Blog deset dní bez obrázků?

TO SE JEŠTĚ UVIDÍ!

15zachod-a-korab

Hurá, našla jsem zapomenutý březnový obrázek, který jsem nepřidala omylem do žádného příspěvku. Jinak bychom tu byli deset dní na suchu. O víkendu jsem totiž nechala foťák u kamarádů. Nemůžu tedy obrázky digitalizovat. Můžu je kreslit a dát je sem až nejdřív 5. dubna, kdy kamarádka jede do Prahy a foťák mi přiveze. Vítaná příležitost se s ní zase sejít.

Do té doby budu šťárat mezi obrázky uloženými na blogu a některé staré osvěžím. Vím ještě o jednom z března, který je uložen a nebyl ještě zveřejněn, ale s ním musím počkat, až mi bude šoufl, aby odpovídal realitě. Přece nebudu lhát, že je mi šoufl. No ale dost možná mi šoufl nebude – a byla bych celkem ráda, kdyby nebylo – a obrázek už nikdy nikdo neuvidí.

Obrázek výše jsem nakonec nechala, jak byl vyfocen, i s okolím. Je to můj psací stůl doma. Nechala jsem na něj – asi na dvě třetiny z něj – uříznout skleněnou desku a pod ni jsem šoupla zatím loď. Velkou reprodukci. Ta kdysi visela v předsíni nad věšákem, vzpomínám si. Pak jsem ji dlouho neviděla a při stěhování jsem ji našla – tvořila podklad, zrubu, nějakému jinému obrazu a to už zas nevím, kterému. Nějakému, co jsem sundala a zlikvidovala. Z druhé strany je napsáno, jak se obraz lodi jmenuje, ale nepamatuju si to… určitě je tam jméno té lodi a “v přístavu.” Je to bitevní loď. Spoustu palub s děly má. Váhám, jestli je dobré mít ji v pokoji, s tolika kanóny… podle feng-šuej je v sektoru budoucnosti. Tak nevím, co by to vyjadřovalo – že budoucnost je těžkej kalibr? Nebo bitva? Nebo že jsem do budoucna dobře vyzbrojena? Nebo naopak jde o spočinutí v přístavu po bitvě? Nebo nevyužitá loď, kotvící v přístavu a nebrázdící svobodné vlny moří?

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics, Zákoutí a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

29 komentářů u „Blog deset dní bez obrázků?

 1. Podobnou,možná stejnou lod mam v pokoji taky.Ale opravdovou!
  Teda ne že by mi ji tam přitáhli z doku,je to model,který stavěl otec-odhaduju to na stovky hodin práce.
  Úžasný lapač prachu,už pod ním ani není skoro videt.
  Těch lodi bylo víc,většinu otec rozdal zdarma po chudých pribuznych,já v rámci stěhování ještě věnoval SantaMarii,ale tuhle si necham.
  Respektive chtěl jsem si nechat.
  Jestli si začnu klást takové psychoanalytické výklady k její přítomnosti v mém soukromí,tak skončí u popelnice:-)
  Prostě jsi našla loď!
  Proč si komplikovat tak dobrou zprávu pochybnostmi?

 2. Tuším,ze ta SantaMaria měla děla taky.
  Přitom objevila novou zemi.

 3. Saule,
  ty jsi skvělej – Prostě jsi našla loď, proč si to komplikovat!
  Jo!
  Prostě jsem našla obří loď.

  Jo a můj táta taky postavil loď, máme ji na almaře v kuchyni, myslím, že to původem je právě Santa Maria, akorátže z ní udělal nějakou jinou “jako” kultovní krhútskou a dolepil na ni pár figurek námořníků cca z 20. století :-)) Tak ta tam je, teď jsou u ní i moje kaktusy, přes zimu.
  Plave v Kaktusovém moři.
  Od prachu jsem ji otřela někdy loni. Nebo možná ne, už nevím – kupodivu ten prach zezdola není ani vidět, ta loď je hodně vysoko.

 4. ad zapomenutý foťák – asi ho budu mít už dneska večer, protože kamarádka volala, že jde do Vinohradského divadla. Od sedmi. Já pracuju do osmi, takže cca ve 21:50, kdy by mělo končit představení, si tam počíhám a předá mi snad foťák.

 5. Tak to mne nenapadlo,jakou to bude mit,ty lode Lisko,jeste pointu.
  Kdysi kdosi pri tom vychvalovani me lodi zminil,ze jeji nazev Arrow ,ktery ma vepsany na boku je anglicky chybne,ze sip,sipka se pise jinak.
  Tak nejak jsem to bral jako fakt,otec anglicky neumel a az ted vecer se mi to znovu vybavilo a dal jsem si to Arrow do prekladace a sedi to.
  Je to sip!
  otec ten nazev vyrezal lupenkovou pilkou dobre.Divil bych se,kdyby pri tak precizni praci s celou lodi udelal tak hloupou chybu v jejim nazvu,nadruhou stranu proc ne.
  A ted abych do rana premyslel,kterej debil mi to vlastne nakukal:-)

 6. 3:kaktusove more je super.
  Doufam,ze to nejak nesouvisi s Tequilou,v te jsem se jednou nepekne utopil do bezvedomi:-)

 7. Přeji hezký večer s loděmi :-)žádné děla jsem si nevšimla kdyby o nich Liška nepsala. Loď pluje, vlny šplouchají.

 8. Já myslel, že je to fotka stěny, nebo nábytku na WC. Že je to pirátská loď a s Liškou souvisí tak, že má dřevěnou nohu od toho dlouhýho kreslení na záchodě (tvar levé nohy by tomu napovídal). Ale je to jinak.

 9. Jirko* 9
  :-DD
  Joo, záchodová loď. My měli záchodovýho zajíce. Taky hnědýho. Takový ho lesklýho keramickýho a držel zvonec. Dárek. Tak jsme ho měli pár let aspoň na záchodě. Pak už jsme ho vyhodili.

  Dřevěná noha! Jóó´, to sedí! :)) Přesedí. Přesezená noha převelmi sedí.

 10. Saule,
  jo, Arrow je správně. Když jsem ve třinácti psala parodii na indiánku, našla jsem si to ve slovníku. Můj hlavní hrdina se jmenoval Hbitý šíp (Swift Arrow) a musel být samozřejmě pojmenován i v angličtině, jako Sitting Bull je v angličtině.

  Nějak nevím přesně, proč, ale tvé komentáře 5 a 6 mě nějak uklidnily a říkala jsem si: “Ještě že vás mám.” A jak mi to tak ulevilo, už nejsem sto se vžít do toho předtíma nevím, co na těch lodích je pro mě uklidňující :- ))
  Ta naše je dost černá.

 11. ratko 8 Díky za optání!
  No, tak střídavě se mi daří všímat si pěkných věcí venku a co mi jde uvnitř, střídavě se mi daří si všímat nabíhajících “tragických scénářů” a nejnovější můj postoj k nim je: Je pro mě snadnější být smutná, když jde o někoho jiného a ne o mě; nebo když jde o smutný příběh v jiném čase a ne ten, co je můj v tomto okamžiku.

  Foťák mám, obrázky k podobnému tématu jsou digitalizovány a co nevidět se tu objeví.
  – aha, neobjeví, jsou vlastně doma, takže buď v noci, nebo zítra až odpoledne.

 12. 12. taky si musím všímat tragickýých scénářů. když si jich nevšimnu, trápím se, když si jich všimnu ihned se mi uleví.

  Minulou noc jsem vůbec nespala a v hlavě mi lítalo to a ono, nemohla jsem se zklidnit. a dnes jsem si řekla, že je to špatně… že je špatně takto myslet, nikoliv že se trápím ale že na tom visím, že se tím zaobírám a patlám se v tom jakoby mě to “bavilo”, že špatně je se toho chytat a identifikovat se tím, dnes jsem spala celou noc…. pouštěla jsem to…uvěodmoil ajsem si co je špatně. nikoliv ta myšlenka, špatně bylo moje třepotání se v sítí myšlenky.

 13. 14 ad 13:
  Úplně dokonalá.

  Já se třepotala na včerejšek i na dnešek, páč mě berou záda a budí mě to a pak v té poloblbé polodřímotě je člověk pro síť zlých myšlenek dokonalá oběť.

 14. 15. a neberou tě záda z toho, jak jsi tlačila maminku? :-)

 15. ale chápu co chceš říct… člověk má lehké spaní a pak má plnou hlavu… kdečeho možného.

 16. 16
  Ne, berou mě z moc sezení u počítače, kde mám monitor na stole na stole vpravo, v práci a a pak i u té maminky, ta to má taky tak, obří monitor na malinkým stolečku. Bolí mě mezi lopatkami, od krční páteře. Musím tak dvakrát třikrát denně cvičit, rozcvičovat, a jednou i v noci.

 17. 19. :-) to je fajn. dnes jsem cvičila v sauně… abych neměla měkká stehna :-)) ono už to není co to bývalo

 18. tak a jdu cvičit s důchodkyněmi, maminku beru sebou…abych ji nemusela nikam vozit :-) to by se mi nechtělo.

 19. Moje maminka by mě s návrhem vzít ji někam do tělocvičny mezi jiný důchodkyně hnala svinským krokem. :-)

 20. 22. tvoje maminka má ještě hodně energie… ta moje už padá, má závratě a vodím ji za ruku. Nevidí, neslyší a nerozumí. je z toho smutná ale nechce se vzdát.

 21. Moje maminka uz vzdala,ze by mi mohla rozumet a je celkem v pohode(nepochybne prave proto)
  Narozdil ode mne:-)
  No,mohl jsem si to k tak vaznemu tematu odpustit,ale to bych nebyl ja.:-)

  Maminky tlaci deti,potom deti maminky…a tak se kruh spravne uzavira.

 22. 24. právě mi volala maminka že ten zapečený lilek co jsem jí donesla byl výborný :-) síce nemohla identifikovat složení, ale že to prý nevadí

 23. 26. ducha není třeba tlačit :-) ten se vznáší ehm vytlačil sám

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *