66 komentářů u „Ucholapka

 1. A eUstaCHOva trubice mi funguje dobře! Když si do ucha vyždímu víc šalvěje, kapka mi steče doledo krku a trochu mě to nutí se vysmrkat šalvějovitě. – Konec naturalistických zpráv. Tyhle tělesný věci mě zároveň ohromujou a zároveň otravujou.

 2. Z ucha mi nikdy nic do krku nenateklo… :o
  A že si ucha vyplachuju nebo vystříkávám docela často.

 3. Spíš takové nucení polknout, nějak se to tam přenese asi nosem, nevím, já si do uší jindy nic neleju a do nosu už vůbec ne, nesnáším nosní kapky, brr. – To je moje hnusení si léčiv a vůbec tělesných prcesů, pokud neprobíhají zrovna známým zdravým způsobem.
  Možná vnímám něco, co tam není, protože to vyjímečně sleduju.

 4. 2
  ale to by byla sranda,kdyby fungovalo nalejt si do ucha nápoj, který mi nechutná, on by protekl rovnou do krku a nepřišel by do styku s jazykem a necítila bych hnusnou chuť! Třeba nápoj z růžičkové kapusty, kdyby mi ji nějaký sci-fi doktor předepsal jako tekuté léčivo.

 5. 3
  Polknout mě to nutí, to jo, protože to ucho “zalehne”.
  Vstřebání jedu skrze ucho určitě jde, stejně jako skrze pochvu třeba. Ale protýct by – si myslím, ale teda už mám vědomosti ze školy mlhavé – nemělo nic, je tam (tedy bývá tam) bubínek.

 6. Aha, tak prý dokonce ani přes to ucho to není dost pravděpodobné, zdá se, že pouze Shakespearova básnická licence.
  I když třeba arsenik prý účinkuje kdekoli přes kůži…

 7. Může to být zánět vnějšího zvukovodu… stává se mi to když prochladnu.

 8. 8 ratko
  jojo, taky bych to tak diagnostikovala.
  Mohla bych tam šoupnout borovou vodu nebo octovou vodu. Levandulovej olej (na smíchání s nějakým neutrálním) už nemám. A dokonce jsem nalezla, že je na to i čaj k pití z podobných bylin jako je dezinfikující šalvěj – šalvěj, řepík, hřebíček. A ty mám, tak si ho dám, i když věřím spíš v lokální užívání. Dám ho asi i do ucha :)

 9. 9. nic si tam nedávej… cokoliv v uchu může zánět rozšířit. Když v tom nebudešš rýpat, nic dovnitř lit , prostě vydržíš si tam nešťourat… zahojí se to samo od sebe.

 10. 9/10
  Dávám peroxid vodíku s teatree olejem a kapkou oliváče, ale já ty oleje musím kvůli prašnýmu prostředí, ve kterým dělám, a že používám hodně ušní špunty kůli hluku. Tak se mi tam dělá zátka. A až po ní pak ten zánět.

 11. Jednou jsme neměla suroviny po ruce, tak jsem tam natvrdo stříkla Jox. Taky fungovalo.

 12. 11. to zní dobře, ale chápu to spíše jako prevenci. Nikoliv při zánětu (bolavém uchu) To bych asi počkala než se ucho zklidní a teprve pak tam něco dala.

 13. 10 ratko
  to doufám; ale nejsem tak trpělivá, abych nedělala nic, protože mě otravuje, že když otevřu pusu, tak to bolí. Naštěstí při pití ji nemusím moc otvírat :- ))
  A až si budu mejt vlasy, mám si ty uši zacpat nějakým chumáčkem? Nebo to stejně je jedno a nateče tam voda?

  11 ru
  ajo, vždyť ty jsi v prašném prostředí, to mi nedošlo! Tak to asi děláš to nejlepší. Akorát bych se bála toho peroxidu, ale prej se to dělá. Já jak se mi dělá přecitlivěle blbě z divnejch tělesnejch věcí, tak z toho šumění taky.

 14. 13
  to je asi první základní fáze – vyčistit to. Jako prevenci.
  nebo když už něco, tak jako první fázi léčby.

 15. 14. s ušima jsem hodně trpívala, teď už ne. Ale kdysi…jak se blížil zánět a opravdu to hodně bolelo, nesměla jsem to ničím čistit ani do toho ryt protože to už bylo nafouklé, zanícené a nešlo to vyčistit nijak. Doktor mi předepsal Garasone, ušní kapky. To mi zánět okamžitě zklidnilo (asi je to silné antibiotikum a antihistamikum) a já mussela počkat až se to zahojí. Teprve poté jsem mohla čistit. Nakapal jsem si tam něco…např. Otowaxol a po hodině působení vystříkala takovou tou velkou stříkačkou :-) Na rozdíl od jiných reaguji prudce alergicky na tree olej a nesmím ani peroxid a ani olivový olej do ucha. Takže buď čistá voda nebo ten Otowaxol. Anebo nic… a jen čekat.

 16. 13
  To je při potížích.
  Preventivně peroxid a tea tree je blbost, to tak maximálně ten samotnej oliváč.

 17. Eště ad 13
  Bych se načekala taky třeba několik týdnů. Což si právě při svojí profesi, kdy se pohybuju v prachu a do uší strkám špunty, těžko můžu dovolit.

 18. 18. to chápu :-) ale jde mi spíš o Lišku. Ty už to máš vychytané :-)

 19. 14
  Šumění mi neva, naopak je příjemný, protože to tlumí to svědění a bolest. Jen to chce stříkat (mám tu směs nalitou v tom spreji od joxe) co nejhloubějc a před spaním a usínat dycky na té druhé straně, aby to z ucha nevyteklo moc brzo.
  Když začnou obě uši nmaráz, tak je to holt toršku problém.

 20. Jo, ruliso, ty už to máš dost vychytaný.
  Dík, ratko, asi tam teď opravdu nic nedám, leda na noc. Ono je to pořád podobný, ale když do ucha něco strčím, mám pocit, že mě tam tlačí to, co jsem tm dala já. kdežto když tam nedám nic, tlačí to stejně a mě rozčiluje, že se to děje samo beze mě, bez mé kontroly, to mě právě znervózňuje ,chci mít všechno svoje pod palcem a pak tohle :-)

 21. 19
  Ve 13 jsi odpovídala na mou 11, že to chápeš jako prevenci, takže odpovídám tobě, že to v té 11 není prevence.

  I doktor ti většinou řekne, že změkčit to ucho olejem a dávat jemnou dezinfekci na zánět pomůže. Dřív jsem s tím chodila k ušařovi. Když jsme zjistila, že krom atb kapek mi v podstatě ordinoval totéž, co si teď ordinuju já, akorát za draho z lékárny, tak jsem tam chodit přestala a jsem z toho venku dřív, než když jsem napřed dny až týdny čekala, až to přejde, a nakonec stejně rezignovala a skončila u doktora. Stříknu hned po pár dnech potíží a ušetřím spoustu času i peněz za recepty i ušlou pracovní dobu.

 22. 16
  Jo, Garasone, starý známý. :-))
  Hele, Ratko, ty máš taky alergii snad úplně na všecko…
  Ty toho musíš mít uvnitř ukrutně moc potlačenýho, stlačenýho…

 23. Koukala jsem na složení toho otowaxolu, je to v podstatě sůl sodná s lihem a glycerolem, takže obdobná kombinace vysoušecího dezinficientu, rozpouštědla a promazávadla.

 24. Jo, a zajímalo by mě, co ti Ratko dá ušař, až k němu půjdeš tady u nás. a ne v Německu, protože ten Otowaxol u nás nemá registraci a není tudíž povolený. :-)

 25. 26. Otowaxol mi dovezl syn. Ušař tady v česku mi dal právě ta antibiotika, která moc nechci brát a doporučil Aurecon https://www.lekarna.cz/aurecon-usni-sprej-50ml/ což bylo o ničem. naopak mi to ucho rozdělal. tedy nepomohlo nic. Otowaxol byl původně určen pro maminku :-)) ale ta je hlucháá z jiných důvodů, nikoliv kvůli mazu.

 26. Podobný složení jako Otowaxol má z našich registrovaných doplňků Aurecon Dry. Ten jsem ale nezkoušela.
  Ten mrtvomořskej Aurecon mě taky zklamal.
  Když jsem prošla všechna složení všech nabízených volně prodejných ušních roztoků, tak ty účinný byly dycky desinficiens + mazadlo + rozpouštědlo zaschlého špuntu v uchu. Vše různých druhů, n podstatě jedno jakých, téměř libovolně kombinmovatelných. K tomu volitelně navrch nějaký ty bylinky na uklidnění podráždění ze zánětu.

 27. Liško, být tebou moc s tím uchem neexperimentuju. zavlečeš si tam infekci a co…
  zajdi si k ušnímu. prohlídne ti ve vnitř ucho. hlavně ho mít v teple. a dá ti nějaký kapičky podle toho co tam uvidí. mám špatný vzpomínky jako malá – hodně často jsem trpěla na záněty středního ucha. to bylo probrečených nocí :-) a vždycky se mnou moje babička běžela na polikliniku na ušní, pak teprve se ucho uklidnilo a přestalo bolet. ani ty šátečky na hlavě mi nevadily :-) když to bolelo.

 28. 29
  Z čeho by si tam zavlekla infekci? Z toho peroxidu? :-D
  Infekci si tam člověk zavleče nejspíš vodou z koupání nebo z toho, co tam strká v domnění, že když tam cítí tlak, tak je tam něco, co musí vyšťourat ven.
  Proto hlavně Lišce píšu – nešťourat, nic tam nestrkat, Jen šplíchnout něčím z toho výše a nechat být, co za humus se rozpustí, to vyteče pak samo a očistí se až úplně na kraji.

 29. barčo,
  no to muselo být hrozný, přímo to stření ucho opakovaně.

  To moje je proti tomu slabota, střední ucho snad ne.
  Asi jsem se tam šťouchla a tím tam dostala infekci. Ucpaný mazem to velmi pravděpodobně nemám. celkově to levý ucho je ale nějak užší nebo zakroucenější či co oproti pravému, takže ho čistím urputněji a nemůžu se trefit a to s polu s jeho tvarem asi bude ono. Plus vítr venku (?)
  Máma říkala, že má to samý, že to levý ucho má taky jiný než pravý, taky jako překážkovou dráhu oproti rovný dálnici pravýho ucha (to o těch silničních komunikaích neříkala, to jsem si obrazově doplnila:-).

 30. 30. vycházím z tohodle kom.č 9.- proto jsem psala neexperimentovat. a ano neštourat ničím.
  “A dokonce jsem nalezla, že je na to i čaj k pití z podobných bylin jako je dezinfikující šalvěj – šalvěj, řepík, hřebíček. A ty mám, tak si ho dám, i když věřím spíš v lokální užívání. Dám ho asi i do ucha :)”

 31. Tak já už tam nic strkat nebudu :-)
  Dávala jsem tam odličovací tampon zkroucenej do trychtýřku (akorát tam krásně držel) namočenej v tom roztoku vody a šalvějovýho kloktadla.

 32. 31. jo, brrr uši a to píchání jednou bubínku….to se nezapomíná tyhle hodně nepříjemný věci.

 33. 33. jj. nic tam nedávat. Moc ti přeji ať to brzy přejde. A pokud ne… tak asi doktor.

 34. Liško nevím co máš s ouškem – ale píšeš otok, bolestivost, nevím jestli máš ve vnitř zarudnutí – ale pro mě to už jsou známky zánětu

 35. ze svojí praxe – znám jen ušní zátky u lidí, u těch starších – ale to je nebolí, jen mají pocit zalehlého ucha. posíláme je na ušní – většinou dostanou kapky – olejíček do ucha a po čase se jim zátka rozpustí a dobrý, ucho odlehne a lepší slyší, tohle u tebe nevím, jak píšu o malinko výš – mám podezření na nějaký zánět v uchu.

 36. 36
  záneteček to bude, ale ještě před bubnem, takže snad nic nehrozí. Na zhoršení radši nepomýšlím, protože nemám v diáři místo na návštěvu lékaře. Asi tak příští pondělí. Jdu vstříc vyléčení!

 37. 31
  Chceš říct, že si čistíš ucho uchošťourem strkaným dovnitř do těch zákrut?
  A seš si jistá, že tam žádnej špunt fakt nemáš?
  Přesmě tímhle způsobem “čištění” ucha se totiž ten špunt vyrábí úplně nejspolehlivějc. :-)

  Jinak když už chceš fakt nutně dovnitř, aniž bys tím uchošťourem hrnula maz dozadu, tedy bez drhnutí o stěnu zvukjovodu, tak mírnému narovnání cest lze pomoct tažením boltce dozadu či dozadu a nahoru.

 38. Liško, naše brněnská babička na ucho předepisuje smotek vaty namočený v domácí slivovici, nechat zaležet přes noc. Pokud ti to teče z ucha do krku, tak by to mohlo přinést i libé sny (snad ne ranní uchokocku:)
  To sezení na knížce vyzkouším, taky procházím fází nepříliš pohodlného nošení hlavy na krční páteři po spaní na různých postelí během svátků. Možná by si tam měl člověk dát fakt nějakou pozitivní, třeba to roztočí první čakru a dosublimuje to až do hlavy. Stejně jako ta slivka opačným směrem.

 39. 37
  Jj, zátka sama o sobě nebolí, to pak až ten zánět, ke kterému přispívá, protože se v ní mimo jiné právěže hromadí bakteriální neplechy. Většinou člověk ani neví, že ji má, prostě mu zalehává ucho a maličko hůř slyší, což si ani nemusí uvědomovat.

  A taky jj., že Liška má určitě zánět, ale vnějšího zvukovodu, ne středního ucha.

  Ten doktor jí na to na 99 % dá ten výše zmíněný Garazone a doporučí koupit si v lékárně Aurecon. :-))
  Garazone jsou antibiotika, Aurecon je rozpouštědlo ztvrdlýho mazu či zátky a uklidňovač kůže.

 40. 42 psice
  :-))
  Tyjo, to mě nenapadlo, že na obsahu nebo obalu knihy záleží kvůli první čakře! Velkou pevnou tenkou mám ještě Asterixe ve francouzštině, secesně ilustrované pohádky od B.Němcové, pak pověst o francouzském mostu a čertovi, říkačky o kočkách a to bude z tenčích tak všechno.

 41. 43. posl. odstavec – nevyznám se v tom, neznám….nemám ani přímou zkušenost, nevím. nebo znám ještě pamycon to jsou atb.taky jsme to někomu na odd. kapali do ucha.

 42. ru 41, 43
  Já si ty uši totiž čistím až moc, asi. Moc hluboko. Měla jsem je zalehlé, když mi bylo 18, propláchli mi je (docela to bylo příjemný) a od té doby si je čistím ale ne nějakou vatovou tyčkou, to bych se bála, že mi tam zůstane kousek. Kovovými předměty. (Tak a tajemství je odhaleno. Římani myslím to taky tak dělali.) A tak se asi dostanu dál než tou vatovou palicí.

 43. 45
  Jo, ty jsem taky jednou měla, myslím, že jsou ve formě prášku a v lékárně mi je rozmíchali s a.d. do tekuta, délka spotřeby silně omezená.

  Garasone se píše se s, teď jsem na to koukala. :-))
  Snitbiotika s kortikosteroidama.
  Proto asi po nich tak rychle přejdou příznaky.
  Akorát mně se to nich i po tom pamykoinu dycky pak zas vrátilo.

 44. 46
  Dostaneš, ale i když to nebolí, podřeš si stěnu a navíc si tam fakt zatáhneš infekci.
  Ale je fakt, že si s tím asi neuděláš ten špunt. :-)
  (Občas to podnikám taky, hihi. :-))

 45. 47. jo, máš pravdu ředí se a myslím, že jsou na tři dny a uchovávají se v ledničce.
  no víc mě nenapadá, neporadím, nevím :-( ale při neustupujících potížích určitě ten ušní doktor. na zhoršení snad ani myslet nechci :-(

 46. 49. kape se i do očí – širokospektrý atb.

 47. 51. pro mě osobně lepší než zminované kortikoidy ty až když je fakt zle a není zbytí…

 48. 46. tak to si zaděláváš na dost velké pottíže. Taky jsem to dělala dokud s emi nezanítilo celé celé ucho s půlkou hlavy a dostávala jsme pendepon do prdele každý den.

 49. 53
  Pendepon každý den?
  Penicilin každý den a nakonec jeden pendepon, to by smysl dávalo…

 50. I kdfyž už taky nevím, dávali mi to kdyis injekčně taky takhle každej a den a myslela jsem právě, že pendepon byl jen ten poslední, jako že aby vydržel dýl než ten den, když mě propouštěli, penicilin depotní, ale třeba je to on i průběžně.

 51. 55. asi mášpravdu :-) chtěla jsem vyjádřit, že jsem musela docházet každý den do nemocnice abych tam nemusela ležet na infekčním. Oni mě něco píchali do prdele. nějaký sajrajt.

 52. Ale je to nesmysl. Proč něco píchat každej den, když se to uvolňuje postupně 14 dní.
  To předtím ti asi fakt píchali obyč penoš.

 53. Jj. – 57 psáno, když 56 ještě nenačtena. :-)
  Penoš tak nebolí jako pendepon. To byla střela do zadku na rozloučenou.

 54. A vidíte a zapomněla jsem lít olovo na rok 2018. Ani mě to nemrzí. Ještě jsem se nerozhodla, jestli ho uleju dodatečně. Na to je bezmála rok času :- )

 55. 62 barčo
  dík za optání, bylo to střídavě, dneska už to vypadá, že se to nezhoupne k horšímu (ale musím dát bacha, aby mi tam při mytí vlasů nenatekla voda, to bylo asi na čtyři hodiny celkem peklo – mně teda jinak bylo fajn, tak mi to tak nevadilo, ale usnout se s tím dlouho nedalo.

 56. ideální to teda není, no tak aspon, že se ti to nezhoršilo, ale stejně si říkám, na to ušní by sis měla zajít, aby se ti nedostalo časem do nějaký chronicity….a neodnesla by si to později nějak závažněji a nedejbože nevratně na tom sluchu.

 57. barčo,
  já myslím, že nic nehrozí, když je to poprvé a je to to vnější ucho, ne za bubínkem. Zatím dobrý. kdyby to jelo znova, tak to je už horší.

 58. pokud si v tom nebudeš rýpat… odezní to. Tedy ehm… vyteče samo a zahojí se :-)) jako každý bolák.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *