Svatý Antoníček s Mickeymousem

PADOVA

Colombario

Před chrámem sv. Antonína sedí chlap na koni a na holubech. Všude pod ním se v krámkách prodávají svíce a svíčky pro poutnice, poutníky a proutnice, kterých se sem hrnou procesí ze všech koutů světa. Santo je velmi žádoucí, prý plní přání. Všichni si na něj chtějí sáhnout. Tedy na ten jeho tentononc … hrob.

Je libo blonďáček, zrzoun nebo černoušek...?

V přilehlých ulicích je nesčetně obchodů s oblíbeným hrdinou. Zřejmě aby demonstrovali krom svého náboženského zanícení i světskou polohu života, obklopují obchodníci Krista a svatého Antoníčka slaďoučkými plyšovými medvídky a pohlednicemi s Mickeymousem.

Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!

Jó, v Padově je zkrátka plno uměleckých skvostů. Giottovy fresky například. Za drahé peníze si koupíte společnou vstupenku do několika muzeí (která nechcete a nestihnete projít), včetně kaple s freskami. Vstoupit do ní lze jen dle jízdního řádu, po malých skupinkách, za přísných podmínek zavírání prostoru speciálními dveřmi a s omezením počtu výdechů za minutu per capita. A pak uvnitř vidíte nedoléhající vrata, pod kterými by se protáhlo dítě a kterými sem nafoukala hromada spadaného listí. Itálie je úžasná země.

Volpe a Padova

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zákoutí a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u „Svatý Antoníček s Mickeymousem

 1. Jé, sláva, jes-terko; právěže si už na nic podrobnějšího nevzpomínám :o( A to uplynuly jen tři roky.
  Tehdy jsem zrovna opomněla zapisování do cestovního deníku. Tak jsem si to vrhla sem a je to.

 2. A přece si vzpomínám :-) -chtěla jsem osvětově napsat, že v Padově založili slavnou starou universitu v roce 1222 a náhodou v té době ve městě působil jejich sv. Antonio.
  http://www.unipd.it/en/index.htm

 3. Dala jsem si matematickou čtvrthodinku a sděluji, že holubů na soše je o šest více než jahod na koláči s jahodovým želé, který jsem včera vyrobila, ale jen o čtyři holuby více, než bylo jahod v plechovce kompotu.
  Slovní úloha:
  Kolik kompotovaných jahod včera zblajzla Liška?
  Kolik kusů koláče ještě zbývá?
  Kolik holubů sedí na jahodovém koláči?

 4. Oholuběný Antonius je úžasný.. chtělo by to rychle je zmrazit a tence oblít betonem… ty holuby myslím:))
  1. Všechny
  2. Žádný
  3. Stejný počet, jako je počet kompotovaných jahod, které mají na hlavě:))

 5. [5] Antonius? Já už zapomněla, kdo to na koni a holubech rajtuje.

  A ty odpovědi 1a2 nevím nevím – jisté je, kolik kusů koláče zbývá: Jeden. Vždy jeden, včera i dnes i zítra. Ty odkrojené se snědí a zbyde jeden a každý den vypadá jináč, koláč.
  Odpověď3 je bingo!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *