41 komentářů u „Ratka na Novém Městě pražském

 1. To bylo včera. Dneska jsem byla v cukrárně v Břevnově, blízko mojí práce. Tam mají dobré a nebývalé krásně úhledné zákusky i dorty (to ani fotky nezachytí, plus sami dělají pralinky)
  http://www.cukrarstvi-viktoria.cz/nabidka/zakusky

  A v pátek jdu do cukrárny v Dejvicích, tam jsem ještě nebyla.
  http://www.cukrarna-escaddo.cz/produkty/

  A pokaždé tam jdu s jinou ženou. To nemůže být náhoda :- ))

  – asi budu tloustnout nejvíc z těch tří kamarádek, protože ony jdou možná jen jednou týdně a já minimálně třikrát.

 2. Liško, díky! Pěkně jste si dávali do nosu! Tedy vypadá to, že jen ty Liško, máš před sebou nějaký velký bochník. Fotka nejde moc zvětšit, tak jsem ten pokrm neidentifikovala. A kávička nějaká luxusní, to mám taky ráda a hned bych se připojila. Kdybyste se ucitli v Hranicích na Moravě, tak tam je pro mne nejlepší cukrárna na světě. Jmenuje se Aida a vedou ji nějací pracovití cizinci. Kromě skvělých zákusků tam mají i skvělou zmrzlinu. Už se těším na sezónu, o víkendu tam jedeme do zimě poprvé na dva dny…

 3. Jojo, Liška je přesvědčená zásadová minimalistka – ochránkyně svých fotek před kradením jejich mini formátem. Ale taky bych potřebovala ty fotky aspoň o větší, na full hd monitoru jsou to takový nálepky na taveným sejru…

  Početla jsem si na těch odkazovaných stránkách kavárny. Sympatický lidičky. :-) A lákavý pitíčka. :-) Zajímal by mě ten hovězí bagel, kterej tam kdosi uvádí jako svůj oblíbenej, ale v nabídce není. A bagel s kozím sýrem, ten by musel bejt…

 4. Jo, je to malý, nemůžeme si to pořádně vychutnat, Liško přidej pixely :). Radka vypadá v těch kůl brýlích úplně jinak než občas na těch fotkách z přírody.

 5. ru4
  to přede mnou na stole JE bagel s “hovězí šunkou” – tak tomu říkali – a plnej krémovýho bílýho sýra a ten byl teda dobrej! Ten přesně jsem měla! To jsem ani nečetla, že ho i někdo jinej opěvuje, jdu ještě slintat na jejich stránky.

 6. 6
  To před tebou mi proti tomu, co je nafocený v nabídce na netu jako bagel, přijde hrozně veliký. :-) A rovný.
  No však kukni.

 7. 7 grill to splácnul. Ale byl to bagel s dírou uprostřed. I kdyby to byly dva chleby na sobě, bylo to dobrý. Už jsem je našla na FB a budu sledovat novinky. Možná. Každopádně v dubnu jdu na seminář, kterej se tam má konat (dřív se konaly jinde, vůbec ne v kavárně).

 8. Pražská kavárna… taková poctivá, byla jsem nadšená ze všeho. Dokonce jsem Lišku zatáhla do vývařovny, kde dávají oběd i s polívkou za 70 korun….přízračné :-)

 9. tou vývařovnou jste si to trochu pokazily,tam “pražská kavárna” asi nechodí:-)

 10. 9,10
  termín “pražská kavárna” já teda nepoužívám – jednak teď značí, že lidi, co tam choděj, musej být obdivovatelé Havla (jeho pomníček srdce a “klecosrdce” jsme s ratkou taky viděly u ND a je dost pitomej) a jeho obdivovatelů. A jednak si pod tím termínem představuju hrozně začouzenej podnik, kde seděj pánové v tmavých oblecích, ale spíš ošoupaných, různí předváleční redaktoři novin apod. a diskutují v dýmu o všem možném a k tomu za čtyři hodiny si dají jen vodu a skoro zadarmo nějakej rohlík.

 11. Všechno tam vypadá velké, nejen ten bagel – i hrnky a ušáky. Nebo jste maličké. Ale zato jarně zbarvené:)

 12. 11
  Havla a Schwarzenberga. Výsostní pražští intelektuálové odtržení od reality prostého českého dělného lidu mimopražského, zejména pak moravského. :-) Vůbec ne začouzenej podnik – takovej je dělnickej – ale naopak napucovanej, intelektuálskej, kde dámy s alternativním myšlením a v bohémských rozevlátých oblečcích pijí kávičku se sojovým mlíkem a jí zákusky s chia semínky a páni v barevných botečkách diskutují s rozevlátými gesty a dramatickými hlasy o EU a Putinovi a vlivu ČR na spravedlnost pro dalajlámu. :-)

 13. Holky dobrý! :-)
  prosím vás ta vývařovna by mě zajímala, kde je…:-) protože Praha a jídlo, to je noční můra mimopražských :-)

 14. 14 ru
  Takovejch podniků je fůra, ale jestli chceš ten, co je opravdu TEN schwarzenbergovskej, tak ten je ve mlejně na Kampě. V tom mlejně, co někdy za války (nebo kdy?) pracoval můj děda truhlář. A není to ta špatný, párkrát jsem tam byla, ale už před lety. A Schwarzenberg byl tam hostem jedné oslavy zároveň se mnou jen jednou.

  15 barčo
  je to jídelna Trojanka, ja malinká. Fotky:
  https://www.google.cz/maps/uv?hl=cs&pb=!1s0x470b94f42eff1887:0x20def873fd21dfa7!2m19!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m13!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!3m1!7e115!4shttps://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname%3D116704232398807553387%26id%3D6374669023642213106%26target%3DPHOTO!5strojanka+j%C3%ADdelna+-+Hledat+Googlem&imagekey=!1e3!2s-3ZqZeEoLJk8/WHdfs9rhWvI/AAAAAAAAIe0/-jcnbGyZnLA96_X85YryaIYKqijDHd8MgCLIB&sa=X&ved=0ahUKEwiLy5LI7cbSAhWCVRoKHTgnAV0QoioIZzAM

 15. 15
  a je víc jídelen, třeba Peklo přímo u Václaváku (a tam mají víc jídel):
  http://jidelnasvetozor.webnode.cz/
  i na Bělohorské je jídelna, všude možně, ale ne celej den, jen přes oběd.
  A ve většině restaurací všude mají přes oběd menu (např. tři možnosti krom dražších jídel minutek) a je to oběd celkem cca za stovku. I snad ve všech pizzeriích apod.
  Jo a to jídlo v tý Trojance bylo asi nejhorší, co jsem v jídelně viděla :- )

 16. 16
  Nejde o ten podnik, ale o tu společnost, kterou si našinec představí pod pojmem “pražská kavárna”!
  Hele, jeden den s Ratkou a už tě nakazila, zdá se. :-))

 17. 18 čím?
  já jsem už popsala, jaké asociace mám osobně na termín “pražská kavárna” – ad kom.11 a kouřící redaktoři.

 18. Že se chytneš něčeho, o čem nebyla řeč. :-))
  Mně se líbí ta kavárna, kde jste byly s Ratkou, Schwarzenberga vidět nepotřebuju. Koneckonců on u nás na maštali už kdysi taky byl. :-)

 19. Jotááák.
  Ten podnik, kde jsme byly s ratkou, se mi taky líbil. A mám potíže ho nazývat kavárna. Nějak mám potíže nazývat kavárnou to, kde se mi líbí. Nejen z těch zpolitikařených důvodů, ale i proto, že mám ráda pivo, a připadá mi, že slovo kavárna nějk pivo vylučuje. To bych nerada. – No a právě v té kavárně, kde jsme byly, pivo nemaj! Naštěstí mají nějaký víno. Já těžko snáším takový nealko podniky jako různý fastfoody a i kavárny, kde nemaj nic :(

 20. to spolu souvisí… nejdříve podlehnou svodům a pak dělají bordel :-)

 21. 24
  tojoo.
  Podléhám já svodům? Anebo se svobodně rozhoduju a hotovo! Jakýpak podléhání a svádění to na svody. To jsem já, kdo rozhoduje, žádnej svod zvnějšku.

 22. 26, 25
  to teda jo, mně je dost protivný “svádět to na svody.” Já si přece beru svoji zodpovědnost a hotovo. Proto jsem taky svobodná. (Do jaké míry zdánlivě,jako každej z nás, to je ještě další věc.) Svod-ode-dna. Svobodná. :) Vzít to ode dna a pak seš svobodná. :D

 23. 27. no dobře… tak za sebe prohlašuji že nejsem svobodná. třeba někdo jiný je :-) já podléhám spoustě slabostí a choutek.

 24. 28 ratka
  no to můžeš! Ale svobodně!

  – jak je vidět, slovo svoboda má snad nejvíc významových těch, éééé, významů prostě no. Výkladů.

 25. Koukám, že všeliké svody a dvody budou letošním tématem jara.
  Mimochodem, koukněte se do obrázků do googlu, co všechno svádí svod, kolik má podvýznamů. Úžasné slovo.
  Svod ke zlému, dešťové vody, trubek v autě, mladých chovných zvířat, informací, nežádoucí elektrický jev, žádoucí elektrický jev, Silicon Valley Open Doors…

 26. tak jsem se zarazila a uvědomila si….že svobodu chápu asi (možná) pokřiveně. Svoboda jako způsobilost k činu. Svoboda možná znamená aktivní směřování, dveře se otvírají v určitém konkrétní místě a uschopńují k činu…. svobodného jedince vedou … k projítí skrze dál a zase dál. člověk nesvobodný prostě nejde…zůstane stát. nedokážee se hnout projít dveřmi které se před ním otevřely. No to mě právě napadlo :-))

 27. 32. proto se asi říká, že člověk je obdařen svobodnou vůlí….může projít nebo zůstat stát.

 28. … já vypila už tři kousky a teď volal Klokan a jdem do místního podniku. Možná si tam konečně dám ten tatarák. I když blbý je, že nemám hotovost, jen kartu, tak snad ji berou…

 29. 35, 32 jj.
  34
  My si s mládětem navečír nakoupili v Tescu v akci spidery spiced apple, už jsou na ledu a už se těším, jak si jeden odsyknu (odšpuntuju se zasyknutím – nádhernej zvuk), zalezu s ním pod peřinu a budu koukat na detektivku. Konečně, skoro po týdnu. Juj!

 30. 36 ru
  jooo, to je zasloužená odložená slast!!

  Já neodkládám a prostě popíjím. Večer.
  Trochu mě štve, že jsem vyprala ten kabát, co jsem měla minule s Klokanem v té hospodě a teď za 10 minut tam vyrážím zas. Co si jako mám vzít na sebe? Aby to nevadilo zasmradit…?
  Ten druhej, lepší béžovej asi za 5000 Kč byl taky před týdnem v čistírně, ten si teda nevemu. A bundy všeliké bych taky musela hned vyprat…Nojono, tak asi ten vypranej modrej kabát, no. I když bych mohla jít bez kabátu, je to jen za rohem…Ale to je trapný, to ne. Nebo zkusit můj studentskej taky tmavomodrej, flaušák… co jsem nevyhodila, že je ještě super, po letech…
  To jsou problémy s těma starýma hadrama!!!

 31. Už jsme to vymyslela, beru si čistou manšestrovou safari bundu na výlety a bleděmodrou šálku, dovzeenou od kolegyně z Vietnamu nebo přilehlých států. A pak to vyperu, no.

  zatím čáááu. Klokan čekáá.

 32. 38. bav se i za mě :-) jdu spát a budu na tebe myslet jak se máš fajn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *