81 komentářů u „Klokani a lišky nic

 1. Zřejmě budu klokanní typ… skoro nejiskřím, nedrnčím, nerezonuju – v případě potřeby. Ale komunikuju rád – tak, že si to protějšky obvykle špatně vyloží.
  Nemáte podobný problém? Abyste si nezničili dobré kamarádství. Něco jako ladička – ta co není slyšet, ale cítit.

 2. A taky potřeba s někým být – tu mám, ale takovým zvláštním způsobem. Ne se s někým pořád bavit (nemyslím ignorování samozřejmě) a zažívat akční scénáře, ale jenom být. Nám klokanům to stačí – tím se stáváme celkem nudnými, ale zájem o to “být s někým” to přitom nesnižuje :-)

 3. Jirko*
  aha, ad 2 – to tak vypadá.

  ad 1 – no asi. Pokud jde o kamarádství, tohle chování je příjemné a v pohodě. Pokud by šlo ale o něco dalšího – byť by to mohl být např.jen příležitostný sex k tomu kamarádství – tak to nefunguje. To není nic vzrušujícího, poslouchat běžná témata a nikdy neslyšet nic aktivně svádějícího. Ani ťuk.
  Sice nabídky, že strávíme společně večer nebo jindy podvečer apod, ale žádná vášeň v tom, prostě nabídky podobné jako když jsme spolu bydleli a nic než kamarádství se nekonalo.
  A když mi někdo nabízí něco kamarádsky, tak můžu přijít, ale taky kamarádsky. Ani mě nenapadne, abych se nastrojila nebo abych toužila; je to stopnutý! Protože já reaguju na domnělou výzvu. A když to vyhodnotím “on mě nechce”, tak jdu od toho.

 4. 4. taky netoužím. i když si sex hodně užívám. ale není tam žádné roztoužení neb očekáváni, se to poouze děje… prostě dobrý sex buď je nebo není, nic navíc.

 5. 4
  to je pro mě nonsens. Buď sex chci – tedy toužím – a zařídím si ho, anebo si řeknu, že ne.
  Když netoužím, není důvod do sexu. Nejde si ho užívat.

 6. 5. hehe, tak to je s denodenním partnerským soužitím kdy máš partnera furt na tácu. mlčícího, jen tak něco dělajícího, tebe si nevšímajícího etc… přesto sex uspokojivý. vlastně proto (podle me) vzniklo partnerství. ab se nemuselo touzit a hledat. Ale proste jen doma otevřel šuflík a je tam :-))

 7. OK, ale potom mluvíš o jiném toužení. Ty mluvíš o toužení, bažení, prahnutí a vysilování se tím, jančení.
  Já slovo touha použila ve smyslu: Chci sex.

 8. 6
  Ne tak úplně souhlasím.
  Pamatuju si, že i když už to doma dost vrzalo, tak sexuální toužení jsem cítila. I když bylo doma na tácu.
  Ale prostě pohled na partnera něco dělajícího, byť mě si nevšímajícího (nebo možná právě naopak) byl vzrušující. Přitažlivý.
  Prostě chlap, co k tomu je, je vzrušující pořád. A když ho znám dobře a cítím k němu pouto, (nepíšu o lásce, zamilovanosti), tak o to víc.

  Jo, když už pak, že pohled na něj či zaslechnutí jeho hlasu (o jeho pachu nemluvě) je stres, tak pak už ani ten sex samozřejmě nejde.
  Ale to už je někde jinde než o partnerství.

 9. 7. hmm, tak jo. Asi to takhle vyhranené nemám. Když příležitost je tak sex je, třeba je doma zrovna volno… když jsou doma mraky lidí, něco se řeší tak není. Prostě se zde otázka “chtění” z mojí strany vůbec neobjeví. Možná ze strany muže ano.

 10. Jo.
  S tím, že vstupovat do partneství s někým, s kým člověk nechce sex, není zrovna dobrej předpoklad pro to, aby ho ještě vůbec někdy v tom partnerství chtěl :-))

 11. Prostě – podívám-li se v klidu či vzpomenu-li si na “svého” muže (nikoli v souvislosti s tím, že na mě byl sprostej nebo zapomněl vyzvednout dítě ze školky), tak si téměř současně představím, že mu dávám – a v tom momentě to chci.

 12. 8. Tělesně to mám jinak… nemusím to mít. Ale když to je, je to dobré….

 13. 10
  nojóó, ale pořád je tam přítomna ta možnost. Není zavrhnuta jakožto “Nechci sex.”

  Jéé, zase se bavíme o míjení, vedeš někam jinam. Ale dost možná z toho vyleze zajímavej hovor.

 14. 13
  Já to taky tělesně nemusím mít.
  Ale můžu a ráda.
  A je príma si to i jen představovat.

 15. 14
  No, řekla bych, že je to zas další maximalisticky ujetá imidž Ratky v rámci její osvěty “správnými přístupy k dlouhodobému manželství a trvalým hodnotám”. :-))

 16. 15. však jo… nemusím ale můžu. ani si nepředstavuji. za těch 33 let jsem “na baterky” :-) přičemž kvalita je pořád lepší… ovšem není zde chtění. Je zde varianta… jdeme? Vzájemný souhlas.

 17. Tedy ten komix mi tu naší domácí variantu připomněl. Celý den se něco dělá, vaří… nebo kecá o blbostech, klidně i hádá nebo maluje, na sex ani pomyšlení. a večer je akce. tak nějak samo.

 18. Na sex ani pomyšlení?
  Tak to to mám fakt jinak.

 19. No tak co tady s tím argumentuješ proti Lišce jakože se stavem v partnerství?
  Liška po přechodu není a nejsem si vědomá, že by přechod nastával vlivem trvalého soužití.

 20. to jako memento… pohled z více stran :-) Sex by měl ve vztahu dobře fungovat, to určitě. ale ona má (pokud to chápu) již odzkoušeno že funguje. nebo jsem nějak natvrdlá… čico.

 21. Jéje, teď nevim, co napsat nebo nenapsat,
  ale asi je to fu(c)k.

  Mám odzkoušeno :-)
  že absence nadšení u muže je pro mě překážka dát souhlas k sexu, protože je to pro mě odrazující, odpuzující.
  Jenže co mně připadá jako absence nadšení, ve skutečnosti tak není, on by chtěl, ale má představu, že by se vnucoval, kdyby něco přímo navrhoval, protože podle jeho stereotypu má čekat, až žena řekne Ano (aniž by se jí kdokoli ptal :-))))

  No. A to mě nerajcuje. To je pro mě moc nijaký. Navíc když stejný tento postoj zaujímá na rande stejně jako při sexu. To už je potom onanie s představama víc vzrušující a to je u mě co říct.

  Za třetí se obávám, že kompatibilita není excelentní. Ale asi spíš kvůli tomu výše než fyzicky. No to nebudu rozmazávat :)

 22. No, je to pro mě překvapující,
  ale teď se cítím líp, když o tom mluvíme, než když o tom mlčím.

  Asi to samý = cítím se líp, když si to všechno kreslím do notýsku, než kdybych to nekreslila.

 23. 25. možná ta dvořící se část namlouvání… je u někoho vyrýsována méně i když je přítomna. viz. komentář Jirky.

  ale řekla jsi to srozumitelně. muž typu spící panna, třeba usmívající se před, během i po…není pro tebe atraktivní :-) a trochu nadšení by měl ukázat každý muž, teda. alespoň ze zdvořilosti :-)

 24. 25 :-) jo. Trochu nadšení. Neskrývat.

  On má tu zdvořilost jako na potvoru hozenou jinak :)

  No ale stejně se cítím jako kamarádka, byť se závany zájmu, které se projevují jako trocha žárlivosti nebo naštvání. Z čehož usuzuju, že úplně 100% volnej mi nejni.
  A to potřebuju, to je živý, to je trocha rivality. Signál života, chacháá.

 25. Kamoši na sex, tak to je. Taky marně hledám nějaký hlubší cit, k někomu, v sobě.

 26. Karle,
  trochu to zamrzí, tojo. Že zrovna s tímhle oním to asi hlouběji nepůjde. Protože by to mnohé usnadnilo! Najednou by všechno šlo.
  Jenže asi ne.
  I když určitá šance je, neodpískala jsem nic definitivně (bez ohledu na to, jestli druhá strana by to chtěla; to teď nevím, ale asi je na tom vůči mně podobně jako já k němu).

 27. Trochu nadšení = radost, že mě vidí, zrovna a právě mě, a ne kohokoli, kdo by mu ho přeblaf.
  Radost, že zrovna mně stojí za to, abych s ním byla.

  Když chlap nesvítí, těžko svítit pro něj. To se dá tak jednou nebo tu a tam, když má splín či průser v práci. Ne když je to neměnně standardní stav.

  (Ratko, speciálně pro tebe – nepíšu o každodenním trvalém partnerství se společným bydlištěm po dvaceti a více letech.)

 28. Liško probůh oprav mi tam tu hrubku. Se stydím.

 29. 29 …
  Bez drásání.

  Za super bezpečnou variantu pokádám sex už s klokanem nepodnikat.
  Za bezpečnou a zajímavou variantu ještě to párkrát zkusit :)
  Za nebezpečné na to skočit, kdykoli máme volný večer. Z toho by mohl být rychlej konec všeho, i kamarádství (protože by mě asi rychle přešla chuť a lekla bych se, kdovíkam se řítíme, a prchala). Ale možná že ani tak ne – myslím, že Klokan je odolnej držák.

  Na to jak je otevřenej v hovoru, ale o tomhle tématu vlastně mlčí. Asi to pro sebe považuje za jasný a známý; ale mně to neobjasnil.

 30. 31
  dobře ru, něco jsem tam opravila, ale nic zásadního jsem tam nenašla. Tak může být navždy tajemstvím, co to bylo.

 31. 30. Ru, neber to osobně :-)) píšeme jen tak… každá jak to vidí, taky nepíšu o neměnně trvalém vztahu. jen že čas běží… a s ním třeba i to nadšení polevuje. Nebo jak bych to řekla, dotýčný/á to nemají zas až tak zapotřebí takže to přecvakne třeba do klidnějšího modu. Ale nemusí to znamenat menší zájem. Jen to nadšení třeba se musí… jak to říct a neurazit ehm

 32. 30 ru (ad obsah komentu 30)
  Jo, tohle, ano!
  Zase to říkáš přesnějc za mě.

  A nikdy jsem nic neměla s chlapem, co by neprojevoval pořádné nadšení.
  Nejsem na to zvyklá, tak proto mě ten Klokan překvapil.
  Ale zase umí překvapit, to je taky plus! :-)
  A ještě nevytáh žádný sexuální hračky, co o nich pořád mluvil, když ještě se mě netýkaly.
  (I když já žádné neživé předměty v posteli nepreferuju.)

 33. 32
  Spíš myslím, že o tom nechce mluvit, protže je to přece jen ožehavé íma a nechce ti ublížit tím, že něco řekne, co ty budeš vidět (chtít slyšet) jinak.

  33
  Trefilas to. :-)

 34. 34
  Ratko, prosímtě už dost.
  My tomu přece všichni rozumíme a to, o čem píšeš, víme. Co se děje pak. Není třeba nás tím mláit do hlavy furt a za každým rohem.

  Je to přesně, jak jsem psala v 16.
  Ale nám už není 16…

 35. 36. no nevím… spíše se to snažím zobecnit. že holka ve dvaceti… ta je sakra atraktivní šídlo, ve třiceti je ještě žhavá a ve čtyřiceti by se již neměla schovávat :-))

 36. 37
  asi jo.

  Pojedu domů a za chvíli jsem zpátky na (bez)drátě, tak hezky diskutujte, trochu se zboxujte a kdyby se diskutovalo i někde jinde, dejte vědět – pořád brouzdám někde na blogách a spíš je okurková sezóna. Pro některé blogy už asi navždy :(

 37. 38. no to jsem tou 39 tomu nasadila korunu…. raději vyklízím pozice :-)))

 38. 41
  Nasadila. :-))
  Ale nevyklízej, sranda musí bejt. :-)

 39. mě by zajímalo, jesi a jak jsi mu řekla, že ti va když na vaší schůzce volá atd. a jak reagoval? jeden můj ex tohle zkraje taky dělal, tuším aby mi hukázal, že je o něj zájem a že je dobrý společník. já byla vytočená, ale neřekla jsem nic, neb jsem se nutila do tolerance :-o

 40. enkidu,
  jo,řekla a nedalo se to přehlídnout – jak je na obrázku: řekla jsem nakvašeně, jestli si mám kreslit nebo co :) a pak dodala s trochou humoru: “Počkej, já si vyndám svůj notýsek a tam ti to nandám!”
  On říkal něco o egu (obecně, byl slušnej) a já se ho snažila sejmout nějakými kydy typu “jakou máš definici ega? Ego není nic špatnýho…” apod :)
  A on naštěstí řek něco jako promiň a řekl snad, komu píše či co, prostě něco dvěma slovy na vysvětlenou a mně se ulevilo, to mi hned stačilo a řekla jsem mu, že takhle je to už dobrý – že mi prostě vadí, když je někdo se mnou a bez vysvětlení si začne telefonovat.
  A potom když už jsme neseděli a šli ulicí, jsem ještě jednou větou řekla, že ten obrázek, co udělám v notýsku je o mým naštvání a ne že je o Klokanovi.

  Takže jsem mu řekla všechno, co jsem sama rozpoznala, hned.
  Mně by bylo nepříjemný jen být nakvašená a pak jít od toho a nechat v tom máchat jen jeho a sebe ne.

  Jo a teď mě ještě napadlo: že uvidím, co bude příště. Jak na jeho straně, jak bude telefonovat a psát zprávy v mé přítomnosti a tak. A taky co bude na mojí straně, jestli mě to bude prudit, anebo už to bude v pohodě.

  A začínám rozumět, proč mi to vadilo. proč mi takový věci v na rande vaděj.
  Protože jsem zvyklá být královna. Svým způsobem.

 41. 44 dodatek:
  já to nemohla neříct, nedat najevo, ututlat v rámci snahy o toleranci a “svobodu” – to některý jiný drobnosti můžu takhle neříct.
  Ale tohle ne, protože mi to vadí hodně a je to na mně vidět. Nezvládnu to schovat.
  Královna, no :))

 42. 46. domnívám se že je to velmi dobře… taky jsem královna, no :-)) Pokud toto nějaký muž unese a neuteče s výkřiky do lesů… Když unese všecko to vysvětlování a popisování, ty popisy, ty nakvašnosti a rozradenosti, tak je to světec. A takoví lidé jsou něco jako jehla v kupce sena. Je třeba je ocenit… již proto že zůstávají.

 43. 47
  tojo. Ale zas bacha aby tu poddajnost nepřehnali. To by se jim pak u královny vymstilo. Ztratili by kus svojí hodnoty.

  Že zůstávají dobrý, ale ať si k tomu vždycky řeknou svoje- ne že jen tak sklapnou podpatky, to teda ne, to taky není sexy. Královnám není vhod kdeco :) Těm se hned tak nezavděčíš.
  A zas naopak to taky není radno hnát – protože jakmile královna by viděla, že není naprostá královna, tak jde od toho.
  Děsný báby, tohleto :)

 44. 48 Jsou báby kolikrát ještě horší…akorát to vyhodnocení jednání muže ze strany ženy může být klamavé. Ty tomu dáš jméno poddajnost… prostě si to takhle v hlavě vyhodnotíš a působí to na tebe pak odpudivě. Ale ono to může být něco úplně jiného. A naopak to co na tebe působí přitažlivě si taky nějak vyhodnotíš a přitom to může být něco úplně jiného. TAkže muž který se nenechá vytočit ženskou… nemusí být poddajný. Naopak, dělá si to svoje a jí si nevšímá dokud ona dělá ty ženské věci. A prostě jen čeká až ju to přejde, stejně nic jiného nemůže, cokoliv by řekl je proti němu :-))

 45. :-)) tak to pročítám
  ….královna narazila na krále….
  král, hostí, král zve, král vykonává a královna hledá mouchy ….v drobnostech…..neví, že je král….
  jen jinak, než v královniných představách….

 46. Liško, mějte se krásně a užívejte si to :-)

  (…tu plnost všeho….)

 47. mě osobně, přijdeš spíše jako princezna, než královna….

 48. 50. nějaká kniha nebo film? I když je pravda, že král je veden jako ten co zve a hostí… co se týče vykonávání si nejsem jistá, když se řekne že král tak co teda dělá královna?

  Celkově rozložení rolí krále a královny by mělo být vyvážené, harmonické… Jinak je z toho parodie jak je často vidět v praxi. Upachtěný, vystresovaný muž pobíhající o letišti a hledající správný let, v ruce kufry a na čele pot a za ním otráveně se plížící královna, s unylým výrazem že ten její neschopa to furt nenašel a jaká otrava. a do toho vřískající děcka

 49. 53. film? ano, – pokud tedy vnímám Liščino postupné vyprávění v komiksech o Klokanovi a vnímám i ji, jak samu sebe prožívá (nebo čím chce být) v tomto vztahu s Klokanem.

  příhodu s letištěm, jsem tady zatím nikde nezaznamenala……třeba mi něco uniklo.

 50. 53. tu příhodu třeba Liška vymaže :-)) To je takový úlet z mojí strany…nevyváženosti.

 51. 52.
  jen pro jistotu:
  ….být princezna není špatně ani dobře…..jen to jen jiná úroven vyzrálosti….

  51. …plnost všeho……
  toho všedního, nudného, až otravného, ….a také příjemného, krásného až někdy závratně “mystického”….nebo jak to říct….

 52. Barčo, realita je mnohem střízlivější než vyjadřuješ. Nebo ne? Opravdu tak vznešeně věci prožíváš jak o tom píšeš?

 53. 56….být princezna není špatně ani dobře…..jen to jen jiná úroven vyzrálosti….

  a prožívání. :-)
  a s tím spojené jednání…..

  takže u sebe mít notýsek a využít ho pro sebe, je fajn :-)
  nebo tu otravnou chvíli, když jeden telefonuje ….se dá využít pro sebe všelijak….

 54. 57. no, neznáme se osobně….máš důvod mi nevěřit…..a chápu to.
  posoudit to můžou jen ti, co jsou se mnou v živém přímém kontaktu.

  a samozřejmě nejsem dokonalá za všech situací…..
  ale ubývá té dramatičnosti, vztahovačni, sebestřednosti apd…..

 55. 57. Karle, vystihls to dobře. situace a realita jsou střízlivější.
  takže proč si to komplikovat tím, když druhý volá – mnyšlenkama na to – (má mě rád, nemá mě rád a zamotávat se do toho neustále)
  prostě si zavolá….no, potřebuje to…..hovor skončí vyřízeno, jede se dál….

 56. :-) kdyby Klokan Lišku neměl rád, tak s ní nesedí u toho jednoho stolečku ….a ano, Liška by nemusela řešit jeho telefonování…. :-)).

 57. 60, 61 pochopila jsem z komixu že ji nevadí že volá…že spíše ji vadí, že jí nevěnuje pozornost.

 58. 62
  Ratko, nevěnuje jí pozoronost a telefonuje si s někým jiným. :-))

 59. a v minulém nebo předminulém komiksu ji nepochválil šaty…..(pročítala jsem to zpětně :-) zamotalas mi hlavu s tím letištěm :-)…..

  ale u těch šatů jsem si vzpomněla na divadelní představení šašek a královna :-))
  “dvoř se mi, miluj mě, lichot mi” :-))

 60. 63. otázkou je co je prioritní v tom “vadění”. zda jedno nebo druhé… to že lidé nevěnují plnou pozornost protejsku je přirozené, věnovat pozornost druhému je hrozne vyčerpávající… já si kolikrát čtu noviny abych se uvolnila, rozvolnila pozornost

 61. 65
  Ale víš to, že už jsi to za šoupla někam jinam, žejo…?

  Na rande s někým, s kým jsi začínala chodit, sis taky četla noviny? :-)

 62. 68. no celkem jo… nedokážu dlouho udržet koncentraci na jednu věc. odbíhám. vyčerpává mě to. prý to je i naopak. že muže vyčerpává když se věnuje intenzivně ženě, naslouchá jí… tedy snaží se vnímat co mu říká a sledovat nit

 63. 69
  To nesmí ta ženská kecat v jednom kuse. Chlap není dutá vrba.

 64. osobně mě to přijde takové zbytečné bazírování, komplikování…..je to rande, není to rande…..
  co on udělal špatně….přitom Liška píše, jak ji Klokan píše, zve ji každý den někam, vozí ji, je ji k dispozici….tráví spolu večery a noce…..byla pozvána na víkend, ten odmítla….pak se ji dotkly šaty, o kterých neřekl ani slovo…..
  …..už je v tom pro mě takové zbytečné pnutí ze strany Lišky…..nebo nevím jak to říct….

 65. 72
  mno, takový podobný pocit mám,když čtu komentáře tvoje, barčo, a někdy reakce ratky na ně – zbytečné komplikování a odjíždění někam jinam.
  Já nakreslím v jednom z padesáti obrázků, že mi někdo nepochválil šaty (který si můžu pochválit sama :-) a tím je to vyřízený, je to “jen” necenzurované zaznamenání jednoho krátkého pošetilého pocitu, přiznání se k němu (je to “jen”a je to málo??!!)
  – a tedy považuju za zbytečné to rozmazávat znova o kus dál. Není to příjemný, protože mezitím se dějou jiný věci, každou minutu. Není to příjemný,protože jsem to vydala vplen a nemám teď nad tím kontrolu, to vím. Je zajímavý sledovat i teď, co to dělá, jistě, a můžu si to třeba nakreslit nebo mlčet nebo na to reagovat zostra, ale nechci :)
  Ta poslední věta ale už mi přijdenemístně hodnotící “zbytečné pnutí ze strany Lišky”.

  Taky zapomínáš na “licenci” příběhu – na to, že třeba když jsem tady něco rozjela, jedu dál fér a dál ten příběh rozvíjím, informuju čtenářstvo.
  Takže z toho žiješ.
  Teď žiješ z mýho příběhu.
  Je to pěkný – že o tom vůbec něco napíšeš, říká, že žiješ, ale nezneužívej. I když s dobrým úmyslem. Možná to “zbytečné pnutí” tě napadlo, protože vzniká z mojí dramatický chuti informovat o příběhu dál, i když mě nic nenutí. To JE zbytečný, ano.

  Z tvýho kom.72 to tvoje podání vypadá, že Klokan se může přetrhnout a tráví se mnou noce a kdovíco, ale to tak třeba vůbec není, jsou to jen drobnosti, prkotiny, který mě přestanou zajímat, jakmile si je prožiju a nakreslím. Dějou se jiný věci, akorát nejsou v komiksu. Nebo se neděje nic a nic a nic a dlouho nic a taky to není v komiksu.

 66. Nejsem zraněná ani prvoplánově zranitelná, ale uvědomuju si, že by se to mohlo stát. Proto jsem napsala 73, jako upozornění, na ochranu. Dík.

 67. Liško, díky za reakci. beru na to vědomí.

  někdy před pár lety v nějakým časopise jsem četla článek (pojednání psychologické) o tom co slovo “rande” udělá za stres u lidí. prostě rande je něco…..opravdu stresujícího, velkého, zátěžového, testujícího, zavazujícího apd…..
  je to tolik jiné, než když přijde pozvání na výlet, na večeři, na obyčejnou procházku, nebo kafe….

  prostě pojednání o tom, jak tyto dvě různé věci, ačkoliv jsou si podobné jak je lidé velmi odlišně vnímají a to slovo rande je pro ně stresové…..

  takže na konci článku, psycholog doporučoval – nechodit a nezvát na rande, ale na konkrétní věc…..

 68. To, zda k někomu cítím vášeň, je skutečnost, že si myslím, že je pro mě v tuto chvíli číslo jedna, že nikoho jiného nechci. A je jedno, zda je to proto, že se mi líbí poslední týden nebo proto, že s ním nám tři děti a barák k tomu.
  Klokan se nemůže chovat jinak, když má v hlavě pořád tu svou nedostupnou ledovou královnu, si myslím. To je jeho jednička, na vášeň pro někoho jiného (zatím) nemá.
  Klidně si užívej jeho přítomnosti a všeho, na co a kam tě zve, ona ta dlouhodobá přítomnost muže v životě ženu změní, zjemní. A pak přijde on, tvého srdce šampión, kdy jeden bez druhého nebudete chtít být. A klidně to může být Klokan. Ale to by asi chtělo, abyste se spolu intimně nestýkali, dokud nebude on tvoje jednička a ty jeho. Jinak to nemá smysl a tebe by to zraňovalo a stavělo do pitomé pozice. ……… Teď se mi to teda takto sesumírovalo.

  Jinak mně by vadilo, i kdybych měla schůzku s kamarádkou a ona si telefonovala s někým jiným, pokud by mě předtím třeba neupozornila, že bude mít důležitý hovor do přímého vstupu do televize :-) nebo tak. Teď je tu se mnou a tak ostatní musejí počkat, pokud jim nejde o život. To samé samozřejmě dodržuji i já.

 69. 75 barčo, fakt?
  To je dost zajímavý. Mně slovo rande zrovna nevadí.
  Co mi vadí, to se ještě v komiksu určitě ukáže :-)

  76 Lenko,
  ano, přehledně řečeno. Taky si myslím. To samé. A jde to brát zároveň střízlivě, přitom ne bez prožívání, a zároveň v pohodě, což je nejlepší zpráva.

 70. Nestíhám všechny komenty, tak budu možná trochu mimo. Vy jste teda pořád v napůl vztahu nevztahu? Já myslela, že to první sex definitivně rozseknul, tohle je teda superváhavé pokračování, až akvarelové, jak se jednotlivé skutky a emoce nerozhodně rozpíjí. Nebylo by tedy jednodušší a hlavně úlevnější nastavit ho vnitřně jako kamaráda bez verze sex/ partner? Minimálně by ti pak nevadilo vykvákávání s žábama:)

 71. psice 78,
  né, podle mě jsme kamarádi a dál se uvidí, jestli něco nebo nic nebo kamarádi. (Přičemž nejsem napjatá, jsem v klidu a ráda bych se porozhlídla jinde.)
  Přitom evidentně vykvákávání :-))) mě prudí a nelichotí mi dostatečně. Prostě každýho chlapa, ať je kamarád nebo partner, chci pro sebe bez konkurence, královnovsky.

  Jestli i Klokan bere, že jsme kamarádi, nevím, přece jen pro jistotu raději udržuje každodenní kontakt.

 72. 80. Udržování každodenního kontaktu teda nezní úplně kamarádsky! Tak teď jde spíš o to, jakou pozici zaujme Klokan, protože na Krále by potřeboval trochu posílit rozhodnost a ego. S jeho ženskou přizpůsobivostí a empatií jste zatím dvě královny:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *