Úleva od bolesti zad

A JEJÍ ÚSKALÍ…

08-06-001

08-06-002

08-06-003

08-06-004

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 komentářů u „Úleva od bolesti zad

 1. Lopatka a ruka… No, prostě nemám pravdu s tím rozcvičováním protahováním, viď? :-))

  Svěšení se do překlonu, vyvěsit ruce i hlavu, střídavě zkusit dál níž levou a pravou, narovnat se, hýbat krkem, zakroužit jím, znovu opakovat na střídačku od toho svisu, zkoušet kroužit rameny, protahovat ruce výš či níž dozadu, když to pak už jde líp, tak třeba ramenem o futra a přitom úkrok stejnosměrnou nohou dopředu…
  Zkoušet a vymýšlet, tahy, prohnutí a svisy, když se člověk soustředí, tělo mu řekne, co má dělat, aby mu pomohl. Mně to lopatkou a rukou říká tak třikrát do roka…

 2. je pravda že od doby co cvičím s důchodkyněmi, nikdy jsem krční páteř bloklou neměla a to díky protahovacím cvičením.

 3. 2 jo, kroužení rameny se osvědčuje, ne rvaní nebo škubání. Včera jsem si celý den v práci nesedla a bylo to dobrý. Dneska je to zas pitomý, musím ležet nebo chodit, psát na počítači je nejhorší, ale když to vezmu vleže a levou rukou, jde to.

 4. Nevím, ale předloni jsem měla něco podobného. To kritické místo jsem měla pod lopatkou, hluboko a bolest šla přes paži dolů, ochrnul mi na pravé ruce malíček a prsteník. Bylo to nesnesitelné a nemohla jsem nic. Sedět, ležet… spala jsem po půlhodinách a pak zase půlhodina cvičení, mazání, eventuelně masáže a hadí mast… strašný… trvalo to měsíc než jsem se zmátořila- a dva měsíce než to ustoupilo. 14 dní o svátcích vánočních jsme nedělali nic jiného než makali na těch zádech. Prostě ta bolest byla nepřetržitá… myslela jsem že jsem o tom napsala na blog, mrknu se, asi ne. Sama bych to nezvládla. Brácha to měl taky a nedělal nic jen pojídal prášky a trpěl. 3-4 měsíce.

 5. zuzi
  tyjo, tos měla teda hodně dlouho!
  Noci jsou nepředvídatelný – někdy líp, někdy hůř. A dny poměrně taky, dneska do tří do odpoledne blbý, pak docela dobrý!

  Tak snad se nám to už nevrátí nebo jen v malým a za hodně dlouho!! Cvičme opatrně a snad to bude stačit. Hlavně furt nesedět… jenže když je potřeba něco dělat na počítači, tak co s tím jinýho.

 6. poslala jsem komentář, ale neukázal se. když jsme ho chtěla poslat znovu, tak to řeklo že komentář je již poslán.

 7. Tak to bude ve spamu. Když posíláš komentář znovu, musíš zkusit změnit nějaká slova.

 8. ratky komentář z dnešního rána (fakt byl mezi spamy):

  Opět se vrátím k mému záchvatu se zádům, který jsem měla asi před 5 lety, možný dýl. Nejsem těžce pracující, takže nebyl důvod abych to měla. prostě souhra situací to způsobila. A pomohla mi odborná lékařka, definitivně. Pomocí infuzí na které jsem docházela asi 14 dní. Když pak problém oddezněl, teprve pak cvičení. Tedy to jsou její slova. Nejdřív dát místo do pořádku, vyléčit a teprve pak cvičit. Vše platila pojišťovna, i když to byla specialistka na záda. A vyléčila mi to. To co bylo nedávno, bylo menšího rázu (po nešení pračky) a bylo to způsobné namožením. Po 3 dnech klidu se to zratilo. Pokud jsou záda nemocná, musí se léčit (slova té lékařky) není dobré to nechat měsíce… v blbém stavu.

 9. My jsme to dali dokupy sami podle informací a videí na internetu, nechodím ráda k lékaři a co jen trochu jde zkouším odléčit amatérsky. Tohle byl ale opravdu husarský kousek – podařilo se nám najít přesnou diagnozu a přesný návod co s tím v angličtině.,. Pak už to chtělo jen o tom makat a čekat… a nějak ten bídnej čas přežít… od té doby víc protahuju.

 10. zuzi
  snad jo, to teda doufám. On by doktor asi taky doporučil nějaké cviky; drastické léčby nejsem příznivce.
  Ať se ti to nevrátí! Ať letos zažijeme spoustu krásných vycházek krajinou, bezbolestně.

 11. Právě jsem se vrátila nikoli z hradu, ale z výletu s kamarádkou, a hádejte co ji chytlo…
  V noci prý šla na záchod, dosedla a…
  Na výletě to hodně rozchodila, Nimesilu ráno uživši, uvidíme, co zítra. Taky to popisovala jako “uvnitř zad”.
  Asi epidemie.

 12. ru
  asi jo. A nikdy nevíš, jestli bude noc spíš úleva, anebo průšvih. Nejlepší je fakt výlet, hejbat se u činnosti, ne těžkej batoh (jo to jsem ještě neříkala, když už teď pořád mluvím o těch chorobách, že celej tejden chodím po městě s batohem jak turista… jednak hřeje rameno a jednak nezatěžuje jen jedno rameno).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *