Test osobnosti jsme dlouho nedělali

PRO ZÁBAVU…

Narazila jsem na facebooku na test osobnosti, myslím, že u Donda. Ten kdysi blogoval… Možná to bylo u jiného kluka, nevím; na facebooku všechno rychle letí dolů, do jícnu nepřehledného chaosu. Zlatý blogy.

Když jsem ten test na netu vyplnila a viděla, že výsledek jsou čtyři písmena, v mém případě ENFP, vzpomněla jsem si, že kdysi na blogu jsme ho už dělali, z jiného zdroje. Napsala jsem tedy ta pouhá čtyři písmena, co údajně charakterizují někoho jako jsem já, tady na blogu do vyhledávače, abych našla článek, kde jsme se před lety testovali. Napsala jsem ENFP. A hned to ten článek našlo! Protože tehdy mi vyšlo taky ENFP!

Tak to jsem nečekala.

Čekala jsem, že se zasmějeme nad tím, jak se dá umně manipulovat při vyplňování podobných testů a jak jsme teď trochu jiní než kdysi a odpovídá to tomu, že si připadáme dnes jiní a podle toho vyplňujeme test a ten vyjde trochu jinak… A ne. Mně vyšlo totéž.

 • Asi jsem bez vývoje. Rigidní.
 • Anebo naopak, nejsem ještě natolik stará a zkostnatělá, aby mi vyšlo něco odlišného než před bezmála osmi lety, kdy jsem byla dost čupr?!
 • Anebo ten test, i přes svou stručnost a omezenost měří skutečně některé víceméně trvalé znaky.
 • Anebo ještě něco dalšího.

Test najdete tady v odkazu.
Aha, je v angličtině, to jsem si neuvědomila a pak to zapomněla.

Mně vyšlo ENFP-A
= Campaigner.
Enthusiastic, creative and sociable free spirits, who can always find a reason to smile.

Takovej pařmen, no.
V češtině tehdy se to jmenovalo Optimista – Politik – Reportér.

Odkaz na článek, kde jsme se testovali 9.1.2013, je tady.
Je v něm podrobně rozkecán česky ENFP, to přeskočte, a v komentářích jsme my! A zrovna byla volba prezidenta. První přímá. První kolo.

Odkaz na test v češtině, zdá se, pořád funguje.

Jsem zvědavá, jestli se otestujete a co vám vyjde.

Já jsem spokojená, mně vyšel pařmen s názorem, kreativní a veselej, energickej, přátelskej a že jsem nepraktická a rutinní činnosti nedotahuju, to je taky pravda. A dost mě potěšilo v kovidových časech, že tučně u mé charakteristiky píšou zrovna tohle:

ENFP are fiercely independent, and much more than stability and security, they crave creativity and freedom.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

24 komentářů u „Test osobnosti jsme dlouho nedělali

 1. Liško, tak jen nakukuju jestli píšeš a nakonec jsem si ten test udělala. Jsem zvědavá. Vyšlo mi skoro to co tobě – jen jsem na rozdíl od tebe introvert a to na mě sedí : INFP.

 2. zuzi,
  jo, to je pěkný, INFP, to asi bude mít i velký podíl psychoterapeutů. Víc jich je zřejmě introvertů.
  Nečetla jsem to podrobně, ale asi tam bude napsáno něco jako pozor na zachraňování a vyčerpání, ale to ty vybalancováváš skvěle, o tom jsem přesvědčená. – Tak jsem se podívala (v té anglické verzi) a zjistila, že tam pak dole pod weaknesses je ještě šipka na téma milostné vztahy!
  No to musím vidět u svého ENFP, NUTNĚ! Jdu na to.

 3. …tak to mě nudilo číst, to „romantic relationships,“ bylo to nějak moc anglicky popisný. Jo počkat! Já si to zadám do překladače, aby to převedl do nizozemštiny! To by mě potom zajímalo si to přečíst, jojo. Ale až odpoledne, musím běžet ven.

 4. Hej, Liško, já anglicky neumím, tak do toho nejdu. Od překladače jsem couvla a zdůvodnila jsem si to i tím, že snad v téhle oblasti o sobě netápu a žádný báchorky vědět nepotřebuju. Jsem si řekla a basta. Basta fidli.

 5. ENFPT. Ale nejsem si jistá, nakolik vlastně odpovídám správně. Třeba že si o sobě nemyslím, že bych byla bůhvíjak metodická a zodpovědná, ale vím, že na některé lidi v práci umím udělat dojem, že je na mě v tomto ohledu spoleh. Někdy mám pocit, že ve mě lidi vidí někoho úplně jinýho, ale možná to patří právě k té charakteristice:)

 6. Tak jsem si udělala test znovu a vyšlo mi INFP, ještě jsem nekoukla co bylo naposledy a jak moc se to liší.

  Psice, máš tam moc písmen :-)))

 7. Tak vida, koukla jsem co mi vyšlo naposledy a bylo to ENFP. Ono to asi odpovídá mému posunu do skupiny introvertů. Já byla vždycky na hraně. Mám ráda klid a ticho, ale dovedu vyjít z komfortní zóny pokud mám udělat nějakou povinnost :-)) Tedy nějaký dobrý skutek.

 8. XSTP, ale jinak se spíš hodí ISTP (divím se, že mi nevyšel jasný introvert).

 9. Ratko, nemám, to byl fakt výsledek. Tedy v origo znění s pomlčkou – ENFP-T :)
  Ale jinak pocitově se vnímám jako impulzivní introvert s občasnými přesahy do extro.

 10. jo takhle, takže to poslední je asi na hranici, takže se nedá rozhodnout.

 11. ENFP, to by měl být pro můj typ naprosto ultimátně ideální parťák! :-) Tahle stránka pro mě byla svého času velké téma, stejně jako celá tahle typologie osobnosti. Žádný osobnostní typ mě nikdy nedokázal popsat líp než tenhle. INFJ, těší mě :-)

 12. No, mi to napsalo, že ráda mluvím a vyjadřuji pocity, takže bez komentáře :-) Tohle docela sedí.

  Fakt je, že u převážné většiny odpovědí jsem se cítila někde uprostřed, chyběla mi tam ta třetí možnost… Ale ve výsledku to závěrečné shrnutí celkem pasuje. ESFJ

 13. Tak mně vyšla kombinace INFP

  Prý můžu vrozený idealismus prakticky zužitkovat jako občanský aktivista v boji za nejrůznější práva. Empaticky založený teoretik. No tak to jsem zvědav, na co se vrhnu jako první. Ale obecně ta písmenná zkratka všechno celkem vystihuje. Kromě těch otázek, které souvisely s prací v kolektivu a s pohledem na spolupracovníky, tam jsem skoro neměl co zaškrtnout a odpovídal jsem v neaktuálním, minulém čase.

 14. 13. taky jsem odpovídala v minulém čase. Dnes nic z toho již není aktuální, jen si to představuji.

 15. Taky jsem se od předchozích dvou pokusů nezměnila. :-)
  ENFP .

 16. Sem byla já, ta, co taky od předchozích dvou pokusů nezměnila a je ENFP. :-)
  Nicméně u poměrně velké části otázek to kolísá. Hlavně ty dotazy na to, jak bych kdy řešila jakou situaci – to u mě hrozně moc záleží na momentální náladě, na zaujetí pro nějakou činmnosti, kterou zrovna cchi dělat sama nebo jinde, na únavě a pod. A pak ty otázky intuitivno-analytické, pokud vím, za celý svůj život tisíckrát ověřeno, tohle mám tak nějak stejnou do rovnováhy od obojího.
  Takže pro mě ten test úplně vypovídající není

 17. 16. pro mě ten test není vypovídající vůbec. výsledek je poplatný přání, a když čtu nadšené zvolání: to jsem celá já, tak se obávám že bylo odpovězeno v souladu s představou o sobě.

 18. To je divný, Ratko, co píšeš, mně tedy docela pobavilo, jak to mi to vyšlo. Odpovídala jsem samozřejmě „v souladu s představou o sobě“. Jak jinak bych mohla odpovědět? Odpověděla jsem naprosto jasně na naprosto jasné otázky. A vážně „Prostě celá já.“

 19. Já létám podle nálady mezi ENTP a ENTJ. Odstup mezi oběma testy byl cca rok. Což mi připomíná, že bych to zase mohla zkusit :) Jinak MBTI test je ze současného hlediska spíše pro pobavení.

 20. Kari,
  to jo, jednou za čas je to legrace. V práci jsme si předloni dělali zase test skupinových rolí, z legrace na pracovním výjezdu.
  Kdysi před lety mi vycházel leader a team worker, to jsem byla v jiné pozici. A teď posledně mi vyšel vyhledavač zdrojů. Což je zajímavý, to nikdo jiný v týmu asi neměl a odpovídá to tomu, že část úvazku mám i na letáčky, web, propagaci našich programů, organizaci seminářů…

 21. Dobrá sranda:

  Type “The Adventurer” (ISFP-T)

  Introverted – 79%
  Observant – 56%
  Feeling – 61%
  Prospecting – 51%
  Turbulent – 61%
  Role Explorer
  Strategy Constant Improvement

 22. ISFJ, no introverze mě vážně nepřekvapuje, to je jasná věc a charakteristika „Jejich touhou je být užitečný a moci vyhovět. Mají rádi dodržování předpisů, oddaní, loajální. V práci velmi spolehliví, nemají rádi neustálé změny. Administrativně zdatní.“ taky dobře sedí. Díky za tip.

 23. Kájo 23
  Administrativně zdatná, to by se mi hodilo, to by mi hodně bodlo, kdybych byla trochu víc. Nějak to nikdy nestihnu :- ) Nevím ani na úkor čeho, ale všechno mi vždycky připadá zajímavější a to administrtaivné nechám na chvostě : (

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.