Ze starých konceptů a odkazů

NAŠE ŘEČ, SRANDA Z PŘEKLADAČE A CÍL ŽIVOTA.

Projeli jsme názvy konceptů příspěvků, co mám uložené na blogu. Některé obsahují odkaz někam jinam, na zajímavý článek na internetu, jiné rozepsaný text; těžko říct, co všechno, protože jsem otevřela jen ty, které byly v komentářích odhlasovány jako nějakým způsobem lákavé. A byly to: “etymolog naše řeč!!” a “Srandovní texty z překladače” a pak “Cíl života.”

ETYMOLOG – NAŠE ŘEČ
Koncept obsahoval jen jednu větu a odkaz:
slovník vojáků za 1.války: http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=757

A ten docela stojí za to. Jde o slovníček podle abecedy, takže hned zkraje na nás vykoukne “antifrontin.” Být očkován antifrontinem = nedati se vystrnaditi do pole. Slovníček je hlubší než jen pro pobavení; mezi řádky je cítit celá tragédie mnoha lidí, kteří museli jít někam, kam vůbec nechtěli… a víc než to.

SRANDOVNÍ TEXTY Z PŘEKLADAČE
Dneska jsou poněkud vyčpělé, protože už jsme je viděli tolikrát. V konceptu byly tři texty – dopisy nebo spamy, které mi přišly a já si je uložila. Zaujme “svědectví o tomto kouzelném karafiátovi,” ale číst celé to nebudu ani já a počítám, že ani vy:

Volám sa Tomá Petra Ondrušová a ja som od slovenčiny chcem použiť tentokrát, aby som povedal každému na internete o tom, ako som dostal môj úver po tom, ako som bol podvodník 3 krát som požiadal o pôžičku od Patricia Kingsman úverovej spoločnosti včera videl som ľudí svedčiť o Jej dobré práce a o tom, ako pomohla ľuďom, tak som sa rozhodol požiadať a povedala mi, čo som potreboval robiť Bol som strach, ale urobil som to dnes ráno Teraz som dostal upozornenie z mojej banky tam tam peniaze na mojom účte a ja som skontroloval Suma a to bola moja pôžička som tak šťastný. Takže chcem použiť tento čas a povedať každému na internete, že táto spoločnosť je skutočná, ak potrebujete pôžičku, táto spoločnosť je tá správna spoločnosť, od ktorej sa uchádzať, aby sa nedostal ako vy scammed, pretože tam sú podvodníci tam platí od tejto spoločnosti a Budete spokojní. Tam je mailová adresa patriciakingsman.loans2016@gmail.com

AHOJ!!!!!
Já jsem erickson, když jsem nakonec našel svědectví o tomto kouzelném karafiátovi Dr. ozalogbo, jak pomohl mnoha lidem, aby získali své milovníky a rozbité domovy zpět, kontaktoval jsem ho prostřednictvím jeho e-mailové adresy ozalogboshrine@yahoo.com, protože jsem byl naprosto zoufalý, Manželka zpět. Život bez mé ženy byl pro mě a mé děti opravdovým nepořádek. Chtěl jsem dramatickou změnu a myslel jsem si, že kouzlem může být řešení. Po projednání rozhodnutí s Dr. ozalogbo mi dal naději, že obnoví své manželství. Cítila jsem se jistě, že skutečně přiměje mou ženu, aby se vrátila domů a on to udělal! Je to fantastické to, co pro mě to skvělé kouzelnické kolečko dělá, jeho pomoc je neocenitelná! Nevím, co bych udělal bez pomoci Dr. ozalogbo, on dělá svou práci tak dobře, že je organizovaný a vysoce funkční, věřím, že je to nejlepší kouzelník, na který se mohu spolehnout, pokud jde o všechny druhy kouzla, já Byl na podlaze, že jeho kouzla pracovala, pokud potřebujete pomoc, kontaktujte jej na ozalogboshrine@yahoo.com nebo zavolejte na číslo +2348110745073

Jmenuji se Barbara a já jsem založil v Norsku. Můj život je zpátky !!! Po 1 roce zlomeného manželství mi manžel opustil dvě děti. Cítila jsem se, jako by se můj život chtěl skončit, skoro jsem spáchal sebevraždu, byl jsem po dlouhou dobu emoční. Díky kouzelníkovi nazývanému Dr. Isikolo, který jsem se setkal online. V jeden věrný den, když jsem procházel internetem, jsem narazil na řadu svědectví o tomto konkrétním kouzelníku. Někteří lidé svědčili o tom, že přivedl jejich ex lásku zpět, někteří svědčili o tom, že obnovuje lůnu, léčí rakovinu a jinou nemoc, někteří svědčí o tom, že může kouzlit, aby zastavil rozvod a tak dále. Také jsem se setkal s jedním konkrétním svědectvím, byla to o ženě, která se jmenovala Sonia, svědčila o tom, jak přivedl svou Ex milenku za méně než dva dny, a na konci svědectví ona upustila e-mailovou adresu Dr. Isikolo. Poté, co jsem všechno přečetl, rozhodl jsem se to zkusit. Kontaktoval jsem ho e-mailem a vysvětlil mu můj problém. Za pouhých 48 hodin se můj manžel vrátil ke mně. Vyřešili jsme naše problémy a jsme ještě šťastnější než předtím, doktor Isikolo, je opravdu nadaným mužem a nepřestanou ho publikovat, protože je to skvělý muž … Pokud máte problém a hledáte skutečný a skutečný Kouzelník k řešení všech vašich problémů pro vás. Vyzkoušejte High isikolosolutionhome@gmail.com kdykoli, může být odpovědí na vaše problémy. Zde je jeho kontakt: isikolosolutionhome@gmail.com nebo jej zavolejte na číslo +2348133261196

CÍL ŽIVOTA
V konceptu byl překopírovaný celý článek – jednotlivé body Ericha Fromma týkající se života. Nemám moc ráda takové citáty, protože mi připadají vytržené z kontextu, ale tady mě asi něco zaujalo, pravděpodobně celkový styl a trochu pochybný překlad. Všechno je zde v původním článku. Většinou se tam dočtete, že je dobré být sám sebou, svobodně, když to nikomu jinému neubližuje, a něco o lásce. Čpí mi z toho, jak to čtu dnes, úporné používání jiné terminologie, než je už zavedená filosofická nebo teologická – například se nabízí (myslím že kantovský) termín nedělat “z člověka prostředek,” ale je to opsáno jinak. Také je tam znát ta Frommova silná levicová orientace, která se striktně vyhýbá čemukoli, co připomíná křesťanství, formuluje v podstatě křesťanské postuláty záměrně jinak a nemá filosofický přesah vztahující se k potenciálnímu nejvyššímu dobru.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 komentářů u „Ze starých konceptů a odkazů

 1. Překlady jsou opravdu vtipné i když jsem je jen tak trochu pohopkala a usmála se.
  U Fromma jsem se chvíli zarazila, protože si pamatuji že i já ho četla a v něčem souhlasila a něco se mi zdálo moc přitažené nalevo, aby to tak trochu šlo do marxismu.
  A uvědomila jsem si jak si v křesťanství lebedím. Jako hrnec na prdel mi sedlo a přestala jsem filosofovat o životě chrousta.

 2. ratko,
  joo, zamlada byl ten Fromm pro mě dobrej, protože je celkem srozumitelnej. A protože zamlada mi neomarxismus nevadil, prakticky to byl hlavní proud ve všech soc.vědách ve světový vědě. Před 25 lety, řekněme. Takže když psal o mýtech a o svobodě, tak to bylo dobrý, ale pak jsem přečetla jeho Umění milovat a to už mě nasralo, protože tam ten marxismus už byl na mě moc fest. Tak pak jsem ho už znova nečetla. Asi je spíš pro mladý… :- ) Kdežto po čtyřicítce aspoň mně připadá, že trochu se zabývat něčím přesažným, duchovním nebo smrtí, si to ten věk přímo žádá.

 3. Když pomyslím na smrt, tak se mi vybaví Eisner a jeho úvaha nad hláskovou skladbou tohoto slova v češtině.
  Smrt – samé soulhlásky , lapidární, definitivní ukončení života bez pokračování.
  Zhmotnělý český skepticismus…
  Vůbec těch souhláskových slov máme habaděj …

  SMRT
  TVRZ
  KRK
  PRST
  FRK
  DRK
  TRS
  VRZ
  PRS
  BRK
  TRP
  DRŤ
  CHRT
  STRČ
  TRČ
  PRD

 4. .. teď koukám co jsem napsal z překlep – soulhlásky .. oduševnělé hlásky :))

 5. To jsem poslouchala v pubertě na elpíčku – Žil kdys kdes chlap. A on krad, ten chlap… pes chňap… Ale jak to dopadlo, jsem zapomněla, tak si to pustím.

 6. Kniha nevím, ale čarodějovo zlověstné oslovení “Kra- ba- téé” bylo dost strašidelný a tlukot srdce taky pro mě, kd\ž jsem to viděla v dětském věku.

 7. Jestli jsem se u toho animovaného Krabata bál si už nepamatuju.
  Děti se u čteného nebály.

  Zato vím, že po shlédnutí nafilmovaného Krakatitu jsem cca měsíc nemohl pořádně spát. To mi bylo asi 10 let …
  Když se na to dívám dneska, nechápu co mě na tom tak vzalo.
  Vůbec horory na mě už nějak nefungujou ..

  https://youtu.be/y6kk-OPrebc

 8. S tím Krakatitem zhlédnutým v dětství jsem to měla podobně. Tohle a Studna. Brr.

 9. Etymolog mi připomněl, že jsem kdysi na úsvitu internetu z vlastní zkušenosti přispíval do slovníku vojensko-českého, nebylo to ovšem z války první ani druhé, ale z té studené. Kdovíkde to skončilo…

 10. Vojensko-český slovník :-) To zní dobře. Jeden vojenskej slovník jsem měla ráda v pubertě, překreslovala jsem si z něj fotky a tak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *