Jinak se mám celkem bídně

ŽIJTE BLAZE…

 

Četla jsem před chvílí tam, kde jsem dřív při čtení cítila Souznění. A bylo mi bídně. Necítila jsem nic krásného, láskyplného ani povznášejícího. Ne proto, že by se něco změnilo na stránkách Souznění; chyba je na mém přijímači. Uvědomuju si, že poslední dobou se žádné krásné rozpoložení ve mně nerozpíná. Asi jsem si na něj zvykla jako na samozřejmost a teď je zase fuč.

Jsem nepříjemně překvapená. To jsem nějak ztvrdla? Píšu si tu zažraně a přikurtovaně o městě, ne o sobě, a hledám staré VĚDECKÉ články doma, kdežto psychoknihy nechávám ležet. A radost taky. A pod nohy se nedívám. Možná jsem na ni už i šlápla.

Ztvrdla jsem? Nebo jen zrovna tuto minutu nejsem v zamilovaném rozpoložení? Jsem ubitá po období narušené atmosféry v práci?

Neradostnost začala asi před třemi týdny; jako rána z čistého nebe přišla zvěst, že naše pracovní číča už s námi asi nebude, odsuneme ji jinam; vypadá přece tak nehezky a krvavě. Najdeme pro ni nějakou spřízněnou duši. Má totiž alergii, která se projevuje na kůži, svědí ji to, je rozdrápaná, s holými ostrůvky v kožichu… Jako by to byl nějaký důvod: "Vypadáš nevábně? Táhni!" Snad ještě projednáme pokus o změnu veterináře. Nejsem jediný její příznivce, snad! Jestli to ale bude stát tři tisíce jako loni… Tak stejně půjde. Jenže ona tady bydlí! Je to její domov. Co jiného má na světě?

Tímhle to myslím začlo. Týden potom se zabil člověk, kterého jsem vídala denně. A včera přišla zpráva, že se zabil druhý. Dvě sebevraždy.

Asi proto se neraduju.

A číča se pět dní někde schovává.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Co Liška a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 komentářů u „Jinak se mám celkem bídně

 1. [2]
  Já měla zato, že slovo kurva píšeš obvykle bez R. Je to jediná charakteristická vlastnost, kterou u tebe rozeznávám. Přišel jsi o ni? :-p

 2. To si mě asi s někým pleteš. Na kurvách je zajímavý jenom to “er”. Bez něj jsou to vyšeptalý kuvy… no fuj!

 3. Teo vždycky se vším všudy…
  Přijde jaro, Líšo, přijde. I ten milenec zas (kudla, ti závidím!:-), a ta radost a … a já už nevím co.
  Cyklus. Všecko je to jen cyklus, kolečka sa otáčajúúú…

 4. [4]
  Ajaj, my se bavíme o milencích? A proč že by nepřišel k tobě! Přijde – všechno je cyklus (to tuhle říkala jedna osoba…). Dnes například je na řadě cyklus menstruační…

 5. A kde už mám vyšťárat tu radost pro tebe, když ne aspoň krzevá milence?!! :-))
  Aha, já až za pár dní. Dva až sedm. Nevím přesně, dycky si to zapomenu pamatovat. :-)

 6. Jen ses “oddělila” od sebe. Něco tvoř, maluj, čmárej, piš…:-) ďostneš se zpátky k sobě.
  Možná… nevím… já to tak mívám, když Bůh dá.:-)Někdy se jen courám po městě v neznámých (i známých) uličkách. Takže ty tvoje reportážní toulky ulicema, možná nebyly úplně od věci…:-) ale třeba kecám.

 7. Zkus přeladit. Méně práce, více zábavy. Nebo naopak – více práce, žádná zábava.
  Jenže mně se to tady od stolu kecá, viď …

 8. Ad rozskrabana kockaAhoj Liso,
  napsala bych ti mail, ale jsem moc lina, takze to budes mit tady v komentarich i s okazalou ignoraci zavaznejsiho zbytku clanku:

  Alergicka kocka se da poresit dost jednoduse, lec nakladne. (Taky mam doma jednu alergicku.) Existuji spesl antialergicky granule. Treba Hills D/D. Koupis u veterinare, poplaces si nad uctem a pak uz budes jen nadavat, kdyz kocka zezere neco, co nema, a zase se rozskrabe. Jo, a taky je potreba pravidelne davat nejaky antiparazitika. Frontline nebo neco podobnyho. Pravidelne kazdej mesic.
  Jestli to pripada v uvahu, tak se ozvi, muzu ti cast nakladu sponzorovat…

 9. tak me napadlo, jestli by kocce nepomohly nejake prasky na uklidneni. Alergie urcite souvisi se stresem a s uzkosti.

 10. Ahoj Liško. Myslím na to, jak je divné, že Ti každý píše co bys podle něj měla dělat aby Ti bylo..jinak (líp)než Ti je. To je takový zvyk a tím to vůbec nesnižuju. Je jasný, že Ti není nijak zvlášť dobře. Já nemám žádný návod, pro sebe ani pro nikoho jinýho ani žádnou zkušenost, která by “fungovala”.Ale nějak v hloubi duše , bez zjevných důvodu opravdu věřím,že je všechno v pořádku a že se to vážně stále mění nahoru a dolů, když je člověk pozornej. V tom je pro mě úleva, když je mi blbě. V tá naději.
  Takže taky radím..:o)

 11. [13]
  Myslím si to taky,Sáro. Každá blbá chvíle mi vždycky přinese něco nového a nakonec pocit síly, když si uvědomím, že mi to tak s pravidelností už několik let neomylně funguje. Cítím se pak chvíli až moc silně a pak je to zase OK, jako teď. Navíc jsem přesvědčená, že mi bývá blbě nějak adekvátně situaci, ne nepatřičně ani intenzitou ani načasováním. Takže jsem teď v tom šťastnej člověk… dokud se nesemele nějaká zásadní liščí revoluce (třeba v rodině).

  [12]
  Mno, Radko, jedna kolegyně dala párkrát kočce nejmenované sedativum – ona pak vláčně spala a neměla čas se drápat a trochu se to zlepšilo. Na pár dní. Ale mnoha jiným kolegům včetně mě to připadalo jako drastická metoda.

  [11]
  Jo, ten Frontline snad měsíčně má, to veterinář říkal. Ona je asi alergická na peří či co – mrcha, vždycky uloví ptáka a pak má kožich samou díru:-) A pak že není v kondici!
  Díky. Budu to tu tlumočit a veterináři asi taky.

  [10]
  Gombo, to není vůbec od věci! V práci konám jen udržovací minimum. Víc “práce” vykonávám vyhledáváním informací o Břevnově… ale koneckonců pracuju v Břevnově, takže to třeba použiju pro zaměstnání..:-) Zaměstnávám se tím teď a těžko umím říct, jestli je to náhradní zástupná činnost, anebo “ta moje.”

  [9]
  Ann, nekecáš!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *