Tak svoje knihy nebudu vyndavat z beden

DOUBLE KOMIKS

No komiks … spíš texty psané v bublinách:

komiks komín

komiks letadlo

Už jsme domácím oznámily, že půjdem o dům dál (ne, jen o jeden ne!) a pokusíme se za sebe sehnat do Záběhlic důstojné nástupce. V Horoměřicích máme dohodnutou rezervaci.

Jsem žádostiva, jak tohle stěhovací období dopadne. Stěhování evidentně vyvolává další stěhování. No potěš Lišku!

SOUVISEJÍCÍ KOMIKS:

1. Potřetí totéž jinak (kam se vrtnout)

2. Na přelomu roku (dohodnuto)

3. Kam s nimi (s knihami)

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

87 komentářů u „Tak svoje knihy nebudu vyndavat z beden

 1. Vyprávěla jsem o horoměřické nabídce pár vrstevníkům a všichni řekli, že jsem se zbláznila a až mi budou nad hlavou hučet letadla, zblázním se už úplně.

 2. V horoměřicích sou LETADLAA litaji proklate nizko. Nekomu to vadi, mymu znamymu, co tam ma novej barak, nikoliv. Ale je tam docela pekne.

 3. Prusvih :-)Aha, zacal jsem psat jeste nez jsem to docetl :-)))

 4. Na letadla se dá možná zvyknout jako na vlak, nevím. Podezřelý je mi spíš to, že se ve všední den nemá trajdat po domě. Co když budeš mít chřipku? Tak to nebudeš moci jít ani do koupelny nebo si uvařit čaj? Co když budeš mít jinou pracovní dobu? To tam, kde bydlíte, má někdo kancelář nebo co? Opravdu to v těch Záběhlicích tak smrdí? To jsi necítila předtím? Není to nějaká sugesce vyvolaná slečnou spolubydlící? Nějak mi (ona) nevoní….. :-) se omlouvám, neznám ji, ale … mám z ní trochu divnej pocit.

 5. [3]roji,
  lepší psát dřív, než člověk dočte, než třeba ejakulovat dřív, než … :)
  Sorry za oplzlý koment, nějak mě to napadlo.

 6. Ty jo, lištičko, no teda nevím..bydlím za Prahou, ale je to dál než bys byla ty, Vlak jede na Masaryčku nebo Hl. nádr. každou půlhodinu, tak jsem v centru do hodiny od baráku. Samozřejmě poplatky za bydlení a ne špatný nepoměrně menší, to jo. A docela ráda se z Prahy vrátím, jsem kousek od lesa. Pro mě ideální. Nemusím bydlez v Praze, i když ji miluju, narodila jsem se tam a žila mooooc dlouho.
  Letadla, v Horoměřicích, asi jak píše asi roj.. Asi záleží na konkrétním místě, ale tak horký to asi nebude, koukala jsem na net v souvislosti s hlukem.
  Nevím, nejsem ty, ale když bych do toho bydlení kdesi kousek za Prahou šla a měla menší výdaje než v Břevnově, nebo v Záběhlicích, asi bych už radši šla sama. No, mevím, já jsem dál, ale nejsem si jistá, jestli budeš za hodinu v Břevnově, i když je to kousek od Dejvický. No, držím ti palce…fakt. A co vlaky ??

 7. ad 4 od Lenky, jo taky..takový zvláštní mi to taky přijde no…

 8. Lenko,
  přesně tuhle otázku "co když budeš nemocná?" mi říkali ti, co jsem jim o tom vyprávěla.
  Nebývám nemocná a snad to vydrží :). Ale kdybych byla, tak určitě i do kuchyně i do koupelny můžu, čaj si tam uvařit prý jde i během dne (zrovna teď jsem se dověděla).

  Máš pocit z mé interpretace spolubydlící – v tom komiksu není její skutečná přímá řeč. Ale téměř.
  Jo, smrdí to tu dost – já bych do ďolíku nešla bydlet, kdybych měla víc levných nabídek a nenaskytla se tahle spolumožnost. Šla jsem hlavně proto, že jsem chtěla zkusit bydlet s jinou holkou, když se to naskytlo tahkle shůry :).

  Shodly jsme se, že možná jsme to uspěchaly, že tohle žití v Záběhlicích a v tom konkrétním bytě nám radost nedělá, že to necítíme jako "to ono", nic moc přívětivého. Ale obě jsme potřebovaly v lednu najít byt, tak se to šiklo. Možná jsme se zaběhly jen proto, abychom se seběhly a šly pak spolu jinam. Nebo taky né, to se uvidí.
  Možná ještě najdem něco úžasnějšího než Horoměřice,kdo ví.

  Asi se tam pojedu podívat sama na pár hodin, abych líp vstřebala atmosféru a posoudila, jak by mi tam bylo.
  Zatím je mi trochu divná hlavně představa nebýt ve městě, bydlet na kraji vesnice. To neznám.

 9. anino,
  za půl hodiny z Horoměřic do centra Prahy se dojede.
  Vlaky asi nic, leda letadla :)

  Finančně teda snad můžu uvést, že v Břevnově jsem platila 11 000 (dohromady se vším všudy maximálně) za měsíc, v Záběhlicích 6000 za sebe (a celý byt je téměř stejně velký jako břevnovský, ale lokalita blbější), v Horoměřicích 4500 za sebe.

 10. Bydlet sama a platit někde cca 8500 už by bylo pro mne maximum, protože pracuju stále tam, kde dosud, a finanční rezervu jsem vyčerpala :(

 11. – Každopádně bych měla novou práci s normálnějším platem hledat intenzívněji, než to dělám.

 12. ad 10, liško jj, busy jedou dobře a chvíli, koukala jsem:), DOBROU ..

 13. – on ten komiks trochu vyjadřuje, jak se to ve mně mlelo – zase se stěhovat??!! a nepřiznávat si, že to tu smrdí. A nechala jsem se spolubydlící "nakazit"? Nechám se postrkovat? Nechávám za sebe jednat druhého? Říkám, co chci já? Myslím na sebe, ne spíš na druhého? Respektuju názor druhého, aniž by mě to svádělo mu podlehnout bezmyšlenkovitě bez vlastního rozhodnutí?
  – tohle mi v pátek večer a celou sobotu lítalo v hlavě a měla jsem radost, jak dobře jsem se pozorovala – i myšlenky i pocity. Nakonec je vždycky hlavní pak o všem mluvit s tím druhým a s těmi pronajímateli.
  Takže myslím, že mě tahle situace jen prospívá!

 14. [5] Ale ani to neni zadna traga, pockas chvilku a jedes dal :-P
  Teda ciste hypoteticky :-)))

 15. [14]
  mně (původně jsem tam chtěla dát jiné sloveso, kam by patřilo mě) … ale to je fuk, překlepy vítány!

 16. Liško, mně se nelíbí, že tam dohromady budete platit docela slušný peníze (na vesnici) a ještě tam bude někdo chodit do vaší kuchyně a koupelny, nebudete mít soukromí a dokonce omezený vstup. To se mi nezdá seriózní.
  V podstatě dneska můžeš vzít bydlení v kruhu několika desítek kilometrů od Prahy, kde jezdí integrovaná doprava. Být vámi, ještě bych hledala. A vesnice se neboj, lvi tam nežijou. Navíc kolem Prahy žádný skutečný vesnice nejsou, to jsou jen satelity, ze kterých všichni ráno odjedou do Prahy a večer se vracej.

 17. [18]
  Máš pravdu, Lenko.
  Zas na druhou stranu mají ta omezení výhodu – večer a o víkendu můžeme využívat prostory navíc, ty nebytové, pro sebe (nechci psát, co to je, ale je to takové roztomilé a připadám si tam jak Sněhurka u trpaslíků).

 18. ad 20, skákavá :)))a co to prostě liška a nic ji nebrání užít si nějaké dobrodružství :)

 19. Horoměřice jako takové by mi nevadily, na Dejvické budeš za chvilku a tam sedneš na autobus do Břevnova, ale spíš se mi taky nezdají ty nebytové prostory v domě, to bych se asi nectila dobře.
  Každopádně to může být třeba jen další provizorium a nejspíš letos budeš Liška toulavá.

 20. To nové bydlení mi připomíná zadní trakt z Deníku Anny Frankové. Tam ty ukryté rodiny byly taky přes pracovní den zalezlé.

 21. [24] Teda ty musíš mít úžasnou fantazii! Tohle by mě nenapadlo.

  Asi proto že nebudu zalezlá. Nebudu tam.

 22. Né, přes den budu v práci, nebudu zalezlá v pokojíku :)
  – teda jestli se do Horoměřic nakonec uchýlíme. Potřetí už se pak stěhovat nechci, to ne :(

 23. Jo ták. To je fakt, že zaměstnaný člověk je přes den v práci. Pokud tedy není nemocnej, ale to už se tu řešilo.
  Já teda taky nemocná nebývám, ale loni v prosinci skočil nějakej bacil i na mě. A jak mě to pak s tou neschopenkou vypeklo :(
  A je tam nějaké to kulturní vyžití? Hospoda? Já teda vždycky dávala přednost bydlení ve městě. Je třeba blbý, když chceš někam vyrazit, ale jsi omezená tím, kdy jede poslední autobus.

 24. No toto…clovek nema par dni (az tydnu) net, a pak kouka, ze ty jsi si do tech Zabehlic fakt jen zabehla…

  S letadlama je to blby, se zavrenyma oknama se zit neda. Tady v Santiagu je taky skoro vsude hluk (kdyz ne z letadel, tak z autobusu) a vetsina lidi, co si myslela, ze to vyresi zavrenyma oknama, nakonec vymekla a stehuje se…ja bych si to dvakrat rozmyslela…

 25. Ad 29, tak snad radši udělejte průuku, kvůlivátěm letadlů,.sice je fakt, že Horom. nejsou Santiago, ale může to být i horší. Se zavřenými okny jsem už žila, stačily dvě souběžné ulice, nenormálně hlučné, každá z jedné stramny bytu a to bylo fakt o nervy. I bez letadel..

 26. Teď se musím smát, jak jsem se chytila do pasti na o něco větší být, že má dvě …pozoooor lodžie, ale od nich odletocala po kusech střecha z vlnitýho plechu a že prý to budu mít bezva a děti tam budou spinkat..haha, to fakt nešlo, měla z toho holka tiky a já pak z ní. A na prozpěvování si..Vlnitý, vlnitý pelch a já..jsem neměla vůbec myšlenky :) Byl to spíš pech a špek. A v té době už přestěhovaná jsem byla těhotná a dozvěděla se, že paní má otevřenou TBC a každou zimu pak tríví v nempcnici. To bylo hustý..následovala dezinfekce nemalá :(

 27. Překlepy, jo, to je moje, ale tyhle jsou i z rozčilení ještě po tolika letech, když si vzpomenu…, jak jsem byla blbá, ale to ty už nejsi :))))

 28. anino,
  jsem v tom blbá!

  evo,
  no právě, hospody tam jsou i pár obchodů, ale kus opodál, na hlavní silnici. A dneska jsem tam byla se porozhlídnout. Zrovna mrzlo, bohužel. Teď jsem se vrátila a rozmrzám.

  Výsledek průzkumu:
  Hospoda a spol je dost daleko. Autobusová zastávka je taky dost daleko. Sice jen 5-10 minut chůze, ale takovou monotónní cestu aby pohledal – prostě ulice s domky. Každý domek je docela jiný a docela velký a docela asi drahý a stojí na docela malém pozemku. Takže má okolo sebe jen pruh trávy a hned za plotem další domek a pořád a pořád a nic jiného, furt domky. Vůbec nechápu, co je to za štěstí, když ani zahradu nemaj a vedlejší dům maj o hodně blíž než člověk kouká z oken bytu přes ulici ve městě do protějšího bytu…

  Letadla
  moc nelítala, jen asi šest za hodinu, asi byla nějaká neúrodná hodina. Hluk dělají, ale není to zlé.

  Cesta tam
  příjemná, moc hezkou krajinou, přes Šárecké údolí zase nahoru a pak ještě kousek poli. Krajina dobrá. Obec taky dobrá, to jo, ale já tohle prostě nechápu – dlouhé ulice plné domků a nikde nic jiného. Proč těm domkům vůbec dělají okna – když člověk kouká z okna půl dne, scenérie se ani v nejmenším nezmění :) Žádný pohyb, žádná dynamika, žádná živost, nikde panáčkové pobíhající za okem …

  Cesta zpátky
  s horošími pocity, utlumující – připadala jsem si jako když jedu někam na prázdniny nebo z prázdnin do Prahy autobusem. Divné. Nechápu, proč bych každý den cestou do páce měla jezdit přes nějaké lesy a hojdle sice hezké, ale co mají co dělat v mém životě poránu, když zrovna nemám náladu na výlety?!

  Tak tohle se ukazuje být můj postoj k životu na venkově :(
  Blbý.
  Zítra večer to řeknu spolubydlící.
  Zatím nepropadám zoufalství, kam se vrtnout. Kolegyně mi přehrála nabídku na Letné. Napřed jsem se stavěla odmítavě, ohrnovala nos nad lokalitou i podkrovním bytem (už mám s podkrovím zkušenost, blbou, nic se tam nevešlo). Ale po návštěvě Horoměřic mi teď Letná připadá jako ráj.
  (To tě těší, roji, viď?)

 29. oprava: za okem = za oknem (za okem neběhat!)
  horošími = horšími (ne hrošími)
  do páce = do práce
  :-))

 30. Už vím, co asi smrdí v Záběhlicích.

  Je to takový kouřový zápach, ani ne z cigarte, ani ne z aut v ďolíku, ani ne z lokálních topenišť na pevná paliva … ve vedlejší čtvrti je vidět veliký dýmající komín:
  Michelská plynárna, michelská teplárna nebo michelská pekárna. Jedna z nich. Pekárna ne, ta by voněla.

  Jako tři princezny z michelského království. Nejmladší je Pekárna a vonná, hodná k okolí. Kdežto ta s tím komínem…

 31. Možná je ten komín od něčeho jiného, ale pravděpodobně to bude on, i když je TAK vysoký.

 32. ListickoPredevcirem jsem ti sem chtel napsat: "Pojdte holky na Letnou!|
  Tesi me, zes k tomu dosla sama :-)))

 33. "totiz abych se priznala" je dokonaly :-)
  mela by ses tim kreslenim zivit. takovejch jenom par car, a co s nema ty dokazes…

 34. Hurá, někdo mě chválí. A or je zpátky, to potěší.
  Teď se soustřeďuju na fotky, vtrhla jsem na flickr a zkoumám terén. Hodnocení, kritika a drtivé sepsutí mých snímků vítáno. není nad zpětnou vazbu.

 35. s tímto tempem stěhování a vzdalování se od Prahy brzo skončíš u nás v Sámově říši:-0).
  Takže pozor!
  Jak ve v Praze dobře vite,me tu na Moravě zme imrvére naliti,bijem a znásilňujem babe a žerem maly děcka:-00
  Tož ož se na tebe těšime dcerko:-))

 36. v horoměřickým sklípku jsem vypil nejeden pohárek a pak šlapal do Velkých přílep,ale důležitý je,že tam máte menhir a asi fakt pravej.
  Tak to liško doporučuju,bude z tebe druidka:-0

 37. No Horoměřice jsou určitě super,už jen proto,že jsem tam byl(a to dost výrazně,pokud si vzpomínám (i nevzomínám),ale spolubydlící je fakt divná.
  Takový ženský Velkopopovický kozel:-0

 38. Ore, dík.

  Saule,
  spolubydlící myslím jsem vám dost zkreslila. Mylsím, že byste oblízli všech deset jenom s ní být jeden večer :-)
  Horoměřice chválíš, to mám radost. Menhir, jo? To musím někde zjistit!!!

 39. Jo spolubydlící divná a já ne? Mně to z toho komiksu vychází tak fifty:fifty. Ale zkreslené jsme tam obě.

 40. A je to tu – zastesklo se mi po mojí ulici, když jsem se koukala na její (svoje) fotky, jaká bývá v plném jarním květu.
  Tak jsem se koukla na bezrealitky.cz a zase se mi odstesklo, protože už prachy na bydlení v Břevnově nemám. A to koukám, že byty srovnatelné s mým bývalým jsou klidně o další 3000 měsíčně dražší :(
  Však já se tam vrátím!
  Zaběhlá do Záběhlic, zalétnu do Horoměřic a pak se uvidí.

 41. Horoměřický menhir! oho! A jaký rozkošný plůtek neromantický kolem něj dali. Dík za informaci, Saule! Každej šutr dobrej.

 42. ten plůtek tam dali kvůli ženskejm,aby se neplazily po národní kulturní památce:-)

  Další menhir je na Vyšehradě.Naproti svatopetrskýho kostela.
  Vzpomínám si,jak jsem tam jednou šel a stály tam o něj opřený dvě ženský.Dobíjely energii.Tak jsem se s lehce ironickým pohledem nějak střetl s jejich očima a sklaplo mi.
  Orgasmus jak vyšitej:-)
  Sice takovej virtuální,ale bylo to ono,měly v očích ty hluboký bezedný studny:-00

 43. Saule?Kde to je? Pujdu se tam kouknout, zenskejch orgasmu neni nikdy dost :-)

 44. 50:
  zvlášť těch u kterých se nenadřem jak zvířata:-000)))

 45. taky bych tam zasla :o)) clovek ani nevi co vsecko muze potkat

 46. Menhir na Vyšehradě? Nemyslíš ten čertův sloup na tři kusy?

 47. Napadla mě kuluturní vložka:
  "Tak jsem včera
  za večera
  padla na menhira.
  Byl to desněj kus
  mám z něj tejkon
  (orgasmus)
  špatnej skus."

  (Básník tím sleduje nutnost opatrnosti při pohybu mezi kameny, hlavně za večerního šera.)

 48. 53:
  Ne ne Liško,to není menhir.
  To je zlomenej sloup.
  Ale dobře položenej,tak nějak funguje

 49. ten menhir je naproti vchodu do kostela ve zdi,ale je mimo toho,kde býval,takže…

 50. 55:
  add:
  na ten si Liško určitě nesedej!

  Ale pokud máš mermomocí tu potřebu(si na něco mohutného sednout),tak já bych se obětoval:-0

 51. 55:
  funguje v minusu.
  Ne nadarmo se tomu říká tuším čertův sloup,nebo tak nějak.
  Dá se z toho hodně vytěžit,ale má to svoje rizika.
  Ale to je jedno,on to stejně málokdo umí se na to opravdu napojit.

 52. je to dobrý na erekci ratko:-))))
  Ale co já s erekcí,že jo:-0

 53. Napojování na čerty mi nejde a s kameny mi to nejde, ani s jinými předměty, ani s těmi k tomu určenými elektronickými. Jedině s živými. Kdy že ses chtěl obětovat, Saule?

 54. "Kdy že ses chtěl obětovat, Saule? "

  ááááále nic.
  To byly jen takový hrdinský kecy.
  Ty už mi teď bohatě stačí:-000

 55. Výborně.
  Takovýhle kecálisty mám tak ráda. Já když řeknu jo, tak do toho jdu. Ještě že jsem nic neřekla :)

 56. Já slyšel JO:-))))
  A jakej kécálista?
  Já byl vždycky plísněn za nedostatečnou komunikaci.
  A to dokonce i "před tím",což je celkem rarita,protože do onoho zlomového "magického okamžiku" :-)nám huba většinou jede dobře.
  No nic Liško,na tvé JO čekají s prázdnými smailíky mnozí další a kdyby náhodou nebyli schopni naplnit své sliby silných zážitků,tak jsem tu,vždy ochoten poradit alespoň
  teOReticky:-)))

 57. Výborně! (a -or- jsem v tom slově nezesaulila)

 58. Hehehe, představuju si saulutování.
  Ale do saulny bych asi nešla, tam se člověk jistě řádně zapotí.

 59. 68:
  přesně tak.
  V saulně hřeje Saulova proslulá dobrosrdečnost a hřejivý přístup k bližním:-))))

 60. Čepice, šály a rukavice s sebou. Nebo je tam půjčují za mírný poplatek? :)

 61. nedramatizuj to Liško,nebo ti fakt napíšu něco mrazivého:-0

 62. 68:
  a i kdyby.
  Co dědeček Mrazíček se svou berlou mrazilkou?
  Jakej to byl lidumil.
  A Nastěnka si na zimu nestěžovala.Jen Marfuša furt kafrala.
  Takže už tě mám zařazenou!:-00
  Teplo a ženicha.To je všechno co Liška hledá a myslela si,že oblbne pohádkového Saula:-000))

 63. Co to tady pindáš, dědku? Já nikoho neoblbuju, zvlášť ne někoho, koho vůbec neznám:(
  Marfuša

 64. dvě písmenka a jak podstatný rozdíl,že??:-))
  Ovšem z bohatýho ženicha nahatýho můžeš vždycky udělat.Opačně už je to složitější.
  Jeětě mne napadá "oškubanýho".
  Tento osud taky bohaté ženichy často potkává.
  A Lišky mají škubání přímo v genetické výbavě:-)))))))

 65. No ty máš fóry. Jestli ti to není známo, jednoho bohatého ženicha jsem už měla a odešla jsem. Takže s těmihle řečmi u mě neuspěješ ani ty ani žádní bohatí ženiši.

 66. "neuspěješ ani ty ani žádní bohatí ženiši."

  to mne těší,že jsem byl postaven na roveň bohatým ženichům:-000
  Zdá se,že mé kultivované vystupování konečně nese své ovoce.
  Jinak žádný strach Liško.Já hledám bohatou nevěstu.Vlastně to bohatství by stačilo i bez nevěsty:-0))

 67. Škubání mě ani nebaví, je to mic namáhavý :)

 68. 79: mic = moc

  78: tojo, hlavně že si rozumíme :)

 69. ano,jakmile mi nějaká ženská začne rozumět,je to pro ni to nejspolehlivější ANTIafrodisiakum:-)))
  Ale se škodolibou radostí sleduji,že těchto mrazivých :-)) projevů ženské inteligence a vhledu není ušetřen žádný muž.
  Dříve či později:-00

 70. ještě je pozoruhodné,jak málo mužů je obdařeno takovou výraznou bystrostí jako já a tak i v době,kdy už jsou nemilosrdně ohodnoceni stále přicházejí s nabídkou kvalitního sexu,akoli už od nich není vyžadován vůbec žádný.:-00))
  Na druhou stranu,tento projev tuposti je vlastně zárukou fungujícího parnerství.
  Pokud tedy potkají partnerku,která je schopna svůj soucit přetransformovat alespoň v minimální sexuální aktivitu.
  Což zřejmě taky není jednoduché:-))))))

 71. Klobuky, vida, to je blízko – podle jména bych hádala někde daleko na Moravě…

 72. jo jo, hned jsem si to musel pustit cely, kouknout kdy je zas kde koncert, poslat na jeden link do brna, precist si ze zpevacka (a autorka textu) ma uz tretiho potomka, to jsem vykulil oci :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *