Letní jízda 2013 (7)

ŽE NEZNÁTE PAVLIŠOV?!

kom_jizda2013_07_500

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

28 komentářů u „Letní jízda 2013 (7)

 1. je to neuvěřitelně absurdní. tak čtu a čtu a pak se začnu pochechtávat a pak se řehtám jak blázen.
  ta osoba s tím jabkem s tyčící se stopkou má být jako co??? chodící jabko? a Ru je furt menší a menší, a roztomilejší a už má taková ta kukadla jako skunk :-) něco mezi skunkem a žabičkou. na to posledním obrázku je vidět jak roztomile papá. a na tom předpsledním stojí vzadu a nesměle kouká. tak nějak nesměle po ty akci s Meggi. ty jsi Liško genius.

 2. ad 1:

  Paní Aktérka, zvaná v jistých výtvarných kruzích též Apple Juice, taktéž od ledna majitelka úžasného jabloňového sadu. (Jabloňovo-lískového.)

 3. Nejsem, já jsem prostě naivní kronikář, no. Já když kreslím lidi jako lišky, škeble, žirafy, hady, skunky, jabka, mně to přijde normální znázornění konkrétního člověka. Aby se odlišil, aby byl poznat a čtenář si ho nespletl s náhodným kolemjdoucím.
  No a pak se na to kouknu a řeknu si – to je divný, kreslit místo lidí jabka a škeble, co mají oblečení, a Lišku vždycky bez oblečení… nemá to logiku, je to blázinec a blábol.
  Ale pro mě je to srozumitelný a to je hlavní :-)

  Pozor – a jablko vymyslela Rulisa. Já pořád přemýšlela, jak bude v komiksu vypadat Aktérka – jestli jako člověk nebo nějaké zvíře, co by se jí podobalo … a Rulisa navrhla jabko a to sedí.
  Jakou má souvislost jabko s Aktérkou, uvidíte v přespříštím díle.
  A ten tu bude zítra ve čtyři odpoledne. příští dřív – v osm ráno. A tak se to bude střídat následujících pár dní.

 4. A to Liška nepopsala jak to pivo vylitý v autě vytírala toaletním papírem, až nám ze dvou rulí skoro žádnej nezbyl. Načež polila koberečky šamponem, aby to v autě tak nesmrdělo po pivu. :-)

 5. Já už nic kecat nebudu, ať zas něco nevykecám… :-))

 6. Když se kouknu na tenhle díl, tak se mi tam líbí, jak běží jabko s motorovou pilou – v tom Aktérku úplně poznávám. A pak taky ty dvě chladicí věže v Tušimicích, ty se mi moc povedly – šup šup a bylo to. Zbytek stránky stojí za prd, jen pořád dokola malinký lištičky a tak, žádná inovace, žádnej nápad.

  Je třeba mít stále čerstvé lihové fixy, nejlépe několik. Jakmile jedna začne vynechávat stopu, jen lehce vysychat, je třeba ji vyřadit z práce na komiksu a přeřadit do oddělení “popisování cédéček” nebo “nápisy v notýsku” nebo na jinou práci. Protože pak se nedá kreslit tak rychle šup šup a není to ono – obtahovat části čáry, kde černá linka vynechala, jednak zpomaluje kresbu časově a hlavně to zpomaluje ten náboj, je to pak utahaný, moc pečlivý, pomalu dělaný a čárovaný víc než jednou rychlou linkou a to mě neba, to není ono.
  To pak jdu do papírnictví a koupím za 15 korun další fixu. Myslím, že jedna tenká vydá jen asi na čtyři komiksy. Pak ji přeřadím jinam. A to tlusté čáry a černé plochy dělám tlustší fixou, 1 mm.

 7. 4 aha,
  ten šampón jsem už zapomněla.
  Tím se ovšem vysvětluje, proč ho mám teď jen málo. A to si chci dneska nabarvit vlasy. Teda chci… nechci, vůbec se mi nechce. Protože zas popleskám půl koupelny a budu to muset uklízet.
  Šamponem :)

 8. Mně se tam líbí i ten kuchař vykukující z kuchyňskýho okýnka.
  Ten kuchař byl dobrej. Zpětně mě mrzí, že jsem si ho nevyfotila. On yby se určitě fotil rád. :-)
  Jenže jak já byla mírně nalitá…

 9. Kuchaře jsem nemohla vynechat. Ten jukal u svého okýnka pořád.
  Ajo -já vynechala piňa coladu! Nechala jsem jen svoje pivo … vidíš – a proto se dělá autorizace! My ji nedělaly a teď ti tam chybí koktejl. To je škandál.

 10. mě se tento díl zdá absolutně nejlegračnější :-)) a jak tam jedete do ty nechranické nádrže. vpředu jabko, liška důstojná a vzadu škeble. to nemá chybu

 11. ratko 11
  tojo, kreslit, jak jedeme autem, je vždycky sranda. Nikdy nevím, jak se tam vejdem, jestli to bude rozevlátý nebo namačkaný. Hlavní je, že vepředu sedí řidič. To dodržuju :) To dodržuju i já, co neznám dopravní předpisy. A auta umím kreslit jen dětsky a co nejjednodušeji – víc se nehodlám strojům věnovat. Stačí, že jsme se musela podívat na internet, jak vypadá motorová pila…:)

  Kreslit komiks je děsně vzdělávací hlavně pro autora.

 12. Minulý koment jsem psala bez brejlí! S jedním okem zavřeným a hlavou napresovanou v notebooku, abych něco viděla.
  Mám totiž na hlavě barvu a nechci ji míchat s brejlema, jsou kovový.

  Hennu jsem opustila asi před třemi měsíci. Umělou barvou je to rychlejší a zdá se, že to i líp chytá.
  Odvrácená strana chemických barev je, že smrděj jak kočičí chcanky.
  Pálej mě v nose, když si je prskám na hlavu a budí to celé ve mně dojem, že bych měla jít ještě vyčistit kočičí záchod, ale žádnej zprovozněnej momentálně doma nemám.

 13. aktérka nemá oči :-) ale má dlouhou anténku. to asi taky něco znamená

 14. 13 … v práci a u rodičů kočičí záchody jsou, asi si budu barvit hlavu tam, abych měla aromata přijednom.

 15. Holky, je dobře, že jste jely, lištičko a ty kresbičky jsou úžasný. Jo, Ru je tam super škebložena :)

 16. 14
  aha, ona nemá oči. Snad jí to nebude vadit. Měla bych jí asi poslat avízo, aby věděla, kde právě vystupuje na veřejnosti jakožto jabko.
  Při té příležitosti s ní mohu domluvit, kam si mám dojít pro oranžové ponožky, co jsem zapomněla u ní na záchodě.

 17. 18
  ano, byly součástí dárku k mým kulatým narozeninám:
  dvě kamarádky mi každá dala kytici patnácti barevných květů – to byly ponožky namotané nahoře na špejle, dekorované celofánem. A když se ty dvě kytice daly dohromady, bylo z nich 15 párů barevných ponožek. Samé veselé.

 18. Liška 19: fíha, no to je úžasné! batikované ponožky, a ešte k tomu v kytici! 8 – )

 19. paní Akčné jablko má moju úctu! ja sa totiž motorovej píly (aj tej elektrickej) docela dosť bojím. cirkulárky sa nebojím, s tou normálne pracujem, ehm, divné.btw, tá bodkatá sukienka, tak tá sa k tej píle náramne hodí! :-) a nechcela by si jej dokresliť oči a ksichtík?

 20. 22
  nechtěla, to už by nebylo moc poznat, že jde o jablko.
  Možná příště; rulisa si taky vydyndala oči až v druhém komiksu, kde účinkuje :)

 21. nene, nechám ji jako pěkné jablíčko. Jak něco publikuju, už to nepřekresluju. Jedině na přání účinkujících – kdyby nesouhlasili s něčím, co se jich týká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *