Jezdím ráda na vodu

A DĚLÁ MI TO DOBŘE…

 

O víkendu jsme byli na Sázavě. Konečně jsem si uvědomila, jak jsem dobrá. Vždycky jsem se srovnávala s borcema, co jezdí na vodu odmalička a jsou silní chlapáci. A podobně jsem se asi srovnávala ve všem – s takovými borci. Ale v té kanoi na ně vlastně mám! Fakt mi to jde! A to mi dodalo klid. Žádný strach, žádná panika, že se mi něco nepovede, že se nevyhnu nějakému šutru. I kdybych se cvakla na jezu, je to fuk – jsem totiž tak dobrá, že to mou pověst neohrozí! To je, co! Doufám, že s tímto přístupem zvládnu úplně všechno. Kromě toho, co nechci … takže vlastně toho moc nezvládnu .

OHŘE – 2001

Přemýšlíme, jestli by se dala jet Ohře na židlích nebo autobusem. Lodě nám snad dorazí zítra ráno. Komáři dorazili ještě večer. … Hurá. Loni jsem nebyla na vodě a už jsem se na ni moc těšila.

OHŘEbíčku zahradnický

BLANICE (VLAŠIMSKÁ) – 2001

Za vesnicí Kondrac … stavíme stany na louce. Dojeli jsme sem v deset večer. Dobrou kondrac! … Prší. No tě kondrac. … Hned na začátku tu máme peřejky a šutříky, větve, občas nějaký ten kmen, ale ne tolik jako na Ploučnici. Meandry taky nejsou tak prudce zaklikatěné jako tam. To je dobře. Pláštěnka se mi roztrhla o větev (jestli jsem si to nemyslela!), jinak se nic moc hrozného nepřihodilo, pokud vím.

Jedu na to!

Sedím nahoře

Kloužu dolů

ÚHLAVA – 2002

Půjčené lodě jsou zavřenky se třema dírama. Teda se třema dírama nahoře pro lidi. Ta jedna loď má ještě hodně menších děr dole. Zalepili jsme je černou lepenkou.

Výjimečně na místě háčka. Chci si to sjet s machrem. Už si beru pádlo ...

... a už jsem mokrá!

… se k nám řítí na své nafukovací Pálavě. V tak blbém místě nás snad chtějí předjet těsně kolem břehu zprava a vjet do zatáčky? Jedeme dál podle plánu, oni se vedle nás už moc nevejdou a navíc mi brání v manévrování (pádluju napravo). Co se sem cpou? Prostě se od nich odrazím pádlem a jedem.

"Máme díru v lodi! Máme díru v lodi!" volá … A nedělá si legraci. Roztrhli loď o břeh. Ztroskotali!

A nic nechtějí, jen potom vyzvednout autem. Taková nevinná epizodka a končí zničením lodi! Aspoň víme, že Pálavu si pořizovat rozhodně nebudeme. Chachá! Vypadám asi hrozně škodolibě. Zvláštní.

… a odhodlaně kráčí ke mně. Ptá se, proč jsem je strčila na břeh! Byla to jejich první loď, každý kamínek z ní vymetali… Řekla jsem, že mám jinou verzi, že se vecpali zezadu mezi mne a břeh. Ona si ale myslí, že jsem je na břeh sprostě strčila, ačkoli tam byly ostré kameny, a že místa jsem měla dost. A když neumím jezdit na lodi, ať na vodu nejezdím! Ona teda ječela.

No nebylo divu – přijít o loď (i když půjde opravit), to naštve. Navíc když k tomu někdo cizí dopomohl. Svoji vinu ale rozhodně popírám! Kdo jede zezadu mne přece nezajímá. Kdo se cpe do škvíry mezi břeh a stranu, kde pádluju, ten je drzej a nemůže čekat, že mu uvolním místo nebo ho nechám jet před sebou (navíc když to ani nejde). Pak začali říkat, že na vodu 5. května, to je o zdraví, to je o život! Hm – přece být suchý, když jsem na vodě, to jsem mohl zůstat doma, ne?! A na závěr pravili, že kdyby všichni jezdili takhle, jako hovada, tak to můžeme zabalit! "Tak to zabalte!" žoviálně jsem jim doporučila a šla pryč. Chudáci. Museli být naštvaní a čekali zřejmě nějakou poddajnost a zkroušenost z mé strany. Ale to mě neznají – já si nic líbit nenechám. A jde to i bez ječení.

Nechtěla bych být na jejich místě. Na svém docela jo. To se přece hned tak nepovede potopit něčí loď!!! …

Počet posádek se zmenšil na čtyři, protože Pálava dostala zásah – potopeno. … Možná mají potápky pravdu, ale já si fakt myslím, že to byla nevinná náhoda.

Vulpecula, Cestovní deník XXII. a XXIII.

Komentáře

[1]Liška, 6.6.2007 10:53

Tak jsem se tu neplánovaně odhalila. Krátce poté, co totéž učinila Jes-terka. Když já neodolala – v nadšení, že jsem byla zas jednou na vodě, jsem se chtěla kochat pohledem na to, jak sjíždím jez, kochat se nad cestovním deníkem, při skenování a před monitorem. Omlouvám se za popravu anonymity – protože mně je příjemnější neznat podobu autorů blogů, jen si ji představovat. A teď tohle!

[2]jes-terka, web, 6.6.2007 10:57

Jé, Liško, ahóóój :) A co letos, letos jsi taky někoho úlisně potopila? :)
Je to tak, přednost má první (a v pevnější lodi, chichi)!

[3]jes-terka, web, 6.6.2007 11:01

Je to zvláštní, já si některé bloggery představuju i po odhalení stále tak, jak jsem si je představovala předtím, než se "svlékli" :) Nenechám si ty své obrázky vzít ;)
A mně to ani nepřišlo, protože na původním blog-místě jsem byla od začátku vidět.

[4]Leni ze Sevilly, web, 6.6.2007 11:35

MILUJU VODU, nejvic VLTAVU…jee hned bych jela…. ze by mi to letos vyslo….. uvidime, co za 14 dni v Cechach stihnu….Preju hezky vodacky den. AHOJ

[5]anina, 6.6.2007 14:54

No ahoj Liško, jak to, že jsem věděla, že máš brejle… :)) Na vodě jsem byla jako holka, často..teď už by se mi moc smáčet nechtělo :(..pohodlnost, no…a co… Ale tou svou radostí z toho jak to popisuješ, mě nakazíš, jako vždycky Eba :)

[6]Liška, 6.6.2007 15:03

Anina věděla, že mám brejle! Hoho! Myslím, že jsem o brejlích něco utrousila – u Fouska určitě, nedávno. No jo, prostě Fousek. Donutí člověka přiznat se i k brýlím!

[7]Lišk
a
, 6.6.2007 15:05

Ebu jsem si představovala se dvěma culíkama, tmavě hnědýma.
Jes-terku s drzejším výrazem v oku.
Jáju (napřed při letmém ohledání) jako paní těsně před důchodem.
Pařeze znám, ten mi půjčil osobně kytaru (ó děkuji!).
Ghosta jsem si představovala jako vyprahlého vysokého šlachouna se strhanými rysy.

[8]@Teo, web, 6.6.2007 15:25

No vidíš, já si tě poprvé představil jako lišáka a už mi to zůstalo.
Lišák s gulami… nevadí? ;)

[9]Liška, 6.6.2007 15:29

Nevadí.
A neznáš ňákýho s gulami?

[10]Ada, web, 6.6.2007 16:22

Týjo – Liška, která umí pádlovat! Hezkýýý!:o) (Na druhou stranu – ta představa není o nic zvláštnější, než takový Lemur na surfu, že?:o)
Ach jó. Závidím. Ale taky přeju, samozřejmě. Já budu do konce června zavrtaná v dívadelním autě. Budu se potit v renesančním kostýmu a pasovat předškoláčky na opravdické školáky. A taky pumprdlíkovat, to se ví. Radši bych tu vodu – ačkoli jsem na ní nebyla léta. Není s kým a není sil..ach jo.

[11]Liška, 6.6.2007 16:45

Neuspořádáme bloggerskou vodu, jednodenní?

[12]rulisa, 6.6.2007 17:12

Jsem pro vícedenní.

[13]jes-terka, web, 6.6.2007 17:36

Tak teď nevím, jestli to míň drzé oko je dobře, nebo ne až tak dobře :) Nebo mám drzé oko na současných fotkách? Mno, při pohledu na občanku o tom dost pochybuju :D Když já si ze sebe na fotkách většinou dělám legraci, tak to pak asi o drzosti v oku ani nemůže být řeč…
Cha, Liška na to kápla – pořídím si krycí čočky model "drzá jiskra v oku" a třeba se mi už tak často nestane, že při jednání (zvlášť o melouchu) budu muset protější stranu sáhodlouze a tvrdě přesvědčovat o tom, že už opravdu znám svou reálnou cenu a nenechám se opít rohlíkem. Že jsem sice hodná holka, ale business (a snad i život) mě naučil trochu ostřejším loktům… ;)

[14]Urnull, web, 6.6.2007 19:25

tak a teď jste mi přivodili stesk. Má kanoe je odložena v jiném městě na střeše garáže. Již léta jsem se za ní nebyl podívat, i když v garáži se nachomýtl, navzal jsem žebřík a nešel na návštěvu. Je tak sama v měsíčních nocích… Tedy, doufám, že tam leží, vždyť není z barevného kovu.

[15]Liška, 7.6.2007 09:19

Ad14)
Osamělá Urnullova kanoe vystavena měsíčnímu svitu, to se jeví romanticky. Kdyby tam chudinka neležela už tak dlouho – a nikdo nepřilehává.

[16]Urnull, web, 7.6.2007 11:08

doufám, že mi tam za ní tajně nechodí nějaký dvojkajak

[17]Liška, 7.6.2007 16:45

Jes-terko,
myslíš, že tu drzou jiskru v oku potřebuješ? Ještěrky ji mívají. A mívají i ocásek; takže když se bez něj obejdeš, obejdeš se i bez drzojiskry, ne?

Ad2)
Liška úlisně potápějící lodě? To je pěkné spojení, úlisná liška. Musím ho propátrat a sebe, jestli v sobě najdu nějakou úlisnost.

[18]Liška, 7.6.2007 16:47

Ado ad10)
V renesančním dámském kostýmu se asi moc pádlovat nedá, ale zas by to vypadalo malebně – krinolína na loďce.

[19]rulisa, 7.6.2007 18:47

No jo, koukáím, že všeobecný bloggerský vodní sjezd se konat asi nebude, tak jsem na vodu zatím ukecala nějaký svý žáky třeťáky. :-) Uvidíme, jestli se jim bude chtít ještě i po závěrečkách, až už nebudou potřebovat být s paní učitelkou zadobře. :-)))

[20]Aktérka, 7.6.2007 18:58

…vona f tý škole prostě zužitkuje fšecko… :-)))

[21]rulisa, 7.6.2007 19:59

No… Jo… :-))

[22]jes-terka, web, 7.6.2007 20:34

Ru, jestli jednou půjdu učit, chtěla bych být paní učitelka jako Ty :)

Liško, opravdová jes-terka drzojiskru nemá a nepotřebuje. Je to fakt jes-terka z fotek, bez drzojiskry. Ovšem nezastírám, že občas by se mi v pracovním prostředí asi drzojiskra hodila. Oni ti chlapi mají tendenci hodný holky nebrat moc vážně.
A co se úlisnosti týče, proboha já to nemyslela jako že jsi doopravdy úlisná! :D Ale že snad si to ta dotyčná s potopenou lodí mohla asi myslet, co? ;)

[23]Urnull, web, 7.6.2007 21:14

osobně si myslím, že šlo o dobře provedenou historickou rekonstrukci, kdy se v místních podmínkách téměř dokonale podařilo přehrát potopení křižníku Bismarc. díval jsem se právě na detaily této historické události a nacházim jen minimum rozdílů. třeba, že Bismarc nebyl nafukovací… ale jinak to sedí

[24]Liška, 8.6.2007 08:38

Urnull (=Pranula, něco jako pralinka?):
Hehé, rekonstrukce historické události? Nafukovací Bismarc nebo mateřská letadlová! Teď se dost směju.

[25]Liška, 8.6.2007 08:38

Ruliso,
to je skvělé, že bys jela na blog-vodu! Já rozhodně! Kdo další?
V nejhorším ji tu uspořádám virtuálně.

[26]Urnull, web, 8.6.2007 09:11

Chytrá liška němčinářka, kdo nezná doslovných překladů, mohl by si myslet, že je to jméno severského válečníka, o němž se mýty raději nezmínily. Tak já bych na tu vodu jel taky. :) Hrábneme pádlem do stojatých vod.

[27]Aktérka, 8.6.2007 15:52

Hlásím se též – v podobě záludného šutru na dně řečiště… :-))) (to abych Lišce příště ulehčila práci s potápěním… :-)

[28]Liška, 8.6.2007 16:17

Hurá hurá.

[29]vera, 29.7.2007 18:41

ahojky ja vim ze se nezname ale moje hribe se jmenije limetka

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Co Liška a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *