Fotofór

splach-18-04-2016_text-500

To je bomba, co? Byla jsem dneska na tomhle záchodě, vstanu, chňapu po splachovadlu – a měla jsem co dělat, abych zatáhla za správný konec! Tak jsem to vyfotila. Kdybyste to našli na facebooku, tak je to moje.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics, Zákoutí a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

48 komentářů u „Fotofór

 1. Já už bych byla lapená! I s masařkou v dlani:)

 2. úžasný je i splachovadlo na šňůrku, to musí mít min 30 let :-)))

 3. To zas taková vzácnost není, myslím. My je v chalupě měli a exmanžel má ještě pořád a na vsích ve starých barácích bývá dost často. Oproti mačkacímu s nádobou dole je nemsmrtelný a dobře se dá opravit. Většinou stačí jen svázat tu šňůrku. :-)

 4. Šňůrkové splachovadlo už jsem dlouho neviděla, tak sedm let, asi, nojo.
  A tadyto bylo zrovna v domě, který na podzim rekonstruovali- udělali nová okna a prapodivné chodníčky kolem, dokonce kamery u vchodových dveří; jó a šňůrku nechali :)

 5. Máme taky takovej šňůrkovej. A v létě mucholapky. Takže letošní prázdninový odznak zdatnosti je jasný: Kdo se chytí první?

 6. Řekla bych že i víc než 30 let :-)) vzácné to není

 7. 30 let asi není žádnej věk na tyhle věci.
  A když to funguje, tak to není potřeba měnit, dokud nepřijdou mladý a nezačnou kompletní rekonstrukci.

 8. ru 7
  ale to už je víc než 7 let :-D
  No, možná jsem na šňůrky narazila i nedávno a nepamatuju si to. Není to, pravda, věc, kterou bych si ukládala do hlavy.

 9. Patro 8
  Kdo se chytí první, to je pěkná soutěž!
  Jaká by byla asi vhodná první cena…

 10. 11
  Ne, já si to spletla s Barčou, s Barču jsme byly loni i v Ch., s tebou vlastně ne.
  Tak příště, vsadím se, že tam bude šňůrka i za dalších deset let.:-))

 11. u nás v Gale … tedy staré baťovské produkci jsou takové záchody dodnes. To je ještě z předválečné doby :-))

 12. Mně vždycky vadí ta vošahaná špinavá šňůrka, mám problém na to šáhnout, takže když už na tenhle dneska archaickej mechanismus někde narazím, zatahuju až za tu čistou část nahoře :-)

 13. 16
  To kdekdo, takže asi ani ta část moc čistá nebude.
  Takže když mám podezření, vemu si toaleťák a chňapnu držátko přes toaleťák v ruce.

 14. My máme šňůrkový doma! Ale u nás je to celkově takovej skanzen ze 70. let, majitel si potrpěl i na zatahovací kožený dveře, mahagonovou obývací stěnu a další zrůdnosti. Mně už to ani tak nepřijde, ale nový návštěvy se občas diví:) Po přečtení komentářů doufám, že se i tajně neštítí:)

 15. Předpokládám, že po utření různých částí těla… se šňůrkou více ušpinit nelze.

 16. 20
  Představila jsem si, jak se utíráš, že už se pak víc ušpinit nelze. :-))
  No nic, jdu na oběd. :-))

 17. 16,17 mischko, ru
  taky mě ta omakaná šňůrka nepřipadá krásná, zvlášť třeba v čínské restauraci, kam chodí hodně lidí.
  Ale vzít ji do papírku mě nenapadlo – mě nenapadne věcí…

  18 psice
  ano, takové věci chci nejvíc slyšet – že má někdo kožené zatahovací dveře! To je jako balzám, to potřebuju slyšet, když mi nejde nasadit nová roleta do staré zdířky, když mi pohled padne na oprýskané okno, nevybílený strop a tak!

 18. :-))) ty kožene zatahovací dvěře mě taky dostaly … šňůrka normálka :-)

 19. 23
  Nemám koženkové zatahovací dfveře, ale dřív jsme je v Ch. měli, než nám je vysadila čuba asiata.
  Zato mám klasickou litinovou vanu už notně olezlou, obloženou bílýma kachličkama z padesátejch, litinový žebrový radiátory s černýma kolečkama, co nejdou otočit, a pomalu rzí prožíranou výškovou expanzku u stropu v koupelně. :-)

 20. 26. litinový radiátory jsou dobrý… dobře hřejou. ale vana… ta asi moc neizoluje :-))

 21. To je super, pod každým příspěvkem připište, co máte doma starýho nebo ještě lépe že máte furt doma někoho a chtěli byste, aby tam nešustil, nemluvil, nekomentoval televizní noviny… a já se budu cítit opravdu šťastná!

 22. 29
  Ano prosím, mám doma kočku, kvůli který nemůžem zavírat dveře, protože jinak v noci řve, když chce někam jinam, než zrovna je, případně je riziko, že bude jinde než její záchod, a syna, kterej den co den minimálně do půlnoci paří onlajn gamesky na počítači a děsně u toho vrže židlí. Když konečně jde spát, tak nad ránem mluví ze spaní a sprostě nádává protihráčům.

 23. ru 30
  ano, kocour tady taky je a taky už v noci neřve od té doby, co má otevřeno všude krom mého pokoje (snad se s tím smířil; úplně mu nedůvěřuju, že to tam neznečistí, i když už víc než měsíc je to OK).

  ten syn, to je lepší, ano, v noci vrže a vykřikuje, děkuji!

 24. Tak já jdu včera z hospody,obdivuju a čichám k překrásným květům Magnolie a říkám si,to musím holkám napsat,to jsou takové romantičky…:-)
  A tady se řeší posraný šnůrky od hajzlu:-)

 25. Liško, ješrě máme tak zpuchřelý okna, že by u nás mohla hvízdat meluzína a jedno obzvlášť zpuchejřelý už nejde ani otvírat a obávám se, že zarostlo do rámu navždy. Taky máme vohyzdný parkety s vyježděnýma kolejema od odrážedel a u věšáku v předsíni tapetu s nezdařilou imitací natřenýho dřeva, samozřejmě patřičně odchlíplou na růžcích. A wanabe “dřevěný” lino v kuchyni! Tak doufám, že tě zalilo blaho hned po ránu:)

 26. A my jsme vloni odstraňovali záchodovou mísu – přestala být funkční. A příčinu jsme zjistili, když jsme ji vymrskli na dvůr – porculán se rozbil o dlažbu a vyloupla se nová mísa přesně ve tvaru staré , akorát krasovým procesem vytvořená z močového kamene barvy nažloutlé a tam, kde bývá odtok, byla jen škvírka jak když se díváte verzatilkou… Bodejť by to odtékalo!
  A ještě máme muzikální dvojčata s chvějivými soprány, která denně přezpívávají vybrané árie z oper a muzikálové songy do půlnoci a přes půlnoc. A ještě mám manžela, který léty práce v hlučných provozech hluchne a navíc trpí obvyklým neduhem, že neposlouchá i záměrně – tož to je u nás cirkus! 4 kočky přestaly řvát se zakoupením a instalací kočičích dvířek, ale zase těmi dvířky za velikého řevu a svolávání nosí do kuchyně myši – jako dárek pro mě. Neštítím se skoro ničeho – kromě myší…

 27. Liška 12: Obávám se, že v této soutěži vyhrát by bylo tak trochu na hovno :-)

 28. psice 33
  okna máme s velkými škvírami taky, ale všechna jdou otevírat, tak to je báječné! Sice se nedají při zavření dovřít, ale otvírat jdou! Jsme na tom dobře, hurá!
  To je nádhera.
  Tapety napodobující dřevo máme na některých součástech knihovny. Ona původně nebyla až do stropu, pak tam táta přidal nějaká prkna či co a aby nebyla různorodá, polepil to tmavou “dřevěnou” tapetou. Ono tam oko skoro nedohlédne, tak to moc nevadí.

  Jó, dřevěný lino v kuchyni, to si dám líbit. My tam máme takový světlešedý hrozně starý, vždycky tam bylo, takže víc než 40 let. Je hodně tvrdý. Ale drží! Neutrální. Kočkám klouže, takže vypadají jako v komiksu, když Tom běží za Jerrym a kmitá nohama ve vzduchu naprázdno. V předsíni je lino o 20 let novější a pitomější.

 29. Libo 34
  Krasové jevy! Kdybyste byli o sto let trpělivější, co z toho mohlo být za krápníkový dóm!

  Zpívající dvojčata se s nedoslýchavým manželem krásně doplňují.
  Je jestli ta kočičí dvířka moc neklapou! I když ve stínu ulovených myší už by to bylo asi jedno. Tak těch koček je víc a vymňoukávají, že mají myš… no nazdar.

 30. Ad dřevěná tapeta – pamatujete starý dobrý fládr? Ten býval taky super na futrech.

 31. Ad krasové jevy – když jsme byla malá, měnili jsme takhle záchod u babičky a já se ptala proč, Když mi to tatínek vysvětlil, tak jsem řekla Ahá, on má záchod arteriosklerózu!

 32. :-))) se tady prskám smíchy. u mojí maminky jsou kazetové polystyrenové stropy v imitaci dřeva. papundeklové záchodové jádro je vytapetováno a šedé lino je jen položené přímo na betonu. Takže se chodí přímo po betonových kvádrech. A ve špajzce jsou mezi betony tak 3 cm škvíry takže tam chladí…

 33. No tak jak je to u maminky, radši ani nepíšu. To je bída utrpení, krom zašlé slávy totalitních šedesátejch taky asi tak stejně stará špína. Všecko původní, tak jak to bylo do toho paneláku instalováno při předání prvním uživatelům. Všecko do mrtě.
  Zrovna jsme se po skypu pohádaly kvůli sporáku. Respektive kvůli tomu, že maminka nechce novej koupit ani sama, ani ode mě, ani nechce jinej použitej levnější, ale rozhodla se, že jí ho musí – a novej!! – koupit brácha jako majitel bytu, protože ona si platí nájem.
  Akorát že ten platí ona družstvu, brácha z něj nemá ani korunu, jen občas za maminku zatáhne nějakej nedoplatek.

  A způsob, jakým to sdělovala, jak mluvila o bráchovi a jeho blízkých, mě dorazil. Hnus. Hnus.

 34. Pěkná fotka.
  Kdybych se dotkla té mucholapky, tak asi než splácnu, ještě vrhnu :-)))

 35. Pěkná fotka.
  Kdybych se dotkla té mucholapky, tak asi než spláchnu, ještě vrhnu :-)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *