35 komentářů u „Vraní vstávání

 1. Nirvrána!!! Tu tenle týdenmít nebudu, moc akcí na víkend, al epříští víkend si to určo vynahravdím. :-) Vynavradím. :-)

 2. Já se mohla vyspat minulý víkend, dneska jedu ke kamarádce, protože neteř nakonec nepřijede v neděli, už tu byla ze středy na čtvrtek, změnili jí termín školení. A spát se mi chce teď. Po obědě.
  Asi to přemůžu a ještě se řádně rozpracuju!

 3. Kdy to je brzy? u nás muž vstává kolem šesté… a já po sedmé hodině. Pak jsme vyspaní. Kdybych měla zůstat v posteli dýl, tak si piju kávu a čtu.

 4. 3 brzy je pro každýho jindy a pro mě vždycky!
  Podle hesla: Ať vstávám v kolik vstávám, probouzím se v deset.

 5. 4. to je drsné… :-) ale zase jsi večer aktivní. Pro mě je půlnoc maximum. pak jen trpím. asi jako ty ráno.

 6. Po půlnoci spím. Jenže ad4 to neznamená, že po osmi hodinách spánku vyskakuju jako blesk z postele, to vůbec. To nikdy, pomalu se mi rozjíždí mozek. Doufám, že to není nějakej predikátor stařecké demence…

 7. Počkat!
  Predikátor… to slovo existuje?
  :-)) Asi ne – mělo to být ve významu “indikátor předjímající” něco. Hehe.

 8. 10
  no to né, právě, to je jen nějakej gramatickej element, ne slovo s významem. Který podle mě existuje tak jako tak, i když není na netu :-DD

 9. 3 – 6
  Ratko, ad brzy – každý potřebuje spát jnak dlouho. Kdybych já měla chodit setrvale spát o půlnoci a vstávat v šest , onemocněla bych. Potřebuju minimálně sedm hodin spánku, jednou za týden pak dýl. A nebo furt aspoň osm. Čili když v týdnu chodím spát v jedenáct nebo o půlnoci a vstávám o čtvrt na sedm, tak o víkendu si nutně potřebuju přispat – do osmi, do devíti, klidně i dýl.
  Nestydím se za to. Mám intenzívní mozkové pochody ve stavu bdění, potřebuju tudíž i intenzivně víc odpočinku. :-)

 10. Teď jsem se bavila se svými známými na téma spánkové cykly a tomu “vyvorání” (“vyvovrání”?) po probuzení lze prý úspěšně předcházet tím, že si vypočítáš své spánkové cykly (a ideálně je budeš dodržovat pokud možno každý den stejně). S tím, že jeden cyklus je 1,5 hodiny (zahrnuje mělký spánek i REM), tzn. pokud chodíš spát o půlnoci, tak bys měla vstávat v 6 (4 spánkové cykly), nebo pak o půl8. Ale ne o půl7 ani v 7, protože se trefíš akorát tak do hlubší spánkové hladiny. Chtěla jsem to tenhle týden vyzkoušet, tak pak ještě povykrákám:)

 11. 144
  Bezva. Ale taky musíš dodržovat naprosto stejné cykly denní, tedy chodit spát po stejném poměru námahy duševní a fyzické a nepožívat zejména v podvečer alkohol. :-)

 12. 14. mě v souvislosti s cykly napadli ti co dělají na směny, třeba noční jako Barča. To musí být hrozně náročné. Vemte si že někdo řeší jestli vstává v 6 nebo v 8 hodin… a někdo je fakticky celou noc vzhůru, přijde domů a musí spát. Nebo řidiči autobusů co jezdí v noci…to mi hlava nebere, jak to dělají.

 13. Trochu si tělo zvykne a trochu stárne rychleji než u ostatních. Trochu víc. Daleko víc se tím opotřebovává. Nechtěla bych na směny teď ve svým věku už dělat ani za nic.

 14. 14 psice
  jo, to se proslýchalo už před 15-20 lety. A asi to moc lidí neaplikuje, když se to pořád objevuje jako doporučení.
  Ono když bych si šla lehnout a měla cenných osm hodin spánku před sebou a vypočítala, že tedy teď mám hodinu zevlovat a nesmím spát, ačkoli jsem unavená a čeká mě perný den, to bych se na to vypočítávání radši vyprdla rovnou.

  ad práce na směny – to je drsný.

 15. Práci na směny bych nedávala vůbec. Pro mě je hrozně těžký zůstat vzhůru, jak se to překulí přes jednu v noci, ještě tak maximálně posílená alkoholem a na nějakém zajímavém místě, ale pod tím se zrovna pracoviště určitě neskrývá:)
  No právě s těmi cykly je to pruda. A ono navíc ještě nestačí jen tak zevlovat, před tou doporučenou hodinou spánku, ale měla bys mít “předcyklus” 1,5 hod před spánkem nekoukat do modrého světla (monitory, mobily) a systematicky se zpomalovat. To už je pro mě přímo časový luxus.

 16. 19
  Pro mě i nerealizovatelný, protože to zpomalení mám prácě u monitoru. Jinak co? Jedině něco dělat, žejo.

 17. Naučila jsem se teď usnout tak, že přestanu myslet. Kupodivu to funguje :-)) spím jak zařezaná, anebo už mi vynechává mozek a tak se nechá ukecat lehce ke spánku.

 18. 21
  Já se usnout nikdy učit nemusela. :-))
  Prostě se pohodlně zachumlám a zavřu oči. A je to.

 19. 22. já mívala s usínáním problémy, bývala jsem dost rozrušená, promítal se mi dokola film co všecko musím udělat. a jak to mám udělat etc. Možná kdybych zase skočil do nějaké divočárny, vrátilo by se to. Ale teď usnu…razdva. Je to fajn :-)

 20. 23
  tojo, možná je to to, co říkala psice – že člověk zpomalí nějakou tu hodinu před usnutím. Když mám až moc zážitků přes den, něco nového, narváno děním, tak mi nejde hned usnout, něco pořád frčí.

 21. A dneska jsem taková přitupěle znavená. V takovém případě mně pomáhá zvláštní věc: dát si před spaním kafe s mlíkem. Tím se nějak seskupím do klidu a v klidu hned usnu.

 22. 24
  Mně i to jde. Prostě jsem unavená, tak odpadnu. Šmik, tma.
  Co musím udělat další den – klidně odložím k řešení až na další den. Bezesným večerem už nic nezachráním. Akorát si uberu sil na ten další den.
  Naopak, odložit řešení bývá rozumnější. Vím, že když mi něco lítá večer v hlavě a nejde mi to pořešit, tak nejlepší, co s tím můžu, je vyprdnout se na to a jít spát. Druhej den se to skoro dycky rozlouskne tak nějak samo. Nebo tak, jak musí.

 23. A dojedla jsem třetinku klobásky s paprikou (luskem, křupavým, šťavnatým) a jdu taky spát. Bez kafe. Přeju dobrou noc. :-)

 24. Copak to kafe, ale ten divnej džus jsem si neměla dávat, musím si pamatovat, že ta dvoulitrová krabice je spíš sladká voda než džus. Možná zbytek nevyhodím, dá se to použít jako projímadlo.

 25. 31 ru
  Bingo!!!
  V týdnu přišly dvě návštěvy, tak jsem chtěla zajistit i nealko nápoje, kdyby někdo chtěl. Nechtěl. Měla jsem žízeň a neměla jsem alkohol, tak jsem večer načala tu krabici. Jojo.Ten druhej je bohužel stejné značky, jen ne pomeranč, ale jabko. To snad bude chutnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *