19 komentářů u „Za vránou!

 1. Vrána si především všimne Lišky a pak bude možná hledat sýr, který k ní patří, jako ona k němu, načež se možná začnou hádat, komu patří víc.
  Až s ní budeš mluvit, zeptej se, prosím, jak pijou vrány. Ony mají takový divný zobák, že jsem je snad ještě neviděl pít (možná proto, že jsem neviděl moc vran), no přece nechytají kapky v letu… no to by musely… ale ne, to je blbost přeci…

  .

 2. Jirko*
  taky jsem neviděla moc vran, zato dost havranů a kavek a strak.
  Třeba mají speciální jazyk a tím si vodu nachlemstnou do zobáku? :)

  Komorebi,
  jé, titulní strana knihy se sýrem! To máš dobrou paměť.

 3. To mě zaujalo, jak vrána pije. Tak jsem si to našla a vypadá to, jako by to nachlemstla jazykem a pak to do sebe obrátila na ex, až člověk málem slyší, jak ji to buble krkem: http://fotky-foto.cz/videa/vrana-pije-vodu-z-kasny(38832377)/
  Jinak aby nepřiběhnul spíš nějakej krysák, když tam ta Liška sedí tak zamyšleně! To si přímo říká o krádež a následné vyšetřování!

 4. Šmankote, já měla dodneška zato, že všecky ptáci pijou stejně, tj. zaboří zobák do vody, až se jim naplní vodou, zaklapnou ho, aby jim z něj ta voda nevytekla, pak zvednou hlavu a trochu zakloní, aby měli spád, a pak tím zobákem zamelou, aby jim voda stekla dozadu do krku…
  Ale já to mu teda úplně nerozumím, já su jen blbej kdysivyštudovanej zootechnik. :-))

 5. https://www.youtube.com/watch?v=E8NsayBoHws
  Tady je to vidět, jak tu hlavu dycky musí zvednout. Jasně, že si zaklape zobákem a jazykem to popožene dozadu, taky tím kontroluje chuť a případné pevné příměsi ve vodě. Ale tak jako savci, s hlavou klidně pořád dole, ptáci pít neumí. Vodu nenasajou.

 6. 6
  “napiješe pujdě špát” :- )

  Nenapadlo by mě, že se budu účastnit diskuse na téma Jak pijou vrány vodu a pivo. To je výborný téma.

 7. 10 jsem to pročetla a nic, co by mi připomnělo vránu a sýr, jsem nenašla. Furt jsem čekala na zmínku o vráně a nic :- )
  To začlo asi nenápaditě, zkrátka jako inspirace známou bajkou a její variace. Až teprve když jsem začala, ukázalo se, že to má nekonečno možností – že dvě figurky a k tomu jeden předmět nebo taky figurka stačí. A hlavně když jde o jídlo!! :-))

 8. :-DD ten je vtipnej.
  Rozdíl mezi vránou:-))
  Tak vtipná asi nikdy nebudu, ale momentálně mi připadá vtipný, že čtu něco, co jsem četla, ale nevím už o tom. (To je u mě častý, každý rok můžu znova koukat na stejnou detektivku a nevím, kdo je vrah. Poznávám obličeje herců, co tam hráli, ale kdo je vrah, nevím.)

 9. skvělé :-)) mám to podobně… jako liška ad 13, až na to že nepotřebuji ani rok, abych zapomněla. Kolikrát stačí pár minut a je to zcela pryč. Musela bych dohledávat “jak” to bylo a kdo je vlastně vrah :-)

 10. Nojo, tak to já si pamatuju co, ale zaboha už nikdy nevím kdo, kde a kdy. :-)

 11. Já to mám i s nějakýma lidma: je normální nepamatovat si jména, ale já si ani nepamatuju, že by mě kdy říkali svoje jména. Tím myslím třeba vzdálenější kolegy v práci, naštěstí ne bližší rodinu:) A taky mám občas deja-vue, nebo spíš paranoiu, že se někomu opakuju. I když jsem utvrzená, že ne. Ale to může souviset s tím, že si ten příběh nepamatuje dotyčný:)

 12. Jména – už při představování tomu dotyčnému říkám, že si nepamatuju, a že se časem zeptám znovu, a příběhy – když mě napadne něco vyprávět, dycky si napřed ověřuju, jestli už jsem to nevyprávěla. :-))

 13. 16,17 taky. nejlepší je když dotyčný/á řekne že to vůbec nevadí, že si to poslechne rád znovu :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *