Natírání

tek1

tek2

tek3

Neublížilo ani tomu zaschlému laku.

Takže rám natřen, prima, je to lepší. Do příštího barvení vlasů.

tek4

“Mistře, bíle!!” – jedna z hlášek z mého oblíbeného seriálu Fan Vavřincové Taková normální rodinka. “A ten masovej vrah se bude jmenovat Hamousek!”

tek5

Bílou a slonovinovou mám už deset let. A jsou pět let prošlé, leč fungují báječně. Původně jsem chtěla jen kapku laku na futro, ale byl z toho nákup dvou plechovek. A jak se teď po letech hodí! Natřela jsem kousky několika dveří tam, kde byly ohlodány na kost – na dřevo. Tak teď jsou na slonovou kost. Hlaďoučké. Pěkné je to. Ale asi si toho nikdy nikdo nevšimne, jak se mi to povedlo.

tek6

tek7

Pročež jsem ten šmirglpapír ani nehledala a bylo to. Příště toho natřu víc. Proč se s něčím mejt, když se to dá přetřít a je to čistý… Natřela jsem ještě jednu bednu, kde jsou kuchařské knihy. Ale zapomněla jsem na bočnici, chachá. Nevadí, tato bedna je součástí “okrasné” mříže, kterou tenhle měsíc zdemoluju. Přitom možná bedna ještě dojde úhony a stejně ji budu přetírat znovu. Protože ty kuchařky aby bylo kam dát. A tak. Postupná změna.

Jinou bednu, v předsíni, větší, také se zašupovacím sklem, jsem natřela bíle, ale ne lakem, nýbrž akrylovou barvou, co jsem si koupila na obrazy a původně je na zeď. Proč ji nepoužít na bednu, když obraz zatím není hotov. Bude to pro změnu nelesklé, matné jako původně a to je fajn. Jde o bednu, v níž je “husitská tramvaj” a část knih o vojenství a teď i část mých zimních bot. O tu bednu, nad kterou visela šavle, vedle jsou píky a na bednu v zimě dadaisticky dáváme na ručník jesličky:

betlem-cely-500

Tak přátelé, proměna zátiší již nesměle započala – plakát Franze Josefa jsem věnovala jednomu pánovi a mám pro něj ještě jeden. Šavle byla sundána a na příšerný bleděmodrý sololit jsem začala instalovat plechové a jiné cedule, více či méně vtipné, stále ovšem působící dost dadaisticky. Začíná mi to připomínat komiks a docela se to hodí ke grenadýrovi, který na levé straně celé zákoutí dotváří – na jiném bleděmodrém sololitu se statečně vyjímá na dveřích od špajzu. O dalším postupu přerodu budu vbrzku obrazově informovat. Ona ta bedna totiž dozná ještě další změnu. Z těch všech pořadů o bydlení, co jsem minulý týden zhlédla, mě ťukla jen zmínka o Audrey Hepburn. Máma má ráda Snídani u Tiffanyho… A napadlo mě, že tátovy pajduláky v přesných uniformách můžeme ve vitrínách nechat a před ně dát za sklo plakát Audrey Hepburn a tím pádem to vojsko nebude koukat ze všech vitrín, ale jen z některých. Takže jsem objednala čtyři plakáty za čtyři stovky, z toho dvě různé Audrey Hepburn, jednou Beatles a jednou neony v New Yorku. Tady bydlí ženy!

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics, Zákoutí a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

19 komentářů u „Natírání

 1. Ty píky jsou origo,nebo jen dekorace od nějakýho garážovýho zámečníka?

 2. Za á bude správně, přičemž některé tyče k nim jsou novější a všechny tyče namořené – ještě to mořidlo mám schovaný. Tmavohnědou kvůli němu nemám ráda.
  Ty píky jsou moje vstupenka do dalšího ročníku výcviku. Jinak na něj asi fakt neušetřím.

 3. – eee, helmy totiž asi budou za pár korun. Ty už jsi mi sem dával loni odkaz, kde je oceněj, musím ho zas najít. Dík, čas přichází.

 4. No,tak si pořádně zjisti jejich cenu,než se jich budeš zbavovat a nenalítni první nabídce,byť by vypadala lákavě.
  Možná v nich máš mnohem víc,než jeden ročník výcviku.
  A hlavně to natírání neber od píky.
  Po zatření barvou by jejich cena asi klesla:-))

 5. Kdysi jsem tak střelil za pětikilo dýku SA.
  Dnes ta cena jde do desetitisíců.
  A jestli některá z těch pík je třeba renesanční,nebo v něčem sběratelsky cenná ,tak ti na zdi může viset docela balík.
  A ta cena pořád roste,takže se zbav jen toho,co ti zalepí díru v rozpočtu a zbytek si nech na horší časy.

 6. Liško, letí to, půlka srpna…..jak se daří mamince na rehabilitaci?

 7. Saule,
  renesanční asi ne, to bude o něco mladší. Jeden píchák, jeden ročník studia. Akorát vlastně patřej mámě a ne mně… Helmy minule si pamatuju, žes říkal, což jsme netušila, že záleží taky na tom, jestli je to jen skořepina, nebo i ty řemínky uvnitř atd. Díky!

  Barčo 8,
  trénuje statečně, na takovém chodítku a teď i s berlemi, aby došla pár kroků na záchod. (Já ji v akci neviděla, ale náladu si drží docela dobrou, to je fajn! Přispívám k tomu donáškou humoristické literatury. Jednou týdně tam dojede i její bratr se ženou, dvakrát tam byli i jiní příbuzní, tak to je dobrý.)

 8. 9:
  Tos tak starej,aby jako student obíral ponocnyho o halapartny zase tvůj táta nebyl ne?
  To je zas nějaký dada:-)

 9. 10 ratko
  Nemá, měla jen mezi první a druhou operací (cca 8 dní) v kostech čtyři tyčky, našponovaný zvenku, aby kosti držely rovně, pak už žádný železo. Takže jí ho ani nemusej už vyndavat, snad se to zdárně hojí…

 10. 12. paráda :-) jasně že se to zhojí když je mamka dobře naladěná

 11. 11 toné a z druhý světový nic osobně neukořistil. :- ) Leda nějakej deníček by se mohl najít. Kdyby někdo hledal.

 12. To by mě taky bavilo! U nás bohužel není moc co, kromě natírání stěn. Ty by to potřebovali jako sůl, ale zatím jsme na to nenašli odvahu (a taky si pořád myslíme, že se příští rok už FAKT odstěhujeme, takže to nemá cenu žejo…)
  A s barvou na vlasy mám obdobné zkušenosti. Jednak blbě vidím a druhak ta moje se pořádně vybarví až po deseti minutách a víc, do tý doby se kapičky tváří nenápadně a splývají s podkladem:)

 13. No, stěny. Na ty jsem si vzala zítra volno.
  Jenže ouha, zapomněla jsem něco v práci a musím tam později večer pro to dopálit, jen co mi dopere pračka. Takže mám večerní program zajištěn.
  Mno, takže ani dnes po pár týdnech ty vedlejšákové maily nebudu rozesílat, achjo. Okolnosti :- )

 14. 16 ano a kapičky splývají s podkladem a jak začnou nesplývat, může být už pozdě na to, aby to v budoucnu vypadalo splynule.

 15. Natírání. Ono se řekne natírání. Ale když ti dojde namíchaná barva, druhej nátěr neuděláš.

  Jojo, udělala jsem si okr (fakt byl složenej z těch barev, co jsem odhadla) – takovej jako vidím tady nahoře na výzdobě stránky s jinak černou linkou dělanýma liškama.
  No a pak jsem chtěla tyrkys, takovej veselej modrej, jen trochu od modrý aby to byl tyrkys. A toho jsem si namíchala víc. Toho mám dostatek. Jenomže je to spíš zelená z operačního sálu, chachááááá. Tak si ji můžu nechat na obrazy a ne na zeď. Tedy na zdi už je, ale v tom plánovaném rozsahu ji tam dávat nebudu, to ne. To vyplýtvám zbytek modré. Bohužel dochází bílá, kteroužto potřebuju vojet ty barevné části a to rovně a bez zachvění štětce, hehe.
  A zítra asi stejně vstanu v poledne, protože půjdu spát ve tři, tak je to asi fuk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *