Liška, vrána a sýr (46-48)

com_vrana46_500

 

 

com_vrana47_500

 

 

com_vrana48_500

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

22 komentářů u „Liška, vrána a sýr (46-48)

 1. Ten 46 comics se až příliš otírá o můj nick:-)))) Ale nebudu nasejřený, jsem hrdý Sejra;-)

 2. Ano, Sejro, hrdý buď sejrou!
  Jen pohled na tvé jméno mi hned vždycky připomene několik lahodných alkoholických moků, zejména domácích, takže absence alkoholu v místnosti se stane ještě propastnější. Ale taky to hrdě vydržím.

 3. Aha, mně to asociovalo i různé pálenky …
  a teď jdu na poradu a dáme si tam víno; opatřila jsem dvě lahve tramínu, protože mám dneska narozeniny.
  Pak ještě na oslavu dovyplním poprvé v životě daňové přiznání, koupím si dva litry ryzlinku pro sebe a šup s ním domů!

 4. Ha, beran jako já:-) Slavil jsem v neděli a stylově – dojídal jsem zbytky ze sobotního grilovaní (a žádný sýr, samý maso:-))
  Též posílám gratulaci.

 5. Sejro,
  gratuluju také! Berani jsou nejlepší. Myslím dokonce, že jsme přibližně stejně staří. 1975.
  Grilování podnikat tentokrát nebudu (v minulýchněkolika letech ano, v práci), ale zato půjdu v sobotu do ZOO; to bude dost neobvyklé. Snad tam budou mít nějakou klobásku, aspoň. Třeba klokaní.
  Pro jistotu jsem koupila vinnou na doma.

 6. Blahopřeju beránkům, a taky musím honem ještě vymyslet, co tomu svému jednomu, k dvaadvacetinám. :-)

 7. To by šlo. :-))
  Akorát že von je fajnšmekr a má radši točený. Ake něco takovýho vymyslím. :-)

 8. Já mám hroznou chuť na točený!
  Jenže to dneska nestíhám, mám moc zavazadel včetně dlouhé žluté růže.

 9. Tyjo, škoda, já tu růži musela nechat v práci a uvidím ji až v pondělí, protože zítra v pátek jsem si vzala volno na přednávštěvní přípravy a nákup a spánek.
  Měla jsem kabelu a dvě tašky v ruce a když jsem si představila, že jdu na poštu s tímto nákladem a ještě s růží poslat své daňové přiznání, tak jsem rychle vycouvala. Naštěstí. Protože do těch beztak těžkých tašek ještě přibyly dva litry vína a litr a půl piva. Bohudík uši se té jedné tašce urvaly až po odemčení domu, takže dobrý!

  Se tady o tom rozepisuju, protože to byl urousaný a uťapaný hrdinský čin, táhnout patnáct kilo v rukou a v botách na podpatku skoro kilometr. Připadala jsem si jak utahaná bába, na svoje narozeniny.
  Ale šla jsem velmi důstojně, byť nakřivo.

  … to abych to dala do komiksu. Jak liška kvůli dopravě chlastu a jídel pro dětskou návštěvu se celá vleče… :-)

 10. Daňový přiznání poštou? Máš to na berňák daleko? Vlastně asi jo, v Praze…
  Vůbec mě nenapadlo, že by se to dělalo jinak, než že to donesu na podatelnu, případně s úsměvem totálního debila až do příslušné kanceláře, aby mi to paní rovnou zhlídla, že to mám dobře.

 11. Ale tu růži…
  Ne, závidím ej blbý slovo. Ale roztesknilo mě to poněkud. Už dlouho sjem nedostala od nikoho kytku.
  A od chlapa už vůbec.
  I když místo kytky prémie při výplatě od chlapa taky nejsou špatný.

 12. 13
  Jo, ten finančák mám hodně z ruky – někam na konec světa na Prahu 9 nejedu. To mě ani nehne. A ani bych to možná nestihla v jejich pracovní době. Sice spadám pod jinou městskou část, ale ta je finančně nesamostatně scuknutá na té Praze 9 kdesi v dálavě. A i kdyby to bylo blízko, asi by se mi tam nechtělo chodit, to už radši jít poslat to přiznání na poštu, byť pošta je mi nemilá, leč raději než lézt někam na finančnák mezi neočekávatelné cizí lidi a kdoví, jestli by tam nebyla větší fronta naž na té poště ten jeden pán přede mnou, co si tam koupil bublinkovou obálku, teprve do ní hodil nějaké kovové součástky, napsal na to adresu, čtyřikrát řekl pošťákovi, že to má ještě zalepit lepenkou … atd deset minut stát s taškama mezi nohama. Taky tam smrděl takovej jinej pán, až jsem se málem poblila, když jsem tam vlezla; naštěstí těsně po mém příchodu odešel a já se hodně snažila vytrvat. A to je prosím pošta v dobré čtvrti. Jak by to asi vypadalo ve Vysočanech na finančáku… vůbec nemám tuchu.

  14
  růže bude sama tři dny ladem na okýnku, nikdo se jí nebude těšit. Je žlutá. A dala mi ji žena! Mě řezaný kytky od chlapů neberou. Jen když s někým chodím řekněme půl roku, mám nějaké narozeniny nebo svátek během té doby a nedostanu kytku, tak to mě poněkud dostane, tojo. Sice jak mi ty kytky nechyběj, tak bych radši dostala něco jinýho, nějakej vtipnej dárek na míru pro mě, to mám nejradši. Takovej jako dávávám chlapům já … jenže chlapi to moc nedělaj, jen někteří a jen ve vyjímečně nabuzené osvícené chvíli, kdy vznikla i koincidence, že zrovna vkročili zcela neočekávatelně do obchodu a zároveň tam něco měli a zároveň další okolnosti.
  Musím ale přiznat, že zpočátku, když jsem chodila se svým budoucím manželem, taky mi nešlo kupovat dárky, nic mě nenapadalo, koupila jsem mu ve vetešnictví ořešákovou skříňku. Vypadala jako lékárnička. Na nic jiného jsem prostě nenatrefila. Přitáhla jsem to domů, viděla to máma a zachránila mě – dala mi krásnou barevnou pánskou čelenku úpletovou zimní, kterou koupila mýmu bratranci. A ještě nějaké dvě kazety s muzikou mi doporučila dát jako dárek namísto té skříňky. NIkdo jiný neví, že ta skříňka, co dosud stojí na mé ořešákové skříni v pokoji u rodičů, byla původně dárek pro mýho kluka.

  To jsem se zase zakecala…

 13. To bylo stručné. :-))
  Když jsi psala o ryzlinku, vzpomněla jsem si, že mám doma flašku Pálavy. Bílé odkládám pro návštěvy. Nepřijedeš někdy na kontrolu elektrických rozvodů? :-)

 14. Jó, rozvod, to už tady bylo, to bych nechtěla opakovat.
  :-)))
  Výhledově bych mohla přijet! Ty bys mohla taky přijet – když se sem nějak zítra vejdou (zatím nevím, jak) moje kamarádka a dvě děti, tak ty též! Víno je vždycky! S mlíkem a džusem je to horší, ty se mi nechtěj tahat :-))

 15. Já až v létě, až nebudu mít na krku kočku. Zatím se musíme střídat – jeden víkend jedu já do Brna za maminkou a Adam je s kočkou, další týden jede on za tatínkem a s kočkou jsem já. Až pude Minda zas na letní byt za Přemdou, budu volná jako pták. :-)

 16. Sejro, jsme dobrej ročník!
  Jsme tak dobrej ročník, že se pouštíme do senzačních věcí – já dokonce za chvíli vyluxuju, tak dobrej ročník jsem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *