Vrána je na koni

 

A JE NEBEZPEČNÁ…

15-02-03

15-02-04

15-02-05

15-02-06

15-02-07

15-02-08

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

32 komentářů u „Vrána je na koni

 1. …na předsedu komunistické zvrany…
  Jinak krása. Pokochala jsem se. Dík. :-))

 2. ru 1
  zvrana – já to mám poznamenané jako stvrana (na seznamu vraních slov). A to zvrana je lepší.

  Ta politika – ty tři obrázky jsem uspořádala i vedle sebe jako jeden vtip; akorát jsem si říkala, že se vás zeptám, jak vy nakládáte s politickejma názorama na netu i jinde. Já opatrně. Tedy na facebooku. Spíš jen někde komentuju, ale sama nic neiniciuju. Nestojí mi totiž za to, kdyby náááhodou to někdo bral děsně vážně a rvalo mu to ty žíly, aby to zkazilo náš vztah. Třeba s příbuznými. A těch tam mám právě v přátelích na Facebooku dost a těší mě to jako platforma pro povědomí o tom, že žijem a tak. Ale dát tam zrovna tenhle vtip se mi kvůli tomu nechce. I když jinak se mi chce, a proto ho dávám sem a vytiskla jsem ho v práci pro kolegy.

 3. 3
  Z politiky se mi obrací kufr. Neřeším pokud možno s nikým nikde, max. se někoho zeptám na jeho osobní názor, když je to člověk, o němž usoudím, že jeho názor v dané oblasti by mohl být relevantnější či je to člověk, jehož si stran přehledu/nadhledu nad věcmi vážím.

 4. Ten vtip jsem moc nepochopila… tedy zní mi to spíše jako oficiální prohlášení než jako vtip. ale pěkně namalované

  vraní sraní ten první obrázek vraního vtipu jak se ji ta slova podezřele kroutí :-)) vypeliškaná je geniální :-)

 5. A viděla jste už někdy v lese vránu?
  Pokud Vím, tak kolem Prahy nikde nežijí.

 6. ru
  jo, to jsi dobrá, že to vydržíš!

  ratko,
  vraní sraní – vidíš, to nevím, jestli mám na seznamu :-DD

  Milane,
  v Praze jsou teď čím dál víc kavky. Havrani v zimě, někdy s kavkami dohromady. Vrány ne. Vrány možná v mém dětství, pamatuju si, že mi babička ukazovala vránu, ale jen jestli to nebyl už tehdy obvyklejší havran : )

 7. Pokud vím, tak u nás žijí vrány výhradně v Západočeském kraji (tedy dnes kraji Plzeňském a kraji Karlovarském). Ale mohu se samozřejmě mýlit.

 8. 8
  Ano, to se mýlíš. :-)
  Třeba v Brně jsem je vídávala. Pravda, ne v houfech jako havrany a ne uprostřed města, spíš po okrajích, ale jsou tam. I tady na střední a jižní Vysočině bývají k vidění.

 9. Jo Vrána! Vypadá jako Vrána, ale je to Králík!!! :-)

 10. 8,9
  v Brně jsou vrány určitě. V tom je Brno o moc před Prahou. Nedávno vyfotil brňák Mirek Fišmeister alias Henry Psanec vránu (na facebooku).

  Jirko* 10
  :- )) už vím!

 11. Když je to černé a kráká to, není to vrána, ale havran nebo krkavec.
  Vrána je velmi plachý pták. Žije v lesích. Nikde jinde než v lese jsem vránu ještě neviděl.
  Vrána nemá zvýšené čelo – přechod zobáku v hlavu je plynulý.
  Ale nejsem studovaný „ptákolog“.

 12. 14
  Milane, taky je ta čerň jiná a vrána nemá kalhoty. Nežije v hejnech jako havrani a nebrouzdá se po zemi.
  V Brně jsou navíc spíš ty šedivky.
  Na okrajích Brna je lesů dost.
  Tady ba Vysočině jsou černější i šedivější.
  Kdo vídal vrány v dětství, pozná je od havrana spolehlivě.

 13. ad 7) Ano Liško, kavky – taky často slyším, že Praha je dost kavkovská, konečně jsem to pochopil správně :-)

  Jel jsem před chvílí kolem pole, na silnici bez pangejtů – a ti tmavě zbarvení ptáci lezli po zemi a z dopravy si vůbec nic nedělali. Překvapilo mě, jak jsou obrovští a taky pěkně bezohlední vůči autům :) Takže co to pravděpodobně bylo? Ve Středočeském kraji….

 14. 17,18
  Jo, asi žije v hejnech, já je mám zafixovaný spíš z léta, a to jsou v párech kvůli tomu hnízdění. V zimě je v Brně právě přebijou havrani.

 15. 20. tak to je pěkně drzý pták, co umí dokonce si uklofnout kus sýru přímo z ruky :-))

 16. 21
  Eště taky záleží na velikosti. Jestli je to cca stejně velký jako havran, je to vrána. Jestli je to malý a se zobákem spíš jemnějším, kratším, je to kavka.
  Osobně poznávám vránu od havrana i na dálku se svýma vočima slepkama právě podle toho lysého místa ve tváři jako prodloužení zobáku u havrana. To vrána nemá. A není tak lesklá (odtud havraní čerň, havraní vlasy – nikoli vraní).
  Šedivka se docela dobře.

 17. ratko 18,
  to je vrána.
  Havran jde poznat snadno podle toho zobáku.
  Kavka má menší zobáček a jiný oko, takový světlý, někdy s ním blýskne. Hlavně píská jako gumová figurka a nekráká a podle toho jde taky snadno poznat od vrány na dálku.

  21 fakt takhle drze krade? A dokonce sýr!!

  19 tak asi havrani nebo kavky.

  Krkavci jsou velký, vypadaj jako veliká vrána a nedělaj kráá, ale kr nebo krk. na poli jsem ho viděla v Německu a to byl kolos. Jinak jsem krkavce viděla jen tam, kde jsou skály, v oblasti Máchova kraje, Českého ráje…

 18. Tady se to rozhořelo přímo v ornitologickou diskuzi! Můžu přidat jen postřeh, že v Brně vrány opravdu jsou. Byly tam, když jsem tam žila a jsou tam dodnes. Prahu mám spojenou zase s kavkami, dokonce i těmi ochočenými. A s tím krkavcem, co je ve voliéře na Vyšehradě.

 19. PSICE 26
  Na vyšehradě kde? Já tam dlouho nebyla. Vynořuje se mi akorát reliéf nějakýho ptáka na těch tenisovejch kurtech tam u skály… ale to není relevantní; možná to byl lev :- )

 20. 27 Saule
  Havrani jsou tu i onde – ve Sněhové královně a takyten vyšehradský havran někde vystupoval, ale nevím už , u koho… už se moje literární mezery rozevírají a nejdou překlenout :(

 21. vranítkový komyx je moc prima! ;-)

  a k tej poblitike: mala som roky kolegu, s ktorým sa dalo rozprávať len na dve témy: politika a sex. teda on to bol postarší pán, prevelice sčítaný a vzdělanej, ale z každej, fakt z každej témy skĺzol furt len k týmto dvom veciam. no a nakoľko o sexe sa s kolegami zo zásady nebavím, tak nám ostávala len ta politika. rozhodol sa, že ma politicky poinformuje a dovzdeláva. a že nemôžem byť predsa taký civilizačný pablb a politický ignorant.

  snažila som sa mu slušne vysvetliť, že chápem, ak politika niekoho zaujíma a že uznávam, že je to podstatne zmysluplnejšie hobby ako čumieť v telke na futbal. ale že inak to považujem za absolútnu stratu času a energie, nakoľko nie som v pozícii, aby som mohla niečo k lepšiemu zmeniť.

  snažil sa pobrať moje argumenty a povedal, že je dobré mať politický prehľad, pretože človek aspoň vie, prečo padá na hubu.

  odpovedala som mu:“no a padá sa ti lepšie?“

  odvtedy sme sa rozprávali len o zvieratkách. a svete div, sa, držal sa témy ;-)

 22. SV
  :)
  Politika a sex
  a někdy to bývá sport a sex.
  To je zajímavý, že by politika a sport byly zaměnitelné okrajovosti…? :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.