Z malého do tlustého

500not1

Dala bych sem nějakou dnešní fotku z výstavy Designblok nebo nějakou sváteční, ale došla mi baterka ve foťáku, takže fotky jsou v něm uvězněné. Nabíječku mám v práci a tam dorazím až zítra (v pondělí) večer.

Minule Liška předvedla, jak si stříhá vlasy, ale utajila, kde je to nakresleno. V tlustém notesu A5 s tlustými deskami, který jsem dostala před 25 lety. Nemálo stránek jsem popsala informacemi nejvyššího utajení. Pročež byly vytrhnuty. Pak jsem popsala ještě pár stránek nevímčím a ty jsou také vytrhnuty. A po dalších 20 letech mi došlo, že se ta kniha s bílými listy dá použít! Má docela dobrou tloušťku papíru. A nevadí, že po otevření desek je tenčí, než bychom čekali. I když je pořád tlustá.

500not2

Aby desky příliš nepovlávaly, první stranu jsem vypolstrovala liškou vystřiženou z kartonu a do vystřihovánek jsem uvrtala i malé zbytky červené pěnové hmoty. Na můj vkus je to zdobné až dost – srdíčka jsem si nevystřihovala ani v pubertě – tak obraťme list:

500not3

V srpnu a září jsem od kreslení příhod dost odpočívala.

500not4

Následovala až kresbička říjnová, která už tu byla zveřejněná. A tím resty nekončí – ještě jste neviděli závěrečných pár stránek předchozího pidinotýsku z Indie, co je vyroben ze sloního trusu. Skoro celý je zaplněn liščími parafrázemi na světové malíře. Ty už jsme tu viděli v šestidílném seriálu z měsíce května, např. zde.

Zbývající nekonzistentní stránky:

500not9

500not10

500not11

500not12

Pro mě je to podivuhodně nenavazující směs posledních a prvních stránek; je dokonce jedno, v jakém pořadí je člověk čte. – Nevím, který člověk; já už si je číst nebudu, radši si popíšu nové.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „Z malého do tlustého

 1. Eště jsem to nedočetla celý, nestíhám, ale zarazilo mě uvěznění fotek – ty nefotíš na kartu? Nemůžeš z foťáku vyndat kartu a srtrčit ji do čtečky do pc nebo ntb?

 2. ru 1
  to mě taky napadlo, ale připadalo mi, že tenhle notebook tu dírku na karty nemá (otevřela jsem nějakou jinou díru, větší) – a teď jsem našla tu správnou!
  Jenže už zas jdu pryč, to nestíhám. Ještě si musím umýt vlasy ve studený vodě a jdu :- )

 3. Milane,
  teď jich nekreslím víc, než ukazuju,
  ale jsou tu zasuté nějaké starší. Pohromadě jich je hodně jen v tomhle článku:
  http://liska.blokuje.cz/kocour-skrabe-svuj-denik-11

  V ostatních dílech kocourova deníku jsou fotky, v každém díle pojednává o něčem jiném, o ping-pongových míčcích, zavazadlech a tak. To je deník kocoura Šimyho, velmi nápaditého a milého kamaráda. Ten současný kocour Šéf je spíš flegmatický a nic nepíše.

 4. Díky. Moc hezké obrázky.

  K Vašemu studiu a nedávné debatě: Doporučuji Vám pořídit si Katolický týdenník č. 43. V jeho příloze Perspektivy je celostránkové kázání hnězdenského arcibiskupa Stanisława Gądeckého. Je velmi hodnotné – v kostce shrnuje obsah několika velmi učených knih. A lze z toho též dovodit, co je vlastně tou „důstojností“ člověka. Myslím, že se Vám to ke studiu může hodit. Článek se jmenuje „Nejsem pánem Vašich svědomí“, což je výrok polského krále Zikmunda II. Augusta (1520-1572), posledního Jagellonce, díky němuž se Polsko nezapletlo do náboženských válek, a díky tomuto jeho právnímu odkazu ani do války Třicetileté. (Jeho prapradědečkem byl náš král Zikmund Lucemburský.)

 5. Díky Milane,
  to je pěkný název – „Nejsem pánem vašich svědomí.“
  Tak se po tom podívám.
  Zrovna si na internetu opakuju základní filosofy a před spaním čtu Dějiny křesťanství (od Paula Johnsona), ale vždycky tak půl stránky, moc toho nenačtu a je to tlustá kniha, nenosím ji ke čtení do tramvaje.

 6. … už jsem si to číslo koupila za 15 korun přes internet a poslali mi ho do mailu. Ale nemůžu to přečíst v práci; chtějí, abych nainstalovala nevímco a to nejde, jsem u cizího počítače.
  Tak snad to půjde číst doma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.