Pobyt v jižních Čechách

VČETNĚ PŘÍRODNÍCH ÚKAZŮ!

500-07-mesic-800

Úplné zatmění Měsíce připadlo na poslední večer. Skoro se Měsíc na černé obloze nedal najít, jak byl tmavý; hledáčkem fotoaparátu to šlo obzvlášť obtížně. Ani nedělní návštěva observatoře na Kleti nám nepřinesla žádné astronomické fígle ku pomoci. Předchozí noc jsme kontrolovaly, že Měsíc je bílý, svítící a kulatý, takže jsme ho podle tvaru rozlišily od stejnobarevného okna v obci.

500-07-mesic-lampa800

V obci Chlum. Vedle Křemže. Křemže z Chlumu vypadá například takhle:

500-03-krem2

Na silnici stojí naše tři fanynky! Představte si to. Fanynky našeho velkoumění. Bydlely jsme v Chlumu čp.1! Oho. V bývalé tvrzi. Ne v té budově, co je v ní teď sýpka (na obrázku vlevo), ale ve velké budově, kde dřív byly asi kanceláře statku (vpravo). A kde bydlí i rodina, co ubytování poskytuje. Před bránou mají zrovna popelnice, protože toho rána přijeli popeláři. V ohrádce vlevo před sýpkou byla koza s poněkud kousavým humorem a dvěma kůzlaty.

500-06-chlum3

Z druhé strany má dům výběh pro koně a nad sebou Kleť:

500-06-chlum1

Z okna pokoje jsme viděly například tohle, vpravo vyčuhuje pěkně velká lípa se stinným posezením:

500-06-chlum2

Naše okno:

500-06-chlum4

Jistě jste poznali mou zástěru po babičce, tolik oblíbenou při výtvarničení. To další jsou šaty s ibiškama, lehké letní, přeštípnuté nad pasem, takže slušivé. A trenky od pyžama. Vše bavlna. Vlevo od okna je vlaštovčí hnízdo.

A přes švitořící vlaštovky se dostáváme k dalším přírodním úkazům a krásám. Líbí se vám motýli? Krásní. Krásní jsou. Ale namáhavě se fotí, chce to klid, čas a dobrý foťák. Vymyslela jsem řešení, jak dosáhnout krásně ostrého snímku nezachytitelného třepetavého a plachého motýlka: Vyfotit ho ve stadiu housenky! Povedlo se to razdva.

500-02-mot2

Asi otakárek.

A vymyslela jsem i druhé řešení pro focení motýlů přelétavých z květu na květ: Vyfotit na květu jiný hmyz, rozvážnější. Takový čmelák si dá říct.

500-02-mot1

Nejpodivnější podivnost z Podkletí je tahle červená pekelnost:

500-02-mas1

500-02-mas2

Něco mezi masožravou rostlinou a smradlavou houbou? Prý pochází z Austrálie a je tu neobvyklá. To se nedivím, klokani jsou tu taky vzácní. Snad se tenhle květnatec, poprvé nalezený v jižních Čechách před 55 lety, nenamnoží u nás jako dovežení králíci v Austrálii. Vy jste tu červenou trifidskou chobotnici už viděli?

My nevěděly, co to je, tak jsem se zeptala na facebooku a přišla odpověď.
“Hurá, takže nás to nesežere a můžeme jít beze strachu ven,” zajásala jsem.
Načež Roj to komentoval:
“Nesežere. Jen to vyskočí a pár dní to budeš mít neoddělatelně přisátý na xichtě. Pak to odpadne. Ale budeš potom něco jako těhotná.”

Tolik zprávy ze šťavnatých jižních Čech, kde ještě normálně prší.

.

136 komentářů u „Pobyt v jižních Čechách

 1. To je dobrej ufon, to růžový! Na první fotce to vypadá jako chobotnice z plastu, skoro jsem myslela, že je to nějakej odhozenej nepořád. A měli jste taky fanoušky?:)
  Tady v Orlických horách nebylo při zatmění vůbec nic. Jen husté mraky.

 2. Fanoušky jsme neměly, naše velkoumění asi oslovuje víc ženy. Nebo jsou tolerantnější. Nebo nemají ve zvyku říct, že se jim to nelíbí. A taky tam chodilo víc žen kolem, asi.
  I když jo, muži taky chodili a jeden házel loveckému psovi klacek do rybníka tam, kde jsem seděla (ono se tam jinde sedět skoro ani nedalo, velcí malíři asi vždycky sedí úplně u cesty a tam, kde na kousku je mezi křovím díra a výhled na rybník). A pak ten nadšenej pes byl mokrej a ten pán říkal, že se bojí s ním odejít, protože pes až půjde kolem mě, mi pocáká obraz!
  Takže fanoušek.
  Řekla jsem mu, ať klidně pocáká, že si to občas taky sama pocákám a je to jedno.

 3. tý jo, tam jsme byli před cca 2 lety taky ubytovaný, pokusím se to najít na blogu…

 4. zuzi 3
  jéééé. Už taky hledám. U tebe – zdá se, že to nebylo v roce 2016 a že se to nedá najít podle slova Chlum ani podle slova Křemže.

 5. 3,4
  ve tvojí rubrice “Kde jsem byla” je nejblíž Český Krumlov v srpnu 2012, jinak jsem to teda nenašla, chacháá, asi je to v jiné rubrice.

 6. Zuzi byla vsude.
  Byl jsem ted par dnu v Toulovcovych mastalich a pozival jeji blog jako pruvodce.

 7. taky jsem to nenašla, asi jsem to nedala na blok, ale možný je že to bylo jinde… sýpka s ubytováním byla tady
  https://u-klasterni-sypky.webnode.cz/#utm_source=firmy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-13071007
  Saule, tys byl v Maštalích a já jsem v Hranicích. Musela jsem odjet na víkend pryč, abych neudělala nějaký průser. Soused bude nervozní a já ho nemůžu už ani vidět. Bourá kůlny a posouvá kůlnu (podle zákona). Už jsem byla nadržená na Hranice… a dnes v tom horku jsem si zase udělala tu svou trasu a jsem na vrcholu blaha. Taky jsem stihla konec té křesťanské výstavy v synagoze, ale jsem z toho trochu v rozpacích… absolutně bezkonfliktní a takové “bezpohlavní”. Nemyslím tim nic špatného, ale co si opakovaně čtu ve skvělé knize Nevyžádané rady mládeži – Marek Vácha, tak je to na mě dost unylé… dnes miláček nedoletěl, museli pro něho letět do Olomouce na letiště… něco mu přestalo fungovat… jo taky ten záznam letu… jinak by měl v pohodě 500 km… je to pašák!!!

 8. zuzi 8
  to nééé, to je jinde, tohle není klášterní sýpka, ale bývalá tvrz a asi někoho, kdo vyznával Husovo učení. Jmenuje se to U Hořejších.

 9. zuzi 8
  bezpohlaví – tak to je v pořádku, to byla vpravdě andělská výstava :- ))

  nevyžádané rady mládeži – jo, tak s těmi si mládež poradí.

 10. 8
  “jinak by měl v pohodě 500 km… je to pašák!!!”
  Tssss,já mám letos už nalítáno 1000km!!!!
  A nikdo mne nepochválí:-)
  I když teda ten včerejšek byl fakt hustej,to jsem se nechválil ani sám.

 11. Ja včera vjel skoro i s kolem do nějakého jezera u Sadské a bylo to jako vlézt do horké vany.
  Labe taky jako kafe.

 12. 12. Liško, jak si to mohla tak dlouho v těch vedrech vydržet bez koupání ? :-)

 13. Saule, tím lítáním myslíš co? Jízdu na kole nebo nějaké poletování v práci? Myslela jsem že máš sedavé zaměstnání… A ty Maštale bych stejně jako Liška ráda věděla kde jsi všude byl a kde jsi spal. Prostě nic důvěrného stačí fakta :), kdyby byly zážitky to by byl teda bonus jako prase :)).
  Liško, ano, byl to tam samej malej anděl, malíř KNAP https://www.google.cz/search?biw=1517&bih=701&tbm=isch&sa=1&ei=C_9lW5a2MqqlmwXJ1Zi4Bg&q=mal%C3%AD%C5%99+jan+knap+hranice&oq=mal%C3%AD%C5%99+jan+knap+hranice&gs_l=img.3…16566.19001.0.19560.8.8.0.0.0.0.146.1082.0j8.8.0….0…1c.1.64.img..0.0.0….0.gmau7AmR8lU
  , i když někteří měli pindíky, ale andělky byly vždy řádně ustrojeny…

 14. Doplním mozaiku… cestou jsem se i s botama močila po kolena v Bečvě, je to strašná stoka, ale vyhledávala jsem místa dál od břehu, kde se čeřila voda. Jsou takový vedra žedo Bečvy u Lipnéíka lezou i cikáni…!

 15. 8. Zuzi, to jsi teda dobrá v tomhle vedru šlapat. já mám dost jen dojet na kole k Labi, nebo k Orlici, nebo na městský koupálko, protože většina písáků v okolí je bud v tomhle vedru na mě daleko a co víc jsou shnilý :-(

  jinak v týdnu v tom vedru jsem jela na kole 40 km, a měla jsem dost, v jednu chvíli po silnici beze stínu mi bylo na omdlení, ale výlet to byl hezký. stál za to.

 16. 15:
  Kolo,Zuzi.
  Včera mi tam u Nymburka na tachometru naskočila tisícovka.
  V práci bych se tak nehonil:-)
  V Maštalích jsme spali na Polance a super ubytování.
  Nenašel jsem u tebe ta skalní obydlí na Zderazi.
  To stojí za návštěvu už kvůli průvodci.
  Takovej místní týpek,lidový vypravěč.

 17. vylézám ven jen když musím… tedy provést někoho a hned zase zalezu.

 18. Saule 13
  jo u tý Sadský jsem byla se stejnou kolegyní loni nebo předloni. Ona bydlí na severu města, tak mě občas někam tam vezme plavat.

 19. 14
  normálně, můžu se osprchovat. Nebaví mě se namáhat přesunem k vodě, když není, s kým; co tam? Sama v davu naháčů ztrácet čas?
  V bytě to není tak katastrofická teplota. V práci máme děsně studenej suterén, kam můžu jít z horkého prvního patra, a taky sprchu.

 20. 21. myslela jsem zaplavat si. mě nevadí ani u tý vody ve stínu ležet, číst, spát. a pravda byla jsem jednou s kamarádkou a jejími malými dětmi společně, zas to bylo jiný a dobrý. prostě tobogány a tak. :-)

 21. zuzi 15
  jééé, to je tedy až dost andělů. Spíš duše mrtvých dětí; jinak by měli nbýt bezpohlavní (??) – nevím, neznám ty katolické regule, ale možná je brzo poznám líp.

  16
  cikáni lezou do vody všude, ne? Na Smíchově lezli do kašny, před pár lety, děti, a já tam lezla s nimi.

 22. 17 barčo
  to obdivuju že někam jedeš! natož v tom horku.
  Já nic.
  Příští týden se zas nebudu hýbat, budu vegetit u kamarádů, hlídat jim dům a krmit kotě a kocoura a nikam asi nepůjdu. Snad překvapím sama sebe.

 23. 23
  né, tobogány, to vůbec. To jezero Lhota je skvělý, že je velký a že má postupný vstup do vody jen v jednom místě, tam chodí děti a stojí tam lidi a házej si míčkem… kdežo o 10 metrů vedle od místa, kde stojej po kotníky, tam stejně daleko od břehu nestačím, a všude jinde. Je tam navážka jen v tom jednom místě. když plaveš, nikde nikdo, jen u toho břehu, takže paráda. A klid, žádný disco ani tobogány ani blbý atrakce k zapjčení. jen ty nafukovací placky, waterboard by se to mohlo jmenovat, ty jsou dost v pohodě, na nich nikdo nevejská, ale soustředí se na pádlo .- )

 24. 24. přesně. u vodotrysků v hk černo :-) velká koupačka cikánů, nejvíc jich je u nádraží.
  25. měla jsem spíše líný volný pohodový týden, nijak jsem to nepřeháněla, až na ten jeden den na kole, a to jsem chtěla, jinak se to nedalo, jen dojezd vždycky k vodě, tam pár hodin a odpoledne domů a siesta. :-)
  nojo, tak to máš taky dobrej a důležitej program.

 25. a co mi vadí asi víc než nějaký výskání dětí z dálky a atrakce je to, že se tady na písákách rozmohlo nudi, a ty nudisti ti jsou schopní vynadat a vyhodit tě. no, hnus, dělají jako kdyby jim to tu všechno patřilo. nepamatuju si, že by tu něco podobného bývalo.

 26. 28. přitom tam nikde není cedule, že je to soukromý pozemek, nebo cedule nudistická pláž. no, děs, co si ty lidi myslej. rozbalí si tam stany, karavan a myslí si, že je to jejich a osvobodili to tam. však jsem toho jednoho poslala do prdele, jak tam na mě spustil, důležitě.

 27. do pytle… už 4 x jsem si smazala napsaný koment… odesílám ho entrem asi… tak zítra odpovím, už nemám na tu administrativu koule… jsem vysušená, vypocená a jen bych nasávala – samozřejmě nealko.

 28. 28 barčo
  To mi povídej!! To je v Sadský. mají nudi enklávu 30 let těsně (!!!) u veřejné cesty, kde chodí prostě všichni. Taky si tam hrajou na hřišti nazí volejbal. A když jsme tam s tou naší zdrav.sestrou si sedly ke kraji, skoro k vodě, tak na ná přišel chlap, že prej jsme je přišly očumovat a ať jdem pryč! – Jasn, očumovat hnědý starý nahý důchodce je náš cíl .- )))
  Později z vody jsme viděly jednak, že ti nudisti se nikdy nekoupou, nejvýš někdo z nich stojí po kolena ve vodě a čumí na jiný lidi, a taky jsme viděly, jak dvě starší paní seděly těsně u vody, kousek od té nudi pláže, pár desítek metrů, aby nepřekážely. A taky na ně ti nudisti přišli a my slyšely přes vodní hladinu jen zařvání té paní na nudostu “Vy prasáááku!”

  U Lhoty je nudi někde vlevo, je to bokem, tak je to asi pro všechny ok.

 29. 31. taky pěkný. Jak jsem byla já a taky u cesty, byli tři – starší chlap, podobnej Hutkovi a s ním dvě starší ženský, připadalo mi, že to byla nějaká starší generace undergroundu, prostě vyžilý tři lidi, působily na mě jak smažky na tripu. potetovaný… je možný, že jsem je vyrušila z nějakých erotických hrátek, nevim . Ale měla jsem štěstí, protože chvíli na to, když chlap na mě byl nepříjemnej a já mu říkala, že tady žádnou ceduli nevidím a nikdy tady žádná nebyla, že by to bylo soukromý, nebo nudi a řekla jsem mu, že se s ním o tom nehodlám bavit, tak přišli další lidi – starší pár s vnoučaty a ještě jedna rodinka s dětmi. Ten chlap a ženský zalezly do karavánu a byl klid, už si nic k nikomu nedovolil. po chvíli vylezli všichni tři v plavkách a nic. do vody nešli, a byl klid.

 30. 34. Třeba Opatovice – tam je to jasný, nudisti mají pěknou pláž, stánek s občersvením, WC zkrátka komfort a zázemí a nenudisti jsou holt přírodně tak různě v remízkách a různě pod stromkama na divokých plážíčkách a bez wc a bez stánku s pivem.

 31. 28
  Bývalo, Barčo. Už strašně dávno. Nudapláže a jejich dostupnost sleduju dlouhodobě a ten písák u Hradce je letitá vyhlášená destinace. Vlízt v plavkách k chumlu nudistů je stejná arogance jako vlízt nahá k chumlu textiláků plavkáčů. Slušnost je navzájem se repektovat a neurážet se opakem úboru, který v tom místě zrovna je.

 32. 35 dtto 31.
  Je to asi jako když přijde někdo v plavkách mezi naháče do sauny.

 33. 31, 33
  Hmm, typickej náhled lidí, co se nikdy nazí nekoupali a neopalovali a cítí se být nad naháče povýšení.
  Je mi z toho smutno, cítím v těchhle výlevech dost podobnej tón jako při volbách.
  Jo, píšu zrovna z pár dnů volna u bráchy a ano, aktuálně mám z ofiko i neofiko nuda pláží připečený kozy.
  Problémy vámi popisovaného typu jsem nikde nezapsala. Lidi se tady na Moravě asi líp respektujou.
  A jestli se kdo druhej koupe nebo nekoupe, tudíž má nebo nemá nárok na pobyt na pláži, nekontrolujou.

 34. 35. Ru, to bys nebyla ty, kdybys ze druhýho nedělala blbce, vid? :-) jasně jsem napsala, že Opatovice jsou jasný, Starý Ždánice taky – ale to je daleko na kolo a tam nejezdím. Tohle byl uplně jiný písák a jak vidno, ty tři si prostě tam “založili” nuda piknik a ještě blbě (nevim proč nejeli do komunity k těm jmenovaným písákům) a jak vidno z toho co píšu, ostatní lidi co přišli po mě, nebo během chvíle brali tenhle písák taky jako normální lidi. Prostě normální písák, kterých je tu v okolí hk mraky. a srovnávat to s tím, že já jako v plavkách lezu do sauny, promin, to je ubohý.

 35. a jak říkám však už ten chlap si taky na nikoho nic nedovolil. Myslet si, že si někam přijedu rozbalím stan, karavan a tvrdit, že tady je to jeho a jeho pravidla, to jako sorry, kde to jsme?

 36. Právě – ti “naši” nudisti byli těsně vedle cesty, kde museli projít všichni, kdo šli někam se upíchnout v plavkách. Takže by naopak tito chodci mohli říkat, že ti nudisti ať si jdou někam jinam, že tady je cesta a je veřejná, tj. pro oblečené. Nebo pro nahé, co netvrděj, že tam ti lidi je choděj očumovat.

 37. 39
  A co bys říkala, kdyby se neoblíkl a byl tam dál bez plavek?
  Ten chlap, evidentně hnusák první třídy, co si tě dovolil upozornit, že jsou tam bez plavek, se nakonec oblíkl, tedy podvolil se vašim pravidlům (na základě čeho stanoveným, když ani vaše to tam není?) – aniž ty bys to ocenila. Prostě pro tebe je špatnej a priori proto, že byl nahej, smažka na tripu vyrušená z erotických hrátek, a hotovo. Je jinej než většina, nakopem ho do koulí a on zaleze, hurá.

  40
  Ale to je přece běžný. Zajeď si do Ostrožské nebo do Veselí. Tam taky vedou cestičky kolem vody těsně kolem pláží s naháči. A co. Vždyť je dneska nahota všude, děcka ji mají z první ruky všude v televizi i na internetu. Když z toho nedělají drama rodiče, nedělají je ani děcka. Lidi na cestičkách projdou okolo a nečumí, tím to končí. Mají koupání zadarmo, tak musejí počítat i s tímhle. Když to chtějí mít se zárukou studu a katolickostředostavovské morálky, tak holt musejí někam, kde se za záruku ochrany uživatelů dle takových pravidel platí.

 38. Když jdu kolem vody, kde je víc než jeden kus pláže, tak koukám, jestli je volná – pak jdu bez plavek – nebo jestli jsou tam lidi v plavkách či bez. Když jinde už volno není, jdu ke koupajícím se bez a zeptám se, jestli se můžu přidat. Nikdy se mi nedostalo záporné odpovědi. Stejně jako já (či s bráchu a jeho přítelem my – a neprovozujem erotické hrátky, i když brácha už je taky vysušenej bejvalej underground) neodmítnu nikoho přišedšího se stejným slušným dotazem.
  Když není nikde volno a všichni se koupou v plavkách, dám si taky plavky.
  Když se koupu bez a jde okolo někdo, kdo se chce koupat v plavkách, zatím vždycky – až na jednoho evidentně nadrženýho íkvétykve mladíka, co ke mne bezplavkové doplaval vodou v plavkách a chtěl se družit – popošel někam kousek vedle, pokud bylo kam. Pokud nebylo kam, neřešil mě, ale ani já jeho, a pokud tam byly i děcka, oblíkla jsem se, protože jsem věděla, že není jinam kam…

  Takže otázka zní: Bylo kam jinam jít?

 39. Liško, při prvním pohledu se mi vybavilo jméno Adéla! (ta, co ještě nevečeřela), z té louky bych asi okamžitě utekl, bál bych se, že se to proti mně rozeběhne – nevěřil bych, že kytka může být takhle ošklivá :-)

  S debatou okolo nudistů mi připomínáte jeden sousedský spor, kdy se majitelé jednoho domu dívají “skrz prsty” na sousedy, kteří chodí často po vlastní zahradě nazí (minulý rok navíc v těhotenství) – stěžovatelům vadilo, že na ně vidí děti ze svého podkrovního pokoje. Znám obě rodiny (z pozice bývalých zákazníků), tak mám možnost částečně vidět reakce z obou stran a pokud vím, zatím si to nebyli schopní nějak rozumně vyříkat (děti to, myslím, vůbec neřeší).

 40. 43
  A já se těšila, že konečně napíšu článek o krásách dovolené u bráchy… a je to v pr…

 41. …páč teď už bych nikoho z vás nepřesvědčila, že to, o čem tak nadšeně píšu, není reakce na tuhle debatu tady.

 42. A to vynechávám fakt Barčiny urážky ve 38.
  Opravdu si myslíš, Barčo, že napsat svůj nesouhlasný názor ve stylu pohledu z druhé strany s poukázáním na místa, kd eto drhne, znamená dělat z někoho blbce? Já ne. Takže na tom, co a jak sděluju, nebudu nic měnit. Problém na přijímači vidím v přijímači.

 43. Ruliso, ty jsi to evidentně nepochopila. Liška i já obě píšeme, že ti nudisti se naváželi do nás. My jsme si je nevšímali.
  mě je jedno, že jsou nahatý a bez plavek, ale vadí mi jak napadají a osočují jiný lidi. Nic víc, nic mín. A ty jsi to zase překroutila a jasně my jsme ti nejhorší. :-)

 44. a navíc jsem jasně napsala, že na nudi pláže nechodím, respektuju je. stejně jako respektuju soukromý pozemky. a vím kde jsou kolem těch písáků. ale nevidím důvod, proč bych si jinde na obyčejným písáku měla nechat nadávat od nudistů, jen proto, že mají pocit, že tam byli první a je to jejich. víc k tomu nemám. ty tvoje litanie jsou uplně mimo mísu, a nebaví mě.

 45. a věřím tomu, že kdybych tam nebyla v tu chvíli sama, ale s někým – tak ten dotyčný by mu řekl slušně to co já. jinými slovy – do těch dalších lidí by si ten nudistickej king asi tohle nedovolil co si dovolil ke mě. takhle na jednu ženskou samotnou to je jiná. to se to machruje. takže ano, měla jsem štěstí, že shodou okolností tam přibyli další normální lidi – co se přišli vykoupat na obyčejný písák jako já.

 46. a samozřejmě, že tihle nudisti s karavanem, se stanem a tábořištěm zabrali daleko větší místo a měli dost místa, než my všichni ostatní dost kus od nich. to bylo celkově velké místo. my jsme vlastně šli na druhý konec toho placu, kde byl trochu stín a stromy.

 47. takže nějaký tvoje kecy, jak jsou chudáci nudisti vyháněný a jak nemají pro sebe prostor je uplně mimo.

 48. 51
  Ocituj mi, kde tohle tvrdím.
  Přeháníš Barčo. Vršíš urážku na urážku, báchorku na báchorku. Těžko věřit tomu, co píšeš o tvém zážitku s nudisty, když vidím, jak zacházíš s fakty jinými.

 49. 41 ru ad 40
  O tom není řeč – mně jsou nudisti u zadku (oblečenýho, ale bez kalhotek:- ),
  když mi netvrděj do očí, že jsem přišla, abych očumovala jejich zhnědlý vysušený vaky, co maj po těle. Mně je jedno, když potkám nahý lidi u vody. Mě to nepohoršuje, je mi to jedno (ale je mi směšný, když schválně nahatej chlap leze na veřejnou cestu a ochomejtá se tam, aby byl viděn; což jsem zažila). Ale ať na mě nemluvěj. Já na ně taky nemluvím, nechci s nima mít styk ani verbální.
  Ať mi dají pokoj, já jim nic nedělám a neoslovuju je.
  Odmítám pozitivní diskriminaci nudistů jako kohokoli jinýho.

 50. “Ale ať na mě nemluvěj. Já na ně taky nemluvím, nechci s nima mít styk ani verbální.
  Ať mi dají pokoj, já jim nic nedělám a neoslovuju je.” patří k 55.

 51. Je ale pravda, že narozdíl od barči já ten nudismus nerespektuju v tom smyslu, že bych se svlíkla, kdybych musela přes jejich území projít. Nesvlíkla. A neaopak mi nevadilo, když jsem byla někde a přišli nějací němečtí občané a svlíkli se a koupali nebo si házeli talířem; ani mě nenapadne, abych jim šla říct, aby se oblíkli, to vůbec. V obci na ulici jo, ale někde u vody je to jejich věc.

  Mimochodem – jak se koukáte vtěch vedrech na muže, který jde po ulici ve městě a sundá si všechno od pasu nahoru? Já jako na hulváta. Asi stejně jako kdyby si dal špinavý nohy v hospodě na stůl, na můj.
  … notone, spíš jako na někoho, kdo má v létě kozačky a k tomu mu leze zadek z kraťasů a holí si chlupy na ulici… nebo nevim :-))

 52. 58. nechodím přes jejich uzemí. to uzemí je většinou označené – právě soukromý pozemek, nebo nudistická pláž. bývá to oddělené, někdy oplocené (Opatovice) a pak jsou místa, kde je to jejich celé – to jsou ty zmíněné staré ždánice – velká vodní plocha, prostě jsou tím známé, vyhlášené. takže si myslím, že to respektuju.

  tady mi ty nudisti taky nevadily, jdeš si o kus dál rozložíš si ručník, svlíkneš šaty, máš plavky a co se nestane, vyleze chlap z karavanu a jde na tebe. a to jsem vůbec netušila, že je tam na nudi. jsem si myslela normální lidi co tam táboří.
  vůbec by mě nenapadlo, že v týhle lokalitě ty nudisti jsou, proto jsem taky psala, jak se to nějak divně rozmáhá všude možně, tam kde by to člověk vůbec nečekal. prostě to nevymyslíš, to se dá jen zažít.

 53. 58. dnes jsem jednoho potkala, svlečenýho od pasu nahoru, mladý a lehce voněl. byla jsem ve městě po sekáčích a mám dobrý ulovky, spokojenost :-) přestože jsem zjistila, že dva sekáče jsou zrušený :-( v normálních krámech mi přijde že mají zbytečně předražený vyloženě hadry a ve spoustu obchodech už mají těžce podzim :-(

 54. spíš lituju ty lidi, co musí chodit kvůli práci v obleku a kalhotech, v košilích, taky jsem jich dnes dost potkala plus dokonce dvě ženy v silonkách a v kostýmku.

 55. 61
  jo, ty taky dost lituju!
  Když jsem to řekla před mámou, ona nato: “Klid.Jsou za to placený.”
  Má recht.

 56. čaute! ;-)

  a tož to ja som dosti algebrická, ak mi niekto vnucuje svoje pravidlá. obzvlášť v prírode, ktorú vnímam ako dar, ktorý patrí nám všetkým. máme niekoľko jazier neďaleko našej dedinky. občas tam zavítam. na brehu sú bežne nudi. je to pláž všeobecná, nie je nikomu a ničomu (oficiálne) vyhradená. takže idem kúsok ďalej (ak sa dá) a normálne si plávem. v plavkách. zatiaľ nikdy žiadne problém. ak by niekto požadoval, aby som sa nudila, tak by asi problém mal ;-)

  btw, plávam bez wellmi rada, je to zvláštny pocit. ale plavky si vyzliekam ďaleko od brehu.

 57. 64:
  To mi přijde dost nepraktické,posílat plavky ke dnu až uprostřed jezera.
  A co potom?
  Když jsou kalhotky zase na břehu:-;

 58. Prijde mi prAkticke plavat v plavkach a na brehu si je sundat. Tedy ve vode alespon spodni cast pokud neni voda pruzracna

 59. 67
  když je chuť plavat bez plavek? To je lepší plavat bez plavek a na břehu si vzít nějakej hadr. Plavky jako kus oděvu jsou vopruz. na souši pro mě teda nemaj opodstatnění.

 60. 67:
  Ty hlavně Ratko zase provokuješ:-)
  Já s tím nemám problém,ale nějak srozumitelněji by to nešlo?

 61. 69. Ve spinave vode je mi neprijemne kdyz se mi voda se zhnilymi chaluhami dostane dovnitr.

 62. 71:
  To mne taky,ale ja jsem uzavreny clovek:-)
  Minuly tyden jse byl v aquaparku v Litomysli svedkem,jak plavcice zcela nekompromisne vyhodila maminku i s asi petiletou holcickou,protoze nemela plavky(ta holcicka:-)
  Ta scena byla hned vedle mne a ani jsem nehlesnul.
  Na druhou stranu si dokazu predstavit scenu,kdy by mne,nebo kohokoliv jineho nejaky adamita ze stejneho duvodu vyhanel z prirodniho koupaliste,mimo vyhrazenou nuda plaz( a i tam by to bylo sporne)
  Voda je vsech a aspon nekde at si do ni vleze jak kdo chce a nestara se pri tom o druhy.

 63. Tedy, než se dám do čtení komentářů, které přibyly, zatímco já odtud ubyla, přidám napořed jeden dnešní zážitek z pískovny u Suchdola – ne z té, kde jsme s ekdysi koupaly s Liškou. Z té nejmenší ze tří největších u silnice k Majdaléně. Je to tam taky už léta vyhlášená destinace naháčů, ale neofiko, střídají se plavkoví a nahatí na různě prošlapaných místech podlé břehů a na ostrově. pláže jsou vysloveně plavkové, jen jeden písečný výběžek je něco jako nuda pláž.
  Což všechno jsem prozkoumala během teď aktuálně.
  Včera jsme tam byla a v pohodě.
  Dneska jsem přišla pěšinou na místo, kde dál pěčina je zapadaná stromy, tak s emi moc nechtělo prodírat se až na ten písečný nudavýběžek. Koukala jsem, že na tom cca 20 až 30 m dlouhého plácku je na jednom konci jeden ručník, dvě kola a dva povídající si lidi, muž a žena – ty jsem slušně pozdravila, odpověděli – a na druhém konci druhý ručník, opuštěný. V místě, kde včera ležel ten pán, se kterým jsem si tam povídala. Ale pána jsem tentokrát neviděla. tak mě napadlo, jestli si tam jen nedrží místo. Tak jsem se otočila zpátky k těm dvěma, že jestli na tom ručníku někdo je… prý ano. Tak povídám, že jsem se ho chtěla zeptat, jestli by mu nevadilo, kdybych se přidala kousek vedle.
  A to jsme to zchytala. Odbarvená nakraťouško střižená blondýna (vůbec ne styl underground, spíš Kateřina Kornová) mě sjela, že ten ručník je její a že ano, že by jí to vadilo, že si přejí mít soukromí, jestli jsem to nepochopila… )
  Teda, něco jsem blekla, že to sděluje dost hnusně a že jsem asi z jinýho kraje – a chtěla jsem říct že z kraje, kde lidi spolu mluví slušně – no tak i za to mě utřela, ještě než jsme to dořekla…

  No kudla, až jsem to pak nahoře na cestě oslzela – ne proto, že si přejí mít soukromí, to pravidlo, že když je kam jít dál, tak se jde dál, jsem nedordržela, takže s případným odmítnutím jsem počítalka – ale pro ten hnusně útočnej agresívní tón a styl, kterým mě paní á la Kornová vyfuckovala, ba i slovně vyfackovala.
  Tak jsem šla na tu písečnou nudu. Tam jsem nikomu nevadila a soukromí si tam řešili lidi ďolíkama v písku a náletovýma stromečkama mezi sebou.
  A teprv až se u mě vystřídal druhý “singlepovídač” (to ke holt nevýhoda single ženské na hromadné nudapláži), mi došlo, že v tom, že jsem byla tak ukrutně nežádoucí, nejspíš nehrálo roli, že by chtěli ti dva spolu cosi provozovat (na to je na ten plácek odvedle i z písečného výběžku poměrně dost vidět), ba ani to, že bych měla rušit v plavkách neplavkáče, nýbrž že si paní zřejmě převelice bedlivě střeží svého muže. Protože ten celou dobu ani nepíp. Jela jen ona. Hlavní problém nejspíš byl, že jsem se chtěla svlíknout a lehnout na dohled – a on by koukal. :-.))

  Prostě blbka. Čůza strakatá. Holt asi člověk dřív či pozdějc i na takový lidi trefí.

 64. 54
  Tak proč píšeš, že je problém v tom, že jsou těsně u cesty? Přeci nestartujou po každým, kdo tam projde…
  Tys přeci psala, že jste si sedly na kraj, skoro k vodě. Takže jste nebyly na cestě. Problém nebyla ta cesta.

  A zrovna tak to postávání ve vodě – to je asi typický na všech nudaplážích. Ale to je myslím spíš kvůli opalování se a případně kecání při tom – je to fajn, nechat na sebe prát sluníčko a stát přitom v chladivé vodě… Schválně jsem si na to teď dávala pozor, a fakt to dělají skoro výhradně naháči. A chlapi častějc, ale ne výhradně.

 65. Hele, a proč ti vadí, když na tebe mluvěj?
  V čem je to jiný, než když na tebe mluvěj lidi na oblečený pláži?

 66. 66
  Saule, já to dělám,. když jsem na pláži mezi samejma oblečenejma. Jdu do vody v plavkách a tam si je buď svlíknu úplně, nebo tak všelijak porozesunuju popoodsunuju, aby na mě nebyly nalepený v tý vodě a abych vodu cítila volně kolem sebe a přímo na kůži. A pak zas blízko břehu to na sebe aranžuju zpátky.

 67. 67
  Rato, a to si jako myslíš, že tě ty nacucsaný skrz naskrz mokrý plavky od neprůzračné vody zachrání? :-)))
  Buď v klidu, máš jí při plavání uvnitř úplně stejně jako bez plavek. :-)

 68. 73
  Jo, takhle to funguje na tom písčitým nudavýběžku na Cepu. Jsou tam nahatý i oblečený a neřeší nikdo nic.

 69. 79. No ano. Mam vetsi pocit bezpeci. Smajlik.

 70. 74
  hurá, delší vyprávění! To se těším, jdu si to číst.

  Kde kdo něco píše, nevíte? Na blogu.
  Nechci si číst jen o tom, jak má někdo doma uklizeno, natírají postel nabílo, kupují dětem předražené hračky, které se snadno dají doma vyrobit, cachtají se u moře apod. Někddo zamilovanej by se šiknul pro četbu. Zkusím wien, jestli něco přidala…
  Ještě že psice vždy stojí za to.

 71. 74
  no pěkný, asi jo, asi prostě nechtěla jinou ženskou v dosahu.

  76
  je to stejný. Já jsem asi asociál, ale nechci, aby na mě mluvili ani oblečený ani nazí ani v plavkách lidi, když jsem někde u vody. Jsem tam s někým, a chci se nerušeně bavit s ním; ostatní hovory už jsou pro mě rušivý, to není kýžený odpočinek u vody, když někdo jiný mě osloví a musím vnímat jeho způsob řeči, soustředit se atd. a hlavně si vařit hlavu myšlenkama, kdy už odejde, aby mi dal pokoj.
  A když jsem někde sama, tak většinou proto, že chci bejt sama. Nejsem moc družná. To už musí bejt. Prohodím dost ráda pár veselých slov s někým, kdo jde okolo a je jasný, že půjde dál; např. venčí psa. Ale jakmile hrozí, že by pobyl déle, tak jsem velmi strohá až ostražitá, mám obešlápnutou svou netečnou naplánovanou samotu, ve který není místo pro nevyžádaný hovory.
  Blbý, no.
  Kdybych šla sama někam se záměrem a nastavením, že si chci s někým jiným pokecat, tak tojo, to by bylo jiný. Ale to je u mě zřídkavý a spíš bych šla rovnou někam, kde i ostatní předpokládají smísení, bavení, někam na společenskou událost.
  Kam se mi většinou nechce. Jenom když vím, že tam budou lidi, co znám. Nebo sejít se s někým novým záměrně, s nějakými blogery, tojo, to by se mi chtělo.

  – jo ale neodháním ty lidi tak jako ta paní v rulisině příběhu od rybníka!

  jé, tady začalo pršet!! Hurá. Tak to jdu do jednoty až později.

 72. 83
  vidíš, to je zajímavý, já to mám skoro naopak. Do společnosti na nějaký srazy a tak se mi moc nechce (nikdy s emi nechde, al eněkdy pak mi to nedá a stejně jedu, třeba na třídní sraz), na setkání s někým jedním novým se mi docela chce, a když mám prováděcí program “single” čili “o samotě”, tak zakecat se s někým mi neva. Tohle se mi líbí na těch mých single výletech – že se se mnou tak různě zakecávají lidi, který by se nezakecali, kdybych nebyla sama. Jsou ty lidi k samotné ženské takoví otevřenější, vlídnější.
  Ale když napůl chrním na pláži, tak bych vtěrku s chutí zabila. To taky umím být nepříjemná.

 73. 84
  mně se to taky líbí, volně se zakecat s kýmkoli a pak spokojeně jít dál… ale líbí se mi to, když to děláš ty nebo někdo jinej,

  já na to jsem ne moc morousovitá nebo nedůvěřivá, ale spíš už se předem bojím, že nedokážu já to ukončit, nevěřím v tom sobě, že zvládnu ve slušnosti a ke svojí spokojenosti ten konec a že zvládnu třeba odmítnutí dalšího setkání tak, abych měla spokojenej den, aby mi to nezkazilo náladu – to přemýšlení, jak to říct, co říct…takže mi to jaksi úplně volně nejde. jen s těmi, co vím, že procházejí a jdou dál, to je příjemný, to mě celkem baví.

 74. A dost silně mi vadí ječící dětičky a nahlas drbající semetriky.
  Líbí se mi, když jsou nuda pláže, kde si lidi mezi sebou jen tak občas něco brblají tichým polohlasem. Jako na tom Cepu. Vadí mi ofiko nuda na Ostrožské, kde je to vysloveně místo pro společenské dýchánky místních naturistů, popíjí se tam a ochutnává, co kdo donesl, o dsrdce nahlas nepřetržitým tokem rozpravy sdělují zážitky a do širošira se rádoby bodře slovácky halekají vtípky.

 75. Prostě se bojím, že neumím vyloženýmu kreténovi rovnou říct, aby šel do prdele.

  Pokud jde o mě.

  Pokud by šlo o to, udělat to pro někoho jinýho nebo v práci, tak to celkem umím.

 76. 86 ru
  ty to máš v malíku, kde co je!

  Ječící dětičky mě neruší – když jsou někde “na pláži” u rybníka. Pokud jsou u lesního rybníčka a halekají, tak to už mi vadí.

 77. Liško, mám to dost podobně jako ty. U mě je to tím, že jsem dost vymletá a zahlcená lidmi z práce – všemi – personál i nemocní. Netoužím být zavalena dalšími lidmi a informacemi. a když s někým chci být tak většinou s někým známým, vím, že mě znají, že se na mě nesmí chrlit :-) teda jejich děti můžou, ty si užívám :-))

  a to je i důvod, proč si kupuju na dovolené solo pokoj, radši si připlatím, chci svůj klid, nechci, aby se na mě i spolubydlící vázal, furt mi něco povídal a jakože musíme chodit a být všude spolu.

  zítra po noční razíme s kolegyní z práce na Správčák (Správčice) – na kole asi 9km. a bude pohoda, spaní, plavání, knížka, oběd – je tam hospoda. a výhoda je, že jsme spolu a můžeme se hlídat abychom se nespálily a otáčely se a mazaly si záda. :-)

 78. 89
  O dovolené sdílet s někým cizím svůj prostor – tedy odpočinkový, tudíž i ubytovací – bych nechtěla ani za nic. Proto tasky radši spím někde v lese v autě než v kempu. To je moc lidí na jednom místě moc blízko mně.

  Ale nerozumím tomu, proč kdyby už k tomu došlo, bych nemohla dotyčné(mu) říct, že přes den si žádný, tedy ani jeho, doprovod nepřeju.

 79. “Ale nerozumím tomu, proč kdyby už k tomu došlo, bych nemohla dotyčné(mu) říct, že přes den si žádný, tedy ani jeho, doprovod nepřeju.”

  Ru, protože to každý neskousne. většina. cítí to dost osobně, a nedej bože to vysvětlovat a znovu to s tou dotyčnou probírat. proč nechci být stále s ní, co jsem ji jako třeba udělala…..a já myslela, že když jsme spolu…..no a taky ty klíče od pokoje….a já se chci jít večer projít po večeři, druhá tak já půjdu s tebou a ted se dohadovat kam kdo vlastně chce…..komplikace :-) i když si sedneš někam na skleničku a chceš jen sedět a koukat na moře, nebo městečko, nemáš klid, furt by si ti lidi chtěli povídat…..a nebo znáš to taky, chceš si jít něco vyfotit, pobloumat a pobrouzdat tam, druhá osoba nefotící je prostě obtěžující :-)

 80. Aha. Kdyžmně na tom nepřijd enic piotřebného koulí. Vždyť se to dá říct i decentně, nesilově, třeba formou otázky, jestli by tomu druhému nevadilo…
  Nevím, asi kecám, protože jsem to nikdy nezažila, nikde na takovým zájezdě jsem nebyla, tak nevím, nakolik je úzus, že dvojice vytvořené ubytováním se drží za ručičky celou dobu zájezdu. Jakože seznamka pro zkamarádění single dam a tak.

 81. 92
  Aha, tak dobré varování, když už někdy na takovej zájezd, tak taky s příplatkem za právo samoty.

 82. 92. zažila jsem to, a už to nechci. bylo mi to nepříjemný stále vysvětlovat, proč si šla jinudy, proč si na mě nepočkala, no, měli jsme jít raději jinam a já chtěla tohle a zítra půjdeme támhle……tahne se to celý pobyt…..řeší se to v podstatě pořád, když ne na místě tak u večeře, snídaně….řeší se klíče….a nebo mělas jít tam a tam bylo to tam zajímavý a tam měly věcí….ty si nic nepůjdeš koupit na trh? jen fotit? a kam to jdeš? tady je to hezký…..už to nechci.

 83. 92,93,
  když je to někdo, s kým se znám, tak to jo.S tím se normálně domluvím.
  Někdo cizí, asi jak píšeš, Barčo, to už je někdy horší – vymýšlet nějaké diplomatické věty, aby zrovna on to pochopil dobře a nevztahovačně a nezkazil tím náladu mně a nemusela jsem se tím zaobírat nadplán. Takový věci nechci aby mi lezly do odpočinku.

 84. 94
  já bych zájezd vůbec nedala.
  Kolegyně zdrav.sestra jezdí po celým světě sama se zájezdy a taky si připlácí radši samotku, anebo se nějak předem domluví, pokud to jde, ale myslím že s někým cizím naslepo spí jen v lázních.

 85. 95. a horší varianta je – když prostě natrefíš spolubydlící, která se potřebuje vypovídat ze svých věcí….a konečně má někoho hodnýho na pokoji. hodná být musíš, že jo, jde o koupelnu a záchod a postele a věci kam si dát…

  z cestovky se mě někdy ptají, opravdu chcete být sama? mám tu paní na doobsazení, měla by jste to levnější a bla, bla už říkám ne děkuji, chrápu, kouřím, a mám ošklivou lupénku, mám na to masti a víte proto jezdím k moři. no uznejte, kdyby jste byla jako moje spolubydlící….ano, chápu, jistě, tedy jednolůžkový pokoj :-)

 86. 94. určitě. seznámíš se vždycky. když budeš mít potřebu, chut, vždy se dá s někým lehce pobavit, může přijít i pozvání na skleničku od samotných chlapů, procházka….lehce…..a máš právo rozhodování sama za sebe, tebe pozve někdo na skleničku a máš spolubydlící a už se to řeší….a na druhou stranu, když budeš potřebovat pomoc – poradit cestu, nebo cokoliv, není problém…a opačně, dávala jsem paní a pánovi smectu :-) a valetol na zuby zas jiné paní u snídaně…

 87. a dá se přidružit i k lidem co fotí, to poznáš mají na krku nebo přes rameno foták…..prostě všelijak ty možnosti jsou jemnýho nezávaznýho a příjemnýho družení se :-)

 88. dá se mi vytknout, že jsem sobec. ano jsem – za svý těžce vydřený prachy od nevidím do nevidím si zasloužím chvíli to chci jen já. a co mi je příjemný.

 89. další nepříjemná varianta je – tvé spolubydlící není dobře, přehnala to na slunci, nesedlo ji jídlo. (veselá noc) měli jste společně dohodnutý že pojedete druhý den na výlet….ta tendence postarat se o druhé je vždy přítomna….zrušit výlet nezrušit, zvládne to sama, mám být s ní a dohlídnout na ní, nebo jet?…..

 90. nezdá se to, ale být s někým na pokoji i s nejlepší kamarádkou – a být s ní furt ve spojení i na výletech nese svá uskalí a třecí plochy, dojde na to…..když ne hned po třech dnech, tak ty další dny určitě. :-)

 91. 97
  Já právěže asi taky ne.

  98
  Řekla bych jim – chrápu, prdím a mám lupenku. Všecko podle pravdy. :-))

  100
  Hrozně nerada se družím k jiným lidem, co fotí.

  101
  To přeci není sobectví. :o))) To je podle mě normální základní lidská potřeba. Na krk se věšící kecalisty nesnáším.

 92. 103. a většinou se točí kolem prkotin, jako je ranní vstávání, odchod na snídani….koupání tamhle a nebo tady….výlety jestli tenhle nebo jiný a na výletě zase…..chci vidět tohle a ona zase raději nakupovat…..tak různě…..

 93. 103
  Zdá se to a zná se to, je to jako v manželství. Vždycky něco za něco.
  Někdy je to fajn, někdy je člověk radši rozvedenej. :-)

 94. jo a telefonování, na to jsem zapomněla. lidi potřebují neustále telefonovat a vyprávět do telefonu zážitky….
  já píšu spíše sms a málo. nevolám nikomu, nevykecávám se.

 95. 98,99
  :- D

  103
  s letitými kamarády je to pro mě v pohodě bydlet. Třeba na manželský posteli – jako s Lenkou2 ten týden, co jsme jely malovat.

 96. a ještě jedna perlička. byla jsem pozvaná na prodloužený víkend na vodáckou akci. Parta 20 lidí. samý hluční extroverti. povinný veselí, párty, pitky. no, odmítla jsem to. nedala bych to.

 97. 109. a samozřejmě se to neobešlo bez opakovanýho vysvětlování – proč nechceš jet, bude to fajn, sranda, užijeme si to. nemůžeš být furt sama, co budeš dělat sama, když máš volno? seznámíš se, budou tam chlapi….ne, děkuju nechci. fakt ne.

 98. ono je vůbec těžký furt vysvětlovat, že chlapi pro mě nejsou priorita. spoustu lidí to nepochopí. stále stejné otázky, to ti jako nevadí, že jsi sama? a to tě jako baví jezdit sama? a nemůžeš být sama furt. ..stále dokola. a ty tendence mě furt s někým jakože seznamovat, strkat někam na seznamování, abych nebyla sama. až mi je to kolikrát hodně protivný.

 99. 111
  To bude okruhem lidí, mezi nimiž se pohybuješ. Resp. že jsou to převážně ženský. Já s tímhle problém nemám, mě když se sem tam zeptají chlapi, jestli neva bejt bez chlapa, tak můžu vsadit boty, že jim v hlavě netanou obavy o moje duševno z čirého altruismu. :-))

 100. 74:
  A tys paní Kornové nějak naznačila,nebo přímo řekla,že se tam hodláš svlíkat z plavek?
  Potom by ta reakce asi dávala smysl.
  Přesně ten,co jsi psala.
  A ti single povídači na nuda plážích…
  Je na nich i exaktní vizuální důkaz intenzity zájmu o diskusi?:-)

 101. 112. jo. souhlasím. přijedu z dovolený a první otázka je: Tak jaká byla dovolená a byli tam nějaký chlapi a seznámila ses s někým? :-)

 102. Ru, tu 74 jsem četla třikrát. jsem to moc nepochopila. byli tam teda nudisti, (blondýna) nebo lidi v plavkách? a tys chtěla na nudi, předpokládám.

 103. 113 a)
  Ano, když mi řekla, že je to její ručník a já nepochopila, proč mi to říká tak nevraživě a proč má ten ručník vzdušnou čarou dvacet metrů (podél břehu o deset víc) od ručníku jejího partnera, se kterým tam je. Měla jsem zato, že jako na té Moravě nebo tady kolem R. rybníka jde naháč k naháčovi a je to v poho.

  113 b)
  Není, to se považuje za ukrutné faux pas. :-) Za to by mohli dostat (a nejspíš i dostali) po hubě jako voyaéři. Nebo voyaeuři?

 104. 114
  Já přijela z dovolené, řekli mi, že jsem nějaká podezřele opálená a kdoví co jsem dělala, že mám ten opar, a pak už jsme se bavili o objížďkách a pivu na folkáčích. :-)

 105. a poslední měsíc, to je vůbec pořád, ty se usmíváš, moc ti to sluší, (mám pár kilo dole a mám krátký účes, mikádko jen za uši) že ty máš chlapa, povídej….nemám , nechci, dej pokoj s chlapem. a ano je mi dobře, mám se dobře, mám dobrý období, nejsem tolik unavená a mám energii na věci, které mám ráda.

 106. 119:
  Co Čočka?
  Pokousala tě aspoň po tvém návratu?:-)

 107. Zdravím, tak jsem právě přijela z oblasti kde bylo kolem 22 stupňů :-) a tady peklo. v pekle se nesvlíkám, zalezu a zatáhnu žaluzie. Zítra musím ven (zubař)
  Co se týče společnosti (jedno zda nahá nebo oblečená), jako holka jsem chtěla mít sestru, aby někdo se mnou MUSEL být a neutekl. Teď jsem snesitelná, vím že nejde o mě. Ale jak se bavíte o té společnosti, jestli jo nebo ne… tak u mě je to modus snesitelná nebo odpudivá. Ve stavu odpudivém (přirozeném) mám klid. Vydrží se mnou pouze jediný konkrétní člověk. JInak se domnívám že vydržím s každým, ale dokážu být tak hnusná… že většinou rád odejde.

 108. 123:
  Ja to vedel,Ratko,ze se jednou zase pokorne vratis do klimatizovanych korporatnich openofficu :-)

 109. Když tady jste se rozepsali o lidech v plavkách a bez, přidám taky jeden :-) Bylo to předevčírem, v penzionku kde jsme bydleli je sauna, kam jsme každý večer po túře chodili s manželem. No a předevčírem tam seděli dva (muž a žena) a v plavkách. úplně jsem vyjekla překvapením, my s mužem jsme byli nazí :-) Co teď? nepohorší se naší nahotou? Nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem si lehla úplně nahoru (na břicho) a muž se obalil ručníkem.

  Tedy za sebe, pokud je někdo v plavkách a to nezávisle zda u rybníka nebo v sauně, předpokládám že se stydí a zahalím se abych nepohoršovala a nezpůsobila šok. Takže dvojice v plavkách odešla, my se rozvalili… a jak jsme vyšli, tak dvojice v plavkách opět vešla dovnitř. Všude kaluže vody, jelikož oni si předtím plavali v bazénu.

  No ehm, byli to maďaři :-))

 110. A jinak, tak nemám ráda když se proti mne postaví chlap zcela nahý a stojí, zepředu… zboku. Prostě sse postaví tak, abych si ho mohla důkladně prohlídnout :-) a schválně ne :-))) jeho nádobíčko je mi u ….

 111. 126
  Když je ti u, tak proč schválně ne? :-)
  Kdbyby ti bylo jeho nádobíčko skutečně u, tak bys to vůbec neřešila. Jak stojí, nebo co je vidět.

 112. 127. jasně :-) tuto reakci jsem čekala. Ale bylo to vtipné ne?

 113. 128
  Ani ne, právěže. Jsou to takový typicky středostavovský paničkovský fráze. :-)
  Četla jsem to už včera a taky jsem váhala, jestli to mám napsat, páč mi bylo jasný, že i ta moje odpovcěď je laciná. Ale asi jsem právě na tyhle ofrňovací fráze cimprlich eště víc, než jsem si myslela. :-)

  O tom vašem zážitku v sauně jsem taky dumala – neoblíkala bych se, nestyděla bych se. Myslím, že lidi už mají dost povědomí o tom, že do sauny se chodí bez, takže pokud jdou v plavkách, je to jejich volba. Osobně nemám ráda v sauně ani ten ručník kolem sebe.

 114. VC sauně, kam chodím celou zimu, se některý ženský taky saunujou obalený kolem pasu do ručníku.
  A já su holt nemrava a když je místo, lehnu nohama k jakýmukoli chlapovi, tak jako on nohama ke mně. :-)
  To mi paradoxně přijde na pocit příjemnější než si ležet u sebe hlavama.

 115. 129. jojo, paničkovské fráze, to jsem celá já :-)

  jinak to vypadá opět na horký den :-) vařím povidla, rajčatovou šťávu, vařím oběd pro hromadu lidí jelikož jsme si donesli z dovolené hromadu kuřátek (lišek). A zlomil se mi zub… tak jedu jak pila ať stíhám k zubaři než všichni přijdou. A musím jet na kole jelikož giga objížďka autem (staví se obchvat ) Tak zatím se mějte všichni fajn :-))

 116. 131
  O objížďkách mi ani nemluv, odsud se dá bez objížďky odjet jen dvěma ze sedmi “žlutých” silnic. Věčně tu bloudí cizinci a ptají se na cestu, protože třeba teď naposled se povedlo, že z uzavřené silnice na Dačice přesměrovali objížďku na Starou Říši, načež zavřeli silnici v půli cesty do Staré Říše. U čerstvě postavené závory jsme se tam sešli dva (další už otáčeli a jeli zpátky bez zastavení), snědý anglicky mluvící mladík jen bezmocně rozhazoval rukama, auto s pražskou spz evidentně půjčené, navigaci neuměl pořádně ovládat, natož do ní napsat takový špeky jako Kostelní Myslová, Zadní Vydří, Kostelní Vydří… Tak jsem mu malovala mapku klasicky na kus papíru. :-)

 117. Já pobývala ve 22 stupních včera celý den – v přízemí domku je fajn, žaluzie jsem v rizikových místech stáhla a dobrý.
  Dneska budu muset vylézt ven a malovat stavidlo. Mají tady hned vedle jedno a když už jsem načala jedno jihočeský (a včera ho dopiplávala a ještě budu), zkusím i jedno středočeský.

  To jsem ráda, že ani “fráze středostavovských paniček” nás nerozdělí. To už snad ani smrt. Doufám.

 118. ratko,
  zlomenej zub je blbej.
  Objížďky, průjem a dušnost beru jako průvodní jev veder. – Osobně se mohu pochlubit dalším zánětem vnějšího ucha, to vedro k tomu přispělo, ráno po probuzení bylo už párkrát v horku nějak opuchlý uvnitř, zúžený. A od soboty do úterý už to zas jelo, ale mám od minule ještě kapky a framykoin mast, tak jsem to zaléčila. A chladila flaštičkou zvostuzenou :-) z mrazáku. Mám dojem, že mě to už bude provázet a vracet se; to levý ucho bylo vždycky užší, teď nějak blbne, ani do něj nemusím šťouchnout a už chytá chuť otejkat.

 119. 134. měla jsem problém s ušima, kupodivu se to ztratilo samo jak jsem přestala chodit do práce :-) to asi jak jsme se snažila slyšet i to co nechci :-)

 120. ratko,
  taky jsem si říkala, co to je, jestli moc poslouchám (ale koho? sebe? nadřízený já nikdy neposlouchám nijak slepě, naplánuju si sama, co kdy udělám) nebo co.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *