Mozaika

Prohlídla jsem si mozaiku #m, bo, Henryho Psance, bah, Hančí, Povídálenky … radka už se taky chystá na věc. Některé fotky mi připadaly strnulé a sterilní a říkala jsem si, že já tam budu mít fotky s pořádnou šťávou, v pohybu, i se špínou, žádné vyumělkované vyčištěné naaranžované chcíplosti. A jak to dopadlo? No… takhle jsem svou mozaiku nečekala. Ale musím říct, když se na ni zadívám, něco "svého" v ní vidím. Aspoň trochu. Ne tolik, jako vidím ve svém rukopise nebo na obrázku, co jsem namalovala. Jen náznakem.

Ono totiž není moc z čeho vybírat. Jak jsem projížděla stránku fotek, z některých mi bylo až špatně – jak jsou slaďoučké, kýčovité, mrtvé, naaranžované bez života a pak vyfocené s chladnou rozvahou, bez spontaneity. Brr. Nebo pitomé fotky: přesně uprostřed je cukrový načinčaný dort a nic víc. Hm. To jsem si moc nepošmákla.

Tak tedy přináším svou mozaiku:

1. What is your first name? 2. What is your favourite food? 3. What´s your favourite animal? 4. What is your favourite colour? 5. Who is your celebrity crush? 6. Favourite drink? 7. Dream vacation? 8. Favourite dessert? 9. What you wanted to be when you grow up? 10. What do you love most in life? 11. One word to describe you. 12. Your nickname.


Zadejte odpovědi na výše uvedené otázky do vyhledávačeflickr
Vyberte z první stránky vždy jednu fotku, která se vám nejvíc líbí.
Zkopírujte její adresu do programu
Mosaic Maker
Postup opakujte pro všechny otázky.
Dejte vygenerovat mozaiku a pochlubte se …
Pošlete dál, budete-li chtít.

 

 

mozaik

 

Co mě naštvalo: Hned pro první políčko jsem měla dost chudý výběr – pár cizích ženských a cizích dětí a jedna sněžná sova. V kleci ovšem. Co se posledního políčka týče, lišky byly otočeny všechny doleva nebo spaly nebo to byla roztomilá liščátka, a to já nemůžu potřebovat.

Co mě překvapilo: Skoro žádné akční snímky, málo pohybu, ani ten Zidane nebyl zastihnut ve chvíli, kdy mistrovsky kope (tak jsem zvolila snímek, kde je bez trika a ještě je s ním Figo, ten hrál taky výborně). Slovo SPRIGHTLY se mi dost zalíbilo. Neznala jsem ho.

Dělá mi trochu potíže oprostit se od foto-odpovědí na otázky a koukat se na svou mozaiku jako na celek, dojem, obraz. U mozaik ostatních lidí mi to jde dobře, jen u mé vlastní ne. Asi to chce časový odstup; jako u vlastních obrázků.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

64 komentářů u „Mozaika

 1. Jako celek je to živý a barevný tak jako správně schmutzig..
  Tepe to :)

  Mně zas vyšlo hodně “kovo”odstínů – bílá, šedá, šedomodrá … vzduch… voda … van větru …

  Na mý jméno mi to vyhodilo taky všelijaký chlápky se kterýma jsem neměl chuť se ztotožňovat (mimo jiné jednoho ukrajinskýho hejtmana co válčil s polákama a nakonec přivedl Ukrajinu do náručí Ruska… )no a pak tenhle mostek u městečka Chust, kde jsem kdysi byl…

 2. Kouknul jsem na Zidana a je tam docela akční snímek jak sejmul Materazziho …tedy setinu sekundy poté – Zidane nahnutý a Materazzi téměř na zemi …

 3. bo:
  [1] jo, tvoje mozaika je taková barevně sladěná lomenými odstíny – až na ty rudé dveře, ty ji pěkně odpichují. Taky jsem je měla na výběr, ale zavřené dveře mi nebyly dost akčně-pohyblivé :)

  [2] Jasně, ta hlavička tam je mnohokrát, i různé parodie na ni, třeba s hejrupáčkama, jenže já chtěla Zidana fotbalistu, ne snímek, jak dal nějakému hovadu ránu.

 4. Jj s tou pěstí o řádek výš by to působilo už trochu násilnicky :)
  Btw.. oblíbený pokrm?!

 5. Potěšilo mě nakonec, že mám v mozaice pár lidí spolu, v interakci – malé rošťačky, jak lezou na zeď, přátelské gesto smíření dvou kvalitních fotbalistů, Indy na ulici a vlastně i ty dvě holky v rudém stínu vyjadřují svou blízkostí intimní kamarádství. Černoška je sice u moře sama, ale představuje přesně to, co jsem chtěla a co se mi povedo loni i letos: být u moře s krásnými ženami, cestovat bez mužů.
  Liška taky sedí sama, ale tváří se svůdně a šibalsky a to mě baví.

 6. [4]
  Právě, ta pěst nad Zidanem beztak připomíná tu jeho finální příhodu, o které jsme mluvili.

  Pokrm – pěst. To neuhodneš?

 7. :) PUNCH, to je vtipný.
  Ne, i mezi nápoji mám oblíbenější než PUNCH.
  Ani LUCKY STRIKE to není. Nekouřím.

  Ještě neprozradím oblíbený pokrm, protože z tebe třeba vypadnou další slovní hříčky při hádání.

 8. No to koukam … že meat je meet … zkrátka prima meeting
  Meet my fist. Nice to meat you.

 9. bo,
  a jak takhle pohlížíš na lidi, co si jako celebritu frkli do mozaiky Zidana, a ne třeba Feynmana? :-))

 10. Zidane je borec. Feynman byl borec. Nice to meet you.

  Poznala – šikovná :))

 11. [15]
  Taky jsem dost hrdá, že jsem toho Feynmana poznala.
  Nice to meet him. :)

  A BO je taky borec (zkratka od borec), neBO co?

 12. Nice to meat you – Rád Vás zmasím.

  Bo .. to je snadný. Nápověda zde v bodě 1 nebo při troše hledání u mne … ;)

 13. [18][1] Koukla jsem na tvé jméno a dost jsem se nasmála výběru snímků cizích chlápků… Abych tě potěšila: já měla u svého jména i jednu rodinku, jak se vesele fotí u hrobečku.

 14. 19
  Jako ten Šumavanský.
  Btw. jestli jsem uhod tvý jméo správně tak ta rodinka je číslo 1 a pak je ještě jedno foto rodinky na čísle 5 …a vysmátá sova č. 2…

 15. Moc pěkná mozaika, jen ten Zidane je takový bledý.

  Našel jsem krásný obázek na oblíbený dezert, jenže ten pán co ho prodával měl na zdi nad sebou Che Guevaru. Já to asi fakt zkusím s pomocí nějakých jiných zdrojů než je Flickr.

 16. No právě. Taky mám pocit, že je to hlavně kamuflovaná reklama na Flickr.
  Ale třeba jsem jen paranoidní.
  Nebo taková nějaká.

 17. (to je pravděpodobný, že je to podpora flikru, no a co…)

  Liško jak tě virtuálně znám, máš to tam ! Sedí to …

 18. taky nevidim nic spatneho na tomhle typu reklamy. Jsou horsi hrosi metody :o))

 19. [22] To zkus! Jsem zvědavá, jak se ti mozaika promění. Jenže je to časově náročnější… Ale využitelné! Můžeš to pak přikládat k životopisu. Nebo by se taková vlastní mozaika dala používat místo těch potrhlých “biometrických” údajů v cestovním pasu.

 20. Jo ten Zidane je takovývybledlý; na to že pochází z Afriky… :-) Pořád lítá po hřišti v triku, a to se hned tak neopálí.

  Vůbec v té mké mozaice je spousta národů. To je zajímavý. Já jsem přitom taková lokální Češička. I když v poslední době se to konečně začíná měnit.

 21. mas tam hodne ziveho :o) lidi, zvirata, kvetiny. ale ja celkem taky :o))

 22. [28] Ty to máš ve své mozaice přímo hazardérsky akční a adrenalinové, ratko.

  Ještě mě baví, že Zidane mi tam vytváří uprostřed mozaiky prostor, otevírá pohled jakoby dovnitř, na stadion.
  Alžírský Francouz s Portugalcem na německém stadionu… ten ethno rozměr mám teda hustej!

 23. … ale přímo a konkrétně se stadiony a sportovišti osobně nic společného nemám.

 24. Jak vidim Lisci mozaiku: Celoplanetarni (celosvetove) vnimani s hlubokym citem pro individualni odlisnosti.

  kosmopolita v lisci kuzi :o))

 25. kdyz jsme u toho adrenalinu, tak to je minulost :o)) To co vnimam je energie jako takova. Spousta energie v prostoru. citim jeji vibrovani, bzuceni, huceni. Stoupa ve me do nekontrolovatelnych vysin a vybiji se v pravidelnych (nebo nepravidelnych) sopecních erupcich :o))

 26. [26] já mám čas do dubna 2011, zkusím třeba Wikicommons. Akorát teda nevím, jak z toho udělám tu mozaiku, grafický program nemaje.

 27. Aha. No, to je fuk. Udělal jsem si jednu z Googlu (ale ne první stránku, tam byl třeba Grebeníček), ale to už není ono (a je to velmi osobní). Nicméně bylo to pěkné. A ten program si zapamatuju pro nějaké koláže pro někoho.

 28. >> Dělá mi trochu potíže oprostit se od foto-odpovědí na otázky

  mě ne, protože už nevím, který obrázek znamená kterou odpověď :-)

 29. [41] Aha – pivo je celebrita i vysněná dovolená, charakterizuje mne jedním slovem a barvu má taky moji oblíbenou… :-)

 30. [43] To byl “obecný příklad”, ne popis tvojí osoby.

  Ale dala bych si jeden obecný příklad…

 31. 44: takhle po ránu a v dešti? to radši vodku s kolou :-)

 32. Kdepak vodka; jedu na Holunderbeerensaft a Holunderblütensaft, na pivo a rum do Němec za Chrličem ohňů (Mr.Spitfire). Přisvištím sem po liščím způsobu za týden; pokud se nepřipojím od Chrliče. Prý už chystá červený koberec.

 33. Přála bych si, aby jednou kvůli mně muž chystal koberec… Běhoun, nebo ležák? Až k mým nohám rozvinující se červený běhoun je moc krásná výtvarná představa, uléhání na vysokou hustou vprostředmístnosťovou či předkrbní sytou červeň je představa ještě úžasnější…

 34. Liško, jak jsi u mě poznala že tam mám “dva starý dědky”, když si každej myslí, že druhej děkdek je ona?

 35. ad 47, Ru, no to já taky..i když teda nejsem si úplně jistá, jestli si neutahuješ..no to je jedno, tak budu klidně sama divná. No a jakej ? Nejdřív běhoun – pěšoun(ale ne na kilometry) a potom lehoun. A ani by nemusel bejt červenej ne ?

 36. To nevím. Ale na sex je červenej lepší než bílej nebo jakejkoli jinej. :-)

 37. Jó, kdyby ho jen bylo..!
  Podrobně vylíčím a na to potřebuju spoustu času.

 38. [51] Na sex je nejlepší ztopořenej… Nutná a v prostatě postačující podmínka. Bez ní je každej kouzelnej koberec na pendrek. :)

 39. aTeo, vis o tom ze se da i muze znasilnit? :o)) Ze nechce toporit ani zanic a presto mu to nepomuze. Topori se samo.

 40. [54] Co já vím? Viděl jsem dokument, jak to chodí v pornoprůmyslu. Když nepomůžou rozkuřovačky, nasaděj vakuovou pumpu, případně Viagru. Natáčecí čas je drahej a ti nádeníci si musej zasloužit žold. Když se jim TOTOPOŘÍ samo, tak bych ten stav bez váhání nazval “kvalifikací”… :)

 41. K mozaice:
  připadá mi sice, že nějakým způsobem ke mně sedí, ale nechápu, proč má tak divné barvy. Čekala bych víc červené, tmavě oranžové, třeba i khaki nebo tmavohnědou, trošilinku nachové-fialové, méně zelené, žádnou modrou (to odpovídá), žádnou žlutobéžovou (tu nesnáším a je jí tam moc)…
  … proč mám pozadí blogu vlastně béžové?? :-))

 42. 58
  to je tvoje podvědomí … :)

  A tak co? Byl koberec, nebo co? … chce to trochu Boulevardu!
  Tvoji čtenářové jsou v očekávání.

 43. 59:
  Jsem v zápřahu jiných činností. Chci se vynasnažit všecičko vypovědět a vadí mi, že na to budu muset vynaložit spoustu hodin (až je budu mít volné), že to nejde hned natošup, kdekoli kdykoli.

 44. [48] Já se to sice teda asi nedozvím, ale to neva. Nenech se rozptylovat od jiných článků, já v noci spím i bez toho, abych to věděl.

 45. 61:
  Co? Prostě mi ve tvé mozaice připadají jako dva staříci, takoví čarodějové, každý jinak. Vůbec mě nenapadlo, že je by snad to druhé byla žena. Ta by mi tam tak neladila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *