Kolik hesel dáš, tolikrát jsi bloggerem

TRANSPARENTNĚ…

V horských výšinách ducha – tam, kde je Enimenovo – se dovídáme, že jemnostpan Enimen podpořil stávkující učitele z hloubi své kreativity – vyšťáral odtamtud pěkně úderné heslo na transparent. Namísto Múzy k němu v tu chvíli zaševelil Lukáš–labužník, který poté zhmotnil a ztělesnil slogan NECHCEME SPOŘIT S LIŠKOU, dnes tak populární.

Je to skutečně tak, s Liškou se spoří blbě, to mohu jako Liška potvrdit. Moje schopnost akumulace kapitálu není zdaleka ani průměrná. Ale shodou okolností právě zítra se odebírám do České spořitelny projednat prodloužení stavebního spoření o další – kolikátý už vlastně? – běh. Liška běhá sice nerada, nejčastěji s pytlem zázvoru, ale konec roku se blíží a ten kousek snad už doběhnu.

Transparenty, to je moje. Budu ovšem muset ještě hodně zabrat, jestli se s nimi chci také slavně dostat do novin…

Na obhajobu dizertační práce spolužáka Pepy jsem přišla s transparentem PEPÍČKU, PÍPNI! Celou dobu jsem s ním mávala na Pepu z poslední řady. A obhájil. Profesor H, jeho školitel, největší kapacita katedry, seděl vedle mne a loupl po mně a mém transparentu ošklivě okem. To mu nezapomenu. V dobách krátce předtím, kdy i do mne byly vkládány naděje, že snad ke složeným rigorózním zkouškám přidám i dizertační práci jako trumf, to po mně profesorským okem loupal krásněji. Ovšem kdo by setrvával ve strnulém, pozitivisticky kvantitativním, nevraživém prostředí, kde není zvykem nosit na obhajoby dizertací transparenty a na zkoušky koblihy, že! Dodnes na katedře bezúspěšně probíhá pokus o kvalitativní průzkum, zda k Pepově doktorskému titulu přispělo vice jeho abstraktní myšlení, nebo můj konkrétní transparent. Na ten průzkum dostal grant sám Pepa, nyní právoplatný i jinak platný člen katedry.

I v našem ateliéru v zaměstnání jsem již své transparentní umění předvedla. Na volejbalovém turnaji – ačkoli volejbal je sport mně ze všech nejodpornější – jsem mávala obří plachtou, zavěšenou na dvou smetákových tyčích (viz obrázek). Fandila jsem našemu Komunitnímu centru.

transparent

Tolik k inspirujícímu tématu SPO(Á)ŘENÍ S LIŠKOU.

Jaké transparentní kousky provádíte vy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 komentářů u „Kolik hesel dáš, tolikrát jsi bloggerem

 1. Ja myslim, ze nejslavnejsi transparent vsech dob je ten nas, OHFackej. Mel rozmery asi 3×1.8 metru.
  Byli jsme s nim na MS v Norsku, kde nas bylo dohromady asi 4 fanousci, vcetne jednoho mistniho. Tehda davala uz druhym rokem prenosy z mistrovstvi sveta TV NOVA. Proto jsme tam byli. Na TV se totiz NEDALO KOUKAT. Komentovali Poulicek a Tittelbach.

  Protoze jsme delali dost kraval (trubka, buben, cinel a muj hlas a piskani taky nejde jen tak preslechnout), vedeli jsme, ze nas kamera zabere.
  A zabrala. Posleze nam kamosi psali desitky SMSek, jak Pulicek zatratil na 10 vterin rec. Kamera svenkla na nas, coz Poulicek komentoval: A tady máme skupinku českých fanouš… ků…”
  Protoze kamera sjela na nas transparent, kde se skvel vyborne citelny napis
  UŽ NIKDY HOKEJ V TV N@VA!

 2. eh … já myslel, že půjde o hesla pro přihlášení do blogů. To by bylo, dát si na transparent přihlašovací hesla a mávat jima na svět.

 3. No, já to čekala jako Fous. :-)))
  Asi mám stran různých hesel nerůzně bohaté podvědomí. :-)

  Dovolte abych v této souvislosti učinila prohlášení:
  Páč už jsem dávno ztratila iluze o schopnosti si něco pamatovat a automaticky si dávám všechna hesla do “zapamatovat správcem hesel”, ale páč jsem furt eště tak pitomá, že furt eště věřím, že i když si nové logové heslo nezapíšu hned, udělám to někdy pozdějc, než ho stihnu zapomenout, tak bych se chtěla preventivně rozloučit se svými porůznu na různých zaheslovaných stránkách a webech roztroušenými příznivci a ujistit je, že moje náhlá a definitivní odmlka neznamená, že jsem umřela, nýbrž jen že mi umřel můj o invalidku již rok zoufale prosící počítač.
  Děkuji. :-))

  (Hele, takový souvětí tři, a mám skoro napsanou dizertačku. :-)))

 4. Eště jsem nic nevymyslela. Když si schi pořídit průšvih či trapas, transparenty k tomu nepotřebuji, zvládnu to bez okolků ústně. Jsem zoufale transparentní… :-))

 5. Ne, máš to napsaný krásně, fakt sjem se tu bavila královsky, při čtení, ale věř mt, že kdyby mě napadlo něco s popsanýma plachtama nad hlavou, neplácala bych o jiným. I na prvomájový průvody už si vzpomínám fakt dost mlhavě. :-)

 6. To by mohlo bejt! Pamatuju moc dobře, do jakýho transu jsem uváděla svoje rodiče, a moje děti to bez diskuse po mně zdědily!

 7. hesla jsou moje prokleti. I proto nemuzu vybirat penize z banky, jednou vyply mobil nerozjedu znovu a nedostanu se do ICQ ani do Skype. Hesla pro me i pro celou nasi rodinu spravuje manzel. Ma je uhledne sepsane ve notysku. Bohuzel notysek nosi porad u sebe.

 8. Skandovala hesla: Naše váha klesla!
  Chceme vrátit hlasy, zas Na věčné časy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *