Den, kdy Donald Trump a já dáváme interview

com-vrana-90-500

Donald Trump celý den, já jedno interview večer. A řeknu vám, je lepší interview dávat, než naopak; jak jsem viděla. Příprava obdivuhodná – nastudovat materiál, v souvislosti s tím formulovat otázky. Zapisovat si. Plus pan redaktor komiks.cz dbal i na to, aby se na jeho stránkách v publikovaném materiálu neobjevil název obchodní firmy – reklama. Klobouk dolů.

Já dělala interview z druhé strany jen jednou. Na mikrofon. Byla jsem elév v rozhlasovém pořadu pro děti, bylo mi 18 a byla jsem tele. Půjčili mi nahrávací magnetofon, takovou kabelu přes rameno, s mikrofonem. A já šla do Národního muzea, kde zahájili výstavu o dinosaurech. Napřed jsem si ji prohlídla a napadly mě otázky. Potom přišel předdomluvený pán, muzeální antropolog řekněme, a že natočíme rozhovor. Ještě teď se směju, když si na to vzpomenu.

Stáli jsme mezi prastarými vitrínami, já vytáhla mikrofon a řekla jsem:

“Moment, já se musím vychechtat.”

A chvíli jsem se chlámala před vitrínou, lámala se v pase a připadalo mi to úplně běžné; ve škole jsme záchvaty smíchu mívali. Vysoký vousatý pán v klidu počkal a potom vážně odpověděl na řadu otázek. Poděkovala jsem mu a ubírala se domů. Ale on se svým kolegou na mě mávali z vysokých dveří svého kabinetu. Byla to veliká místnost, štukovaná. A tam měli pánové svůj kutloch. Shromáždili několik sušenek a chlebíčků, co měli, a pozvali mě dovnitř. No a to je konec mého prvního a posledního interview, co jsem dělala.

Díky, že jsem to zažila i z druhé strany.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

37 komentářů u „Den, kdy Donald Trump a já dáváme interview

 1. bude se dát někde přečíst? Můžeš na vzkazník. Díky předem :-))

 2. Tipuju, že na těch nalinkovaných komiksových stránkách. :-)

 3. 2,3
  ano, až za nějaký čas.
  Dík.
  Vlastně je to jedinej komiks. To všechno ostatní – jak jsem si uvědomila během rozhovoru – jsou deníkové záznamy.
  Tak že bych zas něco rozjela nedeníkového? Bylo by to bezpečné a to by byl bonus navíc. Jenže mně jde psát v podstatě výhradně deníkově, žádná fikce, fabulace mě nenapadá. Jo “obecně” o liškách, to by šlooo.

 4. Tak dej vedet az to tam bude,sledovat pravidelne Stribrny mec kvuli tvemu komiksu fakt nebudu:-)

 5. Kdybys chtela nejaky namet,ja strihnuty od Foglara,tak dej vedet.
  Ale jedine s podminkou,ze Mirek Dusin ziska pri nejakem drsnem dobrodruzstvi prezdivku Saul:-))

 6. Uz se mi to zacina celkem rysovat.
  Rychlonozka vyprahly po letni vyprave se stavi v pohostinstvi na limonadu,bratrstvo kocici pracky mu do ni prileje par vodek….zmateny Rychlonozka vola mobilem SOS vedoucimu klubu.
  Ten prijizdi taxikem,na ktery si vydelal prazdninovou brigadou,odvazi neboheho Rychlonozku domu,ovsem proradny drozkar je odvazi do Night clubu,kde misto cervene lucerny stoji jako lakadlo Cervenacek se svoji cepickou.
  Konsternovany Mirek svola krizovou klubovou poradu do Night clubu(je to koneckoncu taky klub) ,zacne hochum domlouvat a vest je k radnemu zivotu.
  Chlapci se kaji,slibuji napravu,Mirek pridava do modreho zivota dalsi “fields” a najednou hle….
  Zjevuje se Haha Bimbi ve spodnim pradle a vrha se Mirkovi kolem krku.
  Mirek odolava….ale….no bude to tvuj komiks Lisko:-)
  Kazdopadne s tou prezdivkou nespechej,to neni o navsteve Night clubu,ale o tezke drine v tovarnach a nabyvani zivotnich zkusenosti.
  To bych nechal az Mirek zesedivi:-)

 7. 8. to zní dobře… teď mě napadlo, že senikdy nemluvilo o tom… co chlapci v budoucnu chtějí dělat. N ajaképovolání e připravují. třeba Bratstvo kočičí pracky na dělnické, a hodní hoši na podnikatelské.

 8. KP je typickej spolek praktickych manageru vcetne tech krys na krku.,bohouskejch kapuci….
  Ta 9 se Ratko fakt nepovedla.

 9. 15
  Co je potřeba si pamatovat, pokud si myslíš, že podnikatelé se stávají z hodných hochů? A Bratrstvo kočičí pracky že by jako svoje poslání vidělo normovaně cvakat píchačky na tři směny s benefitem spoření na důchod…

 10. Saule, máš krásnej námět.
  Akorát já jsem diletant a Rychlý šípy jsem nikdy nečetla. Jen jsem (na střední, po r.1989) viděla seriál, kde hrál Sloup Mažňáka.
  V dětství jsem z komiksů znala jen Čtyřlístek, tlustou knihu Wilhelma Busche (švabachovou ) v němčině a dva díly Asterixe ve francouzštině.

 11. 16. no jistě… podnikatelé jsou z takových těch uhlazených akurátních a snaživých. Z těch dělníci nebudou, možná bankéři a pojišťováci.

 12. Já myslím, že z hodných hochů není o co stát. Teda podle toho, co je hodný hoch…
  Zlobivé děti jsou mnohem zajímavější a mám dojem že je mají lidi radši. Třeba učitelé. Třeba mě. Já taky ty hodný chlapečky s pisklavými hlásky nemusím. Kdysi jsme se o tom bavili s kolegy a došli jsme k tomu, že jsme byli všichni ve škole zlobiví. I když je pravda, že zároveň i poctiví. Takoví ti hodní, co držej hubu, nic si netroufnou na učitele a nemaj názor, to je naprd.
  Nemluvím o vyloženejch grázlech a hajzlech, to taky není o co stát.

 13. 18
  Nikoli, podnikatelé jsou z těch neupravených neurovnatelných školních průserářů a sígrů. :-))

 14. 19
  Ti hodní s pisklavými hlásky jsou pak vědci, ajťáci, účetní a učitelé. :-))

 15. 20. pro mě za mě… zas tak moc těch podnikatelů neznám :-))

 16. 21. znám pár hodných a jeden prodává leasing, druhý mobily a další je právník … i když hrozně hodný spolužák mého středního je učitelem hudby a zlobivý spolužák (a jeho svědek na svatbě) učitelem matematiky :-)

 17. 22
  Základní nutné vlastnosti úspěšného podnikatele se popírají se základními vlastnostmi hodného, poctivého, ohleduplného a normy a autority respektujícího altruisty.

 18. 25. AAch ták, to byl Mirek Dušín…:-) autority respektující altruista. Tak to znám jen jednoho. Švejka :-)

 19. 24
  :)

  21
  jo, někteří jo. A někteří z těch profesí jsou zas jinak divný (snad i zlobivci, doufám v jejich zájmu), což je fajn. Jeden ajťák si pral v pračce u nás v práci. My předpokládali, že se mu rozbila pračka. Ale prej se mu vzpříčily dveře a nemohl otevřít koupelnu (kde ta pračka je). :-) Tak si pral pár měsíců v práci. Pisklavej hlásek neměl. Ještě k tomu, naštěstí. Byl sympatickej – vždycky chodil,když v práci nikdo už nebyl, a nanesl si k tomu spoustu jídla; to mi bylo blízký.

 20. 32
  Většina ajťáků pisklavý hlásky nemá. A některí maj dokonce i skoro dva metry! :-))

 21. a někteří se dívají většinou do prázdna… a když se podívají na ženskou, tak mají v očí odpor :-)

 22. 35 ale jejich nejčastějším spojovacím znamením je, že se nedaj dohnat a choděj málo, nepotkávaj se s ostatními, co od nich něco potřebujou, a mizej.

 23. jo, a pohybují se neslyšně… aby zmizeli dříve než si je všimneš. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *