41 komentářů u „Víkend doma

 1. …nejdýl v roce 2025. :-)

  Ale tenhel víkend byl takoveje unavenej, ospalej, šedivej… A tou vás nechumelilo jako tady. Já si naordinovala velké domácí práce a včera jsem taky stihla akorát zavařit jednu dýni a jít do sauny a dneska druhou a jít na procházklu na dvě hoďky do lesa. A teď bych nejradši šla spát.

 2. To jsou fakt ospalé dny. Včera sněžilo… kdyby nepřišla celá synova rodina na jídlo, ležela bych. takhle jsem se věnovala… a večer koukala na televizi. Dnes byl v Brně veletrh cestovního ruchu, tak jsme na něj jeli. Ale tto jsou práce, které jaksi nelze opominout. Klidně bych si nevyčistila zuby nebo nechala ležet něco bokem co počká. Takhle se nějak ta akce udělá sama… protože je to třeba.

 3. Napadl mě spíše david Bowie a taky Andy Varhol.

 4. Ale úplně nejvíc mi to přijde jako z filmu, kde Che Guevaru hraje Pierre Richard.

 5. 13. a nebyl ten muž z dlouhým obličejem žena?

 6. Ještě jednoho takového fešáka s delší tváří a bradou si pamatuju z filmu Jméno růže.
  A fakt nemyslím Seana Conneryho:-)

 7. 18 Saule
  néééé, to jsem neměla vidět!
  Teď musím napsat asi šest závěrečných zpráv z projektů 2019 a mám teď na co svést, že to nestihnu! Že mě ta tvář rušila celý večer.
  Mimochodem
  ad Jméno růže
  mám teď půjčenou knížku v češtině, která odkazuje na Jméno růže. Je to detektivka a prý není moc k dostání ani v antikvariátech. Zajímavé je, že autor vypátrá jiného pachatele, než je v knize Jméno růže. Je to Loriano Macchiavelli: Růže a její dvojník. Vyšla v Mladé frontě, edice Kapka, v roce 1990. ještě jsem to nezačala číst, protože se mi nechce předtím číst Jméno růže ani se koukat znova na ten film ani na ten nyní novej seriál.

 8. 15
  to nevím, jak se řekne vlámsky lesba. Já znám vlámskýho teplouše, ale lesbu asi ne. Mimochodem je to jeden z nejhezčích kluků, co jsem viděla, líbí se mi a furt mu to říkám. Zítra ho snad uvidím, přijede na projektový setkání sem.

 9. 15
  Možná se lesba řekne stejně jako mužskej homosexuál – „homo.“ Ale asi pro to je mnohem víc výrazů. Výraz „homo“ používali (asi krom jiných) v divadelní hře ve vlámštině, na který jsem byla v divadle. Ale je to myslím americká hra a teď ji hrajou prý i v Čechách. Je teda trochu moc dlouhá, o AIDS a s politickým vyzněním, který nevímjak přeložili do českejch poměrů. Rozhodně v tom vlámským kontextu to vyznělo fakt divně. … Jo, už jsem to dohledala na facebooku, byla jsem na té hře 10.11.2019 a jmenuje se Angels in America.

 10. Doprdelééééé,
  doma jsem dopsala jednu zprávu za jeden projekt. A ona zmizela! žE byla původně na google disku, než jsem ji doupravila? Nebo proč? Uložila jsem ji do adresáře v počítači a ten už teď prý neexistuje! A jinde taky nebyla nalezena. No tak to je blbej začátek, protože kromě téhle zprávy jich mám napsat ještě pět… různých. A zítra jsem celý den mimo v projektu Erasmus plus, nenapíšu nic a ve čtvrtek jsem půl dne taky zaneprázdněná a mám to odevzdat samozřejmě ve čtvrtek. Haha a když jedna zmizela, tak hrozí, že jiné ji budou následovat, do háje, takže ve čtvrtek v noci půjdu do práce a do rána to dopíšu, je mi to jasný… a v pátek zase na celej den Erasmus Plus, jojo. A spánek bude nula. To je jasný; vím, kolik hodin na to potřebuju…
  Tak jdu využít nejmíň jednu hodinu zbývající dnešní. To je ale demotivující, když ten text zmizel, doprdeléééé.

 11. Adresář byl kde? U tebe v PC, nebo na tom disku? Jestli fakt existoval, tak přece jen tak nemohl zmizet… Nepřeklepla ses jen v názvu adresáře?

 12. Mně už s etaky párkrát stalo, že jsem něco nemohla najít a vypadalo to, že se to vůbec neuložilo nebo mi to něco sežralo, ale pak jsem zjistila, že jsem jen napsala špatně – s překlepem – název souboru nebo složky. A hledala jsem to samozřejmě bez překlepu.

 13. já hledám ztracené přes program v kterém jsem psala, přes naposledy uložené dokumenty… třeba ve wordu.

 14. 26
  Ale to zobrazuješ naposledy otevřené, ne uložené, ne? Takže pak záleží, jak moc pracuješ s tím daným programem, jak rychle se ti něco staršího přepíše nově otevřeným.

 15. uložené… počkej kouknu na to. třeba word, hned první loupeček odshora.
  Soubor
  nový
  otevřít
  nedávné dokumenty.
  .
  .
  A u těch nedávných dokumentů se ukazuje posledních deset i s úložištěm.

 16. Ano, ale otevřených, ne uložených. Tedy ne čerstvě uložených. Takže když si uložíš nový soubor a pak otevřeš deset jiných, uložených už dřív, tak už ten nejnovější uložený v tomhle seznamu nenajdeš. Přepíše s ti těmi potom otevřenými.

  Pokud ty děláš ve Wordu jednou za uherák, najdeš to. Pokud ale na pc dělá někdo, kdo zpracovává více podkladů, vytahuje informace z více souborů, typicky student, tak třeba už za den je bez šance to podle tvého návodu najít.

  Stejné to mám třeba v Corelu. Tenhle seznam si v práci přepíšu za den několikrát.

 17. Zkus si to. Otevři si jakýkoli wordový soubor v počítači a zas hned zavři, bez jakýchkoli úprav. A pak se podívej na ten seznam, co ti to udělalo.

 18. 30 jj. chápu. Já zatím víc než 10 souborů za den neotevřela, takže to bude tím.

 19. Těch 10 souborů musí být ve stejném programu. Když píšu nějakou rešerži, třeba připravuji podklady na provázení, čerpám většinou z jiných souborů, třeba někde z netu a mám jen jeden max, tři soubory ve wordu.

 20. No dyk jo, to jsou seznamy tvořené vždycky tím konkrétním programem, programy navzájem si do zelí nelezou. :-))

 21. V počítači máš taky utilitku „naposledy otevřené“, a pak je to směs souborů z posledních programů. Ale zase jen z počítače, ne z netu. Na seznam posledních otevřených na netu musíš do prohlížeče.

 22. Tedy pokud v prohlížeči nemáš nastaveno vymazání historie při zavření prohlížeče…

 23. Jo, poslední otevřené dokumenty jsou taky moje oblíbená záchrana :- )

  Už jsem to napsala v noci znova. Tak a teď jdu pokračovat, přes den na to pár hodin mám.

 24. 37:
  no a zítra a najdeš tu původní verzi
  To znám.

 25. 38-39. taky to znám. původní verze se pak zázračně objevila.

 26. Já už ji pak nehledala. Asi mi chybí jen nějaké fotopřílohy dodat a bude. Pokud ekonomické vedení s něčím nevyrukuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.