Povrchní slepičí téma nezaškodí

OSTATNĚ LIŠKY MAJÍ RÁDY SLEPIČKY!

I KOZIČKY?

Jaké oblečení je sexy a jaké antisexy?

Včera jsem šla po ulici v dlouhém kabátě, omotaná maxišálou, a když jsem míjela jakéhosi maníka, zakřičel zřetelně na celou čtvrť (ano, bylo to v Záběhlicích):

“Sexy ženská vypadá, ty vole, a jde v županu!”

Už bylo šero.

* * *

Jako sexy přitažlivé oblečení, ve kterém ženě leccos leckterý muž promine (např.pokud se potkají jako účastníci silničního provozu) se mi osvědčil přiléhavý vršek a sukně jakékoli délky. Asi aby ta linie přesýpacích hodin byla zdůrazněna. To platí pro dívky zcela chlapecké postavy nahoře i dole a stejně tak pro ženy kyprých tvarů, zdá se mi (a to může být tatáž dáma o několik let později). Pokud jde o volbu, zda si vzít šaty elegantní drahé, anebo laciné lehce vulgární, mužské pohledy přitáhnou ty druhé, naopak ženy si povšimnou elegance, rafinovaného střihu a kvalitního materiálu šatů prvních. A když budete v těch prvních, řeknou si některé soutěživější kolegyně, že jste kurva a získáváte výhody přes postel. Pro koho se oblékáme – pro muže, nebo pro ženy? Jestli se tedy chceme oblékat pro někoho jiného než pro sebe!

Jak s kozama? Teprve opožděně mi došlo, jak často muži čučí do výstřihů. Uvědomila jsem si to jednou (a i to už bylo opožděně:-) jako -náctiletá, když mi na stanici tramvaje nějaký chlap pořád koukal zezadu přes rameno, a přestala jedny hluboko vykrojené (ale nijak zvlášť) šaty nosit, leda přes tričko. A pak jsem na to nemyslela (taky jsem už častěji nosila v tom výstřihu navíc podprsenku…). Až když jsem si v roce 2006 s jedním mužem kupovala zmrzlinu a on pořád koukal zmrzlinářce na kozy. To jsem si teda všimla. Není to pro mě jako heterosexuální ženu moc pochopitelné, protože já na velkokozy nečučím, spíš odvracím zrak. Kozaté ženské, co je jim vidět ta čárka, ten žlábek, a kolem se jim vlní dva bachory, ty vždycky lituju, protože mi pohled na ně připadá vulgární. Říkám si: Ony za to nemohou, že vypadají tak sprostě na ulici za bílého dne. A ještě se musí pořád tahat s nákladem!

– Teď si vzpomínám, jak jsem se jednou polekala na Karláku. Jdu, koukám do země, co je na ní zajímavých věcí, zvednu hlavu a najednou úlek – něco se na mne řítí, něco obřího, pohyblivého, tsunami, co hrozí mne zavalit, povalit, pomóc. Nevěděla jsem, kam uskočit. To šla proti mně Halina Pawlowská.

Možná prsaté ženy mají radost ze svých ňader XXL, možná se pletu. A možná je to nedůležité. Já bych radost asi neměla. Natož ze silikonových koulí, které vypadají z každého úhlu a za každého pohybu stejně, brr. Díky bohu a přírodě za uměřené 75B! Takové 75C by bylo nanejvýš potěšující, ale výš už prosím ne! Ledaže bych byla tlustá jako koule; to bych potom chtěla mít velká prsa, aby moje figura měla ještě rozeznatelné ženské tvary.

* * *

Odbočila jsem někam do dmoucího se výstřihu od otázky, zda působí velkovýstřih s velkokozami sexy a na jakou část mužů. A žen. A na koho to nepůsobí vůbec. Úplně původní otázka byla, jaké oblečení je sexy a jaké antisexy. A proč si ten chlap na ulici myslel, že jsem sexy, když jsem byla v antisexy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Kožíšky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

89 komentářů u „Povrchní slepičí téma nezaškodí

 1. "Až když jsem si v roce 2006 s jedním mužem kupovala zmrzlinu a on pořád koukal zmrzlinářce na kozy."

  Mně připadá sexy ženská paměť.:-))
  Takto přesně datovat pohled na kozy a ještě cizí je fakt rajcovní:-00))
  Kterej to byl měsíc Liško?:-))

 2. no ja jsem bohuzel ten pripad s velkokozama a je to fakt utrpeni. pripadam si vulgarne, porad resim, co si oblect, aby na me nekdo necumel a jeste ke vsemu jsem hrozne mala, takze vypadaj jeste vetsi. Problem je v tom, ze ve vystrihu vypadaji lip nez bez vystrihu, to pak hrozne deformuje postavu a pridava kila. No ale nic nez uriznout se s tim neda delat, a to se mi nechce, takze se s tim jiz od puberty ucim zit a jsou horsi veci na svete, i kdyz pri koupi podprsenky si myslim, ze ani nejsou.

 3. já mám 80C, měla jsem i D a taky mi to bylo nepříjemné podobně jako Mag, teď už je to OK.
  Jinak když vidím ženskou s velkým výstřihem, ve kterém je vidšt vršek té čárky, tak jí do tohjo výstřihu – ač jsem tedy bez debat heterosexuální – koukám. Je to nějakým způsobem magnetický. A je vlastně úplně jedno, jak velká ta prsa má.

 4. Co se ještě dle mé empirie "osvědčuje" jako prvek vyvolávající příznivé naladění mužů, jsou holé paže a ramena (a zápěstí, ostatně) – hlavně Turci to mají rádi :))

  No a sukně ke kolenům a výše, spolu s podpatky, má něco do sebe, to je jasné.

 5. Aha, tady už jsou zajímavé komentáře!

  [2][3]
  To jsem ráda, že vás ty moje řeči nijak nemístně neurazily.Aha – ve výstřihu velká prsa vypadají lépe než v něčem až ke krku? Jo na tom něco bude! To mě nenapadlo, já jimi neoplývám.

  [1]
  To byl červen nebo červenec a bylo to v Polsku.

  A ten chlap, co mi koukal na tramvajovém ostrůvku přes rameno, to bylo taky v létě samozřejmě, u Žofína na nábřeží, na stanici sedmnáctky. Já jsem byla zrovna taky tak sedmnáctka.

 6. Napadá mě … moje máma má dóóst velká prsa, trojky nebo čtyřky, ale vůbec nevypadá vulgárně. Nikdy. To jsou věci.

 7. [2][3]
  Já myslím, že pánští čtenáři nad vašimi komenty (přinejmenším) slintají :-))

 8. Mám tu zkušenost, že o tom, co je sexy a co ne, rozhodují víc oči, které se dívají, než objekt. Pro partu ovíněných hochů může být sexy i shrbená babička vlekoucí dvoukolák.
  Osobně je mi oblékat záměrně sexy proti srsti, vadí mi, když se mi chlap nedívá do obličeje, ale na hruď (80C nebo 85B, taže normálka) a nechápu, proč bych muže měla lákat na tělo (jsem v tom asi divná), ale nemám nic proti u jiných, jen mi oku lahodí, když je to tak nějak přirozené a ne okatě vyzývavé.
  Jednou jsem pochopila, jak to mají asi muži. Byla jsem v obchodě, obsluhuje tam takový sympatický a hezký mladík, příjemný. Dokončovala jsem placení a najednou tam vstoupila taková ženština ….. a hned tam bylo dusno. (Nikdo jiný v obchodě nebyl.)Chemická blondýna, výrazná rtěnka, řasy jako vějíře (umělé), rty jak po botoxu, obepnuté tričko, ňadra dmoucí s výstřihem až … hloubky raději nedohlédnout, sukýnka byla taky jen jako aby zakryla půlky. Byla to oravdu pěkná barbínka, ale vyzařovala něco tak divného, že ač výrazně hetero, moc by nechybělo, abych to z ní neservala. Mluvila na něj takovým tím vysokým mazlivým hláskem ….. Ten kluk na mě upřel takový prosebný pohled, že jsem tam ještě zůstala a něco si prohlížela v regále. Na ni se ani nepodíval, sevřené rty a mluvil s ní jen na půl úst. Očima hledal mě, jako bych tam byla opravdu jako jeho opora. Když odešla, usmáli jsme se na sebe a já odešla taky. Nevím, co to bylo, ale to "dusno" si pamatuji hodně. Jestli by ji chudák musel znásilnit nebo ona znásilnila spíš jeho a on by se neubránil, kdybych tam nebyla, to nevím. Ale tak nějak to na mě působilo. :-))

 9. ad 8: už jsem našla v hlavě ten pojem "sexuální agrese", jo tak to mi vadí. V té ženštině byl velmi silný koncentrát.

 10. [8]
  Zvláštní příhoda!

  Já moc těchhle barbín nepotkala; vzpomínám si, jak jednou
  (Saule, bylo to v Radlicích :-)
  čekali lidi na chodníku na tramvaj a skrz rozptýlené čekající prošla velmi vysoká štíhlá kysličníkovka v minisukýnce, v bleděmodrém ještě k tomu (já tu barvu moc nemám ráda), v ruce držela svazek klíčů a trochu si s nimi cinkavě křečovitě pohrávala, jak odcházela a my koukali na to její pozadí, které se divně kroutilo.
  Ona šla totiž úplně křečovitě, chudák, a to vyvolalo zvláštní křečovitý dojem, že předstírá něco, čím není. Že se má za supermodelku superkrasavici, je si toho vědoma, kroutí vyšpuleným zadkem v minisukni nad hooodně dlouhýma nohama, jistá si tím, že je nepřehlédnutelná, a proot působila děsn uboze a pitomě.
  A ti chlapi to v tom smyslu okomentovali.

 11. … a nebyl to ten typ, že by si člověk řekl "Nojo, holka, má to těžký, taková vysoká nohatá nápadná, určitě na ni všichni čuměj a oslovujou ji; pak není divu, že když má projít hloučkem lidí, cítí se nejistě a jde z toho tak křečovitě."

  Ne, to byla kravka, která měla schválně kysličníkovou hlavu a schválně supermini a schválně kroutila prdelí, protože to asi pro ni bylo zrovna superdůležité.

 12. pry jsem sexy kdyz si umyvam vlasy v umyvadle.
  ale jinak jsem pokazde zabodovala v uzke sukni. V takove ty s rozparkem, ve ktere se nedaji delat dlouhe kroky, jen cupitat. A k tomu sacko tesne k pasu.

 13. jinak je moje zkusenost, ze kazdy chlap se podiva na zenskou s dmouci odhalenou hrudi na vysokychpotpatkach a obeplou sukni. Vsichni. A ani nemusi mit podpadky a tu sukni :o))

  Zazitek s fitka. Bylajsem tam s kamaradkou, zadnou extra krasavici, plnostihlou s prsama dopel G. To jsou osmicky nebo kolik.
  A jak jsme tam cvicily tak najendou bylo ticho, chlapi se prestali hybat a fascinovane koukali na tu moji kamaradku. TA se nenechala rusit. BYla zvykla. Vsichni na ni takhle cumeli. Cely zivot.

 14. a dotretice. Jelikoz jsem obdarena malo, obdivuji prsate zeny. Pritahuji me. Ackoliv jsem hetero, nedokazu z prsate zenske spustit oci. Je nadherna. Obdivuji prsate zeny. Furt rikam ze jsem chlap v zenske, ale homo protoze me vzrusuji muzi a spat muzu taky jenom s muzi. Ale krasne prsate zenske se mi moc libi. Zejmena kdyz jsou nahe. Kdyz si sundavaji podprsenku. A kdyz bezi a ty prsa se jim houpou. napadlo me ze je to asi bleda zavist. Protoze nic takoveho nemam. Tak jim proste tu krasu zavidim.

 15. Já myslím jak co a jak na kom, některým ženám velká prsa s výstřihy sluší, některým ne a nemusí to mít vůbec nic společého, nebo moc společného s věkem.
  Některé ženy, například Diane Keaton, jsou tak sexy i v roláku a dlouhém kabátě, že s nima nemůžou žádné přebujelé výstřihy soutěžit :-)

 16. to mod: to je pravda. hlavne si myslim, ze to je o vnitrnim pocitu te zeny, pokud je sebevedoma a srovnana sama se sebou, tak muze byt sexy vsechno. V mem pripade, kdy mi prsa porad vadi a resim je, tak to sexy neni, protoze ta nejistota je poznat. Sexy a nesexy neni o velikosti prsou, ale o tom, co vyzarujem. A Diane Keaton proste vyzaruje.

 17. a nechapu zeny ktere si nechavaji ta prsa dodelat umele. Umela prsa jsou jako umele kvetiny. nejsou nicim.
  Mala prsa jsou taky sexy :o))
  vim to urcite :o)

 18. [17]
  jasně že malý a hezký jde dobře dohromady! :)

  [15][16] Mod & Mag,
  Diane Keaton? Jdu si vygůglit.
  I v kabátě, říkáte, tak to budu celá já, když to říkal ten ožrala na ulici…

 19. … eee, no tak jsem ji vygůglila. A ta je sexy? Taková normální veselá paní? Mně připadá spíš sympatická než sexy (ale jsem ta heterosamice).
  Ovšem neviděla jme ji v pohybu, jen na fotkách. A pohyb dělá hodně. (Zdravý pohyb na zdravém těle :-))

 20. co furt máte s těma velkejma kozama???
  To je pověra z paleolitu,že se v nich ukrývá ….život:000
  Dneska už máme Sunar,takže dvojky(do dlaně) bohatě stačí.:-000
  Naučte se holky vařit,smažit,péct,…no a my…uvidíme co s váma potom dál:-000

 21. Liškota je velmi sexy, víc než veselá:-)
  A pokud jde o ta umělá prsa, jak říká ratka, tak i to je o pocitu, pokud má někdo pocit, že mu s nima bude líp, tak ať se ji nechá udělat, chápu to!:-))

 22. me to prijde ujete, nechat si treba zvetsit penis nebo prsa, nebo rty a implantaty pro muze na prsni svaly, nastrelovani vlasu, odsat tuk. to vse mi prijde malicherne. zejmena kdyz clovek vi, kolik lidi fakticky maji problem, treba po rakovine obliceje nebo jinych zdravotnich deformacich.
  A oni si delaji starosti se svym ptakem nebo kozama.

 23. no,Posuzování žen pohledem mužů je v mnoha případech podle chůze a přirozeného ženského postoje, podle vlastní imprintované předchozí zkušenosti s určitým typem žen a podle momentální behaviorální + společenské pozice, v jaké se muž v tu chvíli nachází.
  Jinak řečeno: jak se žena pohybuje, jak mu připomíná typ ženy kterou nosí ve své paměti a jak se cítí když svůj objekt pozornosti vidí v přítomnosti jiných lidí (Ž, M, D) přátel, nepřátel, konkurentů, manželek.. Jinak to bude když je opilý a jinak když je šťastný.
  Pozoruji, že tu komentátorky naznačily, jak se mohou fatálně mýlit u určitých mužů a zároveň se takřka na 100% nemýlí u jiných typů mužů. Lidem je přirozená afinita k tomu, v čem se sami nemýlí, co už mají prozkoumáno, tedy je větší pravděpodobnost, že se ženy více zabývají muži o kterých už mají jasno a tím méně doopravdy znají ty druhé… častokrát netuší, nebo ani nechtějí připustit že existují. Míněno v pozitivním, ale i negativním smyslu.
  Pokud jde o Lišku, už jsem se tu jednou vyjádřil, ještě dodám, že ve způsobu, jakým ženy neverbálně komunikují je většina toho podstatného. K jejich škodě tento fakt chápou jen velmi nezřetelně, častokrát naprosto opačně než jak by samy chtěly.
  veliká škoda.

 24. no,Posuzování žen pohledem mužů je v mnoha případech podle chůze a přirozeného ženského postoje, podle vlastní imprintované předchozí zkušenosti s určitým typem žen a podle momentální behaviorální + společenské pozice, v jaké se muž v tu chvíli nachází.
  Jinak řečeno: jak se žena pohybuje, jak mu připomíná typ ženy kterou nosí ve své paměti a jak se cítí když svůj objekt pozornosti vidí v přítomnosti jiných lidí (Ž, M, D) přátel, nepřátel, konkurentů, manželek.. Jinak to bude když je opilý a jinak když je šťastný.
  Pozoruji, že tu komentátorky naznačily, jak se mohou fatálně mýlit u určitých mužů a zároveň se takřka na 100% nemýlí u jiných typů mužů. Lidem je přirozená afinita k tomu, v čem se sami nemýlí, co už mají prozkoumáno, tedy je větší pravděpodobnost, že se ženy více zabývají muži o kterých už mají jasno a tím méně doopravdy znají ty druhé… častokrát netuší, nebo ani nechtějí připustit že existují. Míněno v pozitivním, ale i negativním smyslu.
  Pokud jde o Lišku, už jsem se tu jednou vyjádřil, ještě dodám, že ve způsobu, jakým ženy neverbálně komunikují je většina toho podstatného. K jejich škodě tento fakt chápou jen velmi nezřetelně, častokrát naprosto opačně než jak by samy chtěly.
  veliká škoda.

 25. ten druhý smažte, připojení stojí za prd, tak proto.. sorry.

 26. Víš co, Liško, co mě napadlo, že to dělá? Sebevědomí. Ženské sebevědomí. (a mužské taky, zase v případě mužů, samozřejmě) Když ho žena má, tak může vypadat jako žehlicí prkno nebo jako Halina Pawlowská nebo jako kdokoli mezi nimi a je přitažlivá i v pytli. Myslím, že to ženské sebevědomí, určuje pohyby, gesta, celkové vyzařování … a úplně nejvíc pak rozhoduje, kdo je sexy a kdo ne, i když mají stejné fyzické rozměry, mohou být i stejně oblečeny, nakonec.
  – Si pamatuji, když jsem šla z nějakého povedeného randete, tak jiní muži, co si mě normálně ani moc nevšímají, na mě reagovali velmi hladově nebo obdivujícně – a fakt jsem si nezapomněla nic zapnout. :-) Nemáte někdo podobnou zkušenost?

 27. Je to jednoduchý.
  Když chci být sexy, jsem. Když zapomenu být, někdy jsem a někdy nejsem. Záleží, jak moc jsem unavená nebo měco bolí.

  Na oblečení záleží, ale zdaleka ne tak, jak si myslí ženský.
  Ani na velikosti prsou.
  Ty (stejně jako to oblečení) stačí mít a umět je nosit. Na drahý sexy oblečení nemám peníze, vkus, čas, jsem na luxusování se pohodlná. S sebou nosím nulky až jedničky (ale ty jen sem tam, když přes vánoce přiberu a před měsíčkama mi ještě trochu naběhnou) – a do výstřihu mi čuměj všichni. I do toho nevyhloubenýho. Čuměj na křivky toho, co si můžou představovat. A co jim nebráním si představovat.
  Když se otočím, čuměj mi na zadek.
  Mám z toho radost, protože oni taky, a je to krásná symbióza. :-)

 28. ad 23,24: TS, moc dobrý. Ale asi tomu nerozumím přesně, potřebovala bych nějaké příklady, abych si ověřila, jestli jsem pochopila správně. Zajímavé podněty.

 29. Lenko,příklady… muži za které se odvažuju hovořit (tedy ne všichni!) hodnotí uvolněnost gest, plynulost pohybu a sebevědomou lehkost. Ne frivolnost, nebo lascivitu.
  Do záňadří nebo i jinam se zakoukají vždy, když jim to udělá drobnou radost a zároveň jim to neuškodí z udržení komunikace s tou ženou. Když jí to nevratně neokrade o pocit soukromí. Pokud by tím vážně utrpěla další komunikace, takový muž si dá velký pozor, aby se tam nedíval.
  Dost zjednodušené je prohlašovat, že jakýkoliv oud, nebo orgán je na postavě sexy. Nesmysl. Oči nejsou samy o sobě sexy. Tím méně zmalované bulvy. Prsa jen některá. Ale je přitažlivé pozorovat výraz tváře, když se žena přestane na vteřinu ovládat. Když si myslí, že nemusí být pod úpěnlivou sebekontrolou. Když jí ovládnou čisté emoce, byť jsou jen vnitřní. Mužům vadí, jak určité ženy křečovitě zachovávají své Status Quo – o kterým si MYSLÍ, že je to nejdůležitější co mají. Idkyby byla žena naprosto mimo mísu, dezorientovaná a vylízaná, stejně bude někde v sobě mít nutkání zachovat si za každou cenu tohle pošetilé dekórum. To má snad od dětství vtloukané do hlavy, nebo nevim odkud… Možná si myslí, že to je zbraň slabších. (omyl, muž je v interakci tím slabším, častokrát o tom nikdo ze zůčastněných neví) … A to sebeprezentování fasády je některým mužům velmi odporné, někteří tím až pohrdají nebo je jim to jednoduše směšné.
  No, a pak tedy je neuvěřitelně sexy, když žena přirozeně, nebo spíš bezděčně, toto vyumělkované status quo ztratí, odhodí pancíř a odhalí se. Stačí vteřina. Pro tu chvíli by muž zemřel touhou.
  Místo toho však ženy pečlivě budují své staus quo ženy s velkým "Ž" …tu zkušená životem, tu opatrná, tu cynická… a poprsí nebo jiné cosi jim k tomu pouze slouží, některé k tomu přišly opravdu jak slepý k houslím.

  Komunikace očima je samostatné téma. žena ostentativně uhýbající očima, záměrně nevidící je 1) okamžitě vyhodnocena jako zakomplexovaná, předpojatá neupřímná mrcha těmi muži, kteří o ní měli doteď to nejlepší mínění a 2) naopak vyprovokuje dosud pasívní zmrdy a idioty k aktivitě, které by se nedopustili, pokud by žena komunikovala očima úplně normálně. Výsledek je přesným opakem toho, co žena chce. co k tomu dodat… radši už nic.

 30. TS (hurá, máme tu muže s názorem),
  [25] komentář se mi líbí, je takový živý, takže ten tvůj předchozí tam klidně nechám dvakrát a je to :)

  [29] Pěkně se to čte, pěkně!
  A to klopení očí může být ještě něco jiného: třeba kdxÿž se ocitnu blízko černocha, nekoukám se mu do očí. Protože moje zkušenost je, že černoši velmi rychle, bezprostředně a na naše strnulé normy slušnosti až nezdvořile oslovují cizí ženu, dávají se do hovoru, buď si prostě chtějí pokecat, anebo ženu někam pozvat – a pak se jich zbavuj!

  Takže v blízkosti černochů, hovorných ožralů a týpků, kteří jsou už na dálku rozpoznatelní jako oslovovači vlezlého typu (oslovovači jsou i nevlezlí, nic proti :-), klopím oči, začínám si číst atd. Jako prevenci.

 31. … černoši jsou pro mne přitom hodně sexy, musím dodat :) Kdybych si chtěla s nimi něco začít, jasněže oči klopit nebudu. Jenže s černochem, co žije v Čechách, si nic začínat nebudu, protože nemám zkušenost, jak snadné nebo těžké je se ho pak zbavit.

 32. [26] Lenko,
  podobná zkušenost se stále opakuje :). Přesně tak – jakmile jsem nabuzená erotickým směrem, už to jede. Jednou jsem se úplně zděsila, nějaký Němčour uprostřed přechodu pro chodce na mne něco volal nebo mlaskal či co, vzápětí další muž a po pár krocích koukám – proti mně jde mladík a rozpřáhl do široka náruč. To jsem se teda už dost lekla. Pak se ukázalo, že jen zjišťoval rukama, jestli prší :-)))

  (Saule, stalo se to na Karláku.)

  Takže jo, sebevědomí to dělá a souhlasím, když píšeš "ženské sebevědomí", protože mít super sebevědomí v úplně jiné oblasti nefunguje, musí to být sebevědomí erotického druhu.
  I když … když jsem šla od maturity (sebevědomí vědomostní), oslovil mě nějakej Slovák … jenže já zároveň měla sexy šaty. Tak těžko říct :)

  (Saule, to se stalo ve Vršovicích, blízko stanice Otakarova.)

 33. ru [27],
  mně se ten tvůj zadek taky dost líbí.

  Jo, na oblečení záleží, ale jinak než po žensku – vůbec nejde o cenu, stáří, módní hit, ani o kvalitní materiál nakonec ne. O střih jen velmi zhruba – čím jednodušší, čitelnější tvary, tím líp, žádné deformace. Prostě nezrušit pas – neposunovat nic nikam, nezakrývat vlastní tvary nějakými zcela jinými, buď nezakrývat vůbec, nebo v souladu s tvary :)

 34. ad 29: Děkuji, TS, hezké povídání, moc hezky se to čte, a myslím, že je to pro nás ženy hodně zajímavé, i když … asi dost individuálně zabarvené. (Takže bychom potřebovali více takhle otevřených a dobře komunikujících mužů, abychom se o sobě něco dozvěděly). Jinak ale nevěřím, že je těch naškrobených žen tolik, jak naznačuješ. Pár jich znám, ale jinak většinou se setkávám s ženami (podle mého měřítka) normálními, víceméně přirozenými ….. teď jde o to, v jaké se pohybuješ společnosti …… ale o to tu nejde …… každopádně díky.

 35. stále si myslím, že nástroj pro řízení komunikace jak pro muže, tak pro ženy nejsou oči, ale asertivita. To je souhrn více schopností: řeč, postoj těla, bystrost v úsudku, ochota nacházet konstruktivní řešení v interakci a nakonec i ty oči a otevřenost.
  Na druhou stranu je skutečně nutné mít praktickou zkušenost, nestačí teorie, nebo babské rady "takle to dělej děvenko, tak si každýho namotáš na prst, dej na mý slova" …
  Mě se stalo, že jsem byl sbalen na velmi obyčejném místě za 5 minut homosexuálem a šel s ním… na pivo. Ke zklamání čtenářek (že…) se nic dál po pivě nedělo, jen jsem mu musel ujasnit o co jde jemu a o co nejde mě. Z události jsou 2 poučení: On byl perfektně vybaven (opět čtenářky zklamu) … zkušenostmi s navazováním kontaktu. Proto se mu to povedlo. Já jsem pak vyvinul úsilí dostat se z jeho sevření (pochopitelně obrazného) a rozloučili jsme se a šli každý svou cestou. To je veskrze dobrá zkušenost.
  Nepochybuju, že jsou ženy, které tuto zkušenost s muži mají za jedno léto asi 250x. Já ji měl jednou za život.

  Prevence četbou pro určité (ty nejvlezlejší) oslovovače NEFUNGUJE. Naopak, je to vynikající záminka. Liško, nechce se mi věřit, že to nechápeš.

 36. Já si myslím, že oblečení dělá sexy především fakt, jak ho dotyčná nosí, jestli ho umí nosit… Některá holka mi přijde sexy v minisukni a krátkém tílku, jiná mi přijde vulgární až směšná. (Já osobně bych si třeba v mini nepřipadala sexy, ale jak debil, a myslím, že by to na mně bylo poznat.) Jiná ženská je zase nádherná a sexy v dlouhé sukni a kabátě, jiná v tom vypadá jako šedá myš. Ale těžko říct, jak na to koukaj chlapi;o)
  Osobně jsem nějaký ten střed, už nemám všechny sukně a šaty po paty, ale žádnou miniskuni taky nevlastním. Dávám přednost hadrům ke kolenům a provokuju punčochama;o) A docela to funguje;o)
  A jinak mám velikost 65A, takže nemusím řešit problém, jestli je čárka mezi ňadry sexy nebo vulgární, protože žádnou nevytvořím:o) Ale jelikož jsem i jinak drobná, tak v tom žádný defekt nevidím, problém mám snad jenom s tím, že když má oblečení dekolt a není v XS, tak ho prostě mít nemůžu, protože mi ten výstřih začíná pod prsama.

  A ač hetero, tak na hezkou ženskou se podívám ráda, klidně se i přiznám, že když venku vidím nějakou pěknou, tak na ni čumím jak chlap. Ale velká prsa se mi nelíbí, maximálně tak do C, i když by asi měla, když sama žádný nemám:o)

 37. [35] Já neřekla, že to nechápu, já dodala další možnost.
  A četba funguje na odrazení – samozřejmě ne, když vytáhnu ostentativně knihu, rozhlédnu se nápadně kolem sebe, usměju se na někoho s výrazem "Kuku, cukrouši, zeptej se mě, co čtu" a pak se cukrblikově podívám do knihy a šilhám od ní po chlapech (teda neměla jsem použít ich-formu, protože to na mě vůbec nesedí :-))

  Ale s výrazem "dejte mio všichni pokoj" vyndat knihu, zatvářit se otráveně a začít číst a nekoukat kolem sebe, to ničí pozornoist nepřitáhne, ne?
  Případně můj způsob – číst ihned po vstupu do dopravního prostředku a každou chvíli vlivem rozlétaných myšlenek rozdychtěně zazírat očima doprázdna jako mimoň a pak zas čučet do knihy. To sice možná pozornost přitáhne, ale nepůsobí to extra sexy komponovaně :)

 38. [29]
  Jinak taky moc vyumělkovaných žen s maximální sebekontrolou, strnule předstírajících strnulost, neznám. Nevídám. Asi tě nějakým způsobem upoutávají, že jich tolik vídáš kolem. :)

  Znám jen pár, co jsou takové částečně. A s těma se nebavím, protože mě nezajímaj, takové kamarádky nevyhledávám. Ale třeba jsou v soukromí úžasně rozjeté, kdo ví.

 39. [38] to není popis strnulosti, to je popis sebeprezentace. Stylizace. Stylizace jakékoliv, tedy včetně zaujetí nějaké umělé role. Budování svého obrazu o sobě, který je jiný než ve skutečnosti sama je.
  Někomu to může vyhovovat, protože chce být stylizován, manpulován klamán a oblouzněn představami o modelu reality, nikoliv o realitě samotné. Oblbnut makeupem, nebo "jsem veselá a hravá"

  Některé dívky mají vnuknutý pocit, že jsou v neustálém genderovém boji, že se musí vyhraňovat proti mužům v jejich přítomnosti a tím že u nich obstojí. To je tragický omyl. Jen z nich dělá typ, který bych popsal jako "studená píča" .

  Pro mne je i odtažité když dívka dává najevo jaký je machr jen proto, aby dokázala svou rovnoprávnost, nebo dokonce parciální či úplnou nadřazenost.
  A to je zrovna nedávná zkušenost: stručně řečeno: děvče se profesně realizuje v jakési mužské oblasti tvorby, patrně bude i velmi schopné a úspěšné. Nicméně má jakýsi komplex, tak to v nejbližší příležitosti dává najevo – velmi neomaleně až obhrouble. Větou oznamovací: "nejsem pitomá, počítám že jsem schopnější a rozumím něčemu líp nez ty" …
  Ta slečna nepochopila, že diskuse nebyla o tom, kdo je méně pitomější než druhý, (mezi muži ekvivalent kdo má větší péro) ale o předmětu diskuse který byl čistě pragmatický. Dosáhla tím pouze toho, že si o ní nemohu myslet nic lichotivého ani na úrovni profesní, ani na úrovni lidské (muž-žena). Prostě "genius", jen co je pravda :)))

  Takže abych se vrátil k tématu. To co tu sděluju, na mne rozhodně sexy napůsobí. To jak zde probíráte téma šatů, či poprsí, taktéž není "number one" v žebříčku sexuální přitažlivosti.
  Pokud zralý muž touží po tom, aby byla žena odhalena, není to proto, aby ji nenávratně pokořil a zadupal v prach, ale aby s ní emočně (v tu chvíli třeba) splynul.. aby si užil společné radosti. Klidně jen na těch pár vteřin. Ale bude to jen opravdově živé, ne stylizované divadlo.
  A jestli pak jde o splynutí i jiné fyzické, to je věc vůle, zájmu i dohody, ale rozhodně k tomu nedochází když nedojde alespoň jedinkrát k tomu předtím.

 40. No dobrá – ale stejně takové ženy neznám. Nepotkávám, naštěstí.
  A připadá ti, že se toho tolik dá předstírat a stylizovat? Já myslím, že moc ne a že se to ani tolik neděje (ale musím opět konstatovat, že mezi lidmi, co já znám, se to neděje).

 41. …jestli ty je, TS, něčím nesereš a ony tebe, tím by se ta četnost a významnost podobného vzorku vysvětlovala :-)

 42. 42:
  já mám podobné zkušenosti jako TS a přitom je nemyslitelné,aby tak milý a laskavý člověk jako já někoho někdy nasral.:-00

 43. [43]
  Prosím vás, jaké to potkáváte ženské? Nebo popisujete právě jen ty, na které koukáte, protože přitahují pozornost nevhodně víc, než jiné?

 44. … ale je to dobré; aspoň se člověk doví, jak může muž pozorovat ženy a jak je snad i typizovat.
  Zevnitř z ženské skupiny se to jeví jináč, my koukáme na sobě vzájemně na jiné věci, asi.

 45. 39:
  "Nicméně má jakýsi komplex, tak to v nejbližší příležitosti dává najevo – velmi neomaleně až obhrouble."

  k tomu bych jen podotknul,zaplaťpánbů za tak snadno odhalitelný vzorek krávy.
  Ženy jsou v maskování svých komplexů mistři a dovedly to k takové dokonalosti,že většinou nakonec uvěří,že žádné nemají a touto sugescí pak obtěžují své okolí a hlavně nás,důvěřivé a chápající muže.Vzepřít se není jednoduché ale věřte,že odhalit v naoko příjemné a okouzlující ženě krávu je stejně vzrušující,jako ji pomalu,pomalinku svlékat.

 46. ja se samozrejme v ramci sebereflexe hlasim ke vsem popisum vzorku TS i SAula.
  Oni to ti muzi nemaji lehke :o)) Uprimne je lituju

 47. [42] seru-li někoho něčím, je to vítaná zpráva (víc než signál ignoruji tě), pak jen zbývá aby mi sdělil, čím. Ale k tomu častokrát ani nedojde. To je pak těžká věc. Toužím po tom aby jste mi řekly čím vás seru, dámy… (symbolická výzva) vy tady odpovídat nemusíte, neb mě neznáte. :)

  [41] buď ráda. Nejsem z toho nadšen. Nevím co vše se dá předstírat, ale pozoruji to. Pokud se mýlím – a to lpění na vlastním neohrozitelném statutu quo není nános na čisté duši, ale skutečným chováním – o hrůzo! To snad ani nechci domyslet. :)

 48. [48] TS, :)

  [46] Saule,
  mně nikdo neobtěžuje ani svými komplexy ani přetvářkou. A kdyby jo, tak vím, že ho mám od té chvíle ignorovat a je to.
  Pokud to není blízký rodinný příslušník či blízký kolega… Chraňbůh!

  Mám asi štěstí. Hlavně ať to vydrží.

 49. oprava: mně bez n. Ale to je fuk, překlepů ještě bude…

 50. to je ale Liska protrela! muzu se nekdy objednat na skoleni? :-)

 51. ad 41: Já běžně takové ženy také nemívám ve svém okolí, ale vím, že existují. Pak je otázkou, proč právě tyhle ženy (a je jich podle mne malé procento) jsou v zorném poli TS a jemu podobných. Proč právě s nimi chce třeba "emočně splynout" (moc hezký termín, píšu si, s dovolením). Mám kolem sebe takové ty kamarádské typy, co možná nepůsobí možná zas tak moc vyhraněně eroticky, ale rozdávají úsměvy a dobrou náladu na potkání. Jenže ty nejsou asi dost záhadné a přitažlivé jako – s dovolením opět použiju pro jednoduchost termín – "škrobenky". Myslím, že ta škrobenost je jen druhou částí téže mince.

  ad 39: Ta žena, co se ohradila slovy "nejsem pitomá, počítám že jsem schopnější a rozumím něčemu líp nez ty" třeba reagovala jen na tón hlasu, který muži spíše opominou, ale ženy jsou na něj citlivé. Cítila v něm jakési ohrožení, no, tak se ozvala. Nepovažovala bych to za nic tak strašného (ale neznám situaci), gentelman by se v klidu jen usmál, řekl by, že o tom nepochybuje, ale že řeč je o něčem jiném. Ona to má žena mezi muži pracovně dost těžké, ale to asi lze pochopit jen v ženské kůži. Tam se právě dobře začlení ty kamarádky, ale za tu cenu, že působí poněkud asexuálně.

 52. [51] protřelá právě nejsem. Proto to předstírám tím, že si říkám maskovaně Liška Mazaná :)

 53. je zvlastni ze nikdo se nepretvaruje, ale nakonec se zjisti ze prece jo. Zeny se obecne vylepsuji. Jsou prijemne, mile, neprdi a nekrkaji nahlas a celkove se tvari jemne a decentne. Dokonce si nekdy i namaluji oblicej a ucesou uces na hlave.

  Uz jenom ocekavani muzu je nuti hrat roli. Aby byly nezne a ciste. Takova ta poupata jemna. A pritom je zenska uplne stejne hnusna jako chlap. A cim je starssi tim vic je to poznat. nakonec uplne splynou v jedno.

 54. a muzi? ti maji problem v momente, kdyz chteji najit zenu svych snu. Vyhlidnou si nejakou co se jimi libi, a po par setkanich zklamani: kurna zase krava

 55. Skvělé téma, skvělé komenty.. hned mám o cosi lepší náladu. Patřím k těm, co se na pěknou ženu rády podívají (dokonce mi vyčítali, že radši než na pěkného muže) :-) proč neuznat, když je ženská krásná? Jsou ženy, co jsou prostě sexy, jsou ženský, co jsou krásný.. znám i pár,co mají oboje.. a co už je hotový zázrak, když je k tomu ještě inteligentní a milá..

 56. Ale Radko, já se veřejně přiznám, že neodpovídám tvému popisu žen – PRDÍM!

 57. Ru, to snad každý, i ten kdo říká, že ne :)
  Jinak, taky jsem si kolikrát řekla, to je pěkná ženská, ta má šmrnc a ráda se na ní podívala.
  A pak jsou ženský, co třeba hned nezaujmou, mohou mít i sto kilo, a k tomu ty nulky, ale je v nich něco, co z nich vyzařuje a můžou tím být zajímavější víc, než okoukaný typ panenky.
  Tyhle jsou mi sympatické tím, že i když jsou ve společnosti škrobené panenky, nenechají se proto nikam zahnat a jsou jaké jsou.

 58. moc hezký článeka moc hezká diskuse
  ***
  mohl bych napsat další oduševnělý komentář o kráse, přitažlivosti či charisma té či oné
  ***
  ale já jsem řekl NE!!!
  ***
  mně se prostě líbí velká ňadra

 59. Ňadra neňadra – taky se přidám k ženám, které koukají na ženy. Ale na ňadra snad až na úplně posledním místě. Pokud chci, aby mé oko spočinulo na někom pěkném, nebudu koukat na chlapy. Na ulici a v tramvaji koukám mnohem víc na ženský!
  – Taky kvůli konkurenci, abych byla v obraze, co se nosí a tak.

  Nejradši ale koukám na staré paní, odmalička. Jsou takové různorodé a je jich hodně :). Starých dědků venku tolik vidět není a ani na nich nic zajímavého (napohled) nebývá; jen výjimečně.

  Jo a dost mě baví koukat na ženský a komentovat je spolu s nějakým mužem (může to být táta, kamarád, partner, to je fuk) – říkat, co se nám na nich líbí a jak to působí.

  ratčino [54 [55] jsou bezkonkurenční komenty! Chachááá.

 60. Jé – cestou domů mě oslovil muž:
  Blížila jsem se k mladíkovi s pejskem a viděla, že na mě nějak kouká a VĚDĚLA jsem, že mě osloví. To bylo poznat. Ještě fikaně počkal, až poslední postava odkvačila a zůstali jsme jen my dva a autobusová zastáb¨vka. Tma, nikde nikdo, ideální podmínky k oslovení.
  "Dobrý den," nojo, já to věděla.
  "Máte rozbitou botu…"

  Nojo, nebyla rozbitá, ale rozepnutá a dlouhý kožený pásek jsem táhla po zemi a pán se lekl, že si ho přišlápnu a přizabiju se. Tak mne gentlemansky upozornil.
  Poděkovala jsem mu.
  A nebyla rozbitá, ta bota, jen rozepnutá! Rozbitá už nebyla, protože jsme ji předtím dnes v práci zašila – praskla totiž a 5cm díra mi znemožňovala chůzi sněhem a foukalo mi na palec.

  Tak tak jsem na tom byla dnes s oslovováním cizím mužem a sexy botou :-)))

 61. ad 61: :-))) není nad upřímnost

  ad 54: si myslím, že být sexy je výmysl modního průmyslu. Naše prababičky běhaly bosky v dlouhých sukních, nenosily podprsenky, nemalovaly se, nechodily na žádné plastiky, neholily se a byly mnohdy zatraceně přitažlivé, skoro všechny. Své obdivovatele si našly snad i ty kníraté. A najednou vymýšlíme kdovíco a porovnáváme si poprsí a vytrháváme kdejaký chloupek, malujeme si na sebe barvičky a některé z nás nosí i sukně a podpatky, ve kterých nemohou ani pořádně chodit ……. pak jsou logicky napnuté, nervózní, neustále naštvané. Kde to skončí? Budeme všichni za chvíli umělí a dokonale vysoustruhovaní, namalovaní, chemicky dostatečně ošetření? Je to veliký odklon od přirozenosti. Zbytečně. Teda ne zbytečně pro všechny. Některým tečou na konta z toho veliké peníze.

 62. ad 63: vida, jak jde na to Liška mazaná! Nezapne si botu. A když se princ nesehnul, aby sám botu (střevíček) zapnul, nebyl to ten pravý, to dá rozum. :-)

  Já zas shledávám neobyčejně přitažlivými muže s malým štěnětem. To se k nim vrhám naprosto nepokrytě až zběsile a vyptávajíc se na štěňátko, jeho věk, rasu a jiné podrobnosti jej drbu a za chvíli zjišťuji, že nedrbu jen psa, ale i toho pána … Fakt. Už se mi to stalo několikrát.
  Ale to sem nepatří, když se bavíme o sexy ženách, omlouvám se.

 63. Ahoj LiškoAhoj Liško :) Vtipný článek, příjemně jsem si zase po dlouhé době početl. Já se snažím ženám na ňadra dívat potají a stydím se za to, ale říkám si, že svět je plný krás všeho druhu a pokud dámě nezpůsobím trauma, snad se toho moc nestane :) Stejně jako se rád podívám na ladnou tvář a smyslné oči :-) Měj se krásně a někdy navi :)

 64. [66]ahoj,
  od tématu:
  právě jsem si přečetla tvůj článek o Coelhovi a dost souhlasím. Texty, jako píše on, mi jsou taky podezřelé – rady a citáty a navíc literárně úplně… no prostě to není spisovatel.
  (nepíšu komentáře tam,kde je k tomu nutná registrace, vždycky mě to odradí; proto tady)

 65. … jakoupak kazatelskou přednášku a rady by asi pronesl P.Coelho (= malý králík) na téma sexy oděv…

 66. Ale dyk to tu píšou chlapi i ženský, že být sexy vůbec není o trhání chloupků, malování se nebo vůbec jakýmkoli jiným plnění noirem… :o)

  Sexy není výmysl průmysl, sexy je – teda myslím – od slova sex, tedy sexy je ten, na koho se ti druzí koukaj a napadá je… :-))

  Takže – proč ne nenamalovaná, bosky, v dlouhý sukni a bez podprdy? (To poslední spíš právě naopak, ne?:-)

 67. Jojo, sexy je zenska na kteru se podiva chlap a hned ho napadne…
  A ta zenska muze mit i vytrhane chlupy uplne vsude a nemusi.
  Podle me existuji i zmalovane prisery, ktere jsou sexy a pusobi na muze. Zalezi podle me na tom, zda muz ziska dojem ze by to slo. A zrovna s nim. Protoze zrovna on je uzasny a nejlepsi.

 68. ad 69,71: Aha, jo ták, tó jo. Já tomu dřív moc nerozuměla. – Tak to nemám strach. Ono chlapy pořád něco napadá ….. :-) A když časem napadat třeba přestane, si budeme povídat, to je taky fajn. :-))))

 69. Prsa lecjakájsou pěkná. Ale chlap, co analyzuje a svléká, aby našel krávu. Tam snad radši skutečně klopit raketu :D.

 70. ad 73: jsem právě objevila, že všechny sexy už dávno jsme! :-) (Jenom někteří muži mají větší, jiní menší představivost. – A někdy se my ženy chováme a strojíme tak, aby bylo jasné, že nemáme na "to" náladu.)

  Jinak jsem si s láskou a úsměvem vzpomněla na svůj spolupobyt s dvěma dvacetiletými děvčaty na pokoji v rámci dovolené. Byly hrozně legrační. Obě postavou naprosto dokonalé řešily každé ráno minimálně hodinu, které tričíčko a kterou mikinu k tomu a že tyhle džíny se k tomu neohodí, že si musejí vzít ty druhé ale vlastně že ta podprsenka vylézá z tričíčka, tak zase celé kopletně převléct ….. Denně se tak pětkrát (opravdu pětkrát!) kompletně převlékly, než jsme mohly jít ven. Veliká legrace, milá. A přitom byly tak krásné, že každému bylo jedno, co mají na sobě, všechno bylo moc hezké. Moc jsem si to užila.

 71. 77. vetsinou ji to docvakne dost pozde :o))) kdyz kouka na fotky z mladi a rika si. Sakra, to neni mozne! jak mi to sluselo :o)) A rekne si to pokazde tak dvacet let zpatky. V 70 si to rikne kdyz koukne na fotky v 50 a v 90 kdyz koune na fotky v 70.

 72. Teda holky… :-))))Bohuzel nemam cas si to docist cele, jedu na prase (Saule – do Radotina), ale zaujalo me to s tou hereckou, ona je podobna tehle herecce http://www.imdb.com…me/nm0000298/
  z nejlepsiho serialu vsech dob.
  A s Rulisou [27] plne souhlasim :-))

  Dal jsem nedocetl, ale jeste prijdu, ty vase kozy si nenecham ujit :-)

 73. [79]
  Jo, roji, přijď po praseti. A jaký je nejlepší seriál všech dob a jaká je ta herečka, sexy?

 74. Listicko, serial se jmenuje Boston Legal (Kauzy z Bostnu), davaji ho na Prime v poledne kazdy den a tim mi znemoznuji jakoukoliv denni cinnost :-) TRvalo mi asi 20 dilu pvrchniho sledovani, nez jsem pochopil, ze je proste NEJLEPSI, ze IT crowd je proti tomu odvar a Mek Bilova cajicek.
  A ta herecka tam hraje babiznu Schmidtovou a hraje ji moc dobře. Nekdy vypada silene sexy, nekdy jako carodejnice – jak to vy zensky umite :-)))

  JInak pred par dny jsem slozil basnicku o kozach, precist si ji muzete tady:
  http://www.flickr.com…23431052128

 75. No dobrá.
  Mám ráda jen dva seriály: Taková normální rodinka a Přátelé, když už mám volit z amerických.

 76. Jo a Professionals, protože je to takové tendenční, s různými Banánistány a špióny z východního bloku a protože tam Bodie a Doyle nosí kostkované bundičky a jezdí v autech po Londýně.

 77. Prsa 75F říkají, že žlábek ve výstřihu je ještě fajn, opravdová hrůza je, když se prsa těhle velikosti rozloží podél hrudníku, jedno vpravo a jedno vlevo… To už radši žlábek! :) Ale do výstřihu už mi dááávno nikdo nekouká, většinou ho zakrývám dítětem. ;)

 78. Klid, jen co odložíš dítě, zas budou koukat. :-)

 79. Do výstřihu těhotným a kojícím je náhodou radno koukat, protože mají krásně vyvinutá poprsí!
  75F, to musí být víc než 100 cm přes prsa při štíhlém hrudníku, ne? Ooo.

 80. Tak jsem pročetl celou debatu, na oči pomalu nevidím :) Jeden citát říká " Není nehezkých děvčat, to jen chlapci mají málo piv"
  No něco pravdy na tom asi bude, ale to zdravé sebevědomí je asi spolehlivější. U některých žen poznáte z pár gest nebo po jedné větě jejich nejistotu.. naopak z některých vyzařuje jakási sebejistota, ale ne hraná, ne póza, prostě to jde tak nějak z jejich povahy. Takže ano, někdy na výstřihu nebo objemu v něm nezáleží, jindy je to jediné, co zbývá..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *