Trampoty pana účetního vrcholí

Osvobozena od ochromenosti, co se týče výběru muže, už mi žádné potíže nedělá napsat mu a vyzvat ho přímo. Chtěla jsem panu účetnímu napsat v neděli kolem sedmé večer, ale nějak jsem se zakecala, s jednou holčičkou jsem musela dohrát hru na vlka, doktora a koloběžku, dala jsem si pár piv a najednou bylo čtvrt na devět. Neměla jsem čas už o nuancích textu moc přemýšlet, prostě jsem rychle napsala: „Šel byste se mnou někam na drink? Liška“

Za půl hodiny přišla odpověď: „Dobrý večer :- )“ – vida, to mě nenapadlo, oslovení dobrý večer je mnohem lepší než dobrý den! Není tak strnulé, ale spíš milé. Takže odteďka budu psát zprávy lidem, co jim vykám, jedině večer, abych nemusela psát přitroublé dobrý den.

Vůbec ta odpověď byla velmi gentlemanská. Stálo tam:
„Dobrý večer :- ) to je milé, moc děkuju, ale bohužel se musím omluvit, to by mi doma neprošlo. Přeji hezký večer
Jirka“

Pěkné. Vidíte, jak jsem si dobře vybrala! Je to džentlas a je milej a veselej, vždyť jsem to hned povídala. No a zadanej.

Odpověděla jsem: „Tak to je taky dobrá zpráva. Mějte se pěkně, H.“

Dobrý, ne? Stručně a pozitivně. Koneckonců jsem se cítila pozitivně a stručně tak skončily trampoty pana účetního. Večer vyvrcholil hodinovým sezením venku na studené betonové lavičce se studenou plechovkou piva mezi dvěma muži vřele hovořícími o hudbě, kterou neznám. Ne, ty jsem přímo neoslovila, abychom šli na drink, koneckonců jsme na něm právě byli – jeden je kamarád, druhý známý, jeden je zadaný, druhý nevím, ale to by nešlo a navíc je možná zase gay.

V jedenáct večer jsme šli na noční tramvaje. Protože metro teď jezdí jen asi do půl jedenácté. Pořídila jsem mobilem tři fotky liduprázdného nočního Václaváku. Pořád je všechno zavřený a to je naprd. Ještě že vím, co s tím, a několikrát týdně žiju nočním životem i tak. O ten mě nikdo během koronáčového roku nepřipravil a zákaz vycházení mě nezajímá. Doufám, že příští chlap, kterého pozvu na drink, na tom bude podobně.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co Liška a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u „Trampoty pana účetního vrcholí

 1. Ó jé, to je škoda. Ale zdá se, že tip to byl skutečně dobrý, takže tvoje intuice funguje docela pěkně. Teď už jen trefit na nezadaného! Budu ti do toho držet palce :-)

 2. Liško, jsi nad věcí, ať ti to vydrží :)). Ten chlap je fakt milej, škoda ho :(, ale jen trochu, přijdou nové příležitosti a je potřeba být na ně připraven. Jako jsi ty!

 3. Za me to neni skoda, ten poradnej a pravej je na konci esemeskovy fronty:) Plny pocet bodu za otevrenost a odvahu! Myslim, ze tohle umet se hodi vzdycky, nejen na sympataky.

 4. Chápu optimistický trend pohledů na věc, ale nemůžu se zbavit pocitu, že teď už budou všichni „zajímaví“ zadaní…

 5. 6 ru
  aháá, že by se mi to takhle zase překlopilo do mneobjímajícího dojmu, že všichni dobří jsou zadaní… Vida, to je dobré vědět, že yb se mohlo stát. Zatím se to nestalo, asi proto, že je jaro, všechno je optimističtější.

  zuzi
  Nevadí, to byl trénink a korektivní zkušenost, že takhle přímo chlapa pozvat jde a je to běžné jako chleba. Jako houska. Nebo spíš rohlík, kvůli pánskému tvaru… Nonic.

  Psice,
  to je pravda.
  Kam bych tak vyrazila, kde potkám někoho, koho někam pozvu… do Riegráku nejspíš. nebo na Jiřák, tam nikdo roušky nenosí, tam je to fajn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.