Vyrobím náramek! (7)

RESP. PŘIDÁM NA NĚJ DVA PŘÍVĚŠKY…

Zde vidíte momentální stav před dvěma novými přírůstky. Každý přívěšek něco symbolizuje – u některých už trochu ztrácím přehled, co vlastně – nebo byl šťastně nalezen a přivěšen. Tady je vidíme z druhé strany:

Možná jsem tady nepsala o té stříbrné keltské minci, která už asi rok visí mezi granátovým čtyřlístkem a lístečkem. Z jedné strany je hlava, z druhé koníček. Minci jsem koupila v Roztokách u Prahy na zámku v muzeu. Byla jsem tam na pracovním výletě s jedním pánem, který je původně historik. Oba jsme investovali a tu minci si koupili, je to stříbrná kopie drachmy nalezené někde poblíž při stavbě silnice, ale už nevím, kde. A na stránkách muzea jsem to nenašla. To muzeum je fajn, už v patnácti jsme tam s kamarádkou jezdily, protože je tam vždycky hodně výstav naráz za levný peníz. (Teda byla jsem tam už předtím jako dítě, pracovala tam totiž dcera mojí kmotry, archeoložka, která nás provedla expozicí i kostelíkem v nedalekém Levém Hradci.) Ten koníček je hrozně roztomilej, zbožňuju takovouhle výtvarnou zkratku, podobá se výtvarnému stylu na malých babylonských pečetidlech.

A co jsem přidala na náramek teď na konci září? Dvě věci. Jednak houslový klíč, co jsem koupila v zimě v nějaké řetězcové prodejně oblečení; mívají tam totiž stojan s doplňky, celkem nepoužitelnými, ale pro tento účel se tam něco najít dá. A našlo. Basový klíč bohužel neměli, tak jsem vzala zavděk houslovým. Má symbolizovat naši loni vzniklou kapelu Starý pole. Ta kapela nemá web, jen facebookovou stránku, kterou spravuju já. Jmenuje se Starý pole. Jsou tam i ukázky tvorby. Tak ji najděte a lajkněte. A přijďte na koncert (další bude asi v prosinci).

Jako druhou věc jsem přidala něco hodně malinkatého. Proto jsem to dala napřed na drobný řetízek a i s ním přivěsila na náramek. Původně to byla malinká náušnice. A vyšlo to až na druhý pokus. Ještě že náušnice bývají dvě. U té první se mi drátek utrhnul, když jsem z něj dělala kleštěmi očko. Už nebylo, za co přivěšovat. U druhé náušnice jsem byla opatrnější a vyšlo to. Já totiž náušnice nepotřebuju. Nemám díry v uších, zarostly mi na táboře, když mi bylo deset. A já byla dost ráda a jsem pořád. Mně to překáželo, zatrhávalo za oblečení a v dospělosti se mi začalo dokonce hnusit, že bych měla v těle díru a strkala do ní dráty. Ble. Občas se ale stane, že mi dá někdo náušnice. A tyhle malinké, ve tvaru křížku, mi dala moje nová kmotra k biřmování. U starokatolíků. Kdy to bylo… asi předloni. Rozhodně to bylo v srpnu. Po kmotře mám jméno Adéla. A po první kmotře při křtu jsem Libuše. Takže se jmenuju Hedvika Libuše Adéla. A tady je ten přívěšek:

Symbol toho, že patřím do starokatolické farnosti u rotundy sv. Kříže. Starokatolíci mi připadají takoví svobodní v tom, o čem chtějí uvažovat, nikoho k ničemu nenutí, natož aby strašili. Dobrá atmosféra. Něco mezi katolíky a protestanty. Mše je v podstatě totožná jako římskokatolická. Rozvod ničemu nevadí, i farář byl rozvedený, a to bylo pro mě hlavní. A taky to, že ta farnost je malá a všichni se známe. To mě hodně oslovilo. Můžeme dělat společně věci – třeba hrát mariáš nebo sestavit kapelu Starý pole – a společně u toho popíjet. A chodit do románské rotundy je docela sexy. Jo a farní facebook https://www.facebook.com/starokatolici.praha obhospodařovávám opět já, stejně jako facebook naší kapely a taky facebook našeho pracoviště. Tady jsem minulou neděli:

SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO NÁRAMKEM:

Vyrobím náramek! (2) – jak to začalo a seznámení s Akčním hrdinou

Vyrobím náramek (4) – želva a srdíčko už jsou jen vzpomínka

Vyrobím náramek! (5) – přidán lísteček jako symbol výcviku v psychoterapii

Vyrobím náramek! (6) – našla jsem svého starého slona a přidala i nového delfína

.

38 komentářů u „Vyrobím náramek! (7)

 1. To zní opravdu zajímavě. I ta parta vypadá skvěle, co jste se sešli. Takže jsi nově pokřtěná :-) Adéla byla moje babička.
  Co se týče náušniček, citlivé kůžičky jako tá moje snášejí velice špatně cokoliv jiného než zlato. Možná ještě chirurgickou ocel. Proto nosím náušničky jen občas na parádu. (jsou celkem drahé) a když si je dávám, tak konec který se strká do ucha namočím do framykoinu. Od té doby mám klid.

  JInak jsem měla úplně rudé uši a bolavé, po vytažení všecko zarůstalo.

 2. Tomu tedy říkám významuplný náramek :-)
  S jedním starokatolíkem jsem se potkala před pár lety a jak tak vyprávěl, jak to u nich chodí, znělo to velmi sympaticky. A chodit do románské rotundy je rozhodně megasexy!

 3. Pěkná rotunda….😊
  Kolik se vás tam vleze?
  Btw včera jsem dočetl bibli, trvalo to cca 3/4 roku…ekumenický překlad.

 4. Originál keltské mince s koníkem máš třeba tady
  https://www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/keltska-mince-47568/
  Jinak jak jsem se teď potuloval po jednom opuštěném tuniském archeologickém nalezišti , tak jsem se přistihnul, že mám plnou tašku střepů římské keramiky a dokonce i kus originální mozaiky.
  Nakonec jsem to tam zase vysypal,.
  Rád bych se pochlubil, že jsem prostě charakter, ale spíš mne napadlo, že bych svou sběratelskou vášeň při prohlídce zavazadel u odletu možná těžko vysvětloval .
  Holt stárnu, protože kdysi jsem si pašování starožitných artefaktů (ne na kšeft) s potěšením užíval i s tím vědomím rizika.

 5. bo,
  bývá nás nejčastěji tak 12 a to vypadá,že je plno. Kdyby se lidi nahňahňali hustě, tak se tam 20-30 lidí narve.
  Ekumenický překlad – ten je na internetu, krom jiných. Já mám doma jen kralickou bibli : ) Ani nevím, proč. Ale Nový zákon mám i extra a to teď ani nevím, co je za překlad… A to jsi četl celej ten Starej Zákon se vším tím vyjmenováváním jmen a měr a jánevímčeho?!

 6. Marie Veroniko, ratko,
  já se napřed potkala s tehdy novou kolegyní a ta i o nich vyprávěla. Kdysi tam byla aktivní, teď už ne. Připadalo mi to zvláštní. No a zanedlouho přišla stážistka, se kterou jsem se skamarádila a udělaly jsme společně seminář pro veřejnost v prostoru (kllubovně) těch starokatolíků, ke kterým ona se dala přes svoji práci – v nemocnici potkala nemocničního kaplana atd. A po tom semináři jsem šla vedle do rotundy a už jsem tam zůstala. Dojalo mě, že je tam málo lidí, znají se a jsou sympatický a nějak soudržný, i když každej jinej. A ta stážistka je ta moje nová kmotra. Ten kaplan je teď farář v rotundě (krom toho, že je pracovně hlavně nemocniční kaplan) a taky spolu hrajeme mariáš a ještě založil naši kapelu. Vlastně dost lidí je tam milovníků umění, nejmíň tři lidi se přímo živí hudbou, jedna je výtvarnice. Další dvě ženy krásně zpívají,mají trénink z různých sborů. Ale ne úplně všichni jsou tam takoví intelektuálové jako jmenovaní a jako já, což je jedině dobře. Naštěstí : )

 7. Saule :- ))
  Nojo, někdo má ke sběratelsví blízko. Já vůbec ne. A přesto mám plnej byt různých sbírek kamínků, mušlí, odznáčků, obalů od žvýkaček, časopisu Čtyřlístek, knižních edic, pletacích přízí a podobných krámů.

 8. No jo četl jsem to včetně SZ…. pár stránek denně.
  Jinak jsem si pořídil i Bibli 21…..😊

 9. zuzi,
  barvy má ten rolák dobrý, ale bacha, je umělej! To já vůbec nenosím, mně to smrdí a není mi to moc příjemný na tělo. Ten žlutej kabátek je taky umělej, ale ten nemám přímo na těle. A má podšívku.
  A roláky vám nevadí? Já to nemůžu mít, nesnesu nic moc nacucnutýho na krku. Asi do 18 nebo 20 let jsem nenosila ani šálu ani šátek, nic, ani na lyžích. Pak už jo, ale roláky hodně nerada. A teď už nemám ráda ani úzký rukáv, když mám narvané paže v něčem. Vůbec celkově nemám ráda teplé věci.

 10. bo,
  biblickým kolportérem! No teda! TO BUDE ZAJÍMAVÝ.
  Mě by nenapadlo použít slovo kolportér pro šíření bible, jen novin.

 11. On chodil s plným batohem Biblí ode dveří ke dveřím…

 12. colporteur….
  Marchand ambulant qui vend ses marchandises de porte en porte.
  Potulný obchodník, který prodává své zboží ode dveří ke dveřím.

 13. Liško, já rolák mám na zimu místo šály, a to oživení jednobarevných bundiček a kabátů je bonus.. nebo pod nějakou bundu na teď třeba rozevřenou, džísku atd.. nemám to ráda na sobě upnutý tj. obtažený špeky, ale to rozzáření za pokus stojí. Uměliny mi nevadí. Ani stopro bio :) – dostala jsem dnes mimochodem na zimu ponožky z velbloudí srsti, tak to ten krásnej divokej umělohmotnej rolák vyváží. Mám 5 párů a je to komfort do toho našeho baráku se studenou podlahou.

 14. zuzi,
  na tohle přechodné období je rolák šikovnej v tom, že chrání límec saka, zevnitř. Že to sáčko není na holý kůži a neošoupe se. Že si do něj nemusíš dávat nějakej šátek nebo šálku, co lítá ve větru, ale místo toho jen rolák. Jenže já bych se v tom upekla. Jakmile bych vlezla někam dovnitř, třeba i do dopravního prostředku nebo na chvíli do obchodu, tak bych se opotila v roláku víc než v něčem, co se dá odendat nebo rozepnout. Mně je většinou horko. Oblíkám se přitom míň než většina.

 15. Rolák mi přijde podobně nepraktickej jako body. Rigidně neproměnnej. Mám pár různých doma taky, ale nosím je jen v mínus hodně stupních třeba na sjezdovky, nebo na parádu někam, kde vím že se pak v místnosti svlíku i z toho roláku. Jinak je mi za chvíli nepříjemnej, potím se pod ním a svědí mě to pod ním… Jedno, z jakýho je materiálu a jestli je to svetr nebo rolákový triko. Ten pocit, že ke měn nemůže vzduch, s emi podvědomě přenáší i do pocitu uvntioř těla, takže mám za chvíli nutkání ho servat, abych se mohla pořádně nadechnout.
  Je zajímavý, kolik člověk za život nasbírá podobných nesmyslných psychických bloků.

 16. ru,
  taky se cítím v roláku jako ve vězení a chci ven! A podobně to mám s kozačkama. Nikdy je nenosím. Naposledy, když mi bylo 14 let a to byly nízký, v dětství taky nízký. Nosím jen kotníčkový boty. Jednou mi kamarádka půjčila vysoký až ke kolenům, když jsme šly někam tancovat, a kupodivu mi nevadily, byly široký dole kolem nártu, tak asi proto.

 17. Mám bavlněný roláček, takový tenoučký a nosím ho jako podvlíkací tričko na tůry, přes něj si dávám další vrstvy a ten bavlněný roláček pak vytahuji přes ně abych ho měla na krku když je zima. Aby se mi neošoupalo sáčko, umě je to mikina bez stojáčku, na to mám límeček u nějakého trička. ten si vytáhnu nahoru přes stu mikinu či sáčko. Nevypadá to asi moc důstojně :-) Ale mám problém, že mi vadí když se cokoliv šoupe o krk. Takže vytažený tenký (vytahaný i do šířky) roláček, nebo bavlněný límeček. Plastové oblečení nemám ráda. Je mi nepříjemné a tak nějak lepivě studené. tedy přes bavlnu (kompletně podložené bavlněným oblečením) je to OK. Třeba flísovou rozepínací mikinu.

  Teď jsem byla na červenohorském sedle, chodím tam ráda. trochu mrholilo, trochu vítr, trochu zima. Měla jsem. Nátělník flouhý až pod zadek na tenkých ramínkách bavlna, volné tričko krátký rukáv bavlna, roláček tenký dlouhý rukáv bavlna, na tom tričko s dlouhým rukávem syntetika (tzv. podvlíkací) a na tom tenkou flísovou mikinu na zip s kapucí. Nahoru sportovní tenkou bundu. HOdně vrstev. ale perfektní vnitřní prostředí :-)) nic neprofouklo, nic nelepilo.

 18. Uááááááá!! Rolák už je doma a je dobrej i když takovej plastovej, ale to mně neva, protože je barevně výrazný a drží fazonu. měla jsem strach, že na tom krku to bude jak ve svěrači, ale je to dobrý, není to tak naknop jak jsem předpokládala. Ale protože jsem malá 161 cm, musím ho krapet zkrátit, cca 0 5 cm, vyfotím se, pro představu, o víkendu:). Jinak je to můj druhý rolák, mám ještě černej k zimnímu kabátu, ale ten by vám byl sympatičtější, je to z něčeho co je víc bio.

 19. ratko,
  taktak. Taky nejčastěji mám v zimě tenkou bavlnu, dvě přes sebe. Pak už jen svršek.

  zuzi,
  aha,to je teda hrozný úsilí – ještě oblečení zkracovat! Tybdrďo, to bych nedělala. Jednak mně by se to nepovedlo udělat hezky a jednak bych do toho tolik snahy nechtěla dát. To znamená, že to budeš mít tip ťop hezky vymazlený na míru! O to raději se to pak nosí, něco na tom je.

 20. Hoogstraten – už koukám na mapu, kde to je! Severněji než Antwerpy, u hranic s Nizozemskem.
  A je to tmavý a má šest a půl procenta.
  Já většinou piju světlý, blond, nějaké chmelené speciály od fy Duvel jsem měla od kamaráda, a ty měly osm a půl procenta. Duvel dělá i běžné pivo a to je dobrý. Kdežto Jupiler, co se tam taky prodává běžně, je vodička.
  No mají toho v Belgii hodně!
  By mě zajímalo, kdy našetřím a dostanu se tam a jestli to bude na letní školu nebo ne a jestli nepojedu spíš do Holandska.

 21. Jojo 6,5%, takže žádný velký silák. V pobaltí se prý dělají až devítiprocentní portery.
  Jinak ale to byla dobrota, doporučuji.
  U nás už jsou taky kvalitní malé pivovary, třeba kousek od nás je pivovar Cobolis (na Ládví).
  Dobrý je také festival Pivo a Burger v Karlíně. Spousta malých řemeslných pivovarů a k tomu různé burgery ..

 22. Pivovar Ládví je vyhlášenej. Ochutnal ajsem ho pod vlivem této vyhlášensoti jednou na zdejších pivních slavnostech, fakt supr.

 23. Cobolis – párkrát jsem tam byla, když ho otevřeli, naposledy před pár lety. A z lahve jsem ho měla zrovna předvčírem, na návštěvě u svojí jmenovkyně.

 24. Jo a pivo pozor,
  je taková aplikace, Untappd,
  https://untappd.com/
  a tam jsem se teď přihlásila, můj nejmladší bratranec už je tam delší dobu.
  Dneska se mi nedařilo tam dát svojí fotku piva, ale snad už to jde, to jsou nervy :- ) Přitom taková blbost.
  Jestli tu aplikaci někdo používáte, tak budu vděčná za každý tip, co tam podnikat a jak. Jmenuju se tam Hedvika H. s přezdívkou Woolpecula (nechápu ani proč tam mám tu přezdívku, když mě stejně všichni vidí pod jménem Hedvika H.)

 25. Kdyby takovými meči šermovali rytíři Jedi, Luke Skywalker a Darth Vader, bylo by míň useknutých končetin a poražený by skončil na plech pod stolem … :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *