Jsem poslankyně a budu volit prezidenta

SEN 13.2.2008

Jsem poslankyně, budu volit prezidenta a o přestávce jsem si odskočila domů se napít. Asi mi nevyhovoval široký výběr nápojů v parlamentní restauraci. Vyšla jsem ven pasáží a do dvora, domů to mám jen kousek, napiju se a bude. Doprovází mne ještě jedna poslankyně, neméně sympatická. Má na sobě světlý kostýmek, znáte to. Klopýtá kousek za mnou na vysokých kramflecích. Vidím to shora.

Na dvorku nás dohnala horda novinářů s mikrofony. No já se snad nenapiju! Obklopili nás a nadhodili, že jsem zvrácená poslankyně. S napřaženými mikrofony dychtí po odpovědi. A mají ji mít:

"Ano, velice velmi, náramně, tuze. Hodně. Diktuji: Ho – d – ně."

Dělám si z nich legraci svou odpovědí, ale oni vše pozorně registrují se zaujatými velevážnými tvářemi a už přemýšlejí a v hlavách jim šrotuje, co s mým výrokem svévolně provedou.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Sny a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

19 komentářů u „Jsem poslankyně a budu volit prezidenta

 1. Zdálo se mi to dva dny před druhou volbou prezidenta a noc po návštěvě kina – filmu Občan Havel.
  Asi jsem měla v noci žízeň :-)

 2. No to jsou teda sny!To může být projev nějaké duševní nemoci, takovýhle nesmysle.

 3. [2]
  To nemůže.
  Ten sen je celkově dost reálnej, jiné sny mé i jiných jsou mnohem zmatenější – časově, místně i identitou. Co se zdává tobě?

 4. Náhodou mě ten sen dost pobavil – připadá mi ironickej hned z několika stránek. Samozřejmě včetně toho, že bych byla poslankyně…

 5. No a kohos volila? Mažňáka nebo Bahňáka? :)

 6. HO-d-ně hodná poslankyně s HODNĚ velkou žízní! Taková zvrácenost! :-))

 7. Taková poslankyně si odskočí si cucnout, nestihne se vrátit včas na volbu (protože ji zdrží novináři) a pak chybí rozhodující jeden jediný hlas a veškerá vina padá na ni!
  Schválně jak to dopadne v realitě – za pár minut začne třetí kolo volby č.2…

 8. A je to. Klaus pořád na Hradě, Liška Ryška v Noře, pět minut od Hradu. Jdu se najíst na žalost. A napít. Nechci Klause velice velmi, náramně, tuze. Hodně. Diktuji: Ho – d – ně.
  Mám štěstí, že on mě taky nechce! :-)

 9. Já zas nechci Bursíka. Velmi, náramně, tuze, hodně… ale koho to zajímá? Bursíka rozhodně ne. Tebe taky ne. A vlastně to už nezajímá ani mě. Tak nic… ;)

 10. Tebe taky ne…
  To ne jako že tě nechci, ale že tě to taky nezajímá.
  Abys neutrpěla další traumatizující zážitek. :)

 11. Hodně, hrozně! jsem se zasnila. Rozumím! Oba-mu dám i Klín- a-tón. Všechny volitelky jsou stejné.:)

 12. [12]
  Díky za dodatek. Bursíka taky nechci (ale lepší se, ne?), Švejnara nijak zvlášť. Speciálně Topolánka a Paroubka nemůžu ani vidět. Herdek, já jsem vybíravá individualistka!

  [8][7][13]
  Vy v tom snu vidíte něco, co já zaslepeně nevidím?
  A co by řekla asi Freud… poukázal by na falický tvar mikrofonů a na jejich množství, nad slovem “žízeň” by významně pokýval hlavou a nahradil ji asociací “chtíč” a volbu prezidenta by dal do souvislosti s volbou partnera a byl by tu sexuální sen jak vyšitý. Jo – ještě by Freud řekl, že “jít se domů napít” je poukaz na onanii. Ale to by byl vedle. :-)

 13. Já tě žrát nebudu, to se neboj! A kdyby… od kterého konce doporučuješ zahájit konzumaci?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *