47 komentářů u „Výzdoba komnaty

 1. Jo ten pán – nejsem dobrej vypravěč, slyšela jsem to v dětství vyprávět jednoho rodinného přítele u nás doma:
  Pán přijel na návštěvu ke kamarádům, aby se podíval, jak krásně zrekonstruovali chalupu nebo mlejn, večer popili a uložili ho do jednoho pokoje. On se v noci probudil a chtělo se mu na záchod. Byla tma a nevěděl, kudy na ten záchod a co si má počít, hledal a už to nemoh vydržet, tak nakonec se dopotácel na půdu a tam nahmatal nějakou starou bedýnku, tak se do ní vyčůral a pak zase došátral zpátky a spokojeně usnul.
  A ráno byly ty čerstvě bíle vymalované zdi celé černé a zaprasené a stopy vedly na půdu přímo na místo činu… ta bedýnka, co pán nahmatal, byl totiž uhlák plnej vymetených sazí.

 2. 2
  Tu bedýnku si musel najít ve sklepě nebo v přízemi a odnést si ji s sebou nahoru na půdu, protože saze se vybírají v komíně dole. Ne na půdě. Tam se jen strká štětka.

  Taky jsem chtěla dneska, ještě dokud jsem ve špinavých hadrech, vybrat saze vymetený z komína nedávno kominíkem, aby byl komín čistej, když už v něm netopím, a rychlejc vysmrděl. Jenže jsem neměla čím – ztratila se mi úzká plechová lopatka, co jsem měla u komína opřenou právě na to vybírání. Asi někdo z domu usoudil, že když už topím plynem, tak lopatku už nebudu potřebovat.
  Ach jo.

 3. Ne, už sjem si vzpomněla, mám tu lopatku asi v autě, jak tam vozím ledacos, třeba kyblík na hlínu a sekyru na chvojí, ehm..
  Akorát že auto je odstaveno v přípravce na technickou.
  Tak to ten vymetenej komín vyberu až po technické.

 4. Nebo to bylo ve sklepě.

  V Říčkách jsme měli dvířka pro kominíka nahoře v podkroví. Ale to byla svépomocně postavená chata…

 5. 6
  Dyť jo, píšu, že se vymetá shora. Kominík vymetá z půdy, vymetený popel padá dolů, vybírá se dvířkama dole. Kdyby vymetal kominík zepoda, mohla bys sklep evakuovat. :-)
  Nejlíp se vymetá, když pořádně hoří v kamnech a je dobrej tah komínem nahoru, pak ty nejjemnější saze vyletí nad střechu ven a dolů padá jen hrubší popel. A nenadělá to tolik kolem vybíracích dvířek dole. Mně jak vymetal “nastudeno”, tak mám ve sklepě metr od komína taky nános jemnýho mouru, co se prodral dvířkama.

 6. “deadline”
  Hezký eufemismus pro tento případ:-)

 7. 7
  jo :-) On tehdy totiž ten komeník odmítnul jít na střechu vymetat komínem, i když jsme mu tam pracně položili dlouhé žebříky. Tak jsme museli vyrobit ta dvířka uvnitř v patře; aby se nebál vymetat. Pak už přišel, příští rok.

 8. Komnata nejvyšší potřeby, tak to mě pobavilo…:-D Já jsem největší peklo zažila v Benátkách, to prostě nebylo kam… Přitom tolik kanálů…:-) A jinak se mi teda moc zamlouvá výzdoba alá veřejné hajzlíky, udělat si jakože průzkum a největší špeky si opsat a zpracovat…! P.

 9. 10
  Ono totiž pokud to bylo stavěno svépomocí, tak nejspíš na střeše nebyly nášlapné tašky, natož lávka, a kdyby ten kominík z takové střechy spadl, tak mu nikdo nic nedá, protože to má v podstatě zakázáno – podle předpisu má mít každý komín ty náležitosti, co jsou na tom obrázku, tj. vymetací otvor na půdě (a pokud je to komín nevymetací, třeba od plynu, tak musí mít tzv. kontrolní otvor-y), a nebo musí být střecha k chůzi kominíka po ní uzpůsobená. Navíc na takový svépomocí stavěný komín nejspíš ani nikdo nedal revizi. Ale majitel si dneska už může vymetat komín sám, takže kominík tuplem není povinen lézt někam, kde se mu to nezdá bezpečný nebo předpisy splňující.

 10. “If you do number 2, use the brush when you flush” :-) Tahle záchodová poezie byla to první, co jsem našla na záchodě na svém novém pracovišti…

 11. A já znova doporučuju kemp Moře u rybníka Řeka. :-)
  Teda až od června, myslím.

 12. pro dalsi inspiraci doporucuju nahlednout do Velke knihy curani. takovych tipu je tam milion.

 13. největší inspirací je vlastní zkušenost. Liška to má supr popsáno na konci: furt dělat jakobynic :-)) všecko ostatní je již přidáno.

 14. Jarčo 17,
  o té vím, ale nečetla jsem ji. Když vyšla, měla jsem radost, že existuje. Že to někoho napadlo.

  18
  Jakobynic, nojo, na záchodě by mohly být fotky míst, kde jsem čůrala venku!
  Krásné kopce s výhledem do hor a úzké prostory mezi zaparkovanými auty…

 15. 20
  ano, přehledný otevřený park s obsazenými lavičkami, řídké křoví mezi lavičkou a ulicí jako jediná možnost. To bylo u vinohradské vodárny…
  Vůbec ty parky teď sekají a prořezávají tak, aby byly otevřenější a bezpečnější, protože tak nelákají narkomany a podobné “živly”).

 16. 21. Nad zámkem v Českém Krumlově je park a všecky záchodky zavřené nebo předražené, už si to moc nepamatuji :-) Jo, zavřené to tam bylo.

 17. 23. čurat se musí… :-) jinak se v předraženém vyhýbám čemukoliv

 18. ale ještě k výzdobě komnaty. Nemám k výzdobě doma nic, jen praktické věci: zrcadlo, ručník, kosmetické potřeby, na zemi kobereček. MOje střední snacha má všude květiny, svíčky, skleněné nádoby s uvnitř různými serepetičkami laděné do barev…

 19. 25
  Já taky nemám výzdobu žádnou. To je prostě místnost ryze funkční, a k tomu patří taky co největší jednoduchost na údržbu. Pamatuju si z dětství tu (asi) módu, že si lidi lepili na záchodech plakáty od Muchy. Sem takhle seděla na záchodě u kamarádky a přemýšlela, jestli je to jízlivost vůči uživateli, nebo vůči klasikovi.

 20. 26:
  Na toho Muchu(i muchy) si na záchodě taky z dávné minulosti odkudsi vzpomínám.

 21. Ad27:
  Ale Slovanskou epopej v originální velikosti tam z mých známých neměl myslím nikdo.
  Tak to by mohla být výzva pro Lišku -)

 22. 27. mucha se vlezl perfktně na dveře, byl úzký a dlouhý.

 23. 32. hudební nástroj na záchodě. To by bylo něco. Třeba housle :-)

 24. Chudák pán:))) Jednu dobu jsme měli na záchodě v minulém bytě velký plakát pokrývající celé dveře a byl to pohled shora na 6 oddělených záchodových kójí. Na každý se dělo něco jiného, já měla nejradši tu, kam si šel ulevit člověk v plyšovým obleku králíka:)

 25. Ahoj Lištíííí!
  Tak nejprve musím zareagovat na Říčky: Skutečně??? Mám tam milou kamarádku, jezdívali jsme k ní na srazy z chatu.
  Potom reaguji na Rulisu stran lopatky: Našla se u nás, našla se u nás!!! Včera se vedle našich kamen objevila lopatka, která tam NIKDY nebyla. Popis by se shodoval! :-)
  A teď k té veletrapnosti. Kdysi dávno se mi totiž stalo něco podobného:
  Klofla jsem totiž, ještě coby hodně mladá, jemně promiskuitní dívka :-) , chlapíka, co už se mi delší dobu líbil, inženýra, vzdělaného, příjemného člověka se solidním postavením. Strávili jsme spolu příjemný večer v baru, alkohol tekl proudem, a když už jsme měli solidně nakoupeno, s celou partou jsme se odebrali do garsonky jedné z kamarádek, kde se pokračovalo.
  Poté mně a jemu ustlala v obývacím pokoji, a sama se svým přítelem, kamarádem toho mého idolu, zůstali na gauči v kuchyni.
  Naštěstí nic nebylo, nemohlo, upadla jsem totiž do alkoholického komatu. V noci mě ale vzbudilo všeliké štrachání, šoupání, šustění, přehrabování.
  Upřela jsem zraky do tmy.
  Můj idol stál u otevřené kamarádčiny skříně a přešoupával sem a tam hustě navěšená ramínka s oblečením. Když už jimi dostatečně našoupal a vytvořil si tam jakousi proluku, začal do té proluky MOČIT.
  Šokována, nezmohla jsem se ani na slovo. Dělala jsem že spím. Po chvíli jsem se odebrala do koupelny, tam jsem se zamkla a přes veškeré protesty jsem tam mlčky setrvala, dokud onen noční močník :-) neodešel.
  Pak jsem teprve vylezla a kamarádce a jejímu příteli jsem to řekla.
  Dodnes vidím jejich vykulené oči a dokořán otevřená ústa, hahaha…
  S ním už jsem nikdy neztratila ani slovo a trapností jsem se na něj už nikdy nedokázala ani podívat :-)

 26. 36
  Nebyl taky opilej, že by si třeba myslel, že je v koupelně, rozhrnuje koupelnový závěs a močí do vany? Chlapi to občas dělají. :-)

 27. To bylo nějaký prase.
  Normální chlap močí do dřezu.
  Je dobrý v něm jako orientační bod nechat nádobí, aby ho poznal a trefil se:-0)

 28. Ruliso, já Ti nevím. Přitom pár kroků vedle měl normálně koupelnu. Asi byl hrozně nadranej a holt v cizím bytě ta orientace… Ale byl to hnus, který si pamatuju přes 30 let :-))

  Do nádobí? Musím si pamatovat, že buď nehostit žádného chlapa přes noc, nebo nenechávat nádobí :-))

 29. To si kdosi přinesl jako veselou vzpomínku z jízdy tramvají.
  Už ani nevím,kdo mi to říkal,ale prý jel s tatínkem s malou holčičkou a když jí otec nechtěl dát z tašky čokoládu,tak mu dcerka dost hlasitě položila ženské ultimátum:
  “jestli mi tu čokoládu nedáš, tak řeknu mamince, že čuráš do umyvadla”
  Tak v tramvaji bylo veselo a tatínek s holčičkou z ní na první zastávce vyletěl jak namydlenej blesk:-)

 30. 40
  Jo, tu historku znám taky. :-)
  O umyvadle vím, to bývá níž než dřez. Ale teď jsem to byla poměřit a průměrně vysokej chlap nejspíš dává i ten dřez.

 31. psice 34
  jééé, to musel být krásnej plakát! Pán v králičím a na záchodě! Toho je mi líto, já mít overal, tak to nestihnu… i když v těch pánských bývá poklopec (pro mě nepoužitelný).

 32. Blanko,
  záhada zmizelé lopatky vyřešena!!

  Příhoda je to hustá. Hustší než moč! Asi byl úplně namol a myslel, že je jinde.

  38,39
  na nádobí bych teda nemočila.
  Do umyvadla jsem už párkrát močila, i když je to složitější, musí se přistavit židle, dřepnout si na ni a močit zády k umyvadlu, takže to není moc nenápadný. Jenže kdysi my měli oddílovou klubovnu a záchod byl na chodbě a pak byl znehodnocen nějakými bezdomovci a dočasně zrušen, takže… bylo lepší jít do umyvadla než na dvorek, kde je spousta oken kolem.
  Do pisoáru močím obdobně (když tam neměli otevřenou kabinku), zády ke zdi, ale tam je výhoda, nemusí se přistavovat židle, je to níž. Taky by bylo dost divný z lokálu vzít od stolu židli, dotáhout ji na pánskej záchodek…

 33. Po dlouhé době jsem byla na pánském záchodě v sobotu. V kabince.
  Byly to velké pánské záchody. Byly totiž na katolický fakultě, kde se vzdělávají v semináři i bohoslovci :- )
  Dámské mají tedy menší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *