Tlachy&Kecy

BARBORÁDIO

(ženský liščí hlas) JSTE NA INTERNETOVÉ STRÁNCE LISKA.BLOGUJE.CZ!

(mužský hlas, aby to bylo genderově vyvážené) LISKA.BLOGUJE.CZ!!

O MALÝ KOUSEK NÍŽE SI POVÍME O JEDNOM SPORTOVNÍM KOMENTÁTOROVI.

(píseň skupiny Beatles)

NEVÍTE, KUDY KAM?

(píseň skupiny ABBA)

DOBRÁ ZPR… SPRF… SPÁRA… ZPRAVA: ALEŠ PROCHÁZKA JE STÁLE SPORTOVNÍM KOMENTÁTOREM RADIOŽURNÁLU.

(píseň Honzy Nedvěda)

TADY A TEĎ PŘEDÁVÁM SLOVO HALINĚ.

(Haliny dramaticky bulvární hlas) DOSTALA JSEM POD STROMEČEK KNIHU KRKONOŠE!! KRKONOŠE JSEM SI OBLÍBILA UŽ V DĚTSTVÍ. KNIHA MÁ 138 STRAN, 95 FOTOGRAFIÍ A 5 TABULKOVÝCH PŘÍLOH. DOZVÍTE SE Z NÍ O KRKONOŠÍCH ÚPLNĚ VŠECHNO. PRO LIŠKU RYŠKU HALINA, SPISOVATELKA, KTERÁ JE SICE VZDĚLANÁ, ALE NEČETLA KNIHU O KRKONOŠÍCH.

(mužský rozesmátý hlas) KAREL GOTT SE OŽENIL A JAN PALACH SE UPÁLIL.

(píseň skupiny Beatles)

VAŠE LISKA.BLOGUJE.CZ – VAŠE POČASÍ: DNES BUDE NAD NULOU.

(šustění papírem a pípání)

Hledat drobné chybičky a přeřeky, počítat je a zaznamenávat jen tak pro sebe, když sama bych se svým hlasem do rozhlasu nemohla, to je snadné. Vysílat hudbu vybranou automatem z třiceti vyčpělých hitovek, to je také snadné. Sedět v teple, popíjet whisky, přitom poslouchat rozhlas, kritizovat ho v bezpečí domova nevybíravými výrazy a pak jít spát a nechat to být, to je snadné. Inkasovat koncesionářské poplatky, zaměstnat za ně nedouky a dělat, že jsem profesionál, to je snadné. Ale nevydrží to dlouho.

http://www.iprotest.cz

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 komentářů u „Tlachy&Kecy

 1. Jasně že je to karikatura, která něco přehnaně zdůrazní, aby poukázala. Ale ta “knihovnička” o Krkonoších je téměř přesně to, co jsem si vyposlechla, nepřeháním.

 2. Kdykoli jsem si něco předplatil, začal číst, poslouchat, sledovat – vždycky to bylo proto, jaké to bylo v daném okamžiku. Pokud se to však začalo přetvářet a měnit, sice to zaujalo postupem času jinou cílovou skupinu, ale já od toho navždy odešel. Jsem si jist, že patřím k velmi úzké cílové skupině, pro kterou se nevyplatí točit filmy, vysílat rozhlasové pořady či vydávat denníky a časopisy. Poslední, co jsem opustil, byl Respekt. Tak dlouho se rozšiřoval a měnil, až pro mne začal být nestravitelný.

 3. Presne tohle posloucham vzdycky, kdyz jedu dlouho autem (treba 6-7 hodin) a chci si ukratit cas. RAdio posloucham pouze v aute. Takze to ci jsi napsala mi neprijde jako karikatura nybrz jako fakt :o)) Kdyz si to prepnu na jinou stanici tak je tam to same v bledemodrem. A kdyz jeste dal, tak je tam chrchlajici chvilka pratel cirkve a bozi slovo nebo chvilka komorne hudby.

 4. [3]
  Na veřejnoprávní službě, kterou si platím ze svého skrovného příjmu – to nepřijmu!!

  “Chrchlající chvilka přátel církve” :-))

 5. ona se nám kazí už i stanice Vltava jazz a vážná hudba,kde Hurník cpe zprávy a přidavá jingle …ale ten Respekt myslim že nic lepšího tu momentálně není,chce to nemít až tak velké nároky

 6. no, jestli je to nějaká snaha o reklamu, tak nevím, jestli to ta paní dělá zrovna dobře…
  (už jste viděli záznam slavného rozhovoru? http://www.youtube.com…ykARznNs70 )

 7. Nebylo rozumné dát paní Tachecí na tuhle pozici. Ona je velice schopná, pokud dostane přesné zadání. To se v tomhle případě nestalo – pokud jí nedal zadání někdo, kdo chce dosáhnout zrušení Radiožurnálu :-)

 8. Listicko, vidis, jak te kvuli tomu besneni ani nestiham cist. Napravim :-)

 9. KAREL GOTT SE OŽENIL A JAN PALACH SE UPÁLIL – dneska jsem se tomu černohumoru musela dost smát, když o Janu Palachovi na Radiožurnálu mluvili, byť ne nechtěně zesměšňujícím způsobem jako v sobotu 12.1.
  :)) Srandiožurnál mě začíná bavit. Mně snad bude nakonec líto, že už se vysílání místy zlepšuje…

 10. Fandil jsem ji –kdysi ! Nabubřelost a dnes často používané slovo arogance , jinak to snad nelze vidět či slyšet .

 11. [13]
  k paní ředitelce Tachecí?
  Myslím na to, jak každý z nás nějak (zkresleně a blbě :-) působí na ostatní, třeba arogantně, svým projevem slovním, písemným nebo neverbálním – a na jiného zase jinak. I v blogosféře to platí. Všechno je to jenom výřez reality, částečný dojem. Jenže právě ten jediný je k dispozici, a proto nelze jinak, než ho za realitu brát, bohužel. A lidi na určitých postech si tak pěkně naběhnou, když v tom buď 1) neumí chodit, anebo 2) jim na tom nesejde – z různých důvodů, někdy dobrých, někdy svinských.
  Třeba je to FAKT doma moc milá ženuška. Pro někoho. Třeba ne. To není na mně ani na nikom, kdo ji nezná, k posouzení. Ale NÁZOR si utvářím z toho, co je mi k posouzení překládáno. A takový názor je legitimní.

 12. Bramborádio – moc pěkná ukázka a nesmírně výstižná, díky, Liško :)

 13. I když se na veřejnosti chová patrně trochu jinak než doma, tu strašnou “ublíženost” a zarputilou snahu po “pochopení” a “objektivně” dobrém výsledku – tohle přede dveřmi neodloží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *