nakonec koupila Luňáka. Když lehce fouká, dáš ho do vzduchu a odmotáváš a je to, nejsou na pouštění potřeba dva. Nezadaná žena si s ním poradí. : )

 3. To je škoda, že už pan prezident nelítá:) Teď by byl asi lepší do větru ve stylu červených trenclí:(
  Jinak mám taky ráda mikrodramata z městské! Ale z paranoidních na tripu mám trochu respekt, poté, co jsem byla svědky, co všechno jeden z nich vykrámoval z batohu…

 4. Tak nás nenapínej,Psice.
  Co vykrámoval?
  Nějaké uřezané údy lidského těla?
  Nebo rovnou uřezanou hlavu?

 5. 6.) Né, to byl spíš takový koloniál drobných infekčních předmětů. Sadu stříkaček, milión pytlíčků a papírků, propisky, cigarety a další zboží velejemné:)

 6. 7:
  A kruci!
  To když se podívám na svůj pracovní stůl a do šuplíku ,tak tam mám z toho výčtu předmětů nachlup přesně to samý.
  Včetně těch stříkaček,který jsem tam sice dal sterilní,ale vedle týden staré svačiny už asi nějakou infekci určitě chytly:-)

 7. Saule,
  svatováclavská orlice je profláklá – ale co když je to ve skutečnosti luňák nebo dokonce vrána? A proč nemá ta vrána svatováclavský sýr? Aha? Přepíšeme dějiny!

 8. Už to vidím v komiksu – „Sýr?! Na ten mi nešahej, ten je svatej!“

 9. Proč nemáme svatováclavského orla, nýbrž orlici?

 10. 12 ratko
  Můj otec by ti to vysvětlil, ale protože nemusím chodit v jeho stopách, odkazuji tě na knihy z oblasti historie a heraldiky. Případně internet, ale tam to nebude tak ověřeně podáno.

 11. 16.vím že je to otřepaný fór, ale furt ho používám úspěšně :-))

 12. Tak jsem nad tím přemýšlela, a zdá se mi vcelku logické, že když Přemyslovský rod de facto založila Libuše, neb ona učinila onen rozhodující výběr svého chotě a jeho povýšení do stavu knížecího a vládnoucího, tak že máme ve znaku přemyslovskou orlici, nikoli orla. :-)

 13. Přemyslovský rod s malým p, samozřejmě, na velikosti jejich politického významu i jiných p jim to samozřejmě neubírá.

 14. 19. ale ten fór s otevřeným a zavřeným zobákem si ještě pamatuješ, psala jsem ho nedávno :-)

 15. 23. to jsme na tom stejně :-) Ten fór mě napadl hned jak jsem viděla luňáka s důstojně zavřeným zobákem :-)

 16. Dnes má svátek Eliška – nedávno jsem si říkal, že je to tak pěkný jméno, že pasuje vpodstatě ke všem příjmením, no zkuste si to s tím svým. Navíc domácí „Eli, Elis“ oslovení není taky špatný a je praktický. Divím se, že jich moc není (asi 46000).
  A tak jsem si říkal, že by mohla mít v tenhle den internetová Liška, tedy e-liška, taky svátek. Žejo?

 17. 26,27
  jéé, dík! Mám svátek!
  Elišek je hodně, v dětském věku a mladém; ale u nově narozených asi už zas ta móda pominula.
  ještě že jste mi to připomněli, dvěma Eliškám v dětském věku musím popřát!

  Právě vyrábím hák z drátu, který pověsíme na strom a na něm bude viset obří záchranný kruh. Př našem vystoupení příští týden. Vlaječky už mám, ještě vlajku a různé další věci a bude to… No, budu ráda, když to dodělám ten příští týden, v nánosu jiných činností. Takže vám děkuji za vtipné přání a mávám vám drátem!

 18. dnes jsem opět použila fór se zobákem… jakoby mimochodem, a opět se všichni hrozně smáli :-))

 19. sklerotiků je více, kolega který mi dohazuje skupiny, na tu dnešní zapomněl. A tak jsem vycházela se silně rozladěnou grupou… která neměla místo v restauraci, a v podzemí nebylo dobité mluvítko a tak jsem fungovala jako bavič – vypravěč – vymýšleč historek :-)) nakonec to bylo dobré.

 20. jo se zobákem…koukáme na znak našeho města, jakože si nemůžu vzpomenout co to je a oni „Adler“ a já na to, to není Adler, je to Adlerin….my máme orlici, a víte proč? tak na mě koukaj… no protože má otevřený zobák :-) no muž by to vyprávět nemoh… ale když to řeknu já, všichni se smějí. i ženské. tak je to asi dobrý

 21. Napadlo mě právě, že jsem hrozně dávno nebyla tančit…chtělo by to nějaký kurz :-) třeba tango

 22. 38 dík!!
  39
  zrovna dneska o tom někdo mluvil, že půjde na tango. A že to je hodně nablízko, tak to chce tanečníka, se kterým si sedneš (při tanci, ne vsedě:-) a voníš a tak.

 23. 40. no, to u mně nehrozí… nějaký voňavý. musela bych jít s mojím :-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.