Letní víkend v září (1)

KAM?

500-vylet1

Ano, vynořit se zbloudile v Bludově, znám odminule. Takže lepší by to bylo s mapou. Podívejme se do krabice, jaké mapy mi zbyly:

500-vylet2

Byť se Lužické hory nabízejí hned dvakrát, hlasovala bych pro Máchův kraj (Bezděz, Mnichovo Hradiště, Ronov, Ralsko, Česká Lípa). Jenže vím, jak je tam blbý spojení vlakem. Hlavně musím myslet na neděli – abych včas došla někam, odkud něco jede. A není to narvaný. Krom toho – Máchův kraj je už poměrně daleko na to, že vyrazím, jak to tak sleduju, v sobotu po poledni. Kde budu spát, to je to nejmenší, tím se zabývat moc nemusím. Hlavně že tam bude krásně!

Jet do Mnichova Hradiště je snadný. A dá se tam dobře najíst. Jenže co potom v neděli, odkud se dopravit domů – Doksy? Tam bude moc lidí, to mě nebaví. Mimoň je velký kus cesty na to, že v neděli už nemůžu jít až do večera. Ale asi tam – mohla bych se poblíž i vykoupat. Na Mácháč (tj. Doksy) nepomýšlím, byla jsem tam jen jednou, asi v zimě; taková turistická místa moc nenavštěvuju.

Český Dub. Jdu zjistit dopravu.

Těším se na les, trávu a nebe. A na kreslení a všechno.

Lepší je si dát nějaký cíl na cestu. Nějaké téma, lépe řečeno. To zjistím,až vyrazím.

Ze všeho nejdřív jdu natřít zrcadlo v koupelně. Ne zamalovat tu lesklou plochu! Rám natřít.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics, Zákoutí a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 komentářů u „Letní víkend v září (1)

 1. Moje barvení vlasů se totiž odrazilo v zrcadle. A nejen na ploše zrcadla, i na rámu. Právě jsem ho přetřela. Slonovino0ovu barvu mám na skladě z doby, kdy jsem v Břevnově vyrazila dveře:
  https://liska.blokuje.cz/601227-liska-na-ulici.php

  Můj otec ten rám evidentně lakoval též, až když bylo zrcadlo pověšeno. Podle sjezdařských kapek dosud patrných na dlaždičkách. Proč to neumyl ředidlem?? Umeju je já. I když já nic nepokapala. A štětec a ruce po akci umeju.
  Ředidlo máme. Nojo – jenže flaška je prázdná.
  Tak jsem štětec a ruce otřela terpentýnem. Trochu lepím.

 2. Hmm, cílová stanice musí být Mnichovo Hradiště; dál už jsem mimo mapu, Turnov a tak.
  Zpátky teda leda Bělá pod Bezdězem – ve tři nebo v pět rychlíkem s jedním přestupem (ten bude asi dost plnej) –
  – nebo Doksy, podobným způsobem, stejná trať.
  Tak to by šlóóó.

 3. Jé, tam bych taky někdy ráda koukla…
  Ale odrazuje mě, že přístup k jezeru je všude jen za peníze. Jak mi bylo sdělěno naším místním správcem hřbitovů u kafe jím uvařeného při mojí práci na hřbitově.

 4. 3
  právě na takový místa nelezu.
  Ale že je koupaliště placený, není nic divnýho; u takového turistického rybníka. vy to máte mnohem lepší!!

 5. Tak jed, čáááu!

  Ještě jsem se stihla přihlásit na příští víkend na vodu! Čištění Vltavy, pro mě podruhé. Hurááá!

 6. ano ano, včera večer jsem je nahrála sem na blog, tak dnes navečer snad budu mít čas sem část dát; ale ještě potřebuju dokreslit, co se dělo, takže je to asi na dýl. Nebo spíš na pokračování.

 7. No, nejdřív až přijdu z kriz-služby domů, pozdě večer. Už teď se cítím ubitá a to jsem chtěla psát ještě žádost o grant a nějakej zápis z porady a další zápisy… dneska jsem krizově dost vytelefonovaná už hodinu před koncem služby.

 8. 8. :-) taky tu natěšeně a nedočkavě každou chvíli vyhlížím fotky :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *