Nejsem paranoidní

NAHÁNĚT NĚKOMU STRACH – BRR…

Kdo se kouká?

 

Večer jsem šla domů a když jsem míjela vchod protějšího domu, kde postávali dva pěkní mladíčkové, jeden z nich se na mne usmál a pozdravil mě. Kdo to, co to? Zná mě? Jak to? Vídá mě z protějšího domu nahou za oknem?

O dva dny později jsem otevřela dveře bytu a na rohožce nalezla prazvláštní aranžmá: velký odříznutý kus nevyškvařeného sádla a na něm jako třešnička na dortu trůnil lístek z javora. Někdo mi tu hromádku (napřed jsem se lekla, že je to výkal) schválně pečlivě nakladl před dveře doprostřed rohožky? Nebo to sem donesl nějaký pes, jako dárek mému kocourovi? Anebo to někomu vypadlo, když vynášel odpadky nebo si nesl domů nákup? A co ten lístek?

Nejsem nijak zvlášť paranoidní, tak mi taková „znamení“ nepřipadají jako výstraha, že mne někdo sleduje, že někdo o mně něco ví.

Jen jednou jsem se cítila paranoidně – když mi před rokem přišla anonymní textová zpráva. Její obsah mě udivil; bylo jasné, že anonym je někdo, kdo mne úplně nezná, ale chce, aby to vypadalo, že mě často vídá. Dodatek, který přišel po chvíli, mě rozesmál a trochu ulevil mému sevření: „Nejste první ani poslední jeho milenka.“ To přece není žádná převratně nová informace!

Bylo mi čtrnáct dní dost prachbídně z toho, že jsem dostala anonym, ne z jeho obsahu. Najednou jsem nemohla důvěřovat nikomu. Dokonce jsem se přistihla při myšlence: „Tahle kolegyně se na mě nějak moc směje. Nepsala to ona?“ Ne, nepsala, určitě nepsala. Vím, kdo to nepsal. Ale nevím, kdo to psal. A kde vzal mé telefonní číslo?! Co když se na mě dívá? Co když se na mě teď někdo jiný dívá, aby až se mu to bude hodit, použil něco proti mně, aby mi nahnal strach?! Uvědomila jsem si tehdy, jak musí být strašné dostávat anonymní noční telefonáty nebo anonymní vzkazy výhrůžnějšího typu než ten můj. Fůj. Hnusné.

Moje máma šla z práce domů, čekala na tramvaj v družném rozhovoru s kolegou. A za týden manželce toho pána přišla na mobil nahrávka jejich nevinného hovoru! Kdo to nahrál a jak? Přes mobil? Svůj? Toho pána? Věděl, o koho jde, a dokonce znal číslo jeho manželky! Nebo jde snad o omyl – hovor se sám nahrál na telefon, který měl ten pán v kapse, a později sám odeslal přes další mobil manželce?

Příspěvek byl publikován v rubrice Co Liška a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

23 komentářů u „Nejsem paranoidní

 1. Moje macecha je již dosti stará, avšak nesmírně podléhá tlakům různých nabídek. A tak podlehla i nabídce nového mobilu od jejího poskytovatele telefonního spojení. Pokud ovšem s tím starým předchozím byla schopna telefonovat i přijímat a odesílat SMS, s tím novým měla problémy i s telefonováním a přes rozvité menu se k SMS nikdy nedobrala. A teď si pořídila novější mobil, protože je “lepší”.
  Odpoledne se ozval telefon, ale než jsem k němu doběhl, ztichl. Koukám, že volala macecha, a tak jsem jí zavolal přes pevnou linku.
  Zapřísahala se, že mi vůbec nevolala, že to ten mobil sám takhle vytáčí. A co hůře – svěřila se mi – ty dva její mobily si občas volají mezi sebou.
  Je mi to těžko uvěřit, ale i otec mi potvrdil, že od té doby, co mají nový mobil, se u nich dějí macechou popsané podivné věci.
  Možná jsou ty současné mobilní technologie opravdu tak vyspělé, že fungují zcela samostatně.
  Ostatně – má známá tvrdí, že jak dá svůj mobil do kabelky, začne tam fotit, dokud se nevybije.

 2. kolegyne v praci nam vypravi o sve mamince, ktera porad vytaci jejich cislo domu kdyz si chce prepnout televizi. Porad si plete mobil s ovladanim na televizi. To je domenka rodiny. Nekdy i desetkrat za vecer a noc.

 3. Pokazde me hrozne udivi cim vsim se lide bavi. Nechapu to. Nechapu ani co je spoustec takovych akci.

 4. Já bych raději nic nepodcenil. Nepřítel naslouchá! ;)

 5. Poridte si Siemens S25, jako mam ja. Rok vyroby 1999. Lepsi telefon neexistuje, nevola sam ocebe, nespehuje me, pac neumi fotit :-)

 6. Tedy, proč nebýt, ne proč se to Rojovi nestalo. :-)))

 7. Proc nebyt neci milenkou? Jako prechodne reseni je to fajn. Neco jako bydlet v najmu. Dlouhodobe je lepsi vlastni bydleni. Teda az prijde vhodny cas :o))

 8. Mobil je třeba opatrně položit na zem.Pak si obout kanady a s rozběhem na ten mobil skočit!

 9. [15] Šmarjá, Radko!! Nikdo nezpochybňuje příjemnosti spojené s milenectvím; jen Roj si dovolil poznamenat [10], že by nechtěl být někoho první milenkou!

 10. to vypada, ze by chtel byt milenkou druhou nebo dalsi :o))

 11. (14) ad kolik let – No, tak mezi třiceti a pětačtyřiceti, pozdějc už chlapi moc s milenkama nezačínaj. :-)

 12. jeeejda, az takhle :o)))) To ja jsem trvale mimo :o))))

 13. Myslíš, že ten anonymní esemeskovač psal o panictví? :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *