24 komentářů u „Vánoční deník (3)

 1. Všechno tady není čitelné, ale dala jsem tomu dnes několik hodin času. Pak už nebylo denní světlo, takže jsem to musela nafotit bez něj, většinou s bleskem :( No nevadí, nemusíte to číst všechno, žejo, můžeme se sejít osobně a pak nebude potřeba nic číst :)

 2. Tajné jméno jako pro bohatýra z … ne z Ruska, ale taky tam maj azbuku.
  A vëčer před jedla med je nejlepší. :-)

 3. A přečíst se dá všecko. Když tak na povel “zobrazit obrázek”.

 4. Přečetla jsem jedním dechem vše. To jsou exkluzivní a velmi plodné vánoční svátky!

 5. přečetla jsem a zaujalo mě to o ty nabidce whisky a nic … teda přišlo mi toho hocha líto. osprchoval se aspoň?

 6. Dík. Já mám radost z obrázků sojky a medvěda.

  ratko,
  netřeba litovat pana Blowinga, věděl, do čeho jde a že nic nebude. (A nenapadlo nás, že tu lahev celou vypijem. Naštěstí je to tak dobrý pití, že po něm není vůbec žádná kocovina.) Přesto mi ještě po odchodu poslal sms: Od té doby, co s někým chodíš, s tebou nic není.
  :-)

 7. … náhodou jsme si pochvalovali, jak je cenné vést spolu hovory o mužích a ženách. To bylo dobrý. Ale asi jsem ho přechválila, protože se pak přece jen cejtil na koni :)

 8. Zítra po obědě pojedu ke kamarádům, co už jsem u nich předloni nebo kdy na Silvestra byla. To bude prima. A další holčička mi něco nakreslí do deníku. Do té doby tam můžu zaznamenat ještě různé události – že jsem snědla 8 žemlí mezi půl čtvrtou a půl devátou, k tomu jedno pomazánkové máslo, jedno balení šunkového salámu a jedno balení chorizo. A dvě piva. Nebo to tam nedám … to jsou starosti, co! Ale ono jídlo s duchovnem hodně souvisí. Některá jídla jsou přímo podsvětní! Třeba ten med.

  A zatím nejsou v deníku žádné vánoční recepty. Když bude nejhůř a budu potřebovat zaplnit stránky, nějaké tam frknu. Škoda že je už dost zima na kreslení venku. A tma :)

 9. Whiskey Jameson vám chválím, opravdu velmi kvalitní a čisté pití. (ještě než jsem se stala abstinentem, absolvovala jsem školení u výrobců whiskey)
  Moc a moc se i líbil ponor a kontakt se zívřaty. Sojka a medvěd jsou úplně jak živí, se povedli. Sojčino nebe? ….. a nemůže to být třeba ….. svoboda?
  Pak objevil-li se Hrdina jako pes, kromě totemového zvířete se to dá číst jako přítel. Je dobré mít v milenci také a hlavně přítele.
  Tabu se opravdu nevyslovuje a nepíše. :-) Hranaté sluníčko je úchvatné! :-)
  Krásné zaměstnání si psát deník. Skoro jako Bridget Jonesová. Počet rozchodů – 2, počet pobytů ve vězení 1, počet žádností o ruku 1. :-)
  Je fakt zajmavé, proč se lidé pouštějí do psaní deníku a v jakých situacích.
  Jednou jedna kolegyně říkala, že zatímco jsme byli na pracovní cestě, doma se opravovala kompletně střecha. Lilo jako z konve několik dní. Přijela domů, celý byt vystěhovaný na zahradě, všechno prolité a manžel seděl na zápraží a psal si deník. Obdivuhodná reakce ve snaze se s tím vyrovnat.

 10. Lenko,
  toho pána chápu.
  Píšu deník vlastně pořád, pokaždé jinak. S přestávkami ale pořád. I komiks je deník, všechno. Vlastně celej život nedělám nic jinýho než že píšu deník!

  Běžím na autobus.
  Počet pobytů ve vězení je naštěstí prázdná kolonka :)

 11. Tak hezkou oslavu přeju Liško! Ať je to krásné, hřejivé a ať nemáš ani vteřinku na smúťo.
  Já jedu ráno k přátelům. Hlásili, že voda v bazénu je vytápěna na 30 stupňů. Mám 6ti litrovej hrnec děsně dobrýho vgetariánskýho jídla. Kamarádka přiveze štrůdl, další dobroty a hlavně masážní olejíček, je masérkou a masáž bude její silvestrovský dárek. Jako vždy se zpijeme čajem výborným do němoty. Ani v nejlepším wellness centru se nebudou mít líp. Těším se hlavně na povídání se stejně naladěnými. Je poklad takové lidi mít.

 12. Liško, obdivuju tě, že dovedeš vytvářet takovéhle poklady. To musí být radost po čase najít v zásuvce. Já mám ve svém šuplíku bordel a hromadu nesrozumitelných poznámek na papírech, papírcích, pytlících, případně lístcích z hospody. Vždycky si po čase zavedu jeden “krasopisný” sešit, kam si přenesu grow z toho svinčíku a zbytek odházím, ale tím sešit ožije a ve stejném okamžiku umře. Zato se kolem něj hromadí další živé papírky.

  S těmi zvířaty, já měla a snad ještě mám, takovýho strašně chlupatýho, dlouhosrstýho a neučesanýho černýho vlka. Výstižněji řečeno, je to taková vlko-hyeno-puma s velkým zeleným okem. Na tom nesejde. Vozil mě na zádech a tvůj příspěvek mi připomněl, že bych si s ním mohla zase po čase vyrazit na vyjížďku.

 13. Tojo!
  Mějte se hezky, s někým nebo sami, s oslavami nebo bez nich. Už se chystám, snad mi neujede ani jeden ze 4 autobusů.

 14. Hraješ na basu podle tabulatur? Já jsem si na ně nikdy moc nezvyk.

 15. čau fousku,
  mně tabulatury připadají dobrý na zorientování, na urychlení. A bez nich bych hrála asi jen okleštěný jednoduchý doprovod, jak bych ho vymyslela, nic extra – a stejně bych tíhla k tomu si ho nějak zaznamenat pro příště. Takže pro mě jsou asi nejlepší řešení.

  Blbý je, že na některé písničky nejsou na internetu pro baskytaru, ale jen pro kytaru. Nebo jsou moc komplikovaný. A to zas nezvládám. Maxwell´s silver hammer od Beatles jsem vyřadila z repertoáru, potřebuju jednodušší věci jako např. Daddy cool (Boney M), tam je to pořád dokola, i když celkem rychle. Nebo nějakej hard rock, Friday I am in love (The Cure), tam se brnká dlouho jeden tón a pak zas dlouho druhej, to taky jde. Iron Man (Black Sabath) ještě ujde; kdybych si ho nezahrála vždycky jen jednou – ale to jsem dělala i při cvičení na cello v dětství; že jsem to netrénovala, jen přehrála a podle toho to pak vypadalo :)

 16. Jo a noty zatím hrát nemůžu, to jsem na tomhle nástroji mimo. Tabulku, kde co je za tón, jsem si sice vytiskla, ale to je tak všechno.

 17. Já jsem začínal v předinternetové době a k dispozici většinou byly jenom akordy. Takže nejradši si vymýšlím podle akordů.
  Noty jsem se učil až nedávno. I tak se mi z nich hraje líp, než podle tabulatur, ve kterých jsou často dost pitomé prstoklady.

 18. Ano. A někteří třeba dodneška netuší, co jsou tabulatury.

 19. To je určitě něco, z čeho hrát je tabu.

 20. Ano, a po zhlédnutí linku jsem pochopila, že pro mě tabu asi i zůstanou. Nebo přinejmenším tabububu. :-))

 21. Náhodou je to ízy. Vodorovné čáry jsou struny a čísla značí pražec, na kterém strunu zmáčknout.

 22. Jo. Nebo bezpražec.

  Vymýšlet podle akordů je dobrý, taky jsem si vytiskla nějakou píseň, ke které na netu nebyla basa, že to zkusím podle akordů … jo byla to Femme Fatale od Velvet Underground. Ona tam totiž asi žádná basa nehraje :)

 23. těžko říct. Oni se na té desce s banánem na obalu na basu různě střídali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *