36 komentářů u „Kuropění

 1. vstáváš v sedm nebo v jedenáct? když jdeš spát v jedenáct, tak vstaneš v sedm. To je 8 hodin spánku…. akorát přesně. podle mě je to něco mezi sovou a skřivanem. ani moc brzy a ani moc pozdě.

 2. Mně kuropění evokuje něco hodně mokrýho, studenýho a mlhovitýho. Tedy něco, do čeho se vsrtávat rozhodně nevyplatí! A kdybych si mohla vybrat, tak to vidím tak okolo půl 9 – 9. To je ještě celkem slušná hodina a v 9 mě už fakt baví žít. Což se nedá říci o aktuálně nastaveném standardu 5:55 nebo 6:16 (podle toho, jestli si ráno potřebuju ještě umýt vlasy). Kurům zdar! Ať nekašlou!

 3. mě to vždycky znělo jako koroupění… takže jsem teď chytřejší :-))

 4. tančilo a zpívalo se až do koroupění :-) tedy není to ani tak doba vstávání jako spíše doba kdy se jde spát… po flámu. s koroupěním se jde domů.

 5. Taky mi kuropění spíš než od kura zní jako od kropení. Představa té rosy, co nad ránem padá, všechno jemně zkropí a v prvním odrazu světla se zaleskne…

 6. 1.
  Mám pocit, že sovy a skřivani se posuzují i z doby, kdy chodí spát, podle toho se pak budí. Liška se budí v jedenáct, protože spát chodí kolem půlnoci. Kdy vstává, není až tak důležité, protože člověk, který je přinucen vstát dřív, než je mu přirozené, potřebuje daleko víc času, aby chybějící spánek “dotáhl” ve stavu vědomí.
  Prostě se k plnénu vědomí nedospí třeba za hodinu, ale “domotá” za tři.

 7. 6. to jsem nepochopila… myslela jsem že vstává v 7. podle budíku :-)) ale stála jsem si na vedení. už to chápu!Liška si dá budíka na 7. a vstane až v 11. hodin.

 8. 7
  “Ať vstávám kdy vstávám, probouzím se v jedenáct” Miroslav Horníček.
  Není to totéž. :-)

 9. pomalu mi startuje mozek :-)) perfektní je ten obrázek s vyvalenýma očima :-)

 10. Stejně si myslím že je zbytečné si dávat nějaké předsevzetí … pokud víš že stejně nevstaneš. Zbytečně se tím stresuješ :-)

 11. 11. pak ale vstane :-) anebo ji vlak či porada ujedou… je to jednoduché rozhodování

 12. No, ona jo. To je pohodě. Ale otázka je, jestli s tím taky vždycky počítají ti na té poradě a na výstupní stanici z toho vlaku… :-)

 13. 15. budou muset … jinak by si nadělali problémy,naivky :-)

 14. ratko,
  budík č.1 mívám na sedmou, pak je č.2 a č.3 a najednou se probudím a je osm. A vstanu. A do práce přijedu v devět dejme tomu a mozek začne fungovat později. Probudit se, vstát a začít fungovat nemusí být ve stejnou chvíli.

  Jít spát v jedenáct můžu, ale stejně nevstanu v sedm, ale později. Prostě nenávidím vstávat za tmy. A vstávat v sedm, když je světlo, to dejme tomu, ale žádnou radost mi to nenese. Neslo by – kdybych se cítila bystře a fungujícně a mohla něco uspokojujícího dělat. Ale to nějak nejde.
  Nebo jdu spát v jedenáct, ale usnu o dvě hodiny později, protože je mi líto jít brzo spát, když mi mozek funguje a můžu něco kreslit, číst, koukat na film… Ráno nemůžu.

 15. 18
  a je to i tím, že prostě nechci. Nechci brzo vstávat, protože se ráno cítím nepříjemně. A nebaví mě se oblíkat a nebaví mě čistit zuby – nikdy nebavilo – a nebaví mě jít ven a jet někam. ´To je jedno, jestli do práce nebo jinam. Baví mě, až když jsem na místě a je to. A můžu mluvit s ostatními a rozpohybovat se a pak něco dělat.

 16. tomu rozumíme :-)) něco jako mít chuť na zmrzlinu, ale nesnášet si pro ni dojít

 17. Tak tuto variantu kokrhání jsem ještě neznal. Skvělé!

 18. Milane 22
  jo myslíte “Vopilí jdóu?” Tak kokrhají asi na Šumavě, protože tak to slyší moje maminka. Zeptám se, odkud to má, jestli z oblíbené Šumavy nebo odjinud.

 19. u nás se slepicím říká kury, takže jsem si to s nima spojoval. Ne s kohouty, kteří stejně kohrhají, kdy se jim zachce, ale s pokvokáváním slepic, které je docela dost slyšet, když je jich víc a když je ráno ticho.

 20. 24. já taky … s pěním (pokdákávání) slepic a také s padáním rosy.

 21. Kury ráno řvou jak natažený, páč z devadesáti procent snášejí svoje vejce právě ráno a dycky to musej ohlásit světu na celý kolo.

 22. Liško, mně ten význam “kuropění” docvaknul až ve chvíli, kdy jsem ho četla v názvu tvého článku :-) Do tý doby mi to slovo taktéž evokovalo něco s kapkama, krůpějema atd, aniž jsem kdy ta slova rozložila na jejich skutečnej význam…

 23. 27:
  Presne tak i ja.
  Vida k jakemu pouceni muze takovy Liscin comics vest.
  A jeden by peliskovsky rekl “…a pritom takova blbost”:-))

 24. (slyšel jsem ale i výraz kurvopění – to jenom cituju, ne, že se urazíte :-)

 25. Neurazíme, když mi ty slepice svýho času takhle v létě za rozbřesku pěly do okna poté, co do čtyř do rána pěla na návsi muzika a pak hafo domů se potájecícíh opilců, to lítalo takovejch kurev…

 26. Sveho casu jsem do podniku,kam kam k ranu ty kury chodily na panaka taky chodil.
  Zlaty zpev slepic,tomu verte:-)

 27. Ad32:
  Dnes uz jsem se ale plne integroval do slusne spolecnosti a posloucham peni topmanagmentu.
  Zlaty hlas kurev:-0)

 28. Saule, vys… se na tu kariéru a jdi dělat rukama. To ti je taková pohoda! :-)

 29. 34:
  Ja bych tak rad,jenze mi narostly trosicku dozadu:-)
  Ale nedelej si iluze,ti fachmani jsou buzerovani jeste vic nez ja a daleko hur to nesou,protoze ve svym jednoduchym a spravnym mysleni nejsou schopni to kurevstvo pochopit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *