Vodááá!

Je zataženo. Prší. A dneska jedu na vodu.

Už nejsem tak mladá a divoká pirátská Liška, tak snad nikomu nepotopím loď. O řekách už jsme se tu bavili, dokonce jsme jeli virtuální vodu. Určitě jsme ale před těmi třemi lety neprobrali všechno. Se mnou se převrátila kanoe na řece jen jednou v životě – když jsem právě sjížděla krumlovský jez počtvrté za sebou. Chtěla jsem totiž vědět, jaké budu mít skóre. Den předtím jsem pár hodin stála nahoře na lávce a koukala na projíždějící lodě a počítala. Vyšlo mi (brala jsme v úvahu jen kanoe, žádné rafty ani pramice) skóre 1:2, totiž že ze tří kanoí jen jedna se pod jezem nepřevrátila. A já ten jez druhý den sjela třikrát po sobě a počtvrté jsem si řekla: Tak to nechám, nebudu moc kormidlovat, pojedu jen rovně a uvidíme. No a bylo to. Hned jak jsem se vynořila z vody, začala jsem bujaře vykřikovat na lidi kolem, že mám skóre 3:1. Vybavuju si, jak dva chlapíci mi naslouchali a zadumaně přikyvovali. Pak jsem si všimla, že se mi ve vodě vyhrnulo tričíčko a vyhřezlo mi levé ňadro. Proto tolik zájmu ze strany přítomných pánů!

Poté jsem jez sjela ještě jednou naposled, zakončila toho dne skóre na 4:1. Tehdy slunce pálilo, nebylo nějak extra moc vody, ale bylo extra moc lidí – prodloužený víkend s Cyrilem, Metodějem a Mistrem Janem. Ale kdyby šlo jen o tyhle tři! Před každou šlajsnou se stála fronta, třeba třicet lodí. Uf. Jednou jsme si postavili stany v kempu v Krumlově, odešli do města (koukat se z lávky dolů a tak) a když jsme se večer vrátili, mezi našimi stany jich stálo šest dalších, nalepené těsně vedle sebe. Lidi, co přišli do plného kempu večer, dostali výhodu – už nemuseli za stan platit…

Prší. Pláštěnku nemám. Roztrhla se mi na vodě – píše se o tom v článku, na který je odkaz výše. Já tu dlouhou ránu vkusně zalepila, jenže po letošních dvou stěhováních nemůžu pláštěnku najít. Boty do lodi taky ne. Koupila jsem včera nové.Zvolím opačný postup než obvykle – napřed je zmáčím a namaceruju v bahně a pak je budu teprve nosit ve městě:

Boty do lodi

Asi si s sebou vezmu svou osobní kachničku:

Kachnička

Hlavně nezapomenout koupit kloboukovou gumu. To je na vodu nejdůležitější věc. Přivážu si ji na nožičky brýlí. Ty jsou totiž moje nejdražší věc. A nejdůležitější.

Když jsme byli na vodě s universitou, přijeli jsme do Vyššího Brodu a ještě večer si jen tak na chvíli pádlovali na řece – a jedna loď se cvakla i s brýlemi a jeden kluk jel pak až do Budějic poslepu. Takovou katastrofu nechci zažít. Především proto se vyvaruju převrácení!

Příspěvek byl publikován v rubrice Co Liška a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

32 komentářů u „Vodááá!

 1. v případě nouze poslouží i velký stěhovací, neděravý pytel :), slušivější asi bude modrý, nebo zelený, než ten černý, do něj ďoury na horní ploutve, a na hlavu Tescoigelitka a ještě je sranda..vyzkoušemo..ne ve vodě zdola sice, ale shora :)
  Kloboučková gumička se hodí, ale na přepásání pytlepláštěnky to chce silnější..třeba se najde někdo, kdo ti model bude závidět a bude ho chtít, čímž získáš obyčpláštěnku :)
  No, a pak bůh s tebou, abys byla pokud možno v suchu a nemusela používat ruce, jen ty plotve. Nebo si rukávy nalep izolepou, jako kdyř sešíváš upletenej svetr :)) Mohla by být jiné barvy a tvá originální pláštěnka by rázem stoupla v ceně, neb by byla navíc reflexní, což se ti může velmi hodit po večerním návratu z občerstvení.
  Jo a nezapomeń si pastu, jako já minule…:)

 2. A kdyby se ti to nezdálo dost šik, tak pytel dole ozdob, jako když jsme jako děti vysřihovaly dečky "krajkové" z papíru. Pochopitelně by tam neměl chybět znak lišky, ev. další výtvarná výzdoba, komiks na igelit by asi jen tak nešel :)

 3. No tohle! ten modrý velký pytel mám právě tady na posteli, chtěla jsem ho vzít jen pro jistotu a dát do něj spacák. A on by šel jako pláštěnka! Ahaaa! Zkusím, jestli mi je přes boky.
  .. Nojo, je. Má jen malou dirku, ta by se zalepila. Beru ho! Slááávááá, ať žije anina.

 4. Mod, tady vedle v Suchdole pobyl v pondělí můj bratranec, měl tam promoci. Ale o rybníku nikdo nic neříkal :)

 5. Liško, měj se tam dobře, na igelitku kapucovou můžeš na ty rohy hodit pár třásní :)

 6. 8: anino, beru nějaké gumičky, to bude krása. Vezmu to přes Švadlenku a dokoupím kloboukovou gumku a třeba i něco zdobného na pytel.

  7: ore, to nevim – to se předem nepozná. Komiks zatím vzešel jen ze stěhování, tak uvidíme, co vzejde z vody. Třeba vystoupí nějaká najáda (Venuše z mořské pěny to asi nebude, pro nedostatek pěny. I když… pivní pěny tam snad bude dost, jinak nehraju!)
  Ale nějaký komiks asi bude, protože spolubydla se nejpozději za měsíc zase stěhuje :-))) Já ne. Doufám.

 7. Já myslela Suchdol nad Lužnicí:-))
  V Roudnici, no viší, měla ses stavit!:-)

 8. brýle nepřivazovat, stačí mít dostatečně silnou víru. Jednou jsem na Sázavě utopil brýle a pak jsem je pod jezem hledal za pochybovačného přihlížení kamarádů. Když jsem je nakonec vytáhl, koukali jako puci, potom i já, protože tyhle nebyly moje. Tak jsem je zahodil zpátky a oni naštvaně odešli, že si jako ničeho nevážím. No a úplně nakonec jsem našel ty svoje. Pak se na mě kamarádi dívali, že jsem jako divnej.

 9. Mod,
  jo, mně to došlo (ne hned, ale hned potom :-), že to bude ten druhý Suchdol,ten rybníkovatější.

  Christabel, dewberry,
  ahoooj!

  extláča,
  to je teda hodně povedená historka! Hrdina najde nadlidským úsilím brýle, dokonce dvoje, a kamarádi že to neocení? No toto!

  Roji,
  namacerováno by bylo. Se sušením je to horší.

  Teruno,
  a jé. No snad něco vymyslím… a jaký pseudonym by se ti líbil? :)

 10. Anino,
  tvůj nápad s velkým igelitovým pytlem byl prima. Šla jsem si před odjezdem koupit gumku na brýle (třeskutě slunečně žlutou), vylezu ven a z výkladu vedlejšího obchodu na mě kouká pláštěnka! Nešlo jinak, než tam zajít akoupit. Pončo za 190 Kč. Jestli se dobře vzpomínám, to moje, co nemůžu najít, stálo před deseti lety nejmíň dvakrát tolik, a nemá kapsu.
  Pytel ovšem našel svoje využití i tak!

 11. – jako první jsem měla napsat, že na vodě to bylo skvělé! Jednak voda, jednak partička lidí. A počasí nakonec taky nad očekávání – nelilo. Jen v noci.
  Huráááá!

 12. Za vodní komiks se taky přimlouvám.
  No jo,jenže lišky vodu moc nemusí.
  Takže by ses mohla ztvárnit víc realisticky a detailněji,jako třeba tady:-000
  http://udu.ff.cuni.cz…201485.html

  A příště jeď na vodu někam dál,u nás je to samej ožralej nadrženej vodák,venku jsou tuliví tuleni-to by byl ženich pro lišku:-00)
  http://www.youtube.com…C_KQGiPg9U

 13. Ten zamilovanej tuleň je teda pěknej. A tučňáci pochodující kolem taky.

  Akorát nevim, jestli je takový rozdíl mezi tulivým tuleněm a ožralým nadrženým vodákem.

 14. Ty jsi byla na vodě, jo!? Jak to, že o tom nic nevím? Co jste jeli?

 15. Jé čááááu!
  Už mám dárek pro M.T.S. Mohu doručit!
  – Vltavu jsme jeli.

 16. Já jusem tak ráda, že jsem byla na vodě!
  Díky, ó spolujezdkyně, kterás mě vyzvala!

  Komiks bude asi zase stěhovací – to téma si to u mne prostě vyžaduje! – a s příměsí vodáckého víkendu.

 17. Se máš… Už se těším, až taky zase jednou vyrazíme na vodu. Přijď kdykoliv, i bez daru. Jen dej lehce dopředu vědět, abychom byli doma.

 18. Ahoj lišule, jsem ráda, že pytel byl k něčemu platný :))

 19. Ne že bych byla nedočkavá, ale když už bude ten komiks??????!!!???? ………. :-)

  Bych jela na vodu hned…..

 20. Nazdaaar všichni!

  Komiks odložen, protože – zůstávaje lehce vázán na téma stěhování – prohlídka jednoho onoho bytu byla odložena již podvakráte. Potřetí to vyjde, ale já u toho nebudu. Asi pozítří nebo po neděli nebo po něčem jiném klíčovém. Nekomiksové téma práce možná bude rychlejší.

 21. me by zajimala ta prace. na vodu uz moc nechodim ale s praci mam furt neco do cineni. Takze jsem moc zvedava jak ti to pokracuje

 22. Chápu, že vodní komiks je sousto poměrně nadměrné ;) I tak se na jakýkoli komiks ale vždycky těším :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *