Ještě v červnu

STIHNU PŘÍSPĚVEK…

Abych tak rychle něco spíchla. Pročež jsem se podívala v administraci blogu do konceptů příspěvků, které již dlouho čekají na zpracování. Některé zůstaly ve fázi konceptů trčet omylem, protože byly nakonec publikovány, některé byly jen zkopírované texty, které jsem si chtěla uložit pro inspiraci, další byly plánovány jako možný příspěvek, ale nikdy se jím nestaly. Zde je seznam všech:

vlaams vs nederlands 23.12.2019
molly 20.10.2019
Testy osobnosti 22.9.2019
supr staré texty o zvířatech 18.2.2019
lípa big tree hunters 9.1.2019
Vtipy v časopise 5.9.2018
Životopis 18.7.2018
Prstýnek – indikátor 10.11.2017
Páter Ferda o jídle 12.9.2017
Cíl života 23.8.2017
Souhry okolností 9.7.2017
potok v zahradě 30.7.2017
Srandovní texty z překladače 30.6.2017
co chci barbara cher 18.6.2017
Vyrobím náramek! (5) 25.1.2017
vztAH 25.12.2016
Vlastnosti žen atraktivní apod. 17.11.2016
Jak na to? 11.11.2016
zoe 28.5.2016
Notýsky z puberty (3) 8.5.2016
šaman, zvířecí duch – průvodce 14.10.2015
Mantry 17.7.2015
soc6 jak na to 19.5.2015
etymolog naše řeč!! 19.5.2015
Religiozita 19.1.2015
Mouchovej hrnek 9.6.2014
Ona umřela 4.6.2014

Staňte se rozhodující instancí a řekněte, u kterého názvu cítíte zvědavost. Já se podívám, co to bylo za text, vykopu ho z podzemí, potom ho publikuju a doplním a dohledám tehdejší i nové okolnosti. Některé názvy mně samotné nic neříkají, některé jiné mě oslovují až dost.

Nebo můžeme hádat, co se pod jednotlivými nadpisy skrývá. U některých to netuším, u jiných tuším, že to budou pěkný ptákoviny.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

29 komentářů u „Ještě v červnu

 1. Mně z čistě profesionálních důvodů nejvíc nakopl ten etymolog s naší řečí (nebo snad z Naší řeči?). A pak srandovní texty z překladače. Ty se neomrzí :-)

 2. Ahoj,
  před lety jsem vytvářela besedu pro děti o bajkách a narazila u toho na tvůj komiks. Občas se k němu vracím. Dneska se chystám pokreslit nástěnku v naší knihovně a ráda bych buď obkreslila jeden z tvých komiksových stripů nebo vytiskla vybrané vtipy a polepla jimi celou tabuli. Samozřejmě bych uvedla odkaz (třeba QR kód?) na tvůj blog. Tvoje jméno tady nemůžu najít, tak nevím.
  Akorát mi přijde důležité požádat tě o svolení. Mohu?

  Zdraví
  Lucka

 3. Lucko,
  ahoj, díky, to mě těší.
  Klidně tiskni. Tady na blogu mám ale obrázky všechny jen ve velikosti 500 pixelů na šířku, takže to moc velký k tisku není. Odkaz na blog klidně můžeš dát.
  Kdybys potřebovala něco v lepším rozlišení, tak něco můžu najít, něco bych musela znova najít a nafotit, takže to by chvíli trvalo. Vtipy, co dělám pro měsíčník Psychologie Dnes (ale teď v letním čísle můj vtip nebude), mám poruce a v dobrým rozlišení, ty dělám pod jménem Psycholiška.
  Mail mám liska.bloguje@ seznam.cz, ale koukám se do něj jen občas… Tak se kouknu, kdyžtak tam něco napiš, hurá.l

 4. Jinak k (mojí) anonymitě na tomhle blogu:
  Mně nevadí, když mě vy tady, co to čtete, znáte jménem.
  Ale nemám blog spojený přímo se jménem, aby když si dá moje jméno někdo do vyhledavače, tak aby na blog nenarazil. Protože není vůbec vhodné, aby moji klienti psychoterapeutičtí tohle četli a tím se zanášeli, odvádělo by to jen pozornost, za druhé jsou tady hodně intomní věci hlavně v historii, hodně osobní. A ty nechci, aby byly snadno dohledatelný ani pro nikoho z rodiny nebo z kolegů.
  Někomu z nich tu adresu blogu dát můžu, ale obecně to teda radši ne.

  Na facebooku jsem pod svým jménem, nedávám tam nic osobního / intimního, tam je to život veřejný a nevadí mi, že někteří lidi, které mám v přátelích, jsou zároveň tady na blogách a vědí, že tohle je můj blog. Ale svůj facebook (pod jménem) nikdy nepropojuju s blogem, nijak. Ani tam nedávám zmínku o tom, že nějaký blog mám. V poslední době tam ani nedávám stejný fotky jako sem, odděluju to radši.

 5. Mít soukromej prostor je k nezaplacení.
  Jsem vděčná tady všem, že jsme tak dlouho na blogách v kontaktu, ať už ještě jejich blogy fungují, nebo už ne… Je to pro mě hodně cenný, i když teď už to není taková smršť a nevylejvám si tady úplně všechno jako dřív.

 6. Jaká smršť, jaký vylejvání, stačí když kape Liško :-)
  Děkuju.

 7. Naštěstí smršť a vylejvání proudem už neteče, spíš jemné pramínky a kapky a to je lepší, protože to mě učí si všímat i jen kapek, ne jenom nepřehlédnutelných smrští.

 8. Tedy, díky! Děti budou mít z tvých komiksů radost jako moje kolegyně :)

 9. Sláva!
  To mě těší.

  – A hned se zkritizuju a ně co mi v hlavě řekně, že by to teda chtělo zabrat v jiné oblasti, v hudební, aspoň na jeden nástroj hrát pořádně a nejlépe na všech pět nástrojů a necítit se u toho pořád jako neumětel.

 10. Hlavně že kape. Zrovna dnes jsem šla lesem a napadlo mě, že bych mohla opět psát blog. Musela bych psát na nějakou novou doménu, protože blog.cz neexistuje a asi bych udělala tlustou čáru za starým. Myslím že to už nikdy nebude takový nářez (700 komentářů) ale možná se mi nějaká chuť opět vrací :-))

  Nový život i když v reálu furt ve stejných kulisách. ale možná na blogu to bude víc cítit, že jsem se celkem zklidnila.

 11. už jsem jedno zkusila, ale není to ono protože se mi v názvu blogu objevilo moje jméno :-)) (webnode) takže je to o ničem. Tak jsem se chtěla přihlásit na blogger, všecko super a pak se mě to zeptalo ke kterému webu to mám přiřadit a bylo vymalováno protože jediný web mám opět na své jméno. Takže prd.
  Nedostanu se nikam, aniž bych musela hned na první stránce uvést své jméno.

 12. hledám nějakou možnost která je zdrama. Né žebych tak moc chtěla šetřit, ale moje konto spravuje manžel a ten se hned ptá, co je to za částku a kam, takže bych mu jako první musela vysvětlovat že si zakládám nový blog. To se mi taky nelíbí.

 13. A na tom bloggeru to nemusíš snad nikam k ničemu přiřazovat, pokud nechceš.

 14. Mám taky Endoru, ale tam mám uvedené své jméno. Tedy asi se to přiřadí automaticky.

 15. Mám na Endoře tři weby. Nic nikam veřejně nepřiřazuju. Moje pravé jméno se nikde nezjevuje.
  Ale třeba jen nechápu podstatu problému.

 16. zkusím se na endoru podívat. třeba tam nějaká bezplatná nabídka blogu je. Jen jsem si toho nevšimla.

 17. Endora.:-)
  Je tam bezplatný hosting s doménou třetího řádu. Dostaneš prostor, můžeš si nahrát wordpres nebo jiný redakční systém, a máš blog.

 18. Webnode je vysloveně na tvorbu stránek (pro laiky nejlaikovatější), Endora poskytuje i další služby v hostingu a správě domén a máš tam víc volnosti, možností. Placeně i neplaceně.

 19. Aha. Tak to si zapamatuju, Endora.
  V ženském rodě mi to připomíná bábovku Sandora, jestli si na ni pamatujete.

 20. Endora jako Pandora.. a její skříňka – internet :)

 21. Ahoj Lištičko, strašně Tě zanedbávám, že? Já vím, omlouvám se.
  Vykecám se na FB a pak už nemám na nic sílu. V kombinaci s tím, co teď žiju… a o čem bych zrovna psala, ale nenacházím slova.
  Tak už je rozhodnuto?
  Mě by lákaly Notýsky z puberty a ty atraktivní ženy :-)

  Hezký letní pozdrav!

 22. Ahooj, už bylo rozhodnuto a vykonáno.
  Notýsky z puberty některé tu byly před lety, některé asi ještě ne. Atraktivní ženy, na ty se mrknu. Teď jedu teda na týden pryč, zrovna…
  Tak mi prosimtě napiš na mail liska.bloguje@seznam.cz, jak se jmenuješ na facebooku (jestli chceš) a já tě požádám o přátelství. Jako fotku mám sebe, jak jdu v červených blbě vykasaných šatech s hroznem balonků, podle toho mě poznáš :- )

 23. Už asi měsíc se rýsuje článek o mém hudebním diletantismu, ale ještě není. Pořád totiž přibývá zážitků kolem hudby… Dopíšu to do pondělí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.