11 komentářů u „Jó, vtělení…

 1. Ten průvan na jednom z obrázků vypadá jak velryba.
  Tak si ho vybarvi modře a dej to na fejsbuk jako chlubírnu v sebepoškození se teenagerum:-)

 2. ten průvan je úžasný a drží v ploutvičce harpunu, nebo co to je :-) pistolka?

  něco stojí :-))

 3. Ten průvan vypadá spíš jak drak chrlící oheň. :-)

  Jinak – co funguje na vzatý záda nám v práci, lhosteno, jestli v kříži nebo výš, jsem popsala minule. Ne rumplovat, ale pomalu protahováním rozcvičovat, plus ibalgin k tomu.

  Samozřejmě, že když s tím jdem k doktorovi, píše minimálně na čtrnáct dní, spíš na měsíc neschopenku. Ale proto obvykle nejdem, páč to by tady v práci furt byla půlka lidí pod stav.

 4. jak jsem měla teď ta záda, nejvíc mi pomohlo magnézium. dávala jsem si velkou tabletu ráno, naoběd a večer. k tomu opatrný pomalý pohyb, třetí den to povolilo zcela.

  ale myslím že na každého to funguje jinak. na krk mi fungovalo dobře zabalit do tepla a opět maxi magnézium. to uvolňuje svaly.

 5. 5. mě záda bolí každou chvíli, nemám je dobrý, nález nemám dobrej – degenerativní změny plus teda v minulosti výměna plotýnky, fyzická námaha, průvan (lehký sesterský šatičky) a když mě teda hodně chytnou – pomáhá mi kapsaicinová zahřívací náplast – nalepím si ji a mám ji celý den, hýbu se s ní, normálně dělám a pracuju a tím jak se pohybuju tak se z té náplasti uvolnuje různá intenzita tepla a ty záda to uvolní.
  za den dva – záda dobrý.

 6. 5. v podstatě je to náplast z chilli papriček :-) a je levná, u nás v lékárně stojí 20 Kč.

 7. 4. ale to Magnezium je taky dobrý, to mi pomáhá na křeče do nohou, mívám je taky někdy v noci.

 8. 4
  Jo, hořčík taky k tomu, to je fakt, to máme v šuplatech taky všichni. :-))

 9. Au, doufám, že při tom ležení a zírání vzhůru prolétávaly hlavou aspoň podnětné myšlenky. Mně záda naštěstí netrápí, ale když už, tak si dovedu zablokovat krční páteř tak, že mi brní obě ruce, vystřeluje mi bolest do ramene a sedí na mě většina horrorových diagnóz. Pomáhá mi jógové uvolnění nejen krku, ale celého hořejšku. Tohle jsem si naposled našla, když jsem byla úplně ztuhlá a zabrněná a fakt to k mému překvapení pomohlo: https://www.jogoviny.cz/clanky/jogova-praxe/video-sestava-cviku-pro-ulevu-od-bolave-krcni-patere

 10. 9
  Přesně. Mírné cvičení postupným protahováním. Z jógy vychází hodně rehabilitačních cviků.

  Jinak jak jsem ten odkaz prolítla tryskem, tak místo “pozice orla, variace v sedu” jsem četla “pozice varlat” a blesklo mi, jastli to Liška využije…

 11. psice,
  á, to jógové je dobré, některé věci z toho připomínají moje protahování, jenže to dělám moc násilně. Takže ubrat a přidat na opakování, díky, to udělám!

  Mně na to kupodivu ibuprofen moc neúčinkuje a ani minule, když jsem měla to samý před 8 lety, tak taky ne, ani ta hřejivá náplast. Ale pománá má thermolka – konopná mast hřejivá s chilli, takže taky tam je kapsaicin. Plus je v ní kafr, eukalyptus…

  Kolegyně propaguje alobal. Ale ten se hrne. Aspoň má kocour teď pár alobalových koulí navíc, to je jeho oblíbená hračka.

  magnézium! na to jsem zapomněla, že by mohlo přispět. Vida. Snad ho ještě mám nebo koupím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *