18 komentářů u „Jde se plést?

 1. Popletený mozek bych teda mít nechtěla, asi zahájím nějakou prevenci – víc pohybu, hru na hudební nástroje a AZ kvíz :- )

 2. Tak a tady se mi nabízí konečně možnost rozseknout moje dávný dilema – psaní slov jako je “šlendryján, štrykovat” apodobně…
  Pomozte a řekněte tedy – je špatně, když mi v takových slovech líp zní tvrdý Y po “r”, nebo ne? Anebo je to jedno? :-)

  Jinak schéma průřezu hlavou je luxusní teda… ani k tomu nebylo třeba Lišku nakládat do lihu, nebo snad jo? ;-)

 3. 7
  Vzhledem k tomu, že jsou to slova nespisovná, tak bych si osobovala právo psát je, jak mi milo. Brněnkej Prigl se taky píše s obojím, respektive zamlada jsme to psali s měkkým a teď to nějak zobecnělo s tvrdým.

  Šlendryján je mi taky bližší s tvrdým y, štrikovat, jak je z němčny stricken, spíš s měkkým. Ale kdybych na to natrefila při jazykové redakci, asi bych to neměnila, ať by to bylo napsáno jakkoli.

  Na internetu je tolik bludů a takovej jazykovej šlendryján, že bych se přímo jeho pravopisem vůbec nenechala rozhodit. :-)

 4. :-)
  Jde se plést? jde. Mě se se neskutečně pletou v posledních dnech dny :-)zvláště ty sváteční alias moje pracovní. a včera jsem málem zavinila v práci to, že jsem objednala vyšetření na svátek, protože v práci ještě nemáme nové kalendáře, ale dobrý, na druhém konci telefonu mě uvedly na správný den i správné datum. :-)

 5. jééé, no to je dobré! máš to Liško v tej hlave celkom pekne prepletené! ;-)

 6. takto koncom roka si kadečo pletieme viacerí – mne napr. dnes prišla žiadosť s dátumom 61.1.2018 – a potom nemám byť prepracovaná?! keď mi chodia žiadosti z budúcnosti, a ešte k tomu z iného časopriestoru?! ;-)

 7. Krásné, milé, vtipné- ostatně jako vždycky. Obdivuju Liščí fantazii a výtvarné nadání :-)
  Wlčice

 8. Liško, tohle je extra povedené, moc mě tento komiks pobavil, nejen říkačka, ale i to pletení procházející hlavou. Dost dobré!

 9. Jirko*
  už jsme na to jednou narazili a usnesli se, že štrikovat i štrykovat je dobrý, hlavně že to na jehlicích přibejvá : -)

  Šlendryján je asi lepší s tvrdým, i když podle vzoru tymián by byl šlendrián a to je na obsah toho slova moc vznešený, to se mi tam nehodí.

 10. barčo, SV
  ani já v těchto dnech nevím přesně, který den v týdnu je a kolikátého a to mě baví. Takové bezčasí. Akorát pro mě nesmí trvat moc dlouho, pak už si v něm najdu nějaký řád. Například jsem si pracně zapamatovala, že volno pro sebe a dlouhé spaní jsem měla 25.12. a 29.12. a něco jsem ušila a pak snad dneska a zítra taky něco provedu.

 11. 14 jéé, wlčice, tady je wlčice
  a k tomu hned vedle je SV, dvě vlčice vedle sebe!
  Díky za vaši přítomnost!
  To se hned jeden cítí bezpečně, ves společnosti vlčic.

  15 a dokonce i nominek nominálně zde.
  Výborně, takže spíš něco zapleteného pro pobavení… jenže včera jsem si do notýsku poznamenala (anii moc nekreslila) něco o hekatombách mrtvých a bohu. Tak to sem dám a pak vypukne Silvestr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *