Dnes je prvního března, ne apríla!

V METRU…

 

Ráno nastoupím na Strašnické a mám před sebou skoro celou trasu A až na konečnou Dejvická. Hned jsem se zabořila do knihy o význačných stavbách Vršovic a okolí, čtu a najednou znejistím: Nejedu špatně? Ale jak bych jela špatně? Nemožné. Čtu dál.

Teprve Flora? – slyším hlasatelku. To jsem ujela jen pár stanic? Zvednu hlavu a vidím barvu žlutou, Můstek. Někdo říká "Ano, vystupte, je to Můstek." Hlášení "… dveře se zavírají. Příští stanice Želivského." Přistoupivší paní se zděsila, ale někdo ji uklidnil, že jede správně. Aha! Strojvůdce pouští hlášení stanic obráceně!

Nemohla jsem se udržet smíchy, když na Staroměstské ženský hlas suše a nekompromisně odtušil "Želivského."

Nikdo jiný se moc nesmál. Načež příběh dostal svou korunu – ženský hlas pravil vážně a agitačně: "Upozorňujeme cestující, že vlak končí ve stanici Skalka."

Chachááá! Jak by to zařídili?

Pak dal asi strojvůdci někdo echo, protože jsme se dověděli, že jedem na Malostranskou.

Jako aprílový žert by to bylo skvělé! Ale dost možná, že tak strojvůdce vyjádřil sympatie s dopraváckou stávkou, původně plánovanou na dnešní ráno. Žertéřský kumpán! Takový způsob stávky by byl podle mého gusta.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

34 komentářů u „Dnes je prvního března, ne apríla!

 1. No,pro návštěvníky Prahy to musí být dobrý guláš:-)), taky se mi to párkrát stalo, že jel vlak "opačným směrem":-)

 2. Mně to připadalo jako dokonalá kamufláž a ještě k popukání. Asi že jsem to zažila osobně. Tady se tomu moc lidí nesměje :)

  Přitom je to jediný srandovní krátký článek za posledních pár měsíců (od Lišky) a k tomu krásně souvisí s aktuálním tématem stávky dopraváků. Já si víc nepřeju, já jsem spokojená. :-)

  Jedině Mod a Roj se ustrnuli.

  No nic, tak klidně článek ignorujme a pišme si třeba o buddhismu nebo holkách, no.

 3. – radši o holkách. Začínám: Holky jsou veselá cháska. Vzpomínám si na virtuální mejdan s Aninou – rozflákaly jsme luxusní restauraci u Pařeze, házely dorty, všude střepy, jó, to byl tenkrát mejdan!

 4. "pišme si třeba o buddhismu nebo holkách, no."
  začneš o buddhismu,nebo o vás?:-)

 5. Chybi ti to, vid? :-PZvykla sis na desitky komentu, ze jo?
  A najednou … PRD!
  Ja to ma stejny!
  A pockej, az totez zazijes na flickru :-)))

 6. 6:
  to je zajímavý tón:-)
  Já na imige prasáka pracuji takovou dobu a najednou mi to napráší nějakej Roj:-)

 7. 4:
  tak to mám takovou asociaci na Labudu.
  Někde říkal:
  ženy sme milovali na kulečníkolom stole a víno pili z topánok:-)))

 8. Lištičko, nj. to byl mejdan dost kvalitní a taky jsme jeli s dalšími vodu a topili se a sušili, sháněla jsem zubní pastu atd. Skvělá byla taky moc KOULOŽNICE, tam jsme to kouleli hromadně.. Teď jsem jezdila denně na Staroměstskou, ale tohle mi neprovedli. Ono stačilo, že se svou orientací, a že Prahu znám, jsem párkrát jela opačně sama, přesvědčena, že jsem šipky pochopila :)) Ale v tramvaji takhle žertují často, hlavně když jedu někde, kde neznám zpaměti stanice a hlásí je buď dopředu, nebo zpátky a cestující, já taky, čučíme nechápavě a ptáme se, kde tedy jsme :)Jsem po "mejdanu" včerejším. Zvládnu tak tři malý gambáče a měla jsem jich asi pět, teda myslím a šestej tam už zůstal. Trapně skončili v odpadu a celý den jsem hlídala děti, tak musely povinně se mnou dvakrát ven, bych byla funkční :)Příště na tvou počest alespoň zlomím jeden pivní tácek :))

 9. skončilY ty gambáče, co málem ze mne udělalY hambáče :)

 10. Saule,
  ty pracuješ na image prudiče, a ne prasáka, ne?
  A jaký najednou a nějakej roj? Roj vojíždí kdeco – na internetu – aby získal image svůdníka co nejvíce uživatelek! Samých hezkých, chytrých a taky šikovných!
  To dá fušku, to ti nespadne jentak najednou do klína :)

 11. [6] Máš recht, roji. Na flickru to ani nečekám. (Zatím!:-) Taky jsem tam frkla teprve druhou fotku.

  To vy, co podporujete facebook… máte jinačejší frekventovanou konverzaci. O ničem.

 12. :) To je ode mne provokace, co? Pindat o facebooku a nevědět o něm ani zbla a odsuzovat ho.

 13. No vida, když se člověk posnaží, napíše si většinu komentářů sám a je to nenásilné a efektivní.

 14. A na facebook není třeba pak lézt, tedy já se zlákat nenechala a nenechám, stačí mi liška a spol.:)A ještě se registrovat, tak to už vůbec.

 15. Jo a k Metru ať se držím tématu..nevíte někdo, proč nás cestující nazývají strojvedoucí kaštany ? To jako fakt, vím to už dlouho a nepřišla jsem na to.

 16. Jo strojvedoucí je podmět! Já to četla jako předmět – že cestující nás (bloggery) nazývají "strojvedoucí kaštany". :-))

  To nevím, nevím to dlouho a ještě dlouho na to nepřijdu. Taková novinka! To je překvápko.

  Třeba proto, že kaštany se vyloupnou ze slupky a cestující se vyloupnou na stanici z vagónu? Ale nelesknou se tak pěkně jako kaštany. A vagón nemá pícháky jako kaštan a není zelený. Tak nevim.

 17. No, já jsem teď zapla závity a vynořilo se mi cosi někde v mým mozečku, že proto, že se baví tím, když prudce brzdí a hromada lidí padá, tak snad jako kaštany, ale ty přece nepadají tak uspořádaně, ale tu a tam nějaký. V metru je to vždy taková lavina..šup sem, šup tam :)

 18. Možná ale si na nějakého strojvůdce stěžoval jistý pan Kaštan, možná i paní Kaštanová a jedeme v tom všichni :)

 19. Kaštany v metru jsou záhada.
  Jabko! :)
  (Já teda nikdy úplně nepochopila, anino, co tvoje Jabko znamená, ale líbí se mi to.)
  Zatím dobrou!

 20. Dobrou, a taky všem kaštanům a JABKÁM PŘEDEVŠÍM ..s nima začla Lenka a já si je přivlastnila, jako takový odlehčení…asi tak..

 21. K článku: Moc jsem se nesmála. Já jela tuhle po několika letech zase metrem (nechtělo se mi auto vykutávat ze závěje). Nejdřív jsem trnula, když máte tu blbou OPENCARD, jestli ještě fungujou normální lístky, pak se ptám v trafice, kolik tejkon stojí ten delší lístek. Kdyby mi špatně hlásili stanice (já si to kontroluju podle schémátka nad dveřma a běda jak to nesouhlasí! :-))), tak okamžitě vystoupím, kopnu vztekle do vagónu a jdu pěšky. V Praze beztak nic nefunguje, je to tam špinavý, spousta aut, divnejch lidí, co ani při vstupu do metra nepozdraví, počmáraný baráky, špatne se tu dejchá a ještě blbě hlásej stanice! …… tam bych už nejela. :-)))))
  Jo, to když je zácpa na okruhu, tlačí se to na mě zleva zprava, já jim ukazuju pěstičku, opilí Italové mi tančí vedle auta a zvou mě taky, motorky projíždějí mezi řadami aut a vyhýbají se otevřeným dveřím, na nohy mi kape z klimatizace, která jede naplno a nestíhá v tom vedru, tlačím se svým malým autem mezi obrovské tiráky a modlím se, aby mě ze své výšky řidiči vůbec spatřili ….. to je jiné žůžo dobrodrůžo. :-)

 22. a hele, já sem píšu (abys měla teda, Liško, těch komentářů víc a neměla absťák :-)) a o mně (mých jabkách! :-)) se tu mluví, no to je synchron!

 23. Jj. dobrodrůžo bejvá někdy žůžo :)) A dost, jdu spát :) Zodpovědnost musí bejt :)

 24. Lenko, posílám ti J A B K O..A TO MÁM POSLEDNÍ :)

 25. ad 27: jo, zafungovalo, dík! :-) Na, tady máš stovku a kup si zítra další, ať máš dost. Vem i hrušky, ať po sobě s Ratkou máte co házet.

  Liško, to těmi jabky vzniklo tak, že mě podezřívali, že jsem suchar nebo co (já už nevím, o co šlo, ale myslím, že se o nečem vesele bavili a já do toho vpadla – podle mě veselým – komentem, že život je vážná věc a že si nemají z něj dělat takovou legraci a oni (ony, už nevím, kdo u toho všechno byl) to vzaly vážně, tak jsem to nějak okecávala a vypadlo ze mně, že mi stačí říct třeba "jabko" a směju se jako blázen. Od té doby Anina a Ratka po sobě házej slovo jabko a chechtaj se u toho, zatímco já jsem v klidu, protože život je přece vážná věc, tak se nebudu přece smát. :-)

 26. [13] TRETI fotku! A vsecky dobry :-)

  A prece vsechny uzivatelky vite, ze pes, ktery steka, NEKOUSE!

 27. Ted jsem mel v CAPTCHAosudove znameni! Pismena HCOOH !!
  Jiste vsechny vite, o jakou organickou kyselinu se jedna. No potes koste… :-)

 28. Roji,
  jó nekoušou, to ti tak věříme.
  Ta kyselina teda, to máš blbý.

  Jabka,
  aháá, tak takhle to bylo!

  Lenko,
  pražská MHD je náhodou výborná. Já ji mám ráda. Autem po Praze ve dne??!

 29. JABKO je proste sranda. Obrovska legrace :o))
  ja bych napsala klidne desitky komentu ale uz se zacinam stydet :o/ na stara kolena stydlivka.
  MHD jezdim celkem rada. i metrem. vsude ve svete je metro supr.
  a zdalo se mi o zvlastni bile mlze. vedela jsem ze se mi to zda a pritom jsem byla presvedcena ze je to skutecnost. Opet zazitek jak hrom.

 30. V Praze jsem zabloudila. To byl zazitek. Prazaci zasadne nemaji nikde ukazatele a proto jsem samaozrejme zabloudila akoukala na spojku za plotem. Prijela jsem k dedovi se psem a rikam mu: Potrebuju se dostat na jizni spojku! A na ktery smer devenko? Na Brno dedecku.
  TAk to pojedes tady po tom chodniku pres ty kere az dojedes na benzinovou pumpu. A tam se uz jen das smerem na Brno :o)) A projela jsem. Jinak bych na tu Spojku koukala zveni.

 31. – no a pod Jižní spojkou začíná západní okraj Záběhliic a pár bloků odtud mám své zaběhliště.

  Hlavně že máš pořád pořádné zážitky, ratko. Sláva, gratuluju.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *