To prso to brzdí!

HÁDANKA

Včera někdo řekl tuhle vtipnou větu.
„To prso to brzdí!“
Uhodnete, co to znamená, kdo to, proč to?
Budu odpovídat na otázky ano / ne a určitě se brzo dopátráte.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

39 komentářů u „To prso to brzdí!

 1. Kuřecí prso brzdí účinky požitého alkoholu :)

 2. Aha, tak co třeba konverzace?
  Konzumace prsa brzdí konverzaci?

 3. áánéébóóó libido?
  To prso brzdí libido .. :)

 4. Hurá! :-)
  Moraváci tvarůžky,Češi syrečky. :-)

 5. Tak prozradím celé řešení hádanky:
  Šly jsme si s kolegyní pro oběd do blízké restaurace. Já si dala „V pivním těstíčku smažené olomoucké tvarůžky balené v anglické slanině, pikatní majonéza,“ kolegyně si dala „Kuřecí prso třené bazalkovým pestem, grilovaná zelenina.“ Zaplatily jsme a čekaly jsme venku, že si krabičku s obědem odneseme zpátky do práce a sníme.

  Pak zase z okýnka vykouknul číšník a řekl památnou větu: „To prso to brzdí.“
  Myslel tím, že syrečky už by byly hotové, ale kuřecí ještě ne.
  Dopadlo to dobře, oběda jsme se za chvilku dočkaly a bylo to dobrý.

 6. Už před notnou chvílí jsem dostala ukrutnou chuť na smažený tvarůžky. Chtělo by to splnit sliby některým ženám a udělat návštěvu… :-))

 7. To by se ti u nás nestalo, Liško.
  Tvarůžky tu sice máme, ale prsa komentujeme, až je držíme v dlani a většinou nic nezdržují.
  Máte tam u vás nějaké podivné folklór :-)

 8. To je geniální. Mě spontánně jako prvn napadlo, že sis přetahovala halenku přes hlavu, nebo zkoušela nějaké nové šaty :-))

 9. bo, chotné, chotné,
  ru, chotné to belo,
  Saule, máme vše podivné, jsme hóplně vykořeněné pražáce,
  ratko, to by taky šlo! Šaty jsme si zkoušela, ale naopak sa hokázalo, že só moc velké. Takže je budu muset nějak poupravit.

 10. Btw ta liščí meandrovitá cyklostezka je pěkná.

 11. Liščí stezka na kole – archiv blogu mi ji připomněl a došlo mi, že mám v práci stále nerozbalené bílé tričko s tímhle mým motivem. Před lety jsme ho objednala, že ho pak někomu dám (protože pro mě bylo veliké). No dneska jsem si ho ráno vzala na sebe a už je přesně akorát.

  Obrázeček jedné lišky na kole vzniknul v rulisíně, byl to záznam, jak jedeme s rulisou na kole k rybníku Roštejnu se vykoupat a dát si pstruha.

 12. Podle obrázku jste si to k rybníku pěkně štrikovaly..
  Pstruh je druh preferující tekoucí vodu, takže jste asi nelovily – natož v rybníce :)

 13. To bude cesta zpátky po pár jihlavských Ježcích :-)

 14. Ježky teda raději nepiju, ani Rychtáře, Konráda, Bertolda a potenciální další samosery. Staropramen vůbec ne, to je vodička pod úroveň, br.
  Plzeň jo, ale dnes jsem měla i Radegast (který kdysi býval hrozný a teď je celkem hořký a o to mi jde :-), dokonce jednoho Kozla jsem dnes měla, i když pro mě má pachuť, ale měli ho zrovna chlazenýho a jinak skoro nic chlazenýho v sámošce neměli.
  Když tedy mluvíme o velkých pivovarech. Jinak co se kde malopivovarního namane.

 15. Já myslel, že je to hádanka k té liščí cyklodráze a furt jsem hledal prso v těch zatáčkách, marně.

  Liško, co Bernard? To je chuťově výborný pivo, a to jsem zmlsaný tankovou Plzní. Navíc teď u mě zabodovali tou covidovou černobílou reklamou, nebo spíš vzkazem. Musím si ho někde koupit :-)

 16. Jirko*,
  liščí cyklostezka a Gauguinova děva z prsy byly na zmátnutí hádajících!
  Bernard – nejradši jsem měla tu jedenáctku, ne ty různý nefiltry. Dneska večer bych za normálních otevřených okolností šla do hospody na Kampě (protože půjdem kolem), kde čepují právě jedenáctku Bernarda a taky Vinohrady. Jenže oni přestali čepovat a prodávají přes okýnko jen plechovky z Vinohrad a to je pekelně drahý, třeba 80 Kč za plechovku, ale zato začaly ty Vinohrady dělat víc druhů do plechu. I když já na ně mám pivku (jéééé já napsala pivku místo pifku! Mám pivní pivku:- )), že mi vždycky připadaly drahý. Ty Vinohrady. Jejich pivovar mám asi tři uliční bloky od domova. Párkrát jsem si tam šla koupit domů litrovku, i mámě na ochutnání, v lahvích mívali jen jedenáctku a třináctku, myslím. No a je to celkem dobrý, ale prostě zrovna oni mě tou cenou nějak štvou, asi že jsou tak blízko a chodila bych tam, ale schválně ne, když jsou takoví :- )

  bo,
  v poslední době, co se namane v sámošce, nějaký Muflon, něco z pivovaru Praha-Lužiny (tam chceme jít se známými na výlet už rok, čekáme na otevření, tam jsem ještě nebyla), moc si ta jména nepamatuju… Stává se mi zhruba od ledna, že na konci měsíce nejsem na nule, naopak, takže si kupuju pivo ne to cenově výhodné jako dřív. Předvčírem jsem si koupila Únětice, mají je v okýnku v jedné kavárně, ale jen 1,5 litru. Ale stálo to snad přes dvě stovky nebo co. Radši jsem si ani nevšimla : )
  Cobolis – tam jsem byla párkrát, když to otevřeli. Jednou mě tam balil divnej týpek a jednou jsem tam byla dokonce na třídním srazu, to je tak dva tři roky.

  A teď jsem si vzpomněla na pivovar Antoš ve Slaným, tam měli hodně druhů piva (asi jako má Bernard nebo Matuška) a ještě tam dobře vařili. Prý je ve Slaným teď ještě jeden pivovar, tak to abych tam někdy v létě jela…

 17. Jo a u tramvaje ve Vítězný, za mostem Legií, tam elckdy vystoupím a jdu kolem pivního obchůdku a spěchám nebo mají zavřeno, v neděli dopoledne a tak. A jednou jsem nespěchala a aměli otevřeno, tak jsem tam koupila jednak mámě dvě piva z její milovaný Šumavy, odkud je – Krále Šumavy a Klostermanna. vaří to ve Strakonicích, snad, jeden z nich byl dobrej, říkala. A sobě jsem si naporoučela něco hořkého, už nevímco a odkud, ale taky mě to moc neuspokojilo, protože jsem za čtyři nebo pět půllitrů platila 250 korun. Mno. To už radši tu čepovanou plzeň. Naštěstí leckde je k mání.
  Párkrát jsem taky šla na Knížecí, tam je belgická hospoda a prodávají tam belgický lahváče (když nemůžeou čepovat) a to si z nostalgie někdy kupuju. Je to tam v Nádražní ulici někdy blízko hospůdky U váhy a Potrefený husy (do který nechodim).

 18. Včera jsem zvolila levnou variantu a mariáš jsem hrála s pomocí 1,5 litru Zlatopramene… navíc se ani nestihl moc vychladit. Takže jsem prohrála 16 Kč. Ale to já doženu! Přišla jsem na další strategickou věc, kterou jsem předtím nehlídala – že přece jen vyšší hodnoty karet se někdy hodí použít strategicky, i když nejde o bodované karty,… no to je jedno.
  Asi nadhodím v příštím článku téma mariáš, to by šlo… jo jasně, už vím, zveřejním, co jsem vyhrála na gymplu za cizokrajnou bankocetli.

 19. Jirko
  U Pinkasů, s těmi jsem měla tu čest: https://liska.blokuje.cz/muj-olympijsky-prispevek
  Pak jsem tam později ještě dělala stanoviště, kde si návštěvníci mohli vyrobit šperky z kousků pet flašek opálených nad ohněm (ještě mám doma krabičku plnou podobných polotovarů) a za utržené peníze jsem si tehdy koupila bundu na motorku. To jsem chodila s Akčním hrdinou.
  No a po první vlně korony je mi ta bunda samozřejmě malá, jako skoro všechno.

 20. zuzi,
  ještě jsem to neviděla, ale tipuju, že se to povede. Mladá žena sbalí kohokoliv. Proč by někdo odmít, žejo, leda právě kdyby byl zadanej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.